x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
تحصیل رایگان در روسیه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل رایگان در روسیه

برخلاف سال های گذشته کشور روسیه مقصد دانشجویان بین المللی از سراسر دنیا شده است و امکان تحصیل رایگان برای دانشجویان خارجی از طریق بورسیه های تحصیلی امکان پذیر است. در ادامه تحصیل رایگان در روسیه را مورد بحث و بررسی قرار می دهیم.

شرایط تحصیل رایگان در روسیه چیست؟

روسیه یکی از معدود کشور هایی است که امکان تحصیل رایگان را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده است.

تحصیل رایگان در روسیه به وسیله بورسیه تحصیلی فراهم است. بورسیه تحصیلی در روسیه به سه دسته دولتی، غیر دولتی و دانشگاهی تقسیم می شود.

اخذ بورسیه تحصیل رایگان در روسیه

متقاضیان تحصیل رایگان در روسیه می توانند با گذراندن آزمون هایی این بورسیه ها را اخذ کنند. این بورسیه های تحصیلی هزینه های تحصیل و خوابگاه را پوشش می دهد و هزینه هایی مانند بیمه سلامت، سفر و مخارج زندگی و غیره به عهده خود دانشجو است.

متقاضیان بورسیه تحصیلی می توانند تقاضای خود را به دانشگاه عرضه کند و با گذراندن آزمون در تمام مقاطع تحصیلی در دانشگاه های روسیه به تحصیل مشغول شوند.

تامین هزینه تحصیلی به کمک کار دانشجویی

دانشجویان متقاضی تحصیل رایگان در روسیه می توانند برای تامین هزینه های زندگی و تحصیل به کار دانشجویی بپردازند.

دانشجویان می توانند در دانشگاه به کار مشغول شوند. در برخی اوقات کار دانشجویی در روسیه مستلزم ویزای کار در روسیه است.

دانشجویان می توانند طبق اجازه ی دولت روسیه در شهر مشخص و حرفه ی تعیین شده مشغول به کار شوند.

نکته قابل توجه که شرایط تحصیلی در روسیه بسیار فشرده است و امکان کار و فراغت بسیار کم است بهتر است دانشجویان از بورسیه و امکان تحصیل رایگان در روسیه استفاده کنند.

برای آگاهی بیشتر در این زمینه بورسیه تحصیلی در روسیه را مورد بررسی قرار می دهیم.

متقاضیان تحصیل رایگان در روسیه می توانند از موقعیت های فراهم شده ای که توسط دولت این کشور فراهم می شود استفاده کنند.

دولت روسیه سالانه هزینه قابل توجه ای را به تحصیل رایگان دانشجویان بین المللی اختصاص می دهد.

نکته قابل توجه در اخذ بورسیه تحصیلی در روسیه این است که این امکان بیشتر برای دانشجویان مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد فراهم می شود.

یکی از معروف ترین بورسیه تحصیلی که به دانشجویان خارجی متقاضی تحصیل رایگان در روسیه تعلق می گیرد بورسیه دولتی کشور روسیه است.

هر متقاضی در هر مقطع تحصیلی یکبار می تواند از این امکانات استفاده کند.

بورسیه تحصیلی دولتی در روسیه

امکاناتی که بورسیه تحصیلی دولتی روسیه برای دانشجویان فراهم می کند شامل ارائه خوابگاه، تحصیلات رایگان در روسیه و بورس تحصیلی ماهانه ای که در سال گذشته میلادی تا 1620 روبل رسید

دانشجویان باید هزینه سفر به روسیه، بیمه درمانی، هزینه های زندگی را خودشان تامین کنند.

همچنین دانشجویان فارغ التحصیل این امکان را دارند که با گذراندن دوره های کارآموزی در جهت تکمیل تحصیلات خود امکان فراهم کردن خوابگاه رایگان را برای خود ایجاد کنند.

بورسیه تحصیلی غیر دولتی در روسیه

تحصیلات رایگان در روسیه با استفاده از بورسیه تحصیلی غیر دورلتی در روسیه امکان پذیر است. این بورسیه ها شامل بورسیه Universities یا انجمن جهانی است که به دانشجویان بین المللی المپیاد تعلق می گیرد. البته این امکان برای مقطع فوق لیسانس فراهم است.

Open Doors یک موقعیت برای دانشجویان بین المللی ممتاز است که با ایجاد امکان یک پروژه بین المللی بتوانند در یکی از دانشگاه های برجسته ی روسیه به تحصیل بپردازند.

یکی از معروف ترین بورسیه ها در روسیه که به بورسیه روسیه مشهور است. بورسیه بین المللی بنجامین گیلمن است. این بورسیه به دانشجویان دوره ی کارشناسی تعلق می گیرد. دولت روسیه سالانه 2900 امکان دریافت کمک هزینه تحصیلی را برای دانشجویان خارجی فراهم می کند تا به تحصیل رایگان در روسیه بپردازند.

یک نکته مهم دیگر که در مورد بورسیه بنجامین گیلمن وجود دارد این است که این بورسیه به دانشجویانی تعلق می گیرد که به زبان روسی مسلط نیستند.

یکی از کمک هزینه های تحصیلی در روسیه جایزه بورن است که بر مسائل امنیت ملی تمرکز دارد. مبلغ این جایزه 20000 دلار است که متقاضیان آن باید یک زبان دیگر مانند زبان روسی را فرا بگیرند.

بورسیه های دولتی دیگر که در روسیه وجود دارند عبارتند از بورسیه تحصیلی Bp که مخصوص پژوهش است.

بورسیه تحصیلی شوراهای امریکایی این بورسیه که به شامل هزینه های بلیط هواپیما، هزینه درمانی، حقوق ماهیانه و غیره نیز می شود که به دانشجویانی تعلق می گیرد که در یک دوره 8 ماهه زبان روسی مانند خواندن، نوشتن و صحبت کردن را به زبان روسی را فرا بگیرند.

انواع دیگری از بورسیه های تحصیلی روسیه وجود دارد که توسط دانشگاه های این کشور ارائه می شود که عنوان آن ها را در ذیل ذکر خواهیم کرد.

بورسیه موسسه فیزیک و فناوری مسکو

بورسیه دانشگاه سن پترزبورگ

بورسیه دانشگاه ملی علوم و فناوری MISiS

بورسیه دانشگاه پلی تکنیک سن پترزبورگ

و........

همان طور که قبلا اشاره کردیم تحصیل رایگان در روسیه به وسیله بورسیه تحصیلی امکان پذیر است. در صورتی که بخواهید از طریق کار کردن به تحصیل در این کشور بپردازید روسیه یکی از ارزانترین کشورها برای تحصیل به خصوص تحصیل پزشکی است.

 

پیشنهادات

مشاهده همه پیشنهادها برای کشور روسیه
مشاوره تحصیل رایگان در روسیه