x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
رواندا

رواندا

مساحت کشور رواندا در حدود 26.338 کیلومتر مربع بوده و در لیست کشورهای کوچک آفریقای مرکزی محسوب می‌شود. کشور رواندا از نظر بزرگی در لیست 148 کشور دنیا قرار دارد این کشور چندین درجه پایین‌تر از خط استوا قرار دارد. سرزمین رواندا دارای تپه ماهواره‌های زیادی را است. کشور رواندا از چراگاه‌ها و کشتراز‌های خاصی تشکیل شده است. در بخش شمالی این کشور یک سری منطقه‌های آتشفشانی دیده می‌شود و رشته کوه‌های مربوط به جنوب شرقی به طور کلی دارای موقعیت دیدنی زیادی است. این منطقه 4507 متر بلندترین نقطه کشور محسوب می‌شود. این منطقه خط جدایی دو حوضه آبخیز رود نیل محسوب می‌شود و با رودخانه کنگو در غرب کشور و از ارتفاع 2743 متری می‌گذرد. مشخص است که موقعیت جغرافیایی این کشور دارای رویکرد دیدنی جذاب است.  وضعیت تولید ناخالص در کشور رواندا بخش میزان 576.8 دلار ارزیابی شده است و در این کشور بیش از 4 میلیون نفر مشغول به کار هستند به طوریکه 90 درصد از این مردم در بخش کشاورزی کار می‌کنند.  بنابراین کشاورزی اولین و مهم‌ترین رویت اقتصادی برای کشور رواندا محسوب می‌شود.  موقعیت اقتصادی این کشور به واسطه سیاست‌های مخصوص ارزیابی می‌شود. در نظر داشته باشید که بخش کشاورزی در کشور رواندا به واسطه صادرات رشد زیادی داشته است و بهتر است بدانید که صادرات در کشور رواندا در بخش قهوه و چای و قلع نیز رشد داشته است و صادرات به کشورهای چین و آلمان و آمریکا صورت می‌گیرد. موقعیت اقتصادی و شرایط وارداتی نیز شامل مواد غذایی و تجهیزات و فولاد و محصولات پتروشیمی و سیمان و مواد ساختمانی است.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Rwanda عربی: رواندا
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: فرانسه
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: فرانک رواندا
 • پیش شماره تلفن: 00250
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 69
 • پایتخت: کیگالی
 • زبان های رسمی: انگلیسی
 • جمعیت: بیش از 12.21 million در سال 2020
 • منطقه زمانی: (GMT+2)
 • دامنه اینترنتی: rw.
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 9.137 billion USD

سفر به رواندا

تقریباً در بخش جنوبی رواندا، در امتداد جاده‌ای زیبا از دریاچه، شبه جزیره روبونا بهترین دریاچه کیوو است. تپه‌ها به طور مرتب از دریاچه پیش کوه بلند می‌شوند و وصله‌ای از توطئه‌های باغ و خانه‌های کوچک هستند. با داشتن 92 درصد از شهروندان رواندا که تحت پوشش طرح بیمه درمانی کشور قرار دارند، سیستم بیمه آن به عنوان یکی از موفق ‌رین در جهان جشن گرفته می‌شود. با حق بیمه 8 دلار در سال، طرح بیمه درمانی رواندا خدمات اساسی بهداشتی مانند مراقبت از زایمان و معالجه شایع‌ترین دلایل مرگ مانند اسهال، سوء تغذیه، مالاریا، عفونت و ذات‌الریه را ارائه می‌دهد. علاوه بر این، بیشتر مراکز درمانی داروهایی دارند که در لیست داروهای ضروری سازمان بهداشت جهانی (WHO) قرار دارند. خود ساحل غالباً صخره ای است ، اگرچه نقاط ماسه‌ای و مکان‌های مناسبی برای شنا وجود دارد. این یک مقصد آخر هفته بسیار محبوب، با تفریحی از استراحتگاه‌های ساحلی است.

سفر به رواندا

زندگی در رواندا

رواندا کشوری محاصره شده در مرکز آفریقا است. رواندا همچنین به عنوان "سرزمین هزار هیلز" شناخته می‌شود ، دارای پنج آتشفشان ، 23 دریاچه و رودخانه‌های متعدد است که برخی منبع رود نیل را تشکیل می‌دهند. این کشور 75 مایلی جنوب از خط استوا در مناطق گرمسیری Capricorn ، 880  مایل فاصله دارد، به عنوان کلاغ پرواز به غرب اقیانوس هند و 1.250 مایل شرق اقیانوس اطلس - به معنای واقعی کلمه در قلب آفریقا. رواندا با شمال با اوگاندا هم مرز است، از شرق با تانزانیا ، بوروندی در جنوب و جمهوری دموکراتیک کنگو با غرب هم مرز است. اقتصاد رواندا به عنوان کشوری بدون مرز و دارای منابع طبیعی کمی و تراکم بالای جمعیت، عمدتاً مبتنی بر تولیدات کشاورزی اندک است (33٪ از کل تولید ناخالص داخلی) آب و هوای خاص و ارتفاع زیاد آن را برای رشد قهوه و چای مناسب می‌کند و به همین ترتیب این محصولات اصلی صادراتی هستند. با این حال، در سال‌های اخیر، جمعیت در حال رشد به این معنی است که اندازه مزرعه به طور متوسط ​​کاهش یافته است. پیش از آغاز پرداخت‌های الکترونیکی، رواندایی‌ها عمدتاً به پرداخت‌های نقدی و كاغذی كه مستعد تأخیر و خطای انسانی بودند، پرداخت می‌كردند.

زندگی در رواندا

مهاجرت به رواندا

جمعیت رواندا از سال 2019 تا  202، 2.58 درصد رشد کرد و حدود 325000 نفر به جمعیت اضافه شد. میزان باروری در رواندا 4.10 زایمان در هر زن است که با وجود مهاجرت خالص منفی‌، رشد جمعیت را افزایش می‌دهد. نرخ باروری در حال حاضر روند نزولی دارد و همین امر منجر به کند شدن نرخ رشد جمعیت خواهد شد.

اگرچه سهام FDI در سالهای اخیر به دلیل ثبات سیاسی رواندا و اقدامات متمرکز در جهت بهبود وضعیت کسب و کار افزایش یافته است، اما جریانهایی به طور مستقیم همچنان ضعیف باقی مانده‌اند، در سال 2017 با 356 میلیون دلار و در سال 2018، 398 میلیون دلار گزارش سرمایه گذاری جهانی UNCTAD 2019)) سهام ((FDI در پایان سال   2018 2.2  میلیارد دلار تخمین زده شد، تقریبا 23.8٪ از تولید ناخالص داخلی کشور، سرمایه گذاری‌ها عمدتاً بخش های معدن، ساخت و ساز و املاک و مستغلات، زیرساخت‌ها و فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات را هدف قرار می‌دهند. 

مهاجرت به رواندا

تحصیل در رواندا

دانشگاه‌ روآندا برای داشتن یک مسیر پیشرو که دارای فارغ التحصیلان بسیار کارآفرینی است که آماده و اختصاص داده شده برای ایجاد جامعه‌ای عادلانه‌تر و پایدار به صورت محلی، ملی و جهانی با نوآوری‌های مناسب که کیفیت زندگی را ارتقا می‌بخشد.

همه کالج‌های دانشگاه‌های روآندا سرمایه‌گذاری‌های زیادی را در تسهیلات برای تهیه کتابخانه‌‌های گسترده و تهیه IT ، اسکان و پشتیبانی از رفاه و رویدادهای ورزشی و اجتماعی انجام می‌دهند. تعداد نسبتاً کمی از دانشجویان در هر دانشکده این امکان را به وجود می‌آورند که توجه شخصی نزدیک و حمایتی به القاء‌، پیشرفت تحصیلی و رفاه افراد شود. جایزه جهانی زراعت GCHERA جایزه بین المللی کنفدراسیون جهانی انجمن‌های آموزش عالی علوم کشاورزی و زندگی (GCHERA) است. این جایزه با تشویق سهم ممتاز افراد در این مأموریت، تشویق توسعه مأموریت مؤسسات آموزش عالی در آموزش، پژوهش، نوآوری و دسترسی به علوم کشاورزی و زندگی است. دو جایزه 100000 دلار در سال 2020 با حداقل یک دریافت کننده از کشوری که طبق آن دارای اقتصاد توسعه یافته نیست، اهدا می‌شود. در سال 2003، رواندا معرفی آموزش رایگان به عنوان بخشی از سیاست دولت برای بهبود مدرسه ثبت نام به طور کلی و با حضور کودکان محروم به طور خاص را شامل شد.  با این حال ، علاوه بر هزینه مدرسه ، سایر عوامل مانع مشاغل مدرسه در کودکان می‌شود.

 

تحصیل در رواندا