x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

سفر به تاجیکستان

می‌دانیم که کشور تاجیکستان یک منطقه کوهستانی است و دور تا دور آن خشکی دیده می‌شود. به این ترتیب بارندگی در فصل زمستان در این کشور بسیار زیاد بوده و دارای منابع آب بسیار فراوانی است این منطقه بسیار گرم است و زمستان‌های معتدل و مطبوعی دارد. مشخص است که در این کشور بازدید از مکان‌های دیدنی بر اساس شرایط آب و هوایی بسیار خوب است. بهار و زمستان در کشور تاجیکستان از نظر زیبایی بسیار عالی هستند و البته که شرایط آب و هوای معتدلی نیز دارند.

در بین جاهای دیدنی کشور تاجیکستان بزرگراه پامیر (The Pamir Highway) عجیب و بسیار مهیج خواهد بود. پامیر در واقع در بین رشته‌کوه‌هایی قرار دارد که در نهایت به هیمالیا متصل می‌شود. به طور کلی پامیر نامی است که از گذشته بام جهان تلقی شده است. این منطقه یکی از بی‌نظیرترین جاده‌هایی است که بسیار دیدنی و جذاب است. عظمت و شکوه طبیعت در این بخش بسیار زیاد است و نفستان را حبس می‌کند. افراد زیادی برای بازدید از جاده زیبا وارد کشور تاجیکستان می‌شوند. به طور کلی سوار بر موتورسیکلت شدن و یا پیاده‌روی در این بخش می‌تواند بسیار مهیج باشد. نمایشگاه کتاب هر ساله در ماه اکتبر در کتابخانه ملی کشور تاجیکستان برگزار می‌شود این نمایشگاه دارای فضای فرهنگی بسیار خوبی است، این کتابخانه بسیار ارزشمند بوده و از سال 2011 افتتاح شده است و به طور کلی شرکت در این نمایشگاه جریان مخصوص به خود دارد. این کتابخانه زیبا در نزدیکی پارک رودکی قرار دارد و ارزش کتاب‌های آن به بیش از 40 میلیون دلار رسیده است و این موضوع سبب شده است که نمایشگاه کتاب هرساله در این کتابخانه برگزار شود و کتاب‌های کمیاب با قیمتی مناسب و گاهاً گران به فروش برسد. کرایه اتومبیل در کشور تاجیکستان بر اساس نرخ اتومبیل بررسی می‌شود، مشخص است که شما برای اجاره خودرو در این کشور باید از نرخ روز خودرو اطلاعات کافی داشته باشید.

مشاوره سفر به تاجیکستان

جاذبه‌ های گردشگری و اماکن معروف تاجیکستان

جاذبه‌ های گردشگری و اماکن معروف تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پارک رودکی

پارک رودکی در لیست مکان‌های بسیار جذاب برای گردشگرانی است که فصل بهار یا تابستان را برای بازدید از کشور تاجیکستان انتخاب کرده‌اند. این پارک زیبا در اصلی ترین میدان شهر دوشنبه در کشور تاجیکستان قرار دارد و به طور کلی دارای فضای دیدنی و جذابی است. تاجیکی ها به اشعار این بخش علاقه زیادی دارند. این پارک دارای مجسمه‌های رنگی و بسیار زیبایی است. پیش از این نام این پارک رودکی باشد از واژه لنین استفاده شده است. پارک در فصل تابستان و بهار پر است از گل‌های رنگارنگ و همینطور آب‌نماهای جذاب و دیدنی . این پارک زیبا در فصل زمستان پوشیده از برف است. مجسمه‌های دوره قدیم در این پارک به شکل تندیس‌های خاصی دیده می‌شود. درختان پارک بسیار استوار و زیبا هستند. این پارک زیبا یک مکان بسیار جذاب برای کودکان نیز محسوب می‌شود و به طور کلی دارای طرح‌های بی‌نظیری است. بازدید از این پارک در فصل بهار بی‌نظیر است. در نزدیکی پارک یک مکان ورزشی تفریحی دیده می‌شود که برای جوانان بسیار دل‌انگیز است. این مکان پوشیده از خاک‌های رنگارنگ بوده و البته که دارای دیوان شعری بسیار جذاب خواهد بود. به طور کلی در طراحی این جاذبه گردشگری نیاز است که قدمت زیادی ارزیابی شود. اینطور که نماها و حوضچه‌های رنگی در این پارک وجود دارد می‌تواند مکانی بسیار عالی برای عکس‌برداری باشد. استخر شنای بزرگسال در ضلع غربی این پارک نیز انتخاب بسیار ویژه و بی‌نظیر بوده و دارای مکان‌های گردشگری بسیار دل‌انگیزی است.

 

 

توریسم سلامت در تاجیکستان

توریسم سلامت در تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

حقیقت این است که گروه‌های زیادی برای بازدید از گالری هنری نور وارد کشور تاجیکستان می‌شوند، گروهی از پزشکان و همینطور بیماران و یا افرادی که قصد دارند دوره‌های پایانی تحصیل پزشکی خود را بگذرانند گالری هنری نور این کشور را انتخاب می‌کنند. نور درمانی یکی از موضوعات بسیار مهیج از سوی دولت کشور تاجیکستان است که بارها و بارها مورد بررسی قرار گرفته است، نور موجود در این گالری طبیعی بوده و شرایط مخصوصی دارد. این گالری دارای فضای علمی بسیار قوی است و می‌تواند برای رشد فضای پزشکی بسیار عالی باشد. استفاده از پرتوهای نوری برای درمان مشکلات مفصلی و همینطور بخش‌هایی که فرد دچار کوفتگی است استفاده می‌شود. در توریسم سلامت کشور تاجیکستان می توانید بازدید از این بخش را بسیار خوب تصور کنید این بخش برای عموم افراد رایگان است اما گروه پزشکان علاقه بیشتری به بازدید از آن داشته و معتقد هستند که وضعیت سلامت می تواند یک عملکرد مهم برای ادامه زندگی بشر باشد. در توریسم سلامت کشور تاجیکستان کسانی که قصد دارند از جدیدترین تکنولوژی روز استفاده نمایند این امکان در اختیارشان قرار می‌گیرد مشخص است که مسیر توریسم سلامت در کشور تاجیکستان بسیار عالی و روح‌بخش بوده و دارای جریان‌های پزشکی مختلفی است. در این زمینه هر آنچه نیاز است در زمینه سلامت در اختیار افراد قرار می‌گیرد. مشخص است که سلامت و بخش‌های مربوط به درمان بیماری‌های صعب‌العلاج در این منطقه بیشتر از سایر کشورها رویت شده است.

(راجع به نور درمانی مطلبی توسط ویرایشگر یافت نشد و همینطور گالری هنری نور اصلا ربطی به مسایل پزشکی ندارد و می‌توان در آن صنایع دست‌ساز تاجیکستان مانند بشقاب‌های سرامیکی که با دست رویشان نقاشی شده، جعبه‌های چوبی و بافته‌های پشمین زنان هنرمند منطقه را دید. در گالری امکان خرید انواع نقاشی، گرافیکی، سازه‌های چوبی، جواهرات مصنوعی، سازه‌های سنگی، سفالی، سرامیکی، عکس‌ها، کتاب‌ها، کارت‌پستال‌ها، کارهای شیشه‌ای، منسوجات، اقلام خانه و لوازم جانبی، محصولات موهر و قیشر، لباس‌های ساخته شده از پارچه‌های سنتی، فرش و صنایع دستی دیگر وجود دارد. )

 

توریسم مذهبی در تاجیکستان

توریسم مذهبی در تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مسجد مولانا یعقوب چرخی

یک گروه مذهبی در سال 2018 برای بازدید معنوی شهر دوشنبه کشور تاجیکستان را انتخاب کردند، در این مسیر با مسجدی آشنا شدند که در 5 کیلومتری شهر دوشنبه قرار دارد و مشهور به مسجد مولانا یعقوب چرخی است. این مسجد علاوه بر فضای معنوی در لیست مکان‌های گردشگری کشور تاجیکستان نیز قرار دارد. یعقوب چرخی فردی از اهالی خراسان بوده است که دوره زندگی آن به قرن 7 و 8 بجری باز می‌گردد. او در شهر افغانستان متولد شده است و به طور کلی دوره‌ی زیادی شاگرد خوابه عبدالله انصاری بوده است. اینطور که اطلاعات نشان می‌دهد او علم غیب داشت و آینده را به صورت شفاف می‌دید، این موضوع از همان دوره سبب شد تا گروه‌های زیادی برای درمان بیماری، بخت‌گشایی و رهایی از بدبختی این منطقه را انتخاب کنند. مشخص است که این منطقه به طور کلی تفاسیر مختلفی را شکل داده است. رسانه‌های نائیه مشهور به نام این شخص است. گروه‌های مذهبی که کشور تاجیکستان را انتخاب می‌کنند در بازدید از این مکان می‌توانند جاذبه‌های بسیار خاصی را بازدید کنند. وضعیت مذهبی در این منطقه بسیار عالی بوده و به طور کلی درختان سر به فلک کشیده زیادی دور تا دور این مسجد دیده می‌شود. درختان چنار که در این منطقه دیده می‌شود بسیار زیبا هستند. این بخش دارای فضای بازدید بسیار خوبی است و می‌تواند یک سفر گروهی بسیار خوب را فراهم سازد. در بازدید از این بخش بسیار مهم است که اعتقاد قوی داشته باشید و حجاب خود را رعایت کنید. تور کشور تاجیکستان از نوع مذهبی بیشتر در فصل پاییز و بهار دیده می‌شود.

جاذبه های طبیعی در تاجیکستان

جاذبه های طبیعی در تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در بین جاهای دیدنی کشور تاجیکستان بزرگراه پامیر عجیب و بسیار مهیج خواهد بود. پامیر در واقع در بین رشته‌کوه‌هایی قرار دارد که در نهایت به هیمالیا متصل می‌شود. به طور کلی پامیر نامی است که از گذشته بام جهان تلقی شده است. این منطقه یکی از بی‌نظیرترین جاده‌هایی است که بسیار دیدنی و جذاب است. عظمت و شکوه طبیعت در این بخش بسیار زیاد است و نفستان را حبس می‌کند. افراد زیادی برای بازدید از جاده زیبا وارد کشور تاجیکستان می‌شوند. به طور کلی سوار بر موتورسیکلت شدن و یا پیاده‌روی در این بخش می‌تواند بسیار مهیج باشد. می‌توانید در این منطقه رکاب بزنید و یا سعی کنید از سایر دیدنی‌های کشور تاجیکستان بازدید کنید. بهتر از بدانید که در این مسیر رستوران‌های زیادی وجود ندارد و همینطور فاقد سرویس بهداشتی است و یک منطقه بسیار طبیعی است. زیبایی‌های طبیعت در این بخش با فرهنگ مردم کشور تاجیکستان تلفیق شده است و به طور کلی حدود 2 روز زمان نیاز است که از این بخش بازدید صورت بگیرد. جاذبه‌های طبیعی در این کشور جریان‌های خاص خود را دارد مشخص است که رودهای این بخش بسیار پر آب هستند و فضای گردشگری خاصی دارند. به طور کلی در بین جاذبه‌های طبیعی که در کشور تاجیکستان دیده می‌شود این گزینه شاید دو روز کامل زمان شما را بگیرد و البته که ارزشش را دارد. زمستان‌های این بخش بسیار خاص و دل‌انگیز هستند.

مکان های تاریخی در تاجیکستان

مکان های تاریخی در تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

موزه ملی کشور تاجیکستان یک ساختمان بسیار زیبا و مدرن است که طراحی آن به صورت بیضی بوده و برای سقف آن از دهلیز غول پیکری استفاده شده است. در این موزه کلکسیونی از اشیای جذاب و دیدنی وجود دارد. به طور کلی فضای باستانی و هنرهای معاصر زیادی در این موزه دیده می‌شود. فسیل یک پلنگ برفی در این موزه دیده می‌شود. به طور کلی کشتی مارکوپولو در این بخش دیده می‌شود. لباس زره و همینطور آلات‌ موسیقی زیادی در این بخش دیده می‌شود. این بخش دارای نقاشی‌های دیواری زیادی بوده و به طور کلی دارای محراب‌های نفیس چوبی است. به طور کلی این بخش دارای فضای بسیار جذاب و خوش طرحی است. این منطقه زیبا برای کسانی که قصد بازدید از آن را دارند فراهم شده است. بخش‌های قابل توجهی از این موزه شامل یک سری کلکسیون بوده و در بازسازی آن از آجین‌تپه یافت شده است. مجموعه‌های زیادی در این بخش دیده می‌شود. به طور کلی همه اشیا در این کشور با توضیحات انگلیسی همراه است و یکی از موزه‌های بسیار جذاب محسوب می‌شود. کشتی‌های این منطقه بسیار خاص هستند. شما می‌توانید از موزه عکس برداری کنید این اجازه به شما داده خواهد شد که راهنمای گردشگری خاصی را بررسی کنید. این موزه دارای شرایط بازدید خوبی است. نقاشی‌های دیواری این بخش توسط هنرمندان طراحی و بررسی شده است. فضای گردشگری در این بخش بسیار خاص بوده و می‌تواند یک تفریح خوب و تاریخی نیز محسوب شود.

فستیوال ها و رویدادها و جشن ها در تاجیکستان

فستیوال ها و رویدادها و جشن ها در تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

فستیوال انجمن نویسندگان کشور تاجیکستان یک فضای بسیار ادبی برای کسانی است که اهل قلم و نوشتن هستند. نمای ساختمان این انجمن بسیار زیبا و خاص است و به طور کلی دارای مجسمه‌هایی دیدنی و جذاب است. در این فستیوال به شما اجاره داده می‌شود که اشعار و نوشته‌های خود را ارائه دهید. مشخص است که شاعران و نویسندگان زیادی در این بخش هستند که می‌توانید با آنها آشنا شوید و راهنمایی لازم را اخذ کنید. این فستیوال بسیار خاص طراحی شده است و پذیرایی بی‌نظیری دارد. مسابقات و فضای فرهنگی و هنری بسیاری دیده می‌شود و به طور کلی در بین فارسی زبانان شرایط مخصوص به خود دارد. در این فستیوال ایرانیان و همه افراد می‌توانند شرکت داشته باشند، بلیط کشور تاجیکستان برای بازدید از این فستیوال از اواخر اسفند به فروش می‌رسد البته اگر قصد دارید که بلیط ارزان کشور تاجیکستان را داشته باشید بهتر است که خرید بلیط خود را زودتر در اواسط زمستان در نظر بگیرید. مشخص است که سفر زمینی به کشور تاجیکستان می‌تواند یک روش ارزان و مناسب باشد. فروش بلیط تاجیکستان در سال‌های اخیر بیشتر در زمینه بازدید و شرکت در این جشن بزرگ صورت گرفته است به طوری که افراد می‌توانند زمان سفر به تاجیکستان را بر اساس این گزینه تنظیم نمایند. مشخص است که جشن‌ها و فضای دیدنی این بخش بسیار مهیج و خاص هستند. در این منطقه همه کسانی که بازدید را به صورت حرفه‌ای دنبال می‌کنند می‌توانند از جریان تور گردشگری اطلاعات دقیقی داشته باشند.

نمایشگاه ها و کنفرانس ها در تاجیکستان

نمایشگاه ها و کنفرانس ها در تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

نمایشگاه کتاب هر ساله در کتابخانه ملی کشور تاجیکستان برگزار می‌شود این نمایشگاه دارای فضای فرهنگی بسیار خوبی است، این کتابخانه بسیار ارزشمند بوده و از سال 2011 افتتاح شده است و به طور کلی شرکت در این نمایشگاه جریان مخصوص به خود دارد. این کتابخانه زیبا در نزدیکی پارک رودکی قرار دارد و ارزش کتاب‌های آن به بیش از 40 میلیون دلار رسیده است و این موضوع سبب شده است که نمایشگاه کتاب هر ساله در این کتابخانه برگزار شود و کتاب‌های کمیاب با قیمتی مناسب و گاهاً گران به فروش برسد. به طور کلی این نمایشگاه با مساحتی بیش از 45 هزار متر مربع بوده و دور تا دور آن مجسمه 22 نفر از گروه‌های قهرمان تاریخ دیده می‌شود. دانشمندان و همینطور برجستگان علم و هنر در این نمایشگاه حضور دارند. می‌توانید در سفر به تاجیکستان زمانی که اقدام به اجاره خانه در کشور تاجیکستان دارید سعی کنید موقعیت مکانی خانه اجاره‌ای را نزدیک به این نمایشگاه در نظر بگیرید تا بتوانید هر روز از یک غرفه آن دیدن کنید. مشخص است کنفرانس هایی زیادی در این بخش ارزیابی می‌شود که هر یک می‌تواند برای افراد مورد استفاده باشد. این نمایشگاه می‌بایست در سال‌های اخیر به صورتی باشد که هزینه سفر به کشور تاجیکستان را برای شما به حداقل برساند وضعیت نمایشگاه و کنفرانس‌های کشور تاجیکستان بیشتر در راستای علم و هنر و همینطور صنایع دستی دیده می‌شود. دولت نیز این موضوع را تأیید کرده است.

تورهای تفریحی یک روزه تاجیکستان

تورهای تفریحی یک روزه تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دریاچه علاءالدین  

تورهای تفریحی در کشور تاجیکستان به صورت یک روزه تا شش روز برای بازدید از دریاچه علاءالدین وجود دارد. این دریاچه زیبا یکی از مکان‌های دیدنی در کشور تاجیکستان است که بسیار وسیع و آبی رنگ است. به طور کلی آب این بخش زلال و شفاف است و یک فضای بسیار مناسب برای سفرهای خانوادگی محسوب می‌شود. این منطقه دارای آب و هوای خنک بوده و برای شنا بسیار عالی است. تورهای تفریحی یک روزه به این بخش هم برای بانوان و هم آقایان دیده می‌شود. جنگل‌های این بخش تنگ و بسیار سرسبز هستند و چشم‌اندازی زیبا و دل‌انگیز دارد.

تئاتر اپرا باله

تور یک روزه بازدید از تئاتر اپرا باله در کشور تاجیکستان یکی از ویژگی‌های فرهنگی این کشور محسوب می‌شود، این تئاتر به طور کلی دارای فضای حرفه‌ای و کنسرت‌های موسیقی است. به طور کلی اجرای تئاتر رقص در این کشور بسیار جذاب و دیدنی بوده و می‌تواند شرایط خوبی داشته باشد. در تئاتر اپرا باله می‌توانید کودکان خود را نیز به همراه داشته باشید. تور سه روزه این منطقه با اجاره آپارتمان ارزان در کشور تاجیکستان همراه بوده و همه شرایط را نیز در بر می‌گیرد.

تورهای دو روزه کوهنوردی

تورهای دو روزه کوهنوردی مخصوص کوهنوردان حرفه‌ای در کشور تاجیکستان دیده می‌شود که برای کوهستان‌های فان بوده و به طور کلی محل مناسبی برای صخره‌نوردی محسوب می‌شود این منطقه دارای درختانی سرسبز بوده و دریاچه‌های بسیار دیدنی و آبی رنگی دور تا دور کوه دیده می‌شود که زیبایی این فضا را ده چندان کرده است.

 

سفر زمینی، هوایی، دریایی و سفر با قطار و بک پک به تاجیکستان

سفر زمینی، هوایی، دریایی و سفر با قطار و بک پک به تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اینکه سفر زمینی به کشور تاجیکستان را داشته باشید دو مسیر پیش روی شما قرار دارد. می‌توانید مسیر ایران افغانستان و تاجیکستان را انتخاب کنید و یا در ابتدا از ایران به ترکمنستان بروید و پس از آن ازبکستان و در نهایت به کشور تاجیکستان ختم شوید. در صورتی که مسیر شما از ایران به افغانستان است نیاز است که دقت بیشتری داشته باشید، زیرا مسیر کمی خطرناک و ناامن بوده و به طور کلی در زمینه پاسپورت یک سری مشکلات وجود دارد. در صورتی که تور کشور تاجیکستان به صورت زمینی را رزرو کنید می‌توانید مسیری بی‌خطر و امن داشته باشید، ویزای توریستی یک ماهه گزینه خوبی است که می‌تواند برای شما انتخاب شود. در صورتی که ویزای ترانزیت کشور تاجیکستان را اخذ می‌کنید باید حتماً تعیین شود که چه زمانی وارد خاک کشور تاجیکستان می‌شوید و از مرزی عبور خواهید کرد به طور کلی بررسی این شرایط به نوبه خود می‌تواند برای دریافت مدارک بسیار مناسب باشد. ایران مرز مشترکی با کشور تاجیکستان ندارد این موضوع سبب شده است که سفر به خودرو شخصی به این کشور کمی طولانی شود. شما می‌توانید در سفر زمینی در صورتی که خودرو شخصی دارید از سمت سمرقند وارد ازبکستان شوید و از آنجا با قطار وارد شهر دوشنبه تاجیکستان شوید. افرادی که سفر زمینی با خودروی شخصی را انتخاب کرده‌اند باید گواهینامه بین‌المللی داشته باشند و این موضوع بسیار مهم و ضروری است. قطار به شهر دوشنبه بسیار عالی و با امکانات خوبی همراه است.

 

فصول مناسب سفر به تاجیکستان

فصول مناسب سفر به تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

اشتراکات فرهنگی در بین مردم کشور تاجیکستان با مردم ایران بسیار زیاد است این موضوع سبب شده است که جشن نوروز در این کشور بسیار مشابه با جشن نوروز در ایران باشد و یکی از بهترین گزینه‌های سفر به کشور تاجیکستان شرکت در جشن نوروز بوده که در فصل بهار برگزار می‌شود، این جشن مانند ایران دقیقاً در ایام نوروز برگزار می‌شود. به طور کلی برای شرکت در این جشن می‌توانید جریان‌های خاصی را مدنظر قرار دهید. مثلاً اینکه فصل بهار یکی از محبوب‌ترین زمان‌های سفر به این کشور است، همه شهر زیبا بوده و دارای جذابیت‌های خاص و بسیار دل‌انگیزی است. همینطور زمان پاییز نیز برای سفر به کشور تاجیکستان بسیار خوب است، پاییز تاجیکستان بسیار زیبا بوده و یکی از دل‌انگیز فصول محسوب می‌شود، کسانی که از گرمای تابستان دوری می‌کنند این فصل برایشان یک انتخاب عالی خواهد بود. مشخص است که در بین فصل‌های گردشگری در کشور تاجیکستان کسانی که بهار را انتخاب کرده‌اند باید هزینه بیشتری کنند، اگر به دنبال سفر ارزان باشید بین زمستان و تابستان دو انتخاب دارید که قیمت هتل و سایر بخش‌ها ارزانتر بوده و همینطور خرید بلیط بازدید از مکان‌های گردشگری و تاریخی نیز ارزان و مشخص است. این فصل به نوبه خود دارای فضای گردشگری مخصوصی است. در سفر به این کشور همه افرادی که علاقه زیادی به کشور تاجیکستان دارند باید آب و هوای این کشور را بررسی کنند. پاییز و زمستان‌های این کشور بسیار عالی است.

هتل های تاجیکستان

هتل های تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هتل شرایتون

هتل شرایتون یک هتل 5 ستاره در کشور تاجیکستان است که در شهر دوشنبه پایتخت این کشور قرار دارد. این هتل یکی از بهترین و نزدیکترین هتل‌هایی است که در نزدیکی فرودگاه این شهر نیز قرار گرفته است. این هتل دارای امکانات رفاهی بسیار عالی بوده و هزینه اتاق‌ها با توجه به امکانات ارزیابی می‌شود. استانداردهای این هتل بسیار خاص هستند.

هتل تاجیکستان

هتل تاجیکستان یکی از هتل‌های 5 ستاره در کشور تاجیکستان است که بسیار زیبا و خاص طراحی شده است. در این هتل امکانات رفاهی و تفریحی زیادی دیده می‌شود و به طور کلی در لیست هتل‌های دیدنی محسوب می‌شود. به طور کلی این هتل اوقات خوشی را فراهم ساخته است و البته که از نظر هزینه مقرون به صرفه محسوب می‌شود. این هتل دارای اتاق‌های خاصی است و البته که به صورت بسیار تمیز و با خدمات 24 ساعته همراه است. این هتل می‌تواند برای ایرانیان گزینه خوبی باشد و بسیار مقرون به صرفه است.

هتل کاخ لوته

هتل کاخ لوته یک هتل 4 ستاره دیگر در شهر دوشنبه است و به طور کلی داخل یک باغ بزرگ قرار دارد این هتل بسیار سرسبز بوده و دارای دیوارهای دیدنی و جذابی است. این هتل دارای امکانات بی نظیری است و اتاق سرگرمی زیادی نیز برای کودکان است. این هتل به طور کلی دارای اتاق کسب و کار است، استخر و رستوران‌های خوب در این هتل تنها بخشی امکانات مهم محسوب می‌شود. این هتل دارای معماری قدیمی و خاصی است.

 

ویزای توریستی تاجیکستان

ویزای توریستی تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

به تازگی و از اول ژوئن سال ۲۰۱۶ صدور ویزای الکترونیکی شروع شده است. ویزای توریستی کشور تاجیکستان یک ویزای یکبار ورود است و پس از خروج نیاز به اخذ مجدد ویزا بوده و شرایط تمدید برای همان ویزا به هیچ عنوان دیده نمی‌شود. کسانی که ویزای توریستی کشور تاجیکستان را اخذ کرده‌اند می‌توانند 30 روز در این کشور اقامت داشته باشند. ویزای توریستی از اعتبار 3 ماهه برخوردار است. درخواست اولیه برای ویزای توریستی کشور تاجیکستان صورت می‌گیرد و پس از آن 72 ساعت زمان نیاز است که به درخواست پاسخ داده شود. نیاز است که متقاضی ارزش 50 یورویی را بخش سفارت ارائه دهد. مشخص است که برای اخذ این روادید به طور کلی نیاز به اصل پاسپورت و 1 قطعه عکس 3 در 4 است.

در صورتی که از ویزای لیبل کشور تاجیکستان استفاده می‌کنید مدت زمان صدور 1 روز کاری اعلام شده است. تکمیل فرم‌های ثبت‌نام در این ویزا بسیار مهم است و باید فایل عکس شما در نهایت به ارزش حداکثر یک مگابایتی در نظر گرفته شود. مشخص است که اگر شخص اطلاعات اشتباهی ارائه دهد باید به صورت دقیق این موضوع مورد بررسی قرار بگیرد. در مسیر ثبت‌نام در این کشور باید فایل شما به صورت اعلام شده از سوی سفارت فرمت‌بندی شده باشد. در صورتی که در پرداخت هزینه زمان زیادی سفر کنید صدور ویزا برای شما در حالت تعلیق اعلام می‌شود. از یاد نبرید که ویزای توریستی کشور تاجیکستان یعنی شما می‌خواهید به کشور خود بازگردید و این موضوع بارها و بارها مورد بررسی قرار می‌گیرد و دولت نیز به شما در این زمینه کمک خواهد نمود.

پروازها از ایران به تاجیکستان

پروازها از ایران به تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما می‌توانید مسیر هوایی تهران به استانبول و استانبول به دوشنبه کشور تاجیکستان را انتخاب کنید. در سفر از تهران به استانبول 3 ساعت و 25 دقیقه زمان و از استانبول به دوشنبه نیز 4 ساعت و 35 دقیقه زمان دیده می‌شود و کل طول تأخیر در این راستا 3 ساعت و ده دقیقه اعلام شده است که در نهایت کل طول سفر به کشور تاجیکستان را 12 ساعت و ده دقیقه در نظر خواهد داشت.

عموماً هفته‌ای سه بار پرواز به کشور تاجیکستان صورت می‌گیرد که روزهای جمعه و یک‌شنبه و گاهاً چهارشنبه بوده و ساعت پرواز نیز 15:25 دقیقه بعد از ظهر اعلام شده است. شما اجازه حجم بار به میزان 30 کیلوگرم را دارید و این میزان تنها در شرایط بسیار ویژه بیشتر خواهد شد. مشخص است که حرکت‌های رفت و برگشت از این روش استفاده می‌کند.

در صورتی که قصد پرواز مستقیم از تهران به کشور تاجیکستان با مقصد شهر دوشنبه دارید می‌توانید از فرودگاه امام خمینی استفاده کنید که دو ساعت و سی دقیقه بدون معطلی در اختیار شما قرار می‌دهد.

کسانی که دوست دارند در ابتدا از تهران به مسکو بروند نیاز به 3 ساعت و 50 دقیقه زمان دارند، پس از آن 4 ساعت از مسکو به دوشنبه زمان نیاز است و تأخیر در این زمینه به میزان 14 ساعت بوده و کل طول سفر شما 22 ساعته اعلام شده است.

پرواز از تهران به دبی و سپس از دبی به دوشنبه نیز با 14 ساعت زمان به صورت کلی دیده می‌شود و هزینه پرواز نیز مقرون به صرفه است.

آب و هوای تاجیکستان

آب و هوای تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

می‌دانیم که کشور تاجیکستان یک منطقه کوهستانی است و دور تا دور آن خشکی دیده می‌شود. به این ترتیب بارندگی در فصل زمستان در این کشور بسیار زیاد بوده و دارای منابع آب بسیار فراوانی است این منطقه بسیار گرم است و زمستان‌های معتدل و مطبوعی دارد. مشخص است که در این کشور بازدید از مکان‌های دیدنی بر اساس شرایط آب و هوایی بسیار خوب است. بهار و زمستان در کشور تاجیکستان از نظر زیبایی بسیار عالی هستند و البته که شرایط آب و هوای معتدلی نیز دارند. تابستان‌های کشور تاجیکستان خشک است و البته که رطوبت در برخی از بخش‌ها دیده می‌شود. به طور کلی در بین شرایط آب و هوایی این کشور کسانی که قصد دارند به کشور تاجیکستان سفر داشته باشند باید بتوانند این منطقه را یک انتخاب بسیار عالی بدانند. در فضای گردشگری در این کشور جریان آب و هوایی به شکل حرفه‌ای دنبال می‌شود. جریان‌های آب و هوایی برای همه کسانی که دوست دارند جریان گردشگری بهتری داشته باشند نیز دیده می‌شود. کشور تاجیکستان یک کشور خوب است و فصل پاییز آن نیز بسیار جذاب است. شما برای بررسی جریان‌های آب و هوایی کشور تاجیکستان نیاز است که وضعیت گردشگری را نیز بررسی کنید. آب و هوای این کشور می‌تواند برای فصل‌های بهار و زمستان بهتر نیز باشد. جریان شرجی و فضای رطوبتی تنها در زمستان و تابستان دیده می‌شود. بهار زیباترین و گران‌ترین فصل در کشور تاجیکستان خواهد بود.

 

وسایل ضروری برای سفر به تاجیکستان

وسایل ضروری برای سفر به تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وسایل ضروری در این کشور جریان مخصوص به خود را دارد. شما می‌توانید در سفر خود به کشور تاجیکستان یک کوله‌پشتی بزرگ داشته باشید. کوله‌پشتی‌هایی که جا دار هستند و به طور کلی به نسبت چمدان بهتر خواهد بود. به همراه بردن تجهیزات الکترونیکی در کشور تاجیکستان بسیار مهم است این وسایل در سفر بسیار گران بوده و گاه شخص ناچار می‌شود که آن را خریداری کند. به همراه بردن شارژر و هدفون و موس در سفر می‌تواند فضای گردشگری شما را بیشتر نماید. همینطور افراد باید از چراغ‌قوه و سایر محصولات برقی نیز استفاده نماید.

در سفر به تاجیکستان هر شخص بهتر است که لباس به همراه داشته باشد. لباس در این کشور بر اساس دسته‌بندی‌های مشخصی دنبال می‌شود. یک دست لباس خنک و سبک در کشور تاجیکستان می‌تواند وضعیت خوبی فراهم سازد. لباس شنا و همینطور عینک آفتابی در سفرهای تابستانه نیاز است. لوازم مخصوص در این کشور بر اساس جریان گردشگری افراد دسته‌های خاصی دارد.

هر شخص باید لوازم شخصی مانند مسواک و همینطور خمیر دندان با خود به همراه داشته باشد. نیاز است که هر شخص دستمال‌های خاصی به همراه داشته باشد و به طور کلی وسایل بهداشتی بسیار مهم هستند. در صورتی که نیش حشرات حساسیت دارید بهتر است که ماده ضد نیش حشرات نیز با خودتان داشته باشید. بسته‌های کوچک کمک‌های اولیه در این زمینه اهمیت زیادی دارد و می‌تواند برای سفرهای خانوادگی استفاده شود و بهتر است که افراد این موضوع را بررسی کنند.

 

 

خدمات بانکی و مالی برای گردشگران در تاجیکستان

خدمات بانکی و مالی برای گردشگران در تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بانک‌های کشور تاجیکستان به شما اجازه می‌دهد که سپرده کوتاه مدت داشته باشید این موضوع سبب می‌شود بتوانید پرداخت هزینه‌های هتل و سایر بخش‌ها را بر اساس جریان‌های گردشگری در نظر بگیرید. سپرده‌های کوتاه مدت عادی در بانک‌های گردشگری این کشور رشد خوبی داشته است. برخی از بانک‌ها سود بانکی را بیشتر از سایر دوره‌ها ارزش‌گذاری کرده‌اند. مشخص است که شما می‌توانید از وام‌های سپرده یک‌ساله بانک‌های مخصوص گردشگری در کشور تاجیکستان نیز استفاده کنید. نرخ 10 درصد برای مسافران در کشور تاجیکستان دیده می‌شود که می‌تواند به صورت حرفه‌ای جریان بانکی و مالی را در پیش بگیرد. مشخص است که در جریان گردشگری این کشور سایر بانک‌ها به صورت حرفه‌ای رفتار می‌کنند. فعالیت بانکی در این کشور بر اساس حمایت‌های دولت بررسی می‌شود.

خدمات نوین بانکی در این کشور توسعه زیادی داشته است. در بخش گردشگری این کشور توانسته یک سری وام‌های تحقیقاتی را نیز در نظر بگیرد البته که پرداخت خدمات در کشور تاجیکستان می‌تواند در وضعیت کوتاه مدت عادی ارزیابی شده است. مشخص است که جریان بانکی در این کشور بر اساس حساب کوتاه مدت بررسی می‌شود. سپرده‌های بلند مدت یک ساله در این کشور کمتر دیده می‌شود. البته که دولت سعی داشته است میزان سرمایه مشخصی را ارزیابی کند. فعالیت‌های بانکی در کشور تاجیکستان در راستای قوانین مشخصی رویت می‌شوند. در جریان‌های بانکی این کشور هیچ کس حق استفاده‌های ناصحیح از ارزش‌گذاری‌های اقتصادی را نخواهد داشت. مشخص است که فضای گردشگری به نفع گروهی است که سرمایه نقدی بیشتری دارند.

بیمه و تسهیلات درمانی برای گردشگران در تاجیکستان

بیمه و تسهیلات درمانی برای گردشگران در تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت بیمه و تسهیلات درمانی برای گردشگران در کشور تاجیکستان رشد خوبی داشته است به طوری که همه اعضای یک خانواده در سفر به کشور تاجیکستان دارای فضای درمانی مشخصی هستند و از پوشش بیمه کاملی استفاده می‌کنند. بیمه‌های درمانی سرپایی هزینه کمتری دارد و اگر فرد نیاز به خرید دارو در کشور تاجیکستان است باید بتوان این موضوع را برای وی مورد بررسی قرار داد. وضعیت بیمه و همینطور شرایط گردشگری در این کشور در زمینه‌های مختلفی بررسی می‌شود. خدمات نوین گردشگری در کشور تاجیکستان می‌تواند درمانی و مشخص باشد. فعالیت سایر بانک‌ها در این کشور نیز ویژه‌تر از قبل است. تسهیلات درمانی در این کشور بر اساس جریان‌های دقیقی بررسی می‌شود به شکلی که یک کودک اگر بخواهد ورود به بخش درمانی در کشور تاجیکستان داشته باشد دولت میزان سرمایه مشخصی را برای درمان وی در نظر می‌گیرد. فعالیت شرکت‌های بیمه خصوصی در این کشور روز به روز بیشتر از قبل می‌شود و فضای سرمایه‌گذاری در این کشور نیز رشد دارند. مشخص است که شما برای تسهیلات درمانی در کشور تاجیکستان باید شرایط خاصی را مدنظر قرار دهید. برای فضای دارویی و درمانی نیاز به هزینه زیادی ندارید. خدمات بیمه برای زنان و مردان در سنین میانسالی نیز دیده می‌شود. دولت سعی خود را در زمینه درمانی در کشور تاجیکستان دیده است. وضعیت تسهیلات درمانی در این کشور روز به روز در راستای رسیدن به حق مشخص دنبال می‌شود و دولت نیز سعی خود را کرده است که بازار بیمه را به سمت گروه بیماران پیش بکشاند.

 

اجاره اتومبیل در تاجیکستان

اجاره اتومبیل در تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کرایه اتومبیل در کشور تاجیکستان بر اساس نرخ اتومبیل بررسی می‌شود، مشخص است که شما برای اجاره خودرو در این کشور باید از نرخ روز خودرو اطلاعات کافی داشته باشید. مبلغی که برای اجاره اتومبیل در نظر گرفته می‌شود بر اساس نرخ ارز این کشور بوده و به طور کلی شرایط انتقال و تبدیل ارز در لحظه تنها در برخی از موسسه‌های خصوصی کشور تاجیکستان دیده می‌شود. در کشور تاجیکستان همه افراد سعی می‌کنند به سراغ اجاره اتومبیل‌های قدیمی بروند که البته هزینه بسیار گرانی دارد و به نوبه خود فضای خاص مربوط به خود را دارد.

وضعیت اجاره ماشین مدل بالا در تاجیکستان تنها برای جوانان دیده می‌شود. شما باید برای کرایه اتومبیل یک روز زودتر اقدام کنید و البته که نیاز است که شرایط برای اتومبیل در این کشور بهبود داشته باشد یعنی به سراغ گزینه‌ای بروید که با میزان سرمایه و بودجه شما سازگارتر باشد.

وضعیت اجاره ماشین در این کشور به نسبت دوره‌هایی که ارزش اقتصادی تغییراتی داشته است یک شغل درآمدزا در تاجیکستان محسوب می‌شود و مردم این کشور در ثبت شرکت این گزینه را بسیار خوب و کاربردی می‌دانند. یک موضوع بسیار مهم این که شما برای اجاره ماشین در این کشور باید از ساده‌ترین روش‌ها استفاده کنید، روش‌های انلاین نیز در این زمینه رویت می‌شود اما مرکز اجاره ماشین بین‌المللی می‌تواند بخش مهمی از جریان‌های اقتصادی در تاجیکستان را ایجاد کند. در مسیر اجاره ماشین در تاجیکستان باید میزان بودجه اولی بررسی شده باشد.

خطرات احتمالی برای گردشگران در تاجیکستان

خطرات احتمالی برای گردشگران در تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خطراتی که در کشور تاجیکستان با آن چه تا به الان شنیده‌اید فرق دارد، در این کشور اسلام گرایان زیادی دیده می‌شوند که روز به روز هم به تعدادشان افزوده می‌شود و این موضوع سبب جبر اسلامی در کشور تاجیکستان شده است و شاید جریان برای پوشش و سایر مسائل معنوی در این کشور کمی آسیب‌ رسان باشد. به طور کلی قدرت‌گیری اسلام‌گرایان در تاجیکستان در رسانه‌های بین‌المللی بارها و بارها ارزیابی شده است و مشخص است که خطرات در این زمینه بسیار زیاد هستند. حکومت در کشور تاجیکستان کمی ناکارآمد عمل کرده است و این موضوع مشکلات زیادی را ایجاد نموده است. البته که جریان و خطرات احتمالی که در زمینه گردشگری در کشور تاجیکستان دیده می‌شود سبب انتقال قدرت خواهد شد. وضعیت اعتقادی در این کشور شامل شرایط مخصوصی است. خطراتی در زمینه آب آلوده در بخش‌های جنوبی کشور تاجیکستان هنوز دیده می‌شود که سبب شده افراد زیادی تحمل زندگی در این کشور را نداشته باشند. آب آلوده جریان کشاورزی و همینطور سایر بخش‌های بهداشتی را زیر سوال برده است. برای اجاره آپارتمان در کشور تاجیکستان نرخ تعیین شده عجیب و غریب بوده و این موضوع وضعیت اجاره آپارتمان در این کشور را بیشتر خواهد نمود. مشخص است که جریان‌های گردشگری در این کشور می‌تواند قدرت اقتصادی خاصی داشته باشد.در راستای امنیت شهری برای بانوان مشکلی تا به امروز اعلام نشده است اما در کل کشور تاجیکستان یک کشور مذهبی است.

 

بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به تاجیکستان

بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بیماری‌های عفونی که موضوعی بسیار پر اهمیت بوده که از سال‌های گذشته تا به امروز توانسته جریان واکسیناسیون را بهبود دهد. به طور کلی شرایط بیماری و واکسن در این کشور از سال‌های گذشته تا به امروز ارزیابی شده است. هر چند که افراد برای بررسی بیماری‌های عفونی در کشور تاجیکستان باید چندین موضوع را دقت نمایند. دولت سعی کرده است که سیستم واکسیناسیون را بهبود دهد. در جریان بیماری‌های عفونی در این کشور اصول و شواهد بهتری در زمینه بیماری‌های رشد یافته دیده می‌شود و البته که پزشکان سعی کرده‌اند حداقل وسایل اولیه را ارائه دهند. بیماری و واکسن‌هایی که در زمینه بیماری‌های عفونی به خصوص برای کودکان دیده می‌شود ارزش اقتصادی بالایی دارد. مشخص است که بیماری‌های خاص در کشور تاجیکستان می‌تواند توسط تیم‌های پزشکی و بیمارستانی ارزیابی شود. در سال‌های اخیر همه افرادی که قصد سفر به کشور تاجیکستان را دارند در ابتدا یک آزمایش کامل می‌دهد تا سیستم امنیتی بدنشان مشخص شود. بیماری‌های عفونی در این کشور بر اساس نوع و شرایط بیمار می‌تواند رشد یابد و یا متوقف شود. در جریان بیماری‌های عفونی رعایت بهداشت بسیار مهم است و البته که شما باید همه این موضوعات را به کودکان بارها و بارها گوشزد کنید. در زمینه بررسی بیماری‌های مورد نظر برای کشور تاجیکستان هر کسی که مواد مخدر مصرف می‌کند بیشتر در صدد ابتلا خواهد بود.