دانشگاه آکدنیز

در این مقاله جهت آشنایی بیشتر با دانشگاه آکدنیز، به بیان اطلاعاتی در خصوص این دانشگاه، نحوه پذیرش و هزینه های تحصیل در این دانشگاه می پردازیم.

معرفی دانشگاه آکدنیز

دانشگاه آکدنیز یا university Akdeniz یکی از مراکز تحقیقاتی و علمی شهر آنتالیا ست. این دانشگاه یکی از مهمترین دانشگاه‌های غرب مدیترانه است و دارای 24  دانشکده، 1 مدرسه ی عالی و 7 موسسه است و بالغ بر 74هزار دانشجو و 2700 استاد و هیئت‌علمی در آن مشغول به تحصیل و کار هستند.

دانشگاه آکدنیز در سال 1982 در شهر آنتالیا تأسیس شد و چند سال بعد با مؤسسات آموزش عالی اسپارتا و بوردو ترکیب شد و دانشگاه آکدنیز امروزی به وجود آمد. این دانشگاه 3,483,589m2متر مربع است و در مرکز آنتالیا بین بلوار Dumlupinar و منطقه‌ی Uncalı قرار دارد.

افتخارات دانشگاه آکدنیز ترکیه

Ömer Özkan جراح پلاستیک و استاد دانشگاه آکدنیز موفق شد در سال 2011 اولین جراحی پیوند کامل صورت را در بیمارستان دانشگاه آنتالیا با موفقیت به انجام برساند. دریافت کننده‌ی عضو پسری نوزده ساله بود که در کودکی براثر حادثه‌ی آتش سوزی صورت خود را از دست داده بود و اهدا کننده مردی 39 ساله بود. در سال‌های بعد نیز اعمال جراحی مشابهی در این بیمارستان انجام شد که دکتر Ömer Özkan به عنوان سرپرست تیم جراحی این عمل‌های سخت را به خوبی مدیریت می‌کرد.

Ömer Özkan درحال حاضر یکی از اساتید برجسته‌ی دانشگاه آکدنیز است و به تعلیم دانشجویان این دانشگاه می‌پردازد.

رنکینگ دانشگاه آکدنیز

دانشگاه آکدنیز موفق به کسب رتبه‌ای بین 801 تا 1000 میان بهترین دانشگاه‌های جهان در سال 2018 شد و رتبه‌ای بین 201 تا 250 در میان بهترین دانشگاه‌های تازه تأسیس جهان دارد و یکی از 50 دانشگاه برتر ترکیه نیز است.

دانشگاه آکدنیز مورد تائید وزارت علوم ایران نیست به همین دلیل برای افرادی که مایل به کار و زندگی در خارج ایران هستند توصیه می‌شود.

آنتالیا کجاست؟

آنتالیا یکی از شهرهای گردشگری ترکیه است که طبیعت منحصربه فرد و بافت تاریخی آن مسافران بسیاری را به این شهر جذب می‌کند. قدمت این شهر تاریخی به 30 سال قبل از میلاد مسیح بر می‌گردد و احتمالاً اولین ساکنین آن رومیان بودند.

آنتالیا در منطقه‌ی مدیترانه و در غرب ترکیه واقع شده است و آب و هوای بسیار معتدل مدیترانه‌ای دارد به طوری که در زمستان‌ها گرم و خشک و در تابستان‌ها کاملاً معتدل است.

در حال حاضر آنتالیا به علت آب و هوای معتدل و جاذبه‌های گردشگری فراوان، ایرانیان بسیاری را برای زندگی و تعطیلات به خود جذب می‌کند.

اگر قصد زندگی و ادامه تحصیل در آنتالیا را دارید، دانشگاه آکدنیز با امکانات علمی و رفاهی بسیار زیاد و اساتید برجسته می‌تواند انتخاب بسیار مناسبی برای شما باشد. پس برای شناخت بیش تر این دانشگاه با ما همراه باشید.

مأموریت و چشم انداز دانشگاه آکدنیز

 •  مأموریت: مأموریت دانشگاه آکدنیز استفاده از برنامه‌های علمی با کیفیت برای آموزش و تولید علم در سطح جهانی ست. از دیگر وظایف دانشگاه آکدنیز می‌توان به کمک به تحول فناوری اطلاعات، پاسخ گویی به نیازهای جامعه در زمینه‌های علمی، فرهنگی، اجتماعی و… اشاره کرد.
 •  چشم انداز: چشم انداز دانشگاه آکدنیز تبدیل شدن به یک دانشگاه برجسته است که به طور مداوم کیفیت کار خود را در زمینه‌های آموزش و پرورش، پژوهش، هنر و فن آوری افزایش می‌دهد. این دانشگاه نسبت به محیط زیست حساس است و با کارآفرینی زمینه‌ی شغلی مناسب برای فارغ التحصیلان ایجاد می‌کند.

به طور کلی در سال‌های اخیر دانشگاه آکدنیز به عنوان یکی از مراکز تحقیقاتی غرب مدیترانه به رسمیت شناخته می‌شود.

معرفی دانشکده ها و رشته های دانشگاه آکدنیز

اسامی دانشکده‌های این دانشگاه به شرح زیر است:

 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده کشاورزی
 • دانشکده هنر وعلوم
 • دانشکده اقتصاد وعلوم اداری
 •  دانشکده حقوق، هنرهای زیبا
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده آموزش و پرورش
 • دانشکده ارتباطات
 • دانشکده شیلات
 • دانشکده تجارت و الهیات

و رشته‌هایی مانند بیولوژی، فیزیك، شیمی، باستانشناسی كلاسیك، مدیریت مهمانداری، مدیریت گردشگری، مامایی، پرستاری، اقتصاد، مدیریت و… در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به دانشجویان علاقه مند ارائه می‌شود.

پرسنل دانشگاه آکدنیز 2700 نفر هستند که 198 استاد تمام، 101 دانشیار و 108 استادیار در میان آن‌ها مشغول به کار هستند. زبان آموزشی در دانشگاه آکدنیز ترکی است.

 امکانات دانشگاه آکدنیز ترکیه

 • خوابگاه: در داخل محوطه‌ی دانشگاه آکدنیز یک خوابگاه 3000 تخته خوابی برای اسکان دانشجویان دختر و پسر وجود دارد و همچنین برای دانشجویان بین المللی یک خوابگاه 50 تحت خوابی در نظر گرفته شد. این خوابگاه‌ها مجهز به انواع امکانات رفاهی هستند. همچنین رستوران‌ها و سالن‌های غذاخوری در محوطه‌ی دانشگاه قابلیت تهیه و توزیع غذاهای متنوع با کیفیت و ارزان را در میان دانشجویان دارد.
 • کتابخانه: کتابخانه‌ی دانشگاه آکدنیز دارای بیش از 30 هزار جلد کتاب و مجله در موضوعات مختلف است و با امکان وصل شدن به شبکه‌ی اینترنت نیاز تحقیقاتی بسیاری از دانشجویان و پژوهشگران دانشگاه آکدنیز را برطرف می سازد.
 • امکانات ورزشی: دانشگاه آکدنیز دارای امکانات ورزشی مانند استخر، زمین تنیس، زمین فوتبال، زمین اسکیت، سالن شطرنج، سالن پیلاتس، سالن بدن سازی و… است.
 • خدمات سلامت: مرکز سلامت دانشگاه آکدنیز در حال حاضر به Mediko تغییر نام داده است. کلیه دانشجویان داخلی و بین المللی می‌توانند با هزینه‌ی بسیار اندکی از کلیه‌ی خدمات درمانی این مرکز بهره مند شوند و در صورت نیاز برای پیگیری روند درمان به بیمارستان‌های طرف قرارداد با دانشگاه مراجعه کنند.
 • انجمن‌های دانشجویی: دانشجویان می‌توانند به 109 انجمن دانشگاه آکدنیز که در زمینه‌های مختلف به فعالیت مشغول‌اند، بپیوندند. این انجمن‌های دانشجویی در زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، هنری، علمی و… مشغول به فعالیت هستند.

هدف همه‌ی این انجمن افزایش تعاملات اجتماعی دانشجویان و آماده کردن آن‌ها برای ورود جامعه است.

 نحوه ی پذیرش دانشگاه آکدنیز

برای ورود به دانشگاه آکدنیز باید در آزمون YOS این دانشگاه شرکت کنید و حداقل نمره را در این آزمون کسب کنید. همچنین از آنجایی که زبان آموزشی در دانشگاه آکدنیز ترکی است تسلط به این زبان الزامی است و باید مدرک TOMER داشته باشید.

پس رزومه ی کامل تحصیلی خودتان را به زبان ترکی ترجمه کنید و برای دانشگاه آکدنیز بفرستید و منتظر اعلام نظر دانشگاه باشید. در صورت پذیرش دراین دانشگاه برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنید.

مشاوره

جهت تحصیل در ترکیه و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص کمک بگیرید تا در انجام همه‌ی مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید.

پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد دارید فرزندتان را برای تحصیل به ترکیه اعزام کنید و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاورین ما GO2TR تماس بگیرید تا بعد از بررسی تخصصی شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ها را در اختیارتان قرار دهند.

ارزیابی تحصیلی
برای ارزیابی تحصیلی، با موسسه ما تماس بگیرید.


3 دیدگاه برای “دانشگاه آکدنیز

 1. Avatar
  ناشناس گفته:

  سلام وقت بخیر آزمون یوس که میگیرن با توجه به رتبه ای آوردیم پزشکی یا هر رشته ای که رتبه مون میرسد برمیدارن یا بعد اینکه از آزمون قبول شدیم و دانشگاه رفتنی انتخاب رشته میکنیم ؟ ینی مثل کنکوره؟
  یکیم شهریه های دانشگاه آک دنیز در رشته پزشکی چقدره؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز،امکان انتخاب رشته دارید ودر صورتی که با آزمون یوس قبول بشید هزینه شهریه حدود 13000 لیر سالانه است.برای اطلاعات بیشتر با شماره 02143000021 تماس بگیرید.تیم اعزام GO2TR.

 2. Avatar
  ناشناس گفته:

  سلام خسته نباشید شرایط بورسیه دانشگاه آک دنیز آنتالیا رو میخواستم بدونم

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز برای بورسیه باید رزومه شما کاملا بررسی شود برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره ی تخصصی با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید. قدردان شما هلدینگ مهاجرتی GO2TR.

 3. Avatar
  ناشناس گفته:

  سلام ، دانشگاه اک دنیز دولتی است نه خصوصی .

  پاسخ:
  ممنون از شما، این مورد رو پیگیری میکنیم.
  قدردان شما هلدینگ مهاجرتی GO2TR.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طبقه‌بندی: آرشیو دانشگاه ها
برای مهاجرت از متخصصان GO2TR مشاوره بگیرید:تماس: ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱