x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
زیمبابوه

زیمبابوه

کشور زیمباوه از بخش جنوبی با آفریقای جنوبی همسایه است و از جنوب غربی نیز با بوتسوانا مرز مشترک دارد. این کشور به طور کلی از بخش غرب با زامبیا و از بخش شرقی با موزامبیک هم مرز است. مساحت کشور زیمباوه به 390.582 کیلومتر مربع می‌رسد به طوریکه مختصات جغرافیایی در این کشور 20 درجه جنوبی را شکل می‌دهد و 30 درجه شرقی را نیز مورد ارزیابی قرار می‌دهد. کشور زیمباوه هیچ نوع خط ساحلی ندارد. یکی از دیدنی‌های عجیب در کشور زیمباوه آبشار ویکتوریا است که زیبایی آن به کل دنیا ثابت شده است. اگر به مرکز کشور زیمباوه دقت نمایید رشته کوه‌ هایولد دیده می‌شود که بین 1200 الی 1500 متر ارتفاع دارد. محصولات وارداتی کشور زیمباوه به طور کلی شامل ماشین آلات و تجهیزات است و البته که محصولات کارخانه‌ای در این کشور نیز شامل محصولات وارداتی می‌شود، محصولات کارخانه‌ای در این کشور به طور کلی بر اساس مواد دارویی شکل می‌گیرد.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Zimbabwe عربی: زيمبابوي
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: لهجه های محلی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: یورو معادل با 1.10 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00263
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 70
 • پایتخت: حراره/هراره
 • زبان های رسمی: 16 زبان رسمی دارد. رایج ترین انگلیسی و شونا
 • جمعیت: بیش از 16.53 میلیون نفر در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT+2)
 • دامنه اینترنتی: .zw
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از USD 186.6

سفر به زیمبابوه

سفر به زیمبابوه، سفر به کشوری است که به دلیل چشم‌اندازهای چشمگیر از جمله آبشار ویکتوریا، حیات وحش متنوع، پارک ها، ذخایر و مناطق سافاری شناخته شده است. زیمبابوه Zimbabwe در جنوب قاره آفریقا واقع شده و یک کشور محصور در خشکی است و با آفریقای جنوبی از جنوب، بوتسوانا از شرق، زامبیا و موزامبیک از شمال و غرب ‌مرز مشترک دارد. رودخانه‌های زامبزی و لیمپوپو زیمبابوه را در برگرفته­اند.
در اطلاعات سفر به زیمبابوه می­خوانید که این کشور در قرن ۱۹ میلادی به بخشی از امپراتوری بریتانیا تبدیل شد. از سال ۱۹۶۵ تلاش‌هایی برای استقلال این کشور شروع شد و در سال ۱۹۷۰ جمهوری مستقل این کشور رسماً با نام رودزیا اعلام شد. پس از آن چریک های اتحاد ملی زیمبابوه مبارزات خود را آغاز کردند و در سال ۱۹۸۰ به رهبری موگابه با تغییر نام کشور از رودزیا به زیمبابوه حاکمیت مستقل جدیدی اعلام گردید. در دوران حکومت موگابه که با فراز و نشیب هایی تا سال 2017 طول کشید، از طرف سازمان های بین المللی به تبعیض علیه سفید پوستان محکوم و دچار تحریم اقتصادی گردید که 17 سال ادامه یافت و منجر به فقر هر چه بیشتر این کشور شد.

سفر به زیمبابوه

زندگی در زیمبابوه

کشور زیمباوه یک کشور بسیار زیبا و محصور در خشکی است و در بخش جنوب آفریقا قرار دارد. بزرگترین شهر این کشور هراره نام دارد و 16 زبان رسمی در بین مردم این کشور دیده می‌شود که رایج ترین آنها انگلیسی و شونا و اندبله است. کشور زیمباوه دارای رودخانه های زامبزی و لیمپوپو بوده و البته که این کشور از سمت جنوب غربی با بوتسوانا و از سمت شمال غربی با زامبیا و از سمت شرق با موزامبیک همسایه است. مساحت کشور زیمباوه در حدود 390.580 کیلومتر مربع است. آبشار ویکتوریا یکی از مهمترین عجایب کشور زیمباوه محسوب می‌شود . دستمزد مشاغل با مهارت بالا در کشور زیمباوه 1030.00 دلار در ماه اعلام شده است این در حالی است که مشاغل با مهارت پایین درآمدی در حدود 341.00 دلار در ماه دارد، به زبانی ساده‌تر اگر شما مهارت بالایی ندارید تنها از پس هزینه زندگی انفرادی برخواهید آمد و باید این نکته را در نظر داشته باشید که وضعیت حداقل حقوق در کشور زیمباوه وابسته به نرخ بیکاری در این کشور ارزیابی می‌شود.

زندگی در زیمبابوه

مهاجرت به زیمبابوه

برای سرمایه گذاری در کشور زیمباوه نیاز است که کسب و کار درستی راه اندازی شده باشد نیاز است که در ابتدا منبع و منشأ سرمایه مشخص باشد و البته که باید این منبع بیرون از کشور زیمباوه باشد و ورود به کشور زیمباوه در قالب قانونی صورت بگیرد. مورد بعدی اینکه نیازی به نقد بودن مبلغ مورد نظر نخواهد بود و نیاز است که سرمایه وابسته به یک طرح تجاری سودآور دنبال شود. مشخص است که بیش از 60 درصد از کارکنان می بایست وابسته به اتباع کشور زیمباوه باشند تا پروسه سرمایه گذاری به درستی صورت بگیرد. کشور زیمباوه در زمینه فرهنگی وابسته به بخش های هنری مانند نقاشی عمل کرده است نمایشگاه‌های بین‌المللی کتاب در کشور زیمباوه هر ساله در ابتدای ماه اوت برگزار می‌شود و تعداد زیادی از افراد سعی می‌کنند در این راستا عملکرد دقیق‌تری داشته باشند. معتبرترین نمایشگاه کتاب کشور زیمباوه می‌تواند یک شانس گسترده رضایتمندی را شامل شود.

مهاجرت به زیمبابوه

تحصیل در زیمبابوه

دانشگاه بزرگ کشور زیمباوره با نماد اختصاری GZU یک موسسه آموزش عالی است که در شهر ماسوینو کشور زیمباوه قرار دارد این دانشگاه امروزه در پردیس دانشکده ماسوینو واقع شده است در هفت کیلومتری شرق ماسوینو قرار گرفته است. این دانشگاه دارای یک پردیس بزرگی بوده که در نزدیکی بنای ملی زیمباوه قرار گرفته است دانشگاه زیمباوه یک دانشگاه ملی است. این دانشگاه دارای کالج‌های متصل به دانشگاه بوده و توسط قانون مجلس دانشگاهی خودمختار ارزیابی‌هایی را شامل می‌شود. یک بورسیه تحصیلی برای رشته سیستم‌های چند رسانه‌ای و همینطور تجارت الکترونیک در کشور زیمباوه دیده می‌شود شرایط بورسیه تحصیلی برای این رشته تحصیلی به این صورت است که شخص در یک آزمون ورودی شرکت می‌کند آزمونی که برگزار می‌شود بررسی‌های لازم برای این بورسیه تحصیلی اینطور مشخص کرده است که برای مقطع کارشناسی ارشد 2 ترم تحصیلی و برای مقطع کارشناسی 4 ترم تحصیلی را پوشش مالی در نظر می‌گیرد.

تحصیل در زیمبابوه

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها