x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
تحصیل پزشکی در استرالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل پزشکی در استرالیا

دانشجویان اگر قصد تحصیل پزشکی در استرالیا را داشته باشند باید ابتدا مدرک کارشناسی خود را دریافت کنید. می‌توانید برای گرفتن مدرک کارشناسی نیز به تحصیل در استرالیا بپردازید. البته کارشناسی در هر رشته‌ای برای تحصیل در پزشکی مورد قبول نیست و باید در یک رشته مرتبط با پزشکی باشد. با وجود این که هزینه‌های تحصیل پزشکی در استرالیا نسبتا بالاست، اما به دلیل کیفیت آموزشی بالا و اعتبار این رشته در سطح بین‌الملل همچنان رقابت شدیدی برای پذیرش بین دانشجویان برقرار است. مدرک زبان، نمره قبولی در آزمون ورودی و رزومه تحصیلی از مهمترین فاکتورهایی است که پذیرش شما را تضمین می‌کند. 

اگر معدل دیپلم شما بالا باشد و در آزمون ورودی نمره بالایی کسب کنید؛ پس از انجام مصاحبه حضوری می‌توانید بدون نیاز به گذراندن دوره چهار ساله لیسانس وارد رشته پزشکی شوید. البته این شرایط برای همه دانشگاه‌ها وجود ندارد. دانشگاه‌هایی مانند دانشگاه سیدنی، دانشگاه موناش، دانشگاه آدلاید و... از جمله دانشگاه‌هایی هستند که دوره پزشکی مستقیم برای تحصیل در استرالیا را ارائه می‌دهند.

دانش آموزان ایرانی معمولا برای تحصیل در رشته پزشکی نوع غیر مستقیم را انتخاب می‌کنند. چرا که علاوه بر سختی پذیرش و نیاز به معدل بالا، باید برای مصاحبه حضوری به استرالیا سفر کنند و در صورتی که قبول نشوند، عملاً هزینه‌ی سفر آن‌ها هدر خواهد رفت. شانس قبولی برای تحصیل در استرالیا در پزشکی غیر مستقیم بیشتر است.

مشاوره تحصیل پزشکی در استرالیا