x
مشاوره مهاجرت: 02143000021

مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان برای کسانی که از نظر سابقه کاری در وضعیت خوبی هستند یک گزینه عالی است. ویزای تخصص کار آلمان یک انتخاب مطمئن محسوب می شود که در نهایت می تواند یک ویزای همراه برای همسر و فرزندان فرد محسوب شود. در مهاجرت به آلمان بهتر است سواد علمی خوب و همینطور مدرک زبان آلمانی داشته باشید. تحصیل در این کشور در وضعیت خوبی قرار دارد. مهاجرت به آلمان از طریق کار و جستجوی کار دو بخش متفاوت بوده و هر یک ویژگی های مخصوص به خود را دارد. در روش جستجوی کار فرد می تواند به مدت شش ماه در این کشور مشغول به یافتن شغل شود و در صورت توافق با کارفرما ویزای وی به ویزای کار آلمان تغییر خواهد نمود.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری از دیگر روشهای مناسب محسوب می‌شود. در این روش افراد می‌توانند در چهار مسیر حرکت نمایند، فرد می‌تواند به شکل خود اشتغالی اقدام به تأسیس فروشگاه و یا رستوران نماید این گزینه برای کسانی که علاقه ای به ثبت شرکت ندارند یک گزینه عالی محسوب می شود. از طرفی روش دیگر مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت است که خود شامل دسته بندی های مختلفی بوده و می تواند به صورت ثبت شرکت با مسئولیت محدود بوده و یا به صورت شعب در نظر گرفته شود.

از دیگر روش های مهاجرت به آلمان مربوط به روش ازدواج است که نیاز به بررسی دقیق صحت ازدواج داشته و پس از سه سال می تواند منجر به تابعیت این کشور شود. اقامت تولد در آلمان تابع سیستم خون بوده و در صورتی که پدر و مادر آلمانی نباشند نیاز است که یکی از پدر و مادر به مدت 8 سال در آلمان زندگی کرده باشند.

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل یکی از بهترین روش های موجود محسوب می شود که نیاز به داشتن مدرک زبان انگلیسی و یا آلمانی بوده و افراد می بایست مدارک تحصیلی قبلی خود را نیز ارائه دهند. مهاجرت به آلمان باید با هدف مشخصی صورت پذیرد. خبر خوب اینکه چنانچه شما قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارید نیاز نیست نگران وقت و زمان طولانی انتظار باشید چون تیم ما خوشبختانه توانسته امکان مهاجرت سریع به این کشور را برای متقاضیان فراهم کند. پس میتوانید با مشاوران متخصص ما در این زمینه در ارتباط باشید.

سوالات متداول

بهترین روش مهاجرت به آلمان چیست ؟

اخذ اقامت آلمان به طور دائمی چگونه است؟

بهترین شهرها برای مهاجرت به آلمان کدام هستند؟

مشاوره مهاجرت به آلمان

مهاجرپذیری آلمان

مهاجرپذیری آلمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور آلمان در لیست کشورهای مهاجرپذیر قرار دارد این کشور دارای فضای کاری و تحصیلی بی نظیری است. آلمان دارای زمستان های سرد و تابستان های گرمی است و در حال حاضر جمعیت این کشور 81 میلیون نفر اعلام شده است در این بین 74 میلیون نفر ملیت آلمانی دارند و بقیه  مهاجر هستند بنابراین در حدود 7 میلیون نفر در این کشور مهاجر هستند و این رقم نشان می دهد که آلمان در لیست کشور های مهاجرپذیر قرار دارد. مردم کشور آلمان نژادپرست نیستند و یکی از دلایلی که سبب شده است این کشور در لیست کشورهای مهاجرپذیر قرار بگیرد نیز همین مورد است. آلمان هفتمین کشور پربازدید در دنیا محسوب می شود و بسیار قانونمند است پس اگر قصد مهاجرت به آلمان دارید باید بدانید که هر نوع عدم رعایت قانون در این کشور مشکل ساز خواهد بود. در نظر داشته باشید که در سال 2018 کشور آلمان رتبه سوم را از نظر مهاجرپذیری به خود اختصاص داده است این کشور بسیار مدرن و پیشرفته بوده و بهترین انتخاب محسوب می شود. یک مثال جالب برایتان می زنیم یک قانون مهم در آلمان به این شکل است که آبدارچی یک شرکت هم هنگام خروج و خداحافظی با رئیس دست می دهد! نیروی کاری در این کشور بسیار مجرب است . سطح فشار در آلمان کم اعلام شده است و این کشور بسیار موافق با نوآوری است. اقامت آلمان یک انتخاب حرفه ای است.

خبر خوب ما به شما این است که نیاز نیست در نوبت های طولانی سفارت بمانید و نگران زمان باشید. فقط کافیست با مشاوران ما در ارتباط باشید تا در اولین فرصت امکان مهاجرت به این کشور را برایتان فراهم کنیم.

 

 

آمار مهاجران به آلمان

آمار مهاجران به آلمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آمار مهاجران به آلمان روز به روز در حال افزایش است و مهاجرت به آلمان آرزوی افراد مختلفی است. در سال 2018 مهاجران به آلمان دو برابر سال های قبل اعلام شده است و این روند نشان دهنده شرایط زندگی خوب و بی نظیر در این کشور است. کشور آلمان در زمینه کار و سرمایه گذاری بی نهایت مناسب است و نسبت به مابقی کشورهای اروپایی از وضعیت بهتری برخوردار است و این موضوع سبب شده است که آمار مهاجران در این کشور بسیار بالا باشد. از سال 2015 تا به امروز هیچ نوع کاهش آمار مهاجر به این کشور دیده نشده است. به عنوان مثال در بین 500 شرکت بزرگ دنیا به تعداد 37 شرکت در آلمان وجود دارد. این کشور از نظر علم و فناوری در وضعیت عالی قرار دارد. آمار مهاجران در سنین کمتر از 20 سال در این کشور 17 درصد است و بین 20 الی 30 در حدود 75 درصد از مهاجران را به خود اختصاص داده است و بالای 30 سال نیز در زمینه سرمایه گذاری در این کشور حضور به عمل می آورند. بیشترین آمار مهاجرت به آلمان در زمینه کاری دیده می شود. زیرا این کشور از نظر کاری در وضعیت عالی قرار دارد. امنیت شغلی در آلمان حرف اول را می زند و میزان حقوق پرداختی ثابت در این کشور به نسبت سایر کشورها بیشتر است. مهاجرت به آلمان برای کسانی که از نظر سابقه کاری در وضعیت خوبی هستند بسیار عالی خواهد بود. کار در آلمان در وضعیت عالی قرار دارد.

خبر خوب ما به شما این است که نیاز نیست در نوبت های طولانی سفارت بمانید و نگران زمان باشید. فقط کافیست با مشاوران ما در ارتباط باشید تا در اولین فرصت امکان مهاجرت به این کشور را برایتان فراهم کنیم.

میزان رضایت مهاجران به آلمان

میزان رضایت مهاجران به آلمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

میزان رضایت مهاجرت به آلمان بیش از 98 درصد اعلام شده است که این رقم بی سابقه است. رشد در این کشور به سادگی فراهم شده است و اینطور که شواهد نشان می دهد افرادی که به قصد کار وارد این کشور شده اند و افرادی سخت کوش هستند می توانند به نتیجه مطلوبی دست یابند. یک نکته را در نظر بگیرید که اگر می خواهید در این کشور زندگی و کار کنید دانستن زبان انگلیسی کافی نبوده و بهتر است زبان آلمانی حداقل در سطح B1 را اخذ نمایید.

در این کشور کسانی که در زمینه های مکاترونیک، فناوری اتوماسیون و همینطور ساختمان های الکتریکی فعالیت می کنند رضایت 85 درصد را اعلام نموده اند. مشاغل مربوط به تکنولوژی الکتریکی و همینطور مهندسی برق و نصب و راه اندازی خط های صنعتی می تواند بسیار درآمدزا باشد. برنامه نویسان سخت کوش در آلمان می توانند به رضایت صددرصدی از نظر درآمدزایی داشته باشند. همینطور حسابداری در این کشور دارای پتانسیل مالی قابل قبولی است. شرایط اقامت در آلمان به چند دسته تقسیم می شود.

نرخ پایین بیکاری در اروپا مربوط به آلمان است. در این کشور نرخ بیکاری کمتر از 7 درصد اعلام شده است در واقع در آلمان همیشه کمبود نیروی کار احساس می شود. یکی از دلایلی که مهاجرت به آلمان آسانتر از قبل شده است کمبود نیروی کاری است. ثبت شرکت در آلمان می تواند بسیار سودآور است.

راحت‌ترین روش مهاجرت به آلمان

راحت‌ترین روش مهاجرت به آلمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از روش های بسیار عالی برای مهاجرت به آلمان اخذ ویزای کار است. کار و درآمدزایی در آلمان در وضعیت نرمال قرار دارد و می تواند یکی از آسانترین روش های ورود محسوب شود. می دانیم که برای شما هم جای سوال است که چطور ویزای کار آلمان می تواند اسانترین روش باشد اما برای این ادعا دلایل خوبی داریم. در نظر داشته باشید که نرخ بیکاری در این کشور کمتر از 7 درصد اعلام شده است و این یعنی شما برای یافتن شغل مورد نظر خود نگرانی نخواهید داشت. افرادی که متخصص هستند می توانند از مهاجرت به آلمان با هدف کار استفاده کرده و به سادگی وارد خاک این کشور شوند. در نظر داشته باشید که بین ویزای کار و ویزای جستجوی کار آلمان تفاوت وجود دارد که در بخش مربوطه مورد بررسی قرار می گیرد. یک گزینه دیگر که در لیست راحت ترین روش های مهاجرت به آلمان دیده می شود مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است. در این روش نیز شما می توانید با ارائه گردش مالی اولیه به سادگی و سرعت ویزای مربوطه را اخذ نمایید. ویزای آلمان با اهداف مختلف صادر می شود.

بسیاری از افراد نگران سختگیری ها و طولانی شدن نوبت سفارت و مهاجرت به آلمان در زمان بسیار دیر هستند. خبر خوب اینکه ما اخیرا  امکان مهاجرت سریع به این کشور را برای متقاضیان فراهم نموده ایم. چنانچه شما هم میخواهید به سرعت وارد کشور آلمان شوید کافیست با مشاوران متخصص ما در ارتباط باشید.

روش‌ های مهاجرت به آلمان

روش‌ های مهاجرت به آلمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

روش‌های مهاجرت به آلمان بسیار متفاوت است. یکی از روش‌های مهاجرت به آلمان ویزای کار است که خود شامل دو گزینه بلو کارت و ویزای جستجوی کار خواهد بود. همینطور روش‌های مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری نیز می‌تواند از دسته گزینه‌های عالی محسوب شود. مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج یک روش مناسب دیگر محسوب می‌شود.

البته خرید ملک و مستغلات نیز می‌تواند پروسه اخذ ویزای این کشور را سریعتر نماید. در نظر داشته باشید که در بررسی‌های دقیق که برای مهاجرت به آلمان در نظر گرفته شده است ویزای کاری و سرمایه گزینه‌های بهتری محسوب می‌شوند. مهاجرت برای همه معنای یکسانی ندارد و باید هدف از مهاجرت به آلمان مشخص باشد نیاز است که پیش از هر نوع اقدامی تفاوت بین ویزا، اقامت و تابعیت را بدانیم. در انتهای این مقاله سه عنوان زیر  با موضوعات ویزا، اقامت و تابعیت در نظر گرفته شده است که می‌تواند برای شما راهنماگر باشد. به طور کلی روش اولی که سبب مهاجرت به آلمان می‌شود تخصص شغلی است در تخصص شغلی ، سن، تحصیلات و سطح زبان و میزان سابقه کاری شما بررسی می‌شود. در این روش هزینه ها کم است.

روش دوم ثبت شرکت است که یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به آلمان محسوب می‌شود و سبب می‌شود که افراد بتوانند هر نوع فعالیت جاری داشته باشند. روش سرمایه گذاری که نام دیگر آن تمکن مالی است نیز در دسته روش‌های خوب مهاجرت به آلمان محسوب می‌شود. که البته نیاز به بودجه اولیه بالایی دارد. پناهندگی به آلمان  روش پیچیده ای بوده و به طور کلی مهاجرت از طریق un آلمان بسیار پر ریسک است و به هیچ عنوان توصیه نمیشود.

بسیاری از افراد نگران سختگیری ها و طولانی شدن نوبت سفارت و مهاجرت به آلمان در زمان بسیار دیر هستند. خبر خوب اینکه ما اخیرا  امکان مهاجرت سریع به این کشور را برای متقاضیان فراهم نموده ایم. چنانچه شما هم میخواهید به سرعت وارد کشور آلمان شوید کافیست با مشاوران متخصص ما در ارتباط باشید.

مهاجرت سرمایه گذاری به آلمان

مهاجرت سرمایه گذاری به آلمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری روش های مختلفی مطرح است که سعی می کنیم بهترین روش های موجود را ارائه دهیم. اولین روش راه اندازی کسب و کار طبق یک فعالیت فردی است حال یعنی چه؟ مثلاً شما می توانید با استفاده از سرمایه خود یک رستوران در آلمان تأسیس نمایید. همین فروشگاه های مواد غذایی و فروشگاه پوشاک و .. نیز در این لیست قرار می گیرد. این روش برای کسانی خوب است که علاقه ای به مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت و دریافت مجوز ندارند.

دومین روش برای مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری ثبت شرکت با مسئولیت محدود است. اگر شما مالک یک شرکت معتبر در ایران باشید می توانید فعالیت خود را گسترده تر نمایید در این وضعیت به سادگی در آلمان شرکتی مشابه با ایران تأسیس کرده و فعالیت های اقتصادی آغاز می شود. حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت مسئولیت محدود در آلمان 25000 یورو اعلام شده است.

روش دیگر مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری ثبت شرکت تضامینی است. شرایط این شرکت مانند گزینه قبل است با این تفاوت که میزان سهامداران و اعتبار شرکت با نوع قبل فرق دارد.

از دیگر روش های مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری تأسیس دفتر نمایندگی است که در واقع همان شعبه برای یک شرکت والد محسوب می شود. این گزینه می تواند در مسیر تأسیس شعبه مستقل بوده و یا به شکل شعبه وابسته در نظر گرفته شود.

برای مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری باید حقوق دوازده ماه خودتان در نظر گرفته شود، باید هزینه ای برای اجاره یک دفتر و همینطور حقوق کارمندان و هزینه های تبلیغاتی به شکل دقیق مورد ارزیابی قرار بگیرد.

در این روش در ابتدا باید مدارک شما ترجمه رسمی شود و مورد تأیید سفارت آلمان قرار بگیرد. نیاز به طرح توجیهی اقتصادی خواهد بود. در نهایت مجوز برای شما صادر می شود. پس از یک دوره سه ساله فرد می تواند برای اخذ اقامت دائم اقدام نماید. اقامت آلمان با اجاره خانه و همینطور هزینه اقامت در آلمان متغیر است. خرید خانه در آلمان و گرفتن اقامت برای افرادی که از نظر بودجه در وضعیت خوبی هستند گزینه خوبی است.

 

250000 یورو برای ارائه گواهی تمکن مالی در این روش نیاز است.

مهاجرت از طریق ازدواج به آلمان

مهاجرت از طریق ازدواج به آلمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج باید شرایط به شکل دقیق رعایت شود. در این زمینه ازدواج شما باید حتماً ثبت شده باشد. همسر شما باید ثابت نماید که از نظر بودجه و درآمد در وضعیت خوبی است. شما به عنوان یک فرد غیر آلمانی باید مدرک زبان آلمانی A1 داشته باشید.

در مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج محدودیت جنسیتی وجود ندارد و فرقی نمی کند کدام یک از زن و مرد آلمانی باشند.

در نظر داشته باشید که مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج برای کسانی است که واقعا قرار است با یک تبعه آلمانی ازدواج نمایند و پیش از دریافت ویزای این کشور تمامی مدارک و جزئیات موجود به طور دقیق و صحیح مورد ارزیابی قرار می گیرد. مراحل مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج به این شکل است که در ابتدا ازدواج به صورت رسمی ثبت شده و سپس شما باید به سفارت آلمان رفته و ضمن ارائه مدارک خود درخواست دهید. مدارک مورد ارزیابی قرار می گیرد تا مشخص شود که آیا همسر آلمانی از نظر درآمد در وضعیت خوبی قرار دارد( این موضوع بسیار مهم است).

پس از حداقل سه سال تمدید این ویزا می توانید درخواست خود را برای تابعیت آلمانی ارائه دهید.در نظر داشته باشید که در این روش ما نیاز به دریافت اقامت موقت و دائم نداریم! یکی از مزایای مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج همین مورد است. از دیگر مزایای مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج می توان به هزینه پایین، اجازه کار به صورت تمام وقت و همینطور برخورداری از حقوق مساوی با افراد آلمانی اشاره نمود.

خبر خوب این که دریافت تابعیت آلمان پس از گذشت حداقل سه سال قطعی است.

از یاد نبرید که شما باید 18 ماه اول زندگی خود را در آلمان حضور داشته باشید و درآمد همسر شما باید بالا باشد!

مهاجرت از طریق تولد به آلمان

مهاجرت از طریق تولد به آلمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

حال می‌خواهیم یکی دیگر از روش‌های اقامت در آلمان را مورد ارزیابی قرار دهیم. اصل تابعیت در آلمان سیستم خون است. به این معنی که فردی می‌تواند تابعیت آلمان را اخذ نماید که پدر یا مادر وی آلمانی باشد حال می‌خواهد در آلمان به دنیا آید و یا در کشور دیگر. در این مسیر یک سری تبصره‌ها نیز دیده می‌شود. به عنوان مثال بارها دیده شده است که مادر و پدر بدون تابعیت هستند در چنین شرایطی دولت آلمان سعی می‌کند یک سری تخفیف‌ها قائل شده و در صورتی که فرزند در خاک این کشور متولد شده است تابعیت آلمانی برای وی صادر نماید.

در نظر داشته باشید اگر یک کودک در آلمان از والدینی متولد شود که خارجی هستند تنها در صورتی می‌تواند شهروند این کشور باشد که حداقل یکی از پدر و مادر وی به مدت هشت سال در این کشور اقامت داشته باشد. افرادی که اقامت دائم آلمان را دارند سبب می‌شود که این پروسه کمی سریع‌تر پیش برود.

تابعیت دوگانه از دیگر گزینه‌های مهم در خصوص مهاجرت به آلمان از طریق تولد است. در قانون آلمان آمده است که برخی از افراد می‌توانند در شرایطی خاص دو شهروندی باشند. در صورتی که کودک متولد شده از یک والد آلمانی و یک والد خارجی باشد به طوری که والد خارجی دو شهروندی است به صورت خودکار فرزند نیز می تواند دو تابعیتی باشد.

اگر کودک طبق قانون تولد فرزند در آلمان متولد شده باشد و شهروند آلمانی داشته باشد و همینطور تابعیت دیگر داشته باشد می‌تواند در سن 23 سالگی تصمیم بگیرد که تابعیت دیگر را انتخاب نماید و یا تابعیت آلمانی خود را حفظ کند. افرادی که دو تابعیتی هستند به اندازه شهروندان آلمانی از حقوق شهروندی استفاده خواهند نمود.

با داشتن شهروندی آلمان فرد می توانید بدون ویزا به 177 کشور سفر نماید. زندگی و کار و تحصیل ارزان برای وی فراهم است. می‌تواند از خدمات کنسول آلمان بهرمند شود.

مهاجرت پناهندگی به آلمان

مهاجرت پناهندگی به آلمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ما به شما پیشنهاد می‌کنیم پناهندگی به آلمان را از ذهن خود بیرون نمایید. روش‌های مختلفی برای مهاجرت به آلمان وجود دارد که می‌تواند بهتر ، کم خطر تر و با آینده ای روشن همراه باشد بنابراین چه خوب است که روش‌های خطرآفرین را کنار بگذارید.  پذیرش به میزان ده درصد از افرادی که درخواست می‌دهند می‌توانند در نهایت پناهنده این کشور باشند به این ترتیب شما برای مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی شانس کم و خطر زیادی خواهید داشت.

یکی از دلایلی که شاید بتوانید پناهندگی به آلمان را آسانتر نماید تهدیدات امنیتی جانی است البته باز هم هیچ نوع تضمینی در این زمینه دیده نمی‌شود.

مهاجرت تحصیلی‌ به آلمان

مهاجرت تحصیلی‌ به آلمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ما به شما پیشنهاد می کنیم رشته های پزشکی و دندانپزشکی را برای تحصیل در آلمان انتخاب نمایید. این رشته ها از نظر امکانات و درآمدزایی حرف اول را در آلمان می زنند.

شما برای تحصیل در این کشور نیاز به بررسی سطح زبان خود دارید. یکی از ملزومات ورود به تحصیل در دانشگاه های این کشور داشتن مدرک زبان آلمانی است. در این کشور آموزش های زبان در سه سطح برگزار می شود که با توجه به نوع دانشگاه پذیرفته شود مدرک b1 و یا B2 می تواند گزینه های خوبی باشد. شما برای اخذ مدرک b1 باید حداقل 350 جلسه آموزش ببینید این گزینه برای مدرک b2 با 600 جلسه همراه خواهد بود.

برخی از دانشگاه های این کشور انگلیسی زبان هستند و برای ورود به این دانشگاه ها فرد باید مدرک آیلتس با نمره 5/6 داشته باشد.

تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور رایگان است و دروس پیش دانشگاهی به زبان انگلیسی و یا آلمانی ارائه می شود. دانشگاه های این کشور به سه دسته تقسیم می شوند. دسته اول موسسات آموزش عالی و فنی هستند که بیشتر در زمینه آموزش های عملی فعالیت می کنند. دسته دوم دانشگاه ها هستند که عموماً به شکل ترکیبی تئوری و عملی است و دسته سوم به عنوان دانشکده هنر و موسیقی گزینه مناسبی محسوب می شود. برای ورود به این دانشگاه ها باید در مصاحبه حضوری شرکت نمایید و همینطور نیاز به آزمون عملی خواهید داشت. در صورتی که نخواهید وارد بخش آزمون شوید می توانید دانشگاه های خصوص آلمان را انتخاب نمایید. هزینه ای که برای دانشگاه های خصوصی این کشور در نظر گرفته می شود بین 4000 الی 10000 یورو است.

برای مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل باید آخرین مدرک تحصیلی شما دیپلم باشد سپس نیاز است که یک دوره یک ساله را در کالج ها بگذرانید. افرادی که دارای مدرک تحصیل دانشگاهی از ایران هستند می توانند از حضور در کالج ها صرف نظر نمایند.

شما می توانید در دوره لیسانس به میزان 15 ساعت در هفته و در دوره بالاتر بیش از 20 ساعت در هفته مشغول به کار شوید. درآمد در این دوره ها عموماً بین 300 الی 400 برای یک ماه است.

تنظیم مدارک لازم برای مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل بسیار مهم است. کاریابی در آلمان شاید در ابتدا کمی دشوار به نظر برسد. اقامت آلمان برای ایرانیان می تواند یک انتخاب عالی باشد.

ارایه گواهی تمکن مالی به ارزش ۱۰.۲۳۶ یورو و یا ارایه گواهی ضمانت و پشتیبانی توسط یکی از وابستگان متقاضی که ساکن آلمان میباشد یکی از شرایط مهم است.

مهاجرت کاری آلمان

مهاجرت کاری آلمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

می‌دانیم که مهاجرت به آلمان از طریق کار خود شامل دو بخش ویزای تخصص و ویزای جستجوی کار است که در ابتدا ویزای تخصص را مورد بررسی قرار می‌دهیم. رشد جمعیت در آلمان منفی است و دولت این کشور در نظر دارد که امکان اشتغال از طریق تخصص برای اتباع خارجی را فراهم سازد. به این ترتیب کمبود نیروی کاری در این کشور رفع می‌شود.

در ابتدا تفاوت ویزای کار آلمان و ویزای جستجوی کار آلمان را اعلام می‌کنیم. با داشتن ویزای جستجوی کار آلمان شما می‌توانید در طول 6 ماه در این کشور به دنبال شغل مورد نظر باشید و اگر در طول این مدت موفق شوید و با یک کارفرما وارد توافق شوید به سادگی می‌توانید ویزای جستجوی کار آلمان را تبدیل به ویزای کار نمایید . در این روش عقد قرارداد بسیار مهم است. در این روش باید درآمد ناخالص در قرارداد در سال حداقل به میزان 51000 یورو بوده و شغل مورد نظر نیز در لیست مشاغل مورد نیاز آلمان قرار داشته باشد.

برای اینکه بتوانید با کارفرما ارتباط بگیرید باید یک رزومه قوی و البته واقعی داشته باشید. برخی از مشاغل مورد نیاز در آلمان را مورد بررسی قرار می دهید: مهندسی جوش، برق، ساختمان، فناوری فلزی، ماشین‌های الکتریکی و ...

ویزای تخصص آلمان برای کسانی است که رزومه خوبی دارند و به نوعی حرفی برای زدن دارند این ویزا معمولاً برای 4 سال صادر می‌شود و البته با توجه به طول زمان قرارداد منعقد شده احتمال اینکه زمان کمتر از 4 سال نیز باشد وجود دارد. افراد می‌توانند با داشتن ویزای کار آلمان همسر و فرزندان کمتر از 18 سال را نیز با خود همراه نمایند. فردی که دارای ویزای کار آلمان است پس از 33 ماه فعالیت در حرفه مورد نظر می‌تواند درخواست اخذ اقامت آلمان را ارائه دهد. در صورت داشتن مدرک زبان B1 این زمان به 21 ماه کاهش می‌یابد.به طور کلی برای اخذ ویزای کار این کشور بین 7 ماه الی 1 سال زمان نیاز است. شرایط مهاجرت به آلمان از سوی اداره مهاجرت آلمان اعلام می‌شود.

مهاجرت از طریق همراه به آلمان

مهاجرت از طریق همراه به آلمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شرایط ویزای همراه برای کشور آلمان به خوبی فراهم شده است. به عنوان مثال کسی که در آلمان مشغول به کار است می تواند پس از یک سال به سادگی ویزای همراه را برای همسر و فرزندان کمتر از 18 سال اخذ نمایند. در نظر داشته باشید که همسر و فرزند وی تنها می توانند در شهری که فرد اصلی اقامت دارد مشغول به کار و تحصیل شوند. فرزند می تواند از تحصیل بالا برخوردار شود.

افرادی که مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری را انتخاب نموده اند می توانند به سادگی همسر و فرزندان خود را همراه نمایند در نظر داشته باشید که در این مسیر شرایط اقامت دائم نیز به خوبی فراهم می شود. یک مورد دیگر که در لیست مهاجرت به آلمان از طریق همراه دیده می شود ویزای اضطراری است که برای بیماری های خاص وجود دارد. این ویزا به نوبه خود می تواند گزینه خوبی برای کسانی باشد که در کشور خود نمی توانند پروسه درمان را طی نمایند.

با دریافت ویزای همراه آلمان میتوانید بدون محدودیت و بدون نیاز به دریافت مجوز کاری به صورت تمام وقت کار کنید.

مهاجرت توریستی به آلمان

مهاجرت توریستی به آلمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرت توریستی به آلمان می‌تواند یک انتخاب عالی محسوب شود. در این روش شما در ابتدا باید فرم مربوطه را تکمیل نمایید در این فرم به طور دقیق باید هدف از سفر شما مشخص باشد و نیاز است به شکل دقیق و درست مشخص شود که می‌خواهید به کشور خود باز گردید. از طرفی باید سعی کنید مدارک کاری و تحصیلی خوبی ارائه دهید. مدارک کاری شما نشان می‌دهد که می‌خواهید به کشور خود باز گردید. عموماً ویزای توریستی آلمان 90 روزه صادر می‌شود و نیاز است که زمان ورود و خروج افراد به طور دقیق مشخص شود. همینطور نیاز به بیمه مسافرتی به ارزش مشخص خواهید داشت. سوالی که در خصوص ویزای توریستی این کشور وجود دارد وجود و یا عدم وجود دعوت نامه است.

دقت کنید که داشتن دعوت نامه می‌تواند یک شانس عالی محسوب شود اما نبود آن به معنی عدم صدور ویزای توریستی این کشور نخواهد بود. دقت کنید که شما برای اخذ ویزای توریستی باید خود را برای مصاحبه آماده نمایید. در روز مصاحبه سوالاتی پرسیده می‌شود که شاید از نظر شما عجیب باشد اما در هر صورت از دسته سوالات مهم بوده و نشان می‌دهد که هدف شما از سفر چیست. بهتر است پاسخ شما کوتاه و صریح باشد. دقت نمایید که شما با ویزای توریستی این کشور نمی‌توانید وارد کار و تحصیل شوید

اولین مرحله برای اخذ ویزای توریستی آلمان تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی است. نیاز است که پرونده شما تکمیل بوده و در پوشه های مربوطه قرار بگیرد. افراد نیاز به کپی و اصل شناسنامه داشته و نیاز است که کپی و اصل گذرنامه فرد با اعتبار 6 ماهه فراهم شود. مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شود. نیاز است که بتوانید در طول سفر مجوز لازم را با خود به همراه داشته باشید.

مهاجرت شرایط خاص به آلمان

مهاجرت شرایط خاص به آلمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

حال می‌خواهیم در زمینه مهاجرت به آلمان با شرایط ویژه صحبت کنیم. این شرایط می تواند شامل کارآفرینی باشد، به عنوان مثال اگر شما ایده ای در ذهن خود دارید چه خوب است بتوانید ایده خود را گسترش دهید. مثلاً چه خوب است دلایل قوی برای توجیه اقتصادی ایده خود داشته باشید. کشور آلمان در این زمینه به شما وام خواهد داد.

همینطور کسانی که در مسابقات هنری و یا ورزشی شرکت می‌کنند می‌توانند از ویزای شرایط خاص این کشور بهرمند شوند. در نظر داشته باشید که در این مسیر آنچه بسیار اهمیت دارد. زمان ورود و خروج به کشور است.

یک نکته بسیار مهم در زمینه مهاجرت به آلمان با شرایط ویژه دیده می‌شود و آن هم به این صورت است که این ویزا کوتاه مدت بوده و نمی‌تواند برای تابعیت این کشور مناسب باشد.

شهرهای مهاجر پذیر آلمان

شهرهای مهاجر پذیر آلمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

به طور کلی اینکه بخواهیم بررسی کنیم کدام شهر آلمان برای ایرانیان بهتر است کار ساده ای نیست و همه چیز بستگی به شرایط شغلی، روحی و همینطور مالی افراد دارد. در نظر داشته باشید که هامبورگ، فرانکفورت و برلین از شهرهای مهاجرپذیر در آلمان محسوب می شوند که از نظر تحصیلی و کاری رتبه های اول را دارند. شهر مونیخ از نظر هزینه ای گران است اما امکانات تحصیل در این کشور بسیار عالی است. در نظر داشته باشید هامبورگ دومین شهر بزرگ آلمان بوده که جمعیت 1/7 میلیون نفری دارد و یک مقصد توریستی نیز محسوب می شود. در این کشور ایرانی های زیادی دیده می شوند. این شهر از نظر آب و هوا نیز در وضعیت خوبی قرار دارد. حمل و نقل های شهری در این شهر بسیار ارزان از دیگر شهرهای آلمان محسوب می شود. شهر هامبورگ به پایتخت ورزشی آلمان نیز مشهور است. طبق آمار رسمی از سوی سایت Numbeo در سال 2018 هزینه ها به میزان 75 درصد گرانتر از تهران دیده شده است. اما در این شهر قدرت خرید 82 درصد بیشتر از ایران گزارش شده است.

شهر هامبورگ دارای 17 دانشگاه است که 6 دانشگاه دولتی بوده و از نظر هزینه ای در وضعیت نرمال قرار دارد. برلین از دسته شهرهای پرجمعیت در آلمان محسوب می شود و جمعیت این کشور در حدود 4 میلیون نفر اعلام شده است و در حدود 60 درصد از مردم این کشور هیچ دینی ندارند. این کشور نیز می تواند یک گزینه خوب برای ایرانیان باشد. سایر شهرهای آلمان کمتر مورد تأیید برای مهاجرت هستند.

اخذ ویزای آلمان

اخذ ویزای آلمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اخذ ویزای آلمان یعنی شما قرار است برای انجام کاری خاص در مدت خاص وارد این کشور شوید. در این دوره شما هیچ یک از حقوق شهروندی را دریافت نمی کنید. به عنوان مثال اگر شما ویزای کاری آلمان را اخذ نمایید پس از پایان دوره ویزا باید به کشور خود بازگردید. شما برای تمدید ویزا ( البته با توجه به نوع ویزا) باید به کشور مبداً باز گردید و مبرهن است که در این دوره نمی توانید حساب بانکی داشته باشید و یا برای خود یک ماشین خریداری نمایید. برای اخذ ویزای آلمان نیاز است که اصول و قواعد و شرایط مختلف را بررسی نمایید. مدارک لازم برای اخذ ویزای آلمان از اهمیت زیادی برخوردار است و ناقص بودن مدارک روند مهاجرت به آلمان را بسیار کند می کند. وقت سفارتی که برای صدور ویزا ارائه می شود بسیار مهم است و اگر طبق زمان اعلام شده حضور نداشته باشید در لیست سیاه قرار می گیرید و باید مهاجرت به آلمان را برای همیشه از یاد ببرید. در نظر داشته باشید که اخذ ویزای آلمان با اخذ اقامت آلمان فرق دارد که در بخش بعد اقامت آلمان را مورد بررسی قرار می دهیم. در حالت عادی برای اخذ ویزای آلمان حداقل یک ماه و حداکثر یک سال زمان نیاز است.

نکته مهم بعد از تمام آنچه گفته شد اینکه ما توانسته ایم امکان مهاجرت سریع تر و دریافت وقت سفارت نزدیکتر به این کشور را برای متقاضیان فراهم نماییم.چنانچه شما هم قصد مهاجرت در اولین فرصت به کشور آلمان را دارید با مشاوران متخصص ما در ارتباط باشید.

اخذ اقامت آلمان

اخذ اقامت آلمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اقامت به طور کلی به دو شکل موقت و دائم است. شما با داشتن اقامت هر کشور چه به صورت دائم و چه موقت با شهروندان عادی آن کشور فرقی ندارید و این موضوع در مهاجرت به آلمان نیز صدق می کند. البته منظور حقوق شهروندی و حقوق اجتماعی است. تا به اینجا متوجه شدیم که تفاوت اقامت و ویزا در حقوق شهروندی و اجتماعی است حال می خواهیم این موضوع را با پاسپورت و یا تابعیت آلمان مورد بررسی و مقایسه قرار دهیم. در نظر داشته باشید که با داشتن اقامت این کشور شما حق رأی ندارید. از حقوق بیکاری برخوردار نمی شوید. داشتن اقامت دائم به مراتب از اقامت موقت بهتر است و سبب می شود که به اخذ پاسپورت کشور نزدیکتر باشد.

با این حال باید بدانید که نیاز نیست در نوبت های طولانی سفارت بمانید و نگران زمان باشید. فقط کافیست با مشاوران ما در ارتباط باشید تا در اولین فرصت امکان مهاجرت به این کشور را برایتان فراهم کنیم.

اخذ پاسپورت آلمان

اخذ پاسپورت آلمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وقتی صحبت از پاسپورت آلمان می شود تقریبا داشتن تابعیت کشور مطرح است. شما با داشتن پاسپورت کشور آلمان می توانید در رأی گیری های کشوری و شهری شرکت نمایید. شرایطی برای شما فراهم می شود تا در صورتی که کار خود را از دست دادید از بیمه بیکاری استفاده نمایید.می توانید به سادگی به کشورهایی مانند آمریکا و استرالیا سفر کنید.

برای اخذ تابعیت آلمان باید حداقل 5 سال اقامت المان را داشته باشید. حال یک سوال مطرح می کنیم اگر فرد 20 سال ویزای یک کشور را داشته و در کشور زندگی کرده باشد اما اقامت آن کشور را نداشته باشد می تواند برای اخذ پاسپورت اقدام نماید؟ پاسخ منفی است و برای مهاجرت به آلمان نیز همین قانون دیده می شود. شما برای اخذ پاسپورت آلمان باید زبان و جغرافیای آن کشور را امتحان دهید و در صورت عدم قبولی شرایط برای درخواست مجدد، بارها و بارها برای شما امکان پذیر است. اخذ ویزا، اقامت و پاسپورت باید به صورت مرحله ای و پشت سر هم باشد.

و البته خبر خوب ما به شما این است که نیاز نیست در نوبت های طولانی سفارت بمانید و نگران زمان باشید. فقط کافیست با مشاوران ما در ارتباط باشید تا در اولین فرصت امکان مهاجرت به این کشور را برایتان فراهم کنیم.