برگزاری جدیدترین اکسپرس انتری با دعوت از 4200 متقاضی

اکسپرس انتری
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

کانادا در تاریخ 30 سپتامبر جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری را برگزار کرد. در این پذیرش که سومین پذیرش متوالی بود، جهت متقاضیان Federal Skilled Worker Program برگزار شد.

حداقل امتیاز این متقاضیان در سیستم جامع رتبه بندی 471 بود که نسبت به پذیرش 16 سپتامبر کاهش یک امتیازی داشته. صدور این تعداد دعوتنامه بیانگر تعهد کانادا به استقبال از تعداد بیشتری مهاجر در سال 2021 و بعد از آن می‌باشد.

گفتنی است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته‌ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه‌ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه‌ی امتیازات و معیارهای مشخص مهاجر جذب می‌کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه‌ بندی دارند دسته ‌بندی می‌شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می‌کند.

صدورITA(دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) به ترتیب و از کاندیداهایی که بالاترین امتیاز را دارند آغاز می‌شود. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست. متقاضیانی که از طرف استان انتخاب می شوند 600 امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه‌ بندی دریافت می‌کنند و بدین ترتیب در پذیرش بعدی اکسپرس انتری حتما از آنها برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا دعوت خواهد شد. ارائه پروفایل اکسپرس انتری علیرغم برقراری محدودیت‌های کرونایی قابل ارائه می‌باشد و اداره مهاجرت کانادا پروفایل‌های جدید را پذیرفته و به درخواست‌های اقامت دائم رسیدگی می کند.

در سیستم اکسپرس انتری متقاضیان واجد شرایط برنامه های مهاجرتی  FSWC, FSTC, CEC و برخی از متقاضیان برنامه مهاجرت استانی بر اساس سیستم جامع رتبه‌ بندی یا CRS امتیازدهی می‌شوند.

در سیستم CRS عوامل متعددی منجمله سن، تحصیلات، سابقه کار، تسلط بر زبان انگلیسی یا فرانسه ارزیابی می‌شوند. از متقاضیانی که بالاترین امتیاز را دارند دعوت می‌شود تقاضای خود را برای اقامت دائم کانادا ارائه کنند. کانادا تا به اینجای سال 2020 مجموعا 78,350 دعوتنامه صادر کرده است که نسبت به 69,420 در 9 ماه نخست سال 2017 که یکی دیگر از سال های رکورد شکن در اکسپرس انتری بود افزایش چشمگیری داشته.

در این پذیرش از قاعده tie-break استفاده شده است: (2 مارس 2020 راس ساعت 12:37:25 به وقت استاندارد شرقی) این یعنی تمام متقاضیانی که امتیاز آنها در سیستم جامع رتبه‌ بندی 471 و بالاتر بوده است و قبل از این تاریخ و ساعت پروفایل اکسپرس انتری خود را وارد صف انتظار کرده‌اند در این دور از صدور دعوتنامه‌ها موفق به دریافت دعوتنامه شده‌اند.

لازم به ذکر است که پذیرش 30 سپتامبر 2020 صد و شصت و چهارمین پذیرشی بود که اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی برگزار کرده است. این پذیرش همچنین سی و یکمین پذیرش سال جاری میلادی و پنجمین پذیرش مختص تمام برنامه های مهاجرتی از زمانی که کانادا در 18 مارس محدودیت های کرونایی را اعمال کرد بوده است.

با اینکه اکثریت،قریب به اتفاق پذیرش‌های اکسپرس انتری معمولا متقاضیان سه دسته مهاجرتی را هدف می‌گیرند اداره مهاجرت کانادا از آغاز همه ‌گیری کرونا و محدودیت‌های سفر استثناهایی قائل شده است. اداره مهاجرت کانادا پذیرش ها را یکی در میان به متقاضیان برنامه مهاجرت استانی و متقاضیان دسته تجربه کانادا اختصاص داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید