چالش های مهاجرت از طریق ازدواج

زمان مطالعه: 9 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط آرینا صادقی

یافتن همسر خارجی و ازدواج  پایدار با آنها همواره یکی از روش‌های مهاجرت است. روشی که شرایط و قوانین مربوط به خود را دارد. قوانین و شرایط مهاجرتی در خصوص ازدواج و تابعیت گرفتن در کشورهای مختلف متفاوت است. به‌عنوان نمونه؛ اقامت گرفتن از طریق ازدواج با یک زن و یا مرد انگلیسی، آمریکایی و کانادایی مستلزم رعایت قانون مربوط به این کشورها است. طبق قانون کشورهای نامبرده زن و یا مردی که از طریق ازدواج قصد گرفتن اقامت این کشورها را داشته باشد. باید ثابت کند، که از درآمد کافی برخوردار است. به‌گونه‌ای که توانایی پرداخت هزینه‌های خود را دارد. همچنین در صورت عدم درآمد خواهد توانست با نمایش دادن مقدار دارایی خود ثابت کند، که توانایی حمایت مالی از همسرش و یا گذراندن زندگی خود را دارد.

لطفاً به‌شدت مراقب سایت‌های غیرمجاز همسریابی باشید. این سایت‌ها هیچ هدفی به‌جز کلاه‌برداری و اخاذی از شمارا ندارد.

هم‌اکنون طبق قوانین اغلب کشورهای دنیا شخصی که با تبعه‌ی یک کشور خارجی چه مرد و چه زن ازدواج کند، خواهد توانست تابعیت کشور همسر خود را به‌دست آورد. نکته اینجاست که چگونه می‌توان همسر خارجی ایده آل خود را پیدا کرد؟! برای یافتن پاسخ این سؤال لطفاً ما را تا پایان مطلب همراهی کنید.

همسر خارجی و تشکیل خانواده‌ی مستحکم

عشق حدومرزی نمی‌شناسد. به این معنی که می‌تواند در هر شرایط و زمانی اتفاق بیافتد و از قانون خاصی پیروی نمی‌کند. هرگز نمی‌توان عشق را به‌اجبار در یک رابطه تزریق کرد و یا برای پیش برد آن برنامه‌ریزی خاصی کرد. عشق یک امر کاملاً طبیعی است. زنان و مردان در طول زندگی همواره به دنبال نیمه‌ی گمشده‌ی خود هستند. بنابراین بسیارند، مردانی که به دنبال زنانی هستند تا نیمه‌ی خالی زندگی خود را پر کنند. همین‌طور بسیارند زنانی که به دنبال مردانی هستند، تا خوشبختی را با آنها تجربه کنند.

یافتن عشق واقعی می‌تواند به زنان و مردان کمک کند تا همسر خود را پیدا کنند. فرقی نمی‌کند، زوج انتخابی شما هم ملیت شما و یا یک همسر خارجی باشد. اصل مهم در این امر برقراری روابط طولانی‌مدت و پایدار است. رابطه‌ای که منجر به تشکیل یک خانواده‌ی مستحکم همراه با فرزند شود.

روش‌های یافتن همسر خارجی

خوشبختانه مرزها چیزی بیش از یک معاهده و قرارداد در میان کشورها نیست. افراد می‌توانند، سفر کنند. با شهروندان کشورهای دیگر از نزدیک ارتباط برقرار کنند. آنها را بشناسند و بافرهنگ و ملیت آنها آشنا شوند. همچنین امروزه با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن شبکه‌های اجتماعی، ارتباط برقرار کردن با ملیت‌ها و کشورهای مختلف کار بسیار ساده‌ای است. استفاده از شبکه‌های اجتماعی و غیره این امکان را به افراد می‌دهد، تا در ظرف زمان کوتاهی با نژاد و قومیت‌های مختلف آشنا شوند و همسر خارجی دلخواه خود را بیابند.

اکنون دیگر سفر کردن تنها راه ارتباطی با مردم کشورهای مختلف و شناخت آنها نیست. بلکه با پیشرفت تکنولوژی شبکه‌های اجتماعی مختلفی روی کارآمدند. شبکه‌های اجتماعی امکان برقراری ارتباط با مردم  کشورهای دیگر را  به‌سادگی میسر کرده است. بنابراین افراد به‌راحتی می‌توانند با کمک این تکنولوژی همسر خارجی دلخواه خود را بیابند

.

یافتن همسر خارجی؛ با کمترین هزینه

یافتن همسر خارجی با کمک شبکه‌های اجتماعی در مقایسه با سفر کردن، پروسه‌ای بسیارکم هزینه است. همچنین موجب می‌شود، افراد شناخت و آگاهی بیشتری از همسر خارجی دلخواه خود بیابند. به‌علاوه افراد راحت‌تر می‌توانند اطلاعات لازم در مورد آداب‌ورسوم، قومیت و سنت‌های فرد موردنظر را کسب کنند.

با کمک شبکه‌های اجتماعی افراد می‌توانند، با صرف کمترین هزینه و زمان همسر خارجی دلخواه خود را بیابند. با آنها ارتباط برقرار کرده و پس از شناخت کامل اقدام به ازدواج کنند.

افراد هنگام ارتباط برقرار کردن با یک شخص خارجی بهتر است. مقدار کمی اطلاعات راجع به آداب‌ورسوم آنها کسب کنند. این امر موجب می‌شود، تا از بروز اختلافاتی که ناشی از سوءتفاهم است جلوگیری شود. همچنین رعایت این اصل شرایط برقراری ارتباط در یک چهارچوب مشخص و متعارف را فراهم می‌کند.

 ملاقات با یک فرد خارجی به‌منظور ازدواج

ازآنجایی‌که مردم کشورهای مختلف از فرهنگ‌های متفاوت برخوردارند. ارتباط برقرار کردن با یک شخص خارجی آن‌هم به‌منظور ازدواج می‌تواند، کار نسبتاً سختی باشد. به‌ویژه اگر فاصله‌ی جغرافیایی زیادی میان زوجین وجود داشته باشد. چراکه هرچه فاصله بیشتر باشد، اغلب اوقات فرهنگ‌ها نیز متفاوت‌تر است. به همین جهت هنگام ملاقات با یک شخص خارجی لازم است در ابتدا محتاط و متعادل رفتار کنید. بهتر است، سخنان خود را شفاف و با حسن نیت با شخص موردنظر در میان بگذارید. این‌گونه حس اعتماد در میان طرفین ایجاد خواهد شد. جالب است بدانید، ایجاد احساس اعتماد در یک رابطه که طرفین آنها از ملیت‌های مختلف برخوردارند می‌تواند در پیشبرد آن نقش به سزایی داشته باشد.

ایجاد ارتباط با یک شخص خارجی به‌منظور ازدواج، گامی بسیار جدی در زندگی افراد است. این رابطه می‌تواند سرنوشت آنها را رقم بزند. بنابراین لازم است که زمان کافی را برای شناخت و سنجیدن جوانب مختلف آن صرف کنند. صرف زمان کافی کمک می‌کند تا رابطه زودتر و بهتر به موفقیت برسد.

ازدواج صوری یک امر غیرقانونی محسوب می شود. بنابراین میتواند جریمه ی نقدی و زندان را برای شخص متخلف به همراه داشته باشد. همچنین در بعضی کشورها شخص متخلف از کشور اخراج شده و تا ده سال حق بازگشت به آنجا را ندارد.

همسر خارجی و لزوم درک متقابل

برقراری ارتباط با یک فرد خارجی به هدف یافتن همسر خارجی نیازمند درک بالایی است. افراد باید به این درک رسیده باشند که زندگی آنها یکسان نبوده است. لازم است طرفین از تفاوت هم آگاهی داشته باشند. و توانایی درک تفاوت‌های همدیگر را داشته باشند. ملاقات با یک فرد خارجی به این معنی است که، شما می‌خواهید زندگی خود را با یک شخص دیگر سهیم شوید. آن‌هم شخصی که فرسخ‌ها از شما و فرهنگ شما دورتر بوده است.

مردم کشورهای مختلف از فرهنگ‌ها و آداب‌ورسوم متفاوت برخوردارند. بنابراین اولین گام برای یافتن همسر خارجی دلخواه و ایجاد یک خانواده‌ی مستحکم  توانایی درک این تفاوت‌ها است. درک تفاوت‌ها صرفاً امری یک طرفه نیست و باید توسط هر دو طرف انجام گیرد.

مزایای و معایب داشتن همسر خارجی

چنین ازدواج‌هایی هم جوانب مثبت و هم منفی دارد. بنابراین، قبل از اینکه به فکر یافتن همسر خارجی بیافتید بهتر است، از نکات مثبت و منفی آن مطلع شده و آن را در نظر بگیرید. چراکه اطلاع یافتن از این امور می‌تواند به افراد در پیشبرد رابطه و اهداف آنها کمک کند. همچنین راهنمای مناسبی برای آنها جهت انتخاب فرد موردنظر باشد.

داشتن همسر خارجی مثل هر امر دیگری از نکات مثبت و یا منفی برخوردار است. آگاهی از این نکات می‌تواند برای افرادی که قصد ازدواج با خارجی‌ها رادارند سودمند باشد.

نکات مثبت یافتن همسر خارجی

مهاجرت به کشوری بهتر

با شخصی که در کشور دیگری زندگی می‌کند، آشنا می‌شوید. بنابراین فرصت مناسب برای مهاجرت به کشور او را خواهید داشت. احتمالاً این امر می‌تواند، منجر به کسب تجربیات جدید و دستیابی به فرصتی جدید برای بهبود زندگی افراد باشد. این مهم بر کسی پوشیده نیست که برخی کشورها از سطح زندگی بالاتری نسبت به سایر کشورها برخوردارند. بنابراین گاهی اوقات این ازدواج‌ها منجر به پیشرفت افراد می‌شود.

ایجاد رابطه‌ای قوی و پایدار

 داشتن یک همسر خارجی وزندگی کردن با وی در یک کشور دیگر موجب می‌شود. افراد تمرکز بیشتری بر روی رابطه‌ی خود داشته باشند. چراکه افراد از بعضی مسائل حاشیه‌ای مثل دخالت دوستان، اقوام و آشنایان در امان خواهند بود. این امر منجر به ایجاد رابطه‌ای قوی و مستحکم در میان زوجین خواهد شد.

یادگیری زبان دوم

 یکی دیگر از مزایای داشتن همسر خارجی یادگیری زبان دوم است. یادگیری زبان دوم با این روش بسیار سریع، آسان و لذت‌بخش خواهد بود. اگرچه بهتر است زبان همسر ایده آل خود را قبل از ازدواج با وی بیاموزید. اما؛ با قرار گرفتن در محیط یادگیری آسان‌تر خواهد بود. جالب است بدانید، که حتی تنبل‌ترین اشخاص با این روش به‌راحتی زبان دوم را در ظرف زمان کوتاهی می‌آموزند.

گسترش جهان‌بینی

افراد با داشتن همسر خارجی با آداب‌ورسوم، فرهنگ، قومیت و مردم یک کشور دیگر آشنا می‌شوند. سنت یک کشور دیگر را می‌شناسند. با معماری و کشور دیگر آشنا می‌شوند. همچنین بسته به اینکه همسر خارجی شما اهل کدام کشور است. در آینده خواهید توانست به‌عنوان یک زوج به کشورهای مختلفی سفر کنید و با کشورها و فرهنگ‌های متفاوت آشنا شوید. این امور می‌تواند جهان‌بینی و درک افراد را گسترش دهد.

داشتن فرزندانی با درک بالا

 فرزند دار شدن با یک همسر خارجی موجب می‌شود، فرزندان شما درک بالاتر و جهان‌بینی گسترده‌تری داشته باشند. در این صورت افراد فرزندانی خواهند داشت که راحت‌تر با واقعیت‌های مختلف سازگار می‌شوند. آنها به فرهنگ‌های مختلف احترام می‌گذارند. همچنین غالباً آنها به هر دو زبان پدر و مادر تسلط پیدا خواهند کرد. به‌علاوه آنها سنت‌ها و فرهنگ‌های هر دو والدین را جذب می‌کنند. سپس با تمایز هریک از آنها درک و جهان‌بینی گسترده‌ای به‌دوراز هرگونه تعصب پیدا خواهند کرد.

نکات منفی داشتن همسر خارجی

عدم درک لهجه‌ی همسر خارجی

حتی اگر زبان همسر خارجی خود را یاد بگیرید. سال‌ها قادر به درک لهجه‌ی طرف مقابل نخواهید بود. چراکه هرکس لهجه‌ی خاص خود را دارد. پیدا کردن یک زبان مشترک و حل یک مسئله بحث‌برانگیز در ابتدا ممکن است برای افراد دشوار باشد. برای درک کامل زبان و لهجه بهتر است، افراد حداقل یک سال در کشور همسر خارجی خود اقامت داشته باشد.

قوانین و رسوم متفاوت از یکدیگر

شاید چیزی که شما آن را در کشور خود هنجار رفتاری می‌دانید، نقض قانون در کشور همسر شما باشد. همچنین این امر می‌تواند برعکس نیز رخ دهد. بنابراین بهتر است قبل از اینکه به کشور همسر خود مهاجرت کنید از قوانین و آداب رسوم آنها مطلع شوید.

البته گاهی اوقات یادگیری غذاهای جدید، دسرها، شناخت انواع نوشیدنی‌ها می‌تواند جالب باشد. همچنین آشنایی با رسوم و سنت‌های خانوادگی همسر خارجی و شناخت عادات ساکنان محلی یک کشور دیگر می‌تواند، هیجان‌انگیز باشد. به‌هرحال افراد برای جلوگیری از اختلافات احتمالی موظف به یادگیری آنها هستند.

مذهب همسر خارجی

وجود مذاهب مختلف شاید مهم‌ترین مسئله برای انتخاب همسر خارجی باشد. خصوصاً کسانی که مذهب برای آنها بسیار مهم بوده و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. بنابراین افراد باید از دین و اعتقادات یکدیگر آگاهی داشته باشند. چراکه پنهان‌کاری در این امر می‌تواند، منجر به اختلافات و مشکلات بزرگی در زندگی افراد شود.

جالب است بدانید، که پیروان دین اسلام دومین گروه بزرگ مذهبی جهان را تشکیل می‌دهند. طبق یک مطالعه که در سال 2015 میلادی انجام گرفت. مشخص شد دین اسلام 1.8 میلیارد نفر پیرو دارد. این رقم بیش از 25 درصد جمعیت جهان را تشکیل می‌دهد. همچنین تعداد مسلمان در اروپای غربی بیش از 24 میلیون نفر است. بنابراین یافتن همسر خارجی مسلمان در هر کشوری کاری دور ذهن و غیرممکن نخواهد بود.

دوری از خانواده، اقوام و آشنایان

شاید یکی از برجسته‌ترین نکات داشتن همسر خارجی دور شدن از خانواده، اقوام و آشنایان باشد. چراکه امکان دارد با مهاجرت کردن به سرزمین همسر خارجی فاصله‌ی مسافتی زیادی میان افراد و خانواده‌ی آنها ایجاد شود. در این شرایط ممکن است تعداد دفعات دیدار خانواده در سال کاهش یابد. البته لازم به ذکر است که این امر نیز به کشور همسر خارجی شما، بعد مسافتی و شرایط اقتصادی افراد بستگی دارد.

امروزه وجود شبکه‌های اجتماعی و برنامه‌های اینترنتی مختلف مثل: واتساپ (Whatsapp)، اسکایپ (Skype)، ایمو (Imo) و… موجب شده است، افراد به‌راحتی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. بنابراین مشکل دوری از اقوام و آشنایان تا حد زیادی کاهش‌یافته است.

برای یافتن همسر خارجی وقت خود را هدر ندهید!

ابتدا تصمیم بگیرید که به چه کسی نیاز دارید. برای خودتان پارامترهای اصلی یک زن ایده آل را مشخص کنید. تمام نکاتی که برای شما اهمیت دارد مثل: سن، کشور، مذهب، ملیت و… را تعیین کنید. همچنین آن دسته از خصوصیاتی که به‌طور جد برای شما قابل‌قبول نیست را موردبررسی قرار دهید. با مشخص کردن این چارچوب‌ها برای خود راحت تر می‌توانید، همسر خارجی خود را در میان میلیون‌ها آدم بیابید. همچنین در وقت خود صرفه‌جویی می‌کنید. به‌عنوان نمونه چنانچه قصد یافتن یک همسر آلمانی را داشته باشید. دیگر نیازی نیست به سراغ دیگر کشورها بروید و وقت خود را هدر دهید.

بهترین کشورها برای پیدا کردن همسر خارجی

مردم تعدادی از کشورها از ازدواج با افراد خارجی استقبال می‌کنند. همچنین آنها تعصب خاصی در مورد ازدواج با افراد خارجی ندارند. البته توجه به آمار تعداد دختران در مقابل پسرها و یا برعکس هم می‌تواند، در این سیاست‌گذاری سهیم باشد. به‌عنوان نمونه؛ در کشور اکراین تعداد دختران دو برابر مردان است به همین جهت دختران اکراینی علاقه‌ی زیادی به ازدواج با مردان خارجی دارند. همچنین کشوری مثل؛ آرژانتین مملو از مهاجران کشورهای مختلف است. مهاجرانی که در این کشور مقیم شده و خانواده تشکیل داده‌اند. به همین جهت آنها تعصب خاصی بر روی ملیت همسران انتخابی خود ندارد. همسران انتخابی آنها می‌تواند از هر کشور و یا ملیتی باشد.

یافتن همسر خارجی و یا هم ملیت حق قانونی و شرعی هر فردی است. لطفاً لطفاً لطفاً به هنگام یافتن همسر خارجی ایده آل خود مراقب سایت‌های غیرمجاز همسریابی باشید. این سایت‌ها شیادانی هستند، که هیچ هدفی به‌جز به دام انداختن افراد و اخاذی کردن از آنها ندارند.

ازدواج و مهاجرت

داستان‌های عاشقانه‌ی زیادی در مورد ازدواج افراد با دو ملیت مختلف در طول تاریخ وجود دارد. این ازدواج‌ها درنهایت ختم به مهاجرت یکی از زوجین به کشور همسر می‌شود. نظر شما چیست؟ آیا یافتن همسر خارجی و مهاجرت به کشور وی کار ساده‌ای است؟ به نظر شما آیا ازدواج کردن می‌تواند، یکی از راه‌های مهاجرتی باشد؟ خوشحال می‌شویم اگر نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منابع:

Wikipedia

Themasculinetraveler

Planetofbrides

بیشتر بخوانید:

سنت کیتس و نویس ؛ پناهگاه مفسدان اقتصادی ایران!

بازگشایی مرزهای اتحادیه ی اروپا در 11 تیر ماه

مهاجرت به سرزمین گلادیاتورها؛ ایتالیا

مهاجرت به 3 کشوری که پسا کرونا اقتصاد برتر دنیا می شوند!

چگونه از طریق ویزای کار برای اقامت روسیه اقدام کنیم؟

13 دیدگاه برای “چالش های مهاجرت از طریق ازدواج

  • آرینا صادقی گفته:

   سلام
   ما در این زمینه فعالیتی نداریم. این مطالب صرفاً یک نوشته است برای اشخاصی که دوست دارند همسری از ملیت مختلف داشته باشند. البته در مطالب ذکرشده که ازدواج باید واقعی و بر پایه ی اعتماد باشد تا به ایجاد خانواده‌ی مستحکم منجر شود. همچنین ذکرشده که به سایت‌های مجازی همسریابی اعتماد نکنید چون هدفی به‌جز کلاه‌برداری ندارند. به علاوه در مطالب گفته‌شده که پیدا کردن همسر ایده آل مستلزم صرف زمان و یک شناخت کامل است. لطفاً به نکات قیدشده در مقاله کاملاً دقت بفرمایید تا دچار سوءبرداشت نشوید. با سپاس فراوان از ثبت نظراتتان.

 1. امین گفته:

  بسیار عالی . ای کاش در مورد مذهب و راه حل های ٱن بیشتر ابراز توصیف می فرمودید.

  • آرینا صادقی گفته:

   سلام دوست عزیز
   چشم حتما در بروز رسانی مطلب جزئیات بیشتری ذکر خواهیم کرد.

 2. مهدی طیار گفته:

  من قصد دارم با یک خانم نروژی ازدواج کنم بنده مدرس دانشگاه در ایرانم بعد از ازدواج شرایط کارم در نروژ به چه صورت میشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
۵۰ نفر از مشاوران ما در حال حاضر آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید تماس