x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

اوکراین

کشور اوکراین دارای جمعیتی در حدود 42.22میلیون نفر است که در بخش شرقی اروپا قرار دارد. این کشور مرزهایی با کشورهای روسیه دارد. همینطور مالدیو و رومانی و مجارستان نیز مرزهای زمینی با اوکراین محسوب می‌شوند. این کشور با روسیه و گرجستان و بلغارستان نیز به صورت دریایی مرز مشترک دارد. استقلال اوکراین از سال1991 آغاز شده است.رشد اقتصادی کشور اوکراین به نسبت ده سال گذشته 56 درصد رشد داشته است این رقم نشان می‌دهد که این کشور توانسته در زمینه اقتصادی گردش مالی خوبی را فراهم سازد.در نظر داشته باشید که پس از فروپاشی شورروی، اقتصاد اوکراین به سمت مالکیت خصوصی و بازارهای آزاد پیش رفت.کشور اوکراین در چند سال اخیر توانسته بهترین شرایط تحصیلی با هزینه کم را فراهم سازد رتبه‌های تحصیلی در دانشگاه‌های این کشور در کل دنیا شهرت دارد. رئیس جمهور پس از انتخاب باید نخست وزیر خود را انتخاب نماید. قدرت اصلی به دست رئیس جمهور این کشور است.

نام انگلیسی: Ukraine
نام عربی: أوكرانيا
پایتخت: کی اف
قاره: اروپا
نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
زبان‌های رسمی: اکراینی
زبان‌های رایج: لهجه‌های مختلف روسی
واحد پول: گریونا هر گریونا 0.037 دلار آمریکا
تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 142
جمعیت: 42.22 million (2018)
منطقه زمانی: (GMT+3) . UTC+2(EET)
دامنه اینترنتی: (GMT+3) . UTC+2(EET)
پیش شماره تلفن: 00380

سفر به اوکراین

سفر به اکراین شما را با یک کشور اروپایی با تاریخی پرفراز و نشیب آشنا می­‌کند. اکراین یک کشور بزرگ در اروپای شرقی است که به خاطر کلیساهای ارتدکس، خط ساحلی دریای سیاه و کوه‌های جنگلی شناخته شده است.جنوب این کشور، دریای سیاه و دریای آزوف قرار دارد. پیشینه مردم کشور به عصر نوسنگی برمی­‌گردد و در هزاره‌های پیش، سال‌ها مستعمره کشورهای یونان و روم بود. در سفر به اکراین خواهید دید که پایتخت آن، کی ­اف، برای کلیسای جامع سنت سوفیا با گنبد طلایی و موزاییک‌­های نقش دار و نقاشی‌های قرن یازدهم معروف است. این شهر مشرف به رودخانه Dnieper است.ارز رسمی اوکراین hryvnia است که به اختصار با UAH نوشته می‌شود. یک دلار آمریکا برابر با 27.12 hryvnia است. در جنگ جهانی دوم به اشغال آلمان در آمد، پس از آن تحت حکومت شوروی بود و پس از فروپاشی در سال 1991 اعلام استقلال نمود.زبان رسمی مردم آن زبان اوکراینی از نوع زبان‌های اسلاو شرقی است و البته گروه زیادی از مردم به زبان روسی صحبت می‌­کنند.

سفر به اوکراین

مهاجرت به اوکراین

کشور اوکراین بر اساس قوانین مشخصی که از سوی سازمان ملل تعیین شده پناهنده می پذیرد. در نظر داشته باشید که در این روش افراد باید درخواست پناهندگی خود را به طور دقیق و رسمی اعلام نمایند.آمار مهاجرانی که از کشور روسیه به کشور اوکراین سفر کرده اند به نوعی بیشتر از سایر افراد است به این ترتیب مشخص می شود که بخش زیادی از فرهنگ و زندگی در کشور اوکراین مشابه با کشور روسیه است.مهاجرت به کشور اوکراین از طریق تحصیل یکی از روش های بسیار آسان محسوب می شود با توجه به اینکه هزینه تحصیلی در این کشور ارزان است افراد می‌توانند این روش را یکی از بهترین گزینه های پیش روی خود بدانند.مهاجرت به کشور اوکراین از طریق ویزای سرمایه گذاری یکی از روش های بسیار سریع برای رسیدن به اقامت دائم است مبرهن است که فرض اول در این روش داشتن سرمایه کافی است به طوریکه به شکل کتبی از بانک مهر و امضا صورت گرفته باشد.

مهاجرت به اوکراین

زندگی در اوکراین

کشور اوکراین دارای موقعیت استراتژیک در بخش‌های شرقی و مرکزی اروپا است. این کشور مساحت 604.00 کیلومتر مربع دارد. این کشور با بلاروس، مجارستان و لهستان مرز مشترک دارد. بانوان در کشور اوکراین در سن 58 سالگی بازنشسته می شوند اما مردان در این کشور باید به 60 سال برسند و بعد بازنشسته شوند. این کشور از نظر وسعت دومین کشور در قاره اروپا به شمار می آید. هزینه تاکسی در این کشور در حدود 1.36 دلار تعیین شده است که شاید رقم بالایی باشد اما سایر بخش های حمل و نقلی در این کشور کمتر از یک دلار است. جمعیت کشور اوکراین به طور کلی در سال‌های اخیر رشد منفی داشته است. متوسط درآمد در کشور اوکراین  در سال های اخیر در حدود 2000 یورو اعلام شده است. اقتصاد کشور اوکراین به سرعت پیشرفت کند و رشد چشمگیری داشته باشد. این کشور دارای شرایط گردشگری بسیار ایده آلی است.

زندگی در اوکراین

تحصیل در اوکراین

تحصیل در اوکراین برای بسیاری از دانشجویان علاقه مند به تحصیل در خارج از کشور، یک انتخاب ایده آل است. ورود به دوره های تحصیلی این کشور معمولاً با یک دوره آماده سازی برای زبان انگلیسی و زبان اوکراینی آغاز می گردد. در این دوره ها دانشجویان باید نمرات قابل قبول در دروس علوم پایه و زبان تخصصی را کسب کنند.سیستم های آموزشی در دانشگاه های اوکراین شامل دو ترم تحصیلی است که در تمام مقاطع دانشگاهی ارائه می شوند.افرادی که به زبان روسی یا اوکراینی تسلط ندارند باید در دوره های آموزشی زبان در مدت زمان معین شرکت کرده و گواهی مربوطه را دریافت کنند. انشجویان ایرانی که دارای مدرک پیش دانشگاهی هستند نیازی به شرکت در دوره های آماده سازی دانشجویی در این کشور ندارند. ماه های سپتامبر و فوریه، ماه های آغاز ترم های تحصیلی در این کشور هستند. 

تحصیل در اوکراین
کشور اوکراین دارای جمعیتی در حدود 42.22میلیون نفر است که در بخش شرقی اروپا قرار دارد. این کشور مرزهایی با کشورهای روسیه دارد. همینطور مالدیو و رومانی و مجارستان نیز مرزهای زمینی با اوکراین محسوب می‌شوند. این کشور با روسیه و گرجستان و بلغارستان نیز به صورت دریایی مرز مشترک دارد. مساحت کشور اوکراین 603,628 km2 است که 7 درصد ان خط ساحلی است. و به طور کلی دومین کشور وسیع در اروپا است. در این کشور قوه مجریه و قضایی و مجلس جدا از هم کار می‌کنند. رئیس جمهور پس از انتخاب باید نخست وزیر خود را انتخاب نماید. قدرت اصلی به دست رئیس جمهور این کشور است. استقلال اوکراین از سال1991 آغاز شده است.رشد اقتصادی کشور اوکراین به نسبت ده سال گذشته 56 درصد رشد داشته است این رقم نشان می‌دهد که این کشور توانسته در زمینه اقتصادی گردش مالی خوبی را فراهم سازد.از دیگر بخش‌های اقتصادی در اوکراین می‌توان به خودروسازی اشاره نمود این کشور در زمینه صادرات قطعات خودرو توانسته رتبه خوبی را برای خود فراهم سازد به طوری که در سال‌های اخیر بیشترین میزان سود در فروش قطعات خودرو در این کشور دیده می‌شود. کشور اوکراین در زمینه مهاجرپذیری نیز سختگیری‌های خود را کمتر کرده است به طوری که افراد برای تحصیل در این کشور می‌توانند ساده‌تر از سال‌های قبل اقدام نمایند شایان ذکر است که کشور اوکراین در چند سال اخیر توانسته بهترین شرایط تحصیلی با هزینه کم را فراهم سازد رتبه‌های تحصیلی در دانشگاه‌های این کشور در کل دنیا شهرت دارد. سکونت انسان در اوکراین به سال‌ها پیش از میلاد مسیح باز می‌گردد. با شروع جنگ جهانی دوم اوکراین در سال‌های 1941 الی 1944 توسط آلمان اشغال می‌شود در زمان 23 اوت سال 1991 کشور اوکراین استقلال خود را به طور عمومی اعلام نمود. در نظر داشته باشید که پس از فروپاشی شورروی، اقتصاد اوکراین به سمت مالکیت خصوصی و بازارهای آزاد پیش رفت.

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی اوکراین

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی اوکراین

واحد پول کشور اوکراین گریونا است. اقتصاد این کشور به طور کلی به نسبت سال‌های گذشته بهبود داشته است. در اغلب فروشگاه‌های عمومی و خصوصی این کشور و همینطور هتل و فرودگاه‌های کشور اوکراین صرافی‌های رسمی برای تبدیل ارز وجود دارد این روال سبب می‌شود که نرخ ارز در این کشور  بیشتر شود. به طور کلی دومین اقتصاد  در جماهیر شوروی است و این مورد در زمینه‌های صنعتی و همینطور زراعی نیز دیده می‌شود. شایان ذکر است که پس از فروپاشی شوروی نظام اقتصادی این کشور به سمت اقتصاد بازاری تغییر می‌کند این روند سبب شد که بخش‌های زیادی از این جامع دچار فقر شوند دولت کشور اوکراین سعی کرد شرایط خاصی را فراهم سازد و به طور کلی در زندگی روزانه برای یک فرد معمولی نیز دشواری‌های زیادی دیده شد. دولت کشور اوکراین سعی کرده سرمایه‌گذاری خود را در زمینه‌های کشاورزی بیشتر نماید. شایان ذکر است که کشور اوکراین در زمینه محصولات غذایی رشد خوبی داشته به این ترتیب شرایط در این کشور در زمینه درآمدزایی رشد خوبی پیدا نمود. در نظر داشته باشید که به طور کلی در اوکراین میزان سرمایه‌گذاری‌های خارجی دسته‌بندی‌های مختلفی داشته به صورتی است که امروزه این کشور با آمریکا، قبرس و هلند وارد صادرات اقتصادی وسیعی شده است. اقتصاد اوکراین به نسبت ده سال گذشته 56 درصد رشد داشته است این رقم نشان می‌دهد که این کشور توانسته در زمینه اقتصادی گردش مالی خوبی را فراهم سازد.از دیگر بخش‌های اقتصادی در کشور اوکراین می‌توان به خودروسازی اشاره نمود این کشور در زمینه صادرات قطعات خودرو توانسته رتبه خوبی را برای خود فراهم سازد به طوری که در سال‌های اخیر بیشترین میزان سود در فروش قطعات خودرو در این کشور دیده می‌شود. قطعات تولید شده بارها و بارها مورد ارزیابی‌های آزمایشگاهی قرار می‌گیرد شایان ذکر است که اوکراین در زمینه خرید و فروش محصولات لبنی نیز در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری‌های کلان را شکل داده است. زندگی در اوکراین آسان است درآمد در وضعیت خوبی قرار داشته و شرایط به صورتی است که می‌توان از پس هزینه‌های زندگی بر آمد

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های اوکراین

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های اوکراین

کشور اوکراین به طور کلی در زمینه زراعی توانسته رتبه خوبی را فراهم سازد در این کشور شرایط زراعت به صورتی است که می‌تواند افراد زیادی را در بر بگیرد. اینطور که مشخص شده است کشور اوکراین در زمینه صنعت نیر رتبه 9 در دنیا را دارد رتبه این کشور در زمینه محصولاتی صنعتی در سال 2011 اول اعلام شده است. قیمت گریونا کشور اوکراین به طور دوره‌ای بر اساس نرخ آزاد ارز تغییر می‌کند اینطور که شواهد نشان می‌دهد نرخ گریونا کشور اوکراین طبق دلار آمریکا سودگذاری می‌شود.

کشور اوکراین در زمینه بیمه نیز توانسته رشد خوبی برای خود فراهم سازد به طوری که این کشور در سیاست‌های جدید خود بیمه را یک اصل مهم می‌داند و سیستم بیمه در این کشور رتبه خوبی دارد

کشور اوکراین در زمینه مهاجرپذیری نیز سختگیری‌های خود را کمتر کرده است به طوری که افراد برای تحصیل در این کشور می‌توانند ساده‌تر از سال‌های قبل اقدام نمایند شایان ذکر است که کشور اوکراین در چند سال اخیر توانسته بهترین شرایط تحصیلی با هزینه کم را فراهم سازد رتبه‌های تحصیلی در دانشگاه‌های این کشور در کل دنیا شهرت دارد.

ورود به کار در کشور اوکراین شاید آنطور که باید مورد ارزیابی قرار نگیرد اما آنطور که مشخص شده است این کشور شرایط کاری خوبی برای افراد متخصص فراهم ساخته است رتبه ثبت شرکت در اوکراین بیشتر از قبل اعلام شده است و این موضوع نشان از افزایش روند کاری در اوکراین محسوب می‌شود. خوشبختانه جوانانی که با هدف تحصیل وارد کشور اوکراین می‌شوند  به سادگی ورود به کار خواهند داشت

این کشور در زمینه جرم و جنایت کنترل 97 درصدی به کل شهرها داشته است به طوری که برای شما با هر عقیده و هر نژادی هیچ نوع جریمه پولی در نظر گرفته نمی‌شود. شایان ذکر است که اوکراین به طور کلی در زمینه جرم و جنایت سختگیری‌های زیادی داشته است.
نوع حکومت و ساختار سیاسی اوکراین

نوع حکومت و ساختار سیاسی اوکراین


قانون اساسی کشور اوکراین اعلام کرده است که ساختار سیاسی در این کشور جمهوری است و بالاترین مقام نیز رئیس جمهور اعلام شده است که باید توسط یک دوره 5 ساله توسط مردم اوکراین انتخاب شود. در این کشور قوه مجریه و قضایی و مجلس جدا از هم کار می‌کنند. رئیس جمهور پس از انتخاب باید نخست وزیر خود را انتخاب نماید. استقلال کشور اوکراین از سال 1991 آغاز شده است.

در ابتدا نشان رسمی کشور اوکراین سوسیالیستی بوده است که امروزه نشان ملی جایگزین آن شده است. به طور کلی کشور اوکراین دارای سه شاخه مختلف است و این موضوع از رنگ‌های زرد و آبی که در پرچم کشور اوکراین قرار دارد نیز دیده می‌شود. پرچم کشور اوکراین دارای سابقه تاریخی است که در طول تاریخ تغییرات زیادی داشته است رنگ زرد و آبی این پرچم بر اساس مذهب این کشور اهمیت زیادی داشته و اگر دقت نمایید در معماری کلیساهای مختلف در کشور اوکراین نیز از این رنگ‌ها استفاده شده است. استفاده از رنگ زرد در پرچم کشور اوکراین برای کشت گرندم و آبی نیز به منزله برکت آسمانی است.

پایتخت و 9 شهر بزرگ اوکراین

پایتخت و 9 شهر بزرگ اوکراین


شهر کی اف پایتخت است و مردمانی بسیار دوست داشتنی دارد این شهر فضای بسیار صمیمی برای زندگی دارد و دارای موزه‌های متعددی است

 شهر اودسا از دیگر شهرهای مهم کشور اوکراین محسوب می‌شود یک شهر بندری است که امروزه یکی از مراکز مهم بازرگانی محسوب می‌شود این شهر دارای آب و هوای بسیار ملایمی است در نظر داشته باشید که فضای این شهر صمیمی و بسیار آرام است


شهر دنیپروپترووسک سومین شهر بسیار بزرگ در اوکراین محسوب می‌شود که به نوعی در لیست شهرهای صنعتی کشور اوکراین قرار دارد. کیفیت زندگی در این شهر بسیار بالا است. شرایط کاری در این شهر بسیار خوب است به طوری که بانوان نیز در این شهر از حقوق برابر با آقایان برخوردار هستند

شهر پولتاوا یک شهر نظامی در اوکراین است که آثار باستانی زیادی را در دل خود جای داده است این شهر دارای رودخانه‌های مشهور زیادی است

شهر چرنیهیف در کشور اوکراین یکی از قدیمی‌ترین و مهمترین شهرهای اوکراین محسوب می‌شود که قدمت آن به قرن هفتم باز می‌گردد این شهر دارای ساختمان‌های بسیار زیبایی است این کشور دارای کلیساهایی با گنبدهای کلاهک شکل است که طلایی رنگ هستند

شهر میرهورود از دیگر شهرهای بسیار مهم در کشور اوکراین محسوب می‌شود. این شهر دارای چشمه‌های آبگرم زیرزمینی بسیار عالی است و همینطور پارک‌های زیبا و فواره‌های موزیکال بسیار خاصی دارد

شهر باکوتا در اوکراین دارای صومعه غاری بسیار خاصی بوده و همینطور فضای سرسبز و تپه‌های رنگارنگ بی‌نظیری دارد.

در کشور اوکراین شهر چرنیوتسی ، لووف و یالتا از شهرهای بسیار مهم و تاریخی محسوب می‌شود این شهرهای به طور کلی دارای فضای هنری بسیار خاصی هستند.

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در اوکراین

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در اوکراین

جمعیت ایرانی که در کشور اوکراین زندگی می‌کند به اندازه سه درصد از کل جمعیت است در این کشور شرایط زندگی به صورتی است که افراد می‌توانند همسر و فرزندان خود را نیز وارد نمایند. در نظر داشته باشید که کشور اوکراین به طور کلی توانسته شرایط ورود ایرانیان را آسان‌تر از قبل نمایند. ایرانیان در اوکراین بیشتر در زمینه صادرات فعالیت دارند و پوشاک یکی از بخش‌های اقتصادی قدرتمند از سوی ایرانیان محسوب می‌شود که جنبه صادراتی دارد.

جوانانی که در رشته معماری و برق تحصیل کرده‌اند سعی می‌کنند این کشور را یکی از بهترین گزینه‌های کاری در نظر بگیرند فضای ثبت شرکت در زمینه خدماتی برق بسیار عالی اعلام شده است. اوکراین در زمینه خرید و فروش محصولات لبنی نیز توانسته برای ایرانیان یک پتانسیل کاری بسیار عالی باشد. نظام اقتصادی کشور اوکراین به صورتی است که افرادی که اقامت کشور اوکراین را در دست گرفته‌اند می‌توانند وارد بازار آزاد کشور اوکراین شوند. بازار آزاد این کشور می‌تواند یک انتخاب بسیار عالی محسوب شود. شایان ذکر است که چین و هند و همینطور ترکیه بیشترین میزان مهاجران به کشور اوکراین را دارد. جمعیت ایرانی در کشور اوکراین در سال 2020 در حدود 12 درصد بیشتر از سال‌های گذشته است.

 

عجایب اوکراین

عجایب اوکراین

1. پارک سوفیفسکی یکی از عجایب هفتگانه در اوکراین محسوب می‌شود که فضای بسیار عجیبی دارد

2. صومعه پچرسک لاورا کیف یک صومعه بسیار تاریخی با معماری باشکوه است

3. شهر کامیانتس پودیلسکی یک شهر قرمز رنگ

4. جزیره شگفت انگیز خورتیتسیا

5. شهر باستانی خرسونسوس


خلاصه تاریخ اوکراین

خلاصه تاریخ اوکراین

سکونت انسان در کشور اوکراین به سال‌ها پیش از میلاد مسیح باز می‌گردد. با شروع جنگ جهانی دوم کشور اوکراین در سال‌های 1941 الی 1944 توسط آلمان اشغال می‌شود در زمان 23 اوت سال 1991 اوکراین استقلال خود را به طور عمومی اعلام نمود. در نظر داشته باشید که پس از فروپاشی شورروی، اقتصاد اوکراین به سمت مالکیت خصوصی و بازارهای آزاد پیش رفت. این روند به طور کلی برای خانواده‌های اوکراینی یک گزینه بسیار عالی محسوب می‌شود. اقتصاد کشور اوکراین در دورهای زمانی خاص وضع فلاکت باری را پیش برد سال 1994 برای کشور اوکراین سال شروع تغییرات بود در این سال کشور اوکراین وارد اوج ناکامی شد به طوری که مردم این کشور برای رای گیری دومین رئیس جمهور اوکراین پای صندوق‌های رای رفتند. در نظر داشته باشید که به طور کلی در نیمه غربی اوکراین اقدامات زیادی صورت گرفت. در سال 2004 نخست وزیر این کشور فضای دیگری ایجاد نمود که به انقلاب نارنجی لقب گرفت.

خلاصه ای از جغرافیای اوکراین

خلاصه ای از جغرافیای اوکراین

کشور اوکراین دارای جمعیتی در حدود 44.83میلیون نفر است که در بخش شرقی اروپا قرار دارد. این کشور مرزهایی با کشورهای روسیه دارد. همینطور مالدیو و رومانی و مجارستان نیز مرزهای زمینی با کشور اوکراین محسوب می‌شوند. این کشور با روسیه و گرجستان و بلغارستان نیز به صورت دریایی مرز مشترک دارد. مساحت کشور اوکراین603,628 km2 است که 7 درصد ان خط ساحلی است و دومین کشور وسیع در اروپا است. کشور اوکراین دارای زمین‌های مسطح است و همینطور دارای دشت‌های حاصلخیز است. این کشور از بین رودخانه‌های سورسکی و دنیستر می‌گذرد. در نظر داشته باشید که این کشور دارای شبه جزیره‌های کوچک زیادی است. به طور کلی اوکراین دارای مرز زیادی با رومانی است. در نظر داشته باشید که کوه‌های این کشور بخشی از رشته کوه‌های کارپات را نیز در بر می‌گیرد. اوکراین به طور کلی دارای رودهای فراوانی است که عمده‌ترین آن‌ها بوگ و دنیپر است. دنیپر سرچشمه کوه‌های روسیه و بلاروس است. این کشور به طور کلی دارای زمستان‌های سردی است.

آب و هوای کشور اوکراین به طور کلی معتدل قاره‌ای است این کشور در سواحل جنوبی کریمه قرار دارد و شرایط آب و هوای مدیترانه‌ای دارد. در بخش‌های مختلف اوکراین بارش باران زیادی دیده می‌شود. در این کشور بیشترین میزان بارش باران در بخش‌های شمال و غرب است. همینطور بخش‌های شرقی و جنوب شرقی بیشترین میزان بارش سالیانه دیده می‌شود. به طوری که بارش سالیانه در منطقه غربی این کشور در حدود 1200 میلی‌متر دیده می‌شود . آب و هوای کشور اوکراین در بخش شمالی سرد و در بخش جنوبی معتدل اعلام شده است به طوری که در شهر کی اف دیده می‌شود که بین 2 الی 3 ماه از سال یخبندان است. در این کشور دما در وضعیت 30 درجه زیر صفر قرار دارد. میانگین دما در ماه ژانویه در کشور اوکراین منفی 6 درجه اعلام شده است و در ماه جولای نیز در حدود مثبت 20 سانتی گراد است. در بخش‌های جنوبی اوکراین حرارت در وضعیت 4 درجه قرار دارد. اوکراین از نظر آب و هوا در وضعیت خوبی قرار دارد.

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری اوکراین

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری اوکراین

اخترشناسان اهل اوکراین : اوتو استروو ، جرج گاموف

پژوهشگران اهل کشور اوکراین : ایوان اشمالهاوزن

ریاضی دانان اهل اوکراین: الکساندر شارکوفسکی ، بوریس مویشزون

کشورها و مناطق وابسته اوکراین

کشورها و مناطق وابسته اوکراین

در سال‌های مشخص اوکراین مستعمر کشور آلمان بوده است. این کشور همینطور در زمان‌های مشخص از تاریخ  قسمتی از شوروی محسوب می‌شد.

فرهنگ مردم اوکراین

فرهنگ مردم اوکراین

 

در کشور اوکراین ساختارهای علمی و صنعتی بسیار عمیقی دیده می‌شود به این ترتیب فضای اجتماعی مردم نیز به طور روتین تحت تأثیر قرار می‌گیرد. کشور اوکراین در لیست کشورهای اروپای شرقی در سطح پایین‌تری قرار دارد اما به طور کلی مردم این کشور از نظر فرهنگ بسیار عالی هستند. زبان مردم کشور اوکراین بسیار مشابه با روسی است اما لغاتی که در این کشور استفاده می‌شود بیشتر برگرفته از زبان لهستانی است. در نظر داشته باشید که در این کشور دستور زبان بسیار مشابه به زبان روسی و البته انگلیسی است. الفبای زبان این کشور بسیار مشابه به زبان روسی سیریلیک اعلام شده است.

مردم این کشور بیشتر مسیحی هستند و البته مذهب‌های پاپ روم، پاتریک بیزانس و ارتودکس نیز دیده می‌شود. در این کشور به طور کلی در حدود 96 درصد مسیحی دیده می‌شود و تنها 7درصد اسلام و 6 درصد یهودی است و 2/5درصد سایر ادیان اعلام شده است. مردم اوکراین بسیار مهربان هستند در این کشور خبری از نژادپرستی نیست حتی بارها دیده شده است که مریم اوکراین با مهاجران خارجی مهربان‌تر هستند در این کشور هرکس آزاد است مذهب خودش را داشته باشد به طور کلی در زمینه حجاب اوکراین نیز آزادی دیده می‌شود اما افراد سعی می‌کنند در جوامع عمومی از لباس‌های پوشیده‌تر استفاده نمایند

مردم کشور اوکراین از دروغ فراری هستند بهتر است در این کشور صداقت داشته باشید . مردم اوکراین اهل تفریحات زیادی نیستند و البته سختکوشی نیز در این کشور در وضعیت نرمال دیده می‌شود به طور کلی در همه چیز میانه رو هستند. در نظر داشته باشید در این کشور شرایط زندگی به صورتی است که افراد می‌توانند از پس هزینه‌های زندگی خود برآیند. مردم این کشور به تحصیل در سال‌های اخیر بیشتر از قبل توجه می‌کنند.

مردم کشور اوکراین به افراد بزرگ‌تر احترام می‌گذارند و معتقد هستند که احترام بخش بسیار مهمی در زندگی محسوب می‌شود. در این کشور هرگز کسی حق بی‌حرمتی ندارد.

پیشرفت در اوکراین

پیشرفت در اوکراین

کشور اوکراین در زمینه صنعت رشد خوبی داشته است در این کشور در زمینه خودروسازی شرایط خوبی دیده می‌شود به طوری که قطعات خودرو تولید شده از سوی اوکراین در سال‌های اخیر رتبه صادراتی بی‌نظیری را شامل شده است.

این کشور در زمینه موسیقی و مد و فشن نیز توانسته رتبه خوبی داشته باشد به طوری که مردم کشور اوکراین در زمینه موسیقی‌های سنتی ابداعات زیادی داشته‌اند که وارد عرصه‌های رقابتی نیز شده است.

اقتصاد کشور اوکراین در دسته‌بندی‌های محصول دیده می‌شود قطب اقتصادی این کشور نیز در زمینه کشاورزی است البته زراعت در این کشور به طور کلی دسته‌بندی‌های مختلفی دارد. شایان ذکر است که در کشور اوکراین در زمینه کشاورزی از سیستم‌های بسیار قدرتمند و مدرن استفاده می‌شود. این کشور توانسته در زمینه تحصیل نیز رشد خوبی داشته باشد به طوریکه دانشگاه‌های کشور اوکراین پیشرفت بیشتری به نسبت سال‌های قبل داشته‌اند. جرم و جنایت در کشور اوکراین کمتر از قبل شده است. این کشور به نوبه خود توانسته کیپ قاپی و مزاحمت‌هایی از این قبیل را به حداقل برساند.در این کشور شرایط به طور کلی رو به پیشرفت است.

همینطور وضعیت راهسازی در کشور اوکراین رشد خوبی داشته است به طوری که سیستم‌های حمل و نقل نیز توانسته از جدیدترین تکنولوژی‌های روز استفاده نماید

قوانین عمومی در اوکراین

قوانین عمومی در اوکراین

1- در کشور اوکراین اجازه ندارید جلوی بیمارستان بوق بزنید این مورد در کشورهای دیگر و حتی ایران نیز دیده می‌شود اما در اوکراین یک جرم بزرگ بوده و قطعاً باید هزینه زیادی را پرداخت نمایید.

2- در این کشور کودکان حتما باید به مهدکودک بروند این روال سبب می‌شود که کودکان از سنین کم مستقل باشند

3- مردم اوکراین از تمسخر و دروغ بیزار هستند به طوری که اگر به آن‌ها دروغ بگویید برای همیشه از شما فاصله می‌گیرند

4- بهتر است که سعی کنید به زبان روسی در این کشور صحبت نمایید

5- در کشور اوکراین اضافه کاری بسیار کم دیده می‌شود و اینطور که مشاهده شده است مردم این کشور در زمان دقیق باید به منزل باز گردند

6- حمل و نقل در کشور اوکراین طبق نوبت صورت می‌گیرد و نوبت شکنی حکم قانون شکنی در کشور اوکراین را دارد.

7- زبان کشور اوکراین به طور کلی مشابه با روسی است و حق تمسخر این زبان وجود ندارد.

8- هر یک از شهرهای کشور اوکراین دارای قوانین مخصوص به خود و سنت‌های خاصی هستند

9- کشور اوکراین به طور کلی در زمینه‌های مختلف توانسته رشد خوبی را فراهم سازد. در این کشور شرایط به صورتی پیش می‌رود که هر فرد می‌تواند بر اساس مذهب خود زندگی نماید

10- هیچ کس حق ندارد به حجاب فرد دیگر طعنه بزند

11- بانوان در کشور اوکراین از ارزش بالایی برخوردار هستند به طوری که همسر آن‌ها در ماه  زایمان باید در منزل باشد.

12- در این کشور اگر کسی را با انگشت نشان دهید اصلا کار خوبی نکرده‌اید و زیر سوال می‌روید

13- در زمان احوالپرسی باید باید ارتباط چشمی برقرار نمایید و سعی کنید با افراد به طور دقیق ارتباط بگیرید

14- کشور اوکراین در زمینه سرمایه‌گذاری‌های اقتصادی قوانین سختی را در نظر گرفته است.

15- در این کشور سرپیچی از قوانین رانندگی دردسرهای زیادی برای شما به همراه دارد در نظر داشته باشید که به طور کلی رعایت قوانین رانندگی بخشی از فرهنگ مردم کشور اوکراین محسوب می‌شود.پیشنهادات مرتبط

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: 02143000021