x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

زندگی در اوکراین

کشور اوکراین دارای موقعیت استراتژیک در بخش‌های شرقی و مرکزی اروپا است. این کشور مساحت 604.00 کیلومتر مربع دارد. این کشور با بلاروس، مجارستان و لهستان مرز مشترک دارد. جمعیت کشور اوکراین به طور کلی در سال‌های اخیر رشد منفی داشته است. این کشور دارای دو اکوسیستم است، بخش اول شامل جنگل‌ها و مراتعی است که از وسط قاره اروپا رد می‌شود و بخش دوم سواحل دریای سیاه است. دستمزد کارگران در کشور اوکراین در سال 2020 رشد20  درصدی داشته است که نشان می دهد در این کشور هنوز فضای رشدی دیده می شود. رشد دستمزد کشور اوکراین در گذشته تنها 20 درصد بود اما امروزه نرخ درآمدزایی در این کشور در حدود 44 درصد اعلام شده است. بانوان در کشور اوکراین در سن 58 سالگی بازنشسته می شوند اما مردان در این کشور باید به 60 سال برسند و بعد بازنشسته شوند. متوسط درآمد در کشور اوکراین  در سال های اخیر در حدود 2000 یورو اعلام شده است و این کشور از نظر وسعت دومین کشور در قاره اروپا به شمار می آید. کشور اوکراین در قاره اروپا از نظر مصرف کننده و همینطور تأمین کننده از دسته کشورهای مهم محسوب می شود و این روند سبب شده است که اقتصاد کشور اوکراین به سرعت پیشرفت کند و رشد چشمگیری داشته باشد. برای حمل و نقل می توانید از تاکسی استفاده نمایید که هزینه تاکسی در این کشور در حدود 1.36 دلار تعیین شده است که شاید رقم بالایی باشد اما سایر بخش های حمل و نقلی در این کشور کمتر از یک دلار است. افرادی که به ورزش علاقه دارند می توانند به سراغ باشگاه‌های بدنسازی در این کشور بروند که هزینه آن برای هر ماه در حدود 15.18 دلار در نظر گرفته شده است. 

پیشنهادات

مشاهده همه پیشنهادها برای کشور اوکراین
مشاوره زندگی در اوکراین
فهرست

حداقل حقوق در اوکراین

حداقل حقوق در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور اوکراین در چند سال اخیر توانسته سیستم شغلی خود را بسیار بهبود بخشد و در این راستا موفق بوده است. در سال های اخیر کشور اوکراین یکی از فقیرترین کشورهای اروپایی محسوب می‌شد اما امروزه زیرساخت های اقتصادی کشور اوکراین به شکلی شده است که می تواند بهترین شرایط اقتصادی و زندگی را برای افراد فراهم سازد. نرخ بیکاری در کشور اوکراین در ابتدا در حدود 8 درصد اعلام شد که پس از گذشت دوره های مختلف امروزه در سال 2020 نرخ بیکاری این کشور به 6 درصد کاهش  یافته است. افراد بیکار در این کشور در حدود 10 هزار نفر هستند این در حالی بود که در سال های گذشته این نرخ به 341 هزار نفر می رسید که رقم بالایی بود، دولت کشور اوکراین با در نظر گرفتن جدیدترین سیاست های کاری توانست نرخ ورود به شغل را بالاتر ببرد. در این کشور دستمزد افراد 10573.00 گریونا اعلام شده است که رقم خوبی است. دستمزد کارگران در کشور اوکراین در سال 2020 رشد 20 درصدی داشته است که نشان می دهد در این کشور هنوز فضای رشدی دیده می‌شود، رشد دستمزد کشور اوکراین در گذشته تنها 20 درصد بود اما امروزه نرخ درآمدزایی در این کشور در حدود 44 درصد اعلام شده است. بانوان در کشور اوکراین در سن 58 سالگی بازنشسته می شوند اما مردان در این کشور باید به 60 سال برسند و بعد بازنشسته شوند. شایان ذکر است که نرخ مشارکت نیروی کار در گذشته در کشور اوکراین در حدود 63 درصد اعلام شده است در حالیکه  اکنون بیشترین نرخ مشارکت در این کشور در حدود 65 درصد اعلام شده است. به طور کلی هزینه زندگی در این کشور از سال های گذشته تا به امروز 17 درصد رشد داشته است و با توجه به رشد 44 درصدی در زمینه دستمزد اینطور به نظر می رسد که کشور اوکراین یک کشور قدرتمند در زمینه های کار و سرمایه گذاری محسوب می‌شود. یک اصل مهم برای زندگی در کشور اوکراین این است که مردم این کشور بسیار قانع هستند و تجمل گرایی در کشور اوکراین به حداقل رسیده است که بسیار ارزشمند است.

میانگین درآمد در اوکراین

میانگین درآمد در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


 در کشور اوکراین دستمزد برای افرادی که از نظر مهارتی در وضعیت بالایی هستند به ارزش 
گریونا 5720.00 در ماه اعلام شده است  در حالیکه افرادی که مهارت کمی در کار دارند باید به درآمد 3680.00 گریونا در ماه راضی باشند. در این کشور در حدود 19465.90 هزار نفر مشغول به کار هستند و نرخ اشتغال در کشور اوکراین در حدود 68 درصد اعلام شده بود در حالیکه در سال های اخیر اشتغال در این کشور 63 بود. شایان ذکر است که به طور کلی تقویم اقتصادی کشور اوکراین توانسته رشد خوبی را برای خود فراهم سازد و مشخص است که نمودار اقتصادی این کشور دسته بندی های مختلفی را نشان می دهد. کشور اوکراین یک کشور بسیار قدرتمند در زمینه کسب و کار محسوب می شود به طوریکه حداقل دستمزد در این کشور می تواند بر اساس روند کاری افراد تعیین شود.
در سال های اخیر متوسط درآمد در کشور اوکراین در حدود 2000 یورو اعلام شده بودو این کشور از نظر وسعت دومین کشور در قاره اروپا به شمار می آید، کشور اوکراین در قاره اروپا از نظر مصرف کننده و همینطور تأمین کننده از دسته کشورهای مهم محسوب می شود و این روند سبب شده است که اقتصاد کشور اوکراین به سرعت  پیشرفت کند و رشد چشمگیری داشته باشد. دولت کشور اوکراین قوانین خاصی را در جهت حمایت های گسترده از قشر کارگر داشته است. این حمایت ها به طور کلی در نیروهای جوان دیده می‌شود. در نظر داشته باشید که قوانین حمایت از کارگر در کشور اوکراین بیشتر از سایر کشورهای اروپایی است. کشور اوکراین در حال حاضر یکی از اعضای سازمان ملل کار است به طوریکه کارفرمایان در این کشور برای رفاه حال کارگران یک سری قوانین و مقررات جدید را ایجاد کرده اند. دولت سختگیری های زیادی در قراردادهای کاری ایجاد کرده است که در نهایت به نفع کارگران کشور اوکراین خواهد بود. در نظر داشته باشید که برای کار در کشور اوکراین در ابتدا باید قرارداد کاری صورت بگیرد تا مشخص شود که افراد چطور می توانند وارد حیطه های کاری خوب و مناسبی شوند. افرادی که در کشور اوکراین مشغول به کار هستند بر اساس درجه های مختلف دسته بندی می شوند و دسته بندی افراد بر اساس کیفیت و شرایط کاری آنها تعیین می شود اینطور که مشخص شده است دستمزد در کشور اوکراین نیز در طول سال تغییرات چشمگیری را شامل می شود که بسیار ارزشمند است.
 
 

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در اوکراین

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

به طور کلی برای کار در کشور اوکراین شما درگیر سه نوع قرارداد خواهید بود. دسته اول قراردادهای بلند مدت و نامحدود است. این سری از قراردادها بیشتر در جنبه های تجاری دیده می‌شود به این صورت که افراد سعی می کنند یک فضای کاریابی بسیار صحیح برای رسیدن به شغل مورد نظر را فراهم سازند، در این سری از قراردادها سمت افراد مشخص است و قطعاً سابقه کاری بالایی نیاز دارند به طور کلی اینطور که مشخص شده است این سری از قراردادهای کاری برای کسانی استفاده می شود که می خواهند اقامت دائم در کشور اوکراین داشته باشند.
 مورد بعدی قرارداد بلند اما ثابت است. این سری از قراردادها به شکلی دسته بندی می شوند که فرد در زمانی مشخص باید کار خود را تحویل و یا تمدید نماید در نظر داشته باشید که قراردادهایی که ثابت هستند اغلب دسته بندی های مشخصی دارد و یک اصل مهم در این سری از قراردادها میزان درآمد شما بر اساس مهارت شما به شما تعلق می گیرد و میزان درآمد شما نیز از یک حدی بیشتر نمی‌شود. لازمه تمدید این سری از قراردادها کیفیت کاری و همینطور شرایط کاری موجود است.
 سری سوم از قراردادهای کاری در کشور اوکراین مربوط به توافق های خاص پروژه ای است به این ترتیب که افراد پروژه های مختلفی را مورد پوشش قرار می دهند این افراد سعی می کنند در توافق نامه های خود بهترین شرایط کاری را فراهم سازند به طوریکه به ازای انجام کاری پولی دریافت می کنند حال اگر کار پیچیده تر و زمان بیشتری نیاز داشته باشد دریافتی نیز بیشتر خواهد بود. شایان ذکر است که در کشور اوکراین دسته دوم یعنی قراردادهایی که زمان مشخصی دارند بیشتر دیده می شوند و مهاجران ترجیح می‌دهند که بیشتر به این سری از قراردادها ورود داشته باشند تا به نتیجه بهتری دست یابند. خوشبختانه کشور اوکراین سیاست های کاری خوبی را در نظر گرفته است که می تواند بسیار ارزشمند باشد.
 شرایط کاری در کشور اوکراین به این صورت است که  در طول هفته باید بیش از 45 ساعت کار کنید ، برای افراد کمتر از 18 سال شرایط کاری حداکثر در حدود 36 ساعت در هفته اعلام شده است. شما می توانید اضافه کاری در کشور اوکراین داشته باشید این روال در حدود 100 ساعت اضافه کاری در هفته خواهد بود.

 
 
 
 
 

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در اوکراین

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


اقتصاد کشور اوکراین بر پایه اقتصادی بازار آزاد است به طور کلی وابسته به شرایط تولیدات داخلی خواهد بود در نظر داشته باشید که در این کشور بازار توریسم بسیار چشمگیر است. هزینه زندگی در اوکراین بستگی به نوع زندگی که فرد انتخاب کرده است دارد اما برنامه ریزی خوب سبب می شود که هزینه زندگی در این کشور کاهش یابد. شایان ذکر است که فضای صنعتی و کشاورزی در اوکراین باید به شکل دقیق و صحیحی مشخص شود شما برای هر وعده غذا در این کشور در صورتی که یک رستوران ارزان قیمت را انتخاب کرده باشید باید در حدود 4 دلار هزینه پرداخت کنید این در حالی است که هزینه یک وعده صبحانه سبک در این کشور یک دلار اعلام شده است حال اگر بخواهید یک وعده غذای دو نفره در رستوران سرو کنید باید 16 دلار هزینه در نظر بگیرید شایان ذکر است که هزینه یک وعده غذای کشور اوکراین در رستوران های درجه یک در حدود 15 الی 25 دلار تعیین شده است در صورتی که دانشجو هستید می بایست برای هر وعده غذا در دانشگاه ها بین 3 الی 5 دلار هزینه در نظر بگیرید در این کشور در تمام فروشگاه ها هزینه یک مرغ سوخاری سه دلار است و هزینه یک بستنی مک دونالد نیز بین 2 الی 3 دلار تعیین شده است. افرادی که علاقه به غذاهای ایرانی دارند بدانند که هزینه یک وعده چلو خورشت ایرانی در اوکراین بین 6 الی 8 دلار اعلام شده است. این کشور شرایط خوبی برای هزینه ها تعیین کرده است که می تواند برای زندگی مناسب باشد کشور اوکراین یک کشور مناسب از نظر هزینه زندگی محسوب می‌شود.
برای حمل و نقل می توانید از تاکسی استفاده نمایید که هزینه تاکسی در این کشور در حدود 1.36 دلار تعیین شده است که شاید رقم بالایی باشد اما سایر بخش های حمل و نقلی در این کشور کمتر از یک دلار است. افرادی که به ورزش علاقه دارند می توانند به سراغ باشگاه های بدنسازی در این کشور بروند که هزینه آن برای هر ماه در حدود 15.18 دلار در نظر گرفته شده است. برای خرید بلیط سینما در این کشور در حدود 3.09 دلار هزینه در نظر بگیرید. شما برای خرید یک شلوار جین در حدود 62 دلار باید هزینه کنید این در حالی است که برای یک دست لباس ورزشی در اوکراین باید در حدود 42 دلار هزینه در نظر بگیرید، هزینه خرید یک جفت کفش نایک 82.16 دلار است و یک جفت کفش چرم مردانه در این کشور 96 دلار تعیین شده است. یکی از دغدغه های زندگی در اوکراین اجاره خانه است تعرفه ای که برای اجاره آپارتمان در اوکراین در نظر گرفته شده است در حدود 11 درصد از ایران بیشتر است و نشان می دهد که هنوز هم مسکن در اوکراین یک مشکل مهم محسوب می شود.
 
 
 
 


 
 
 
 

قیمت برخی کالاهای اساسی در اوکراین

قیمت برخی کالاهای اساسی در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هزینه ۰.۳۳ لیتر آب معدنی    ۰٫۳۱ دلار
 هزینه یک لیتر شیر           ۰
٫۵۵ دلار
 هزینه یک قرص نان فرانسوی    ۰
٫۳۳ دلار
 هزینه یک کیلو برنج ۱
٫۰۱  دلار
 هزینه یک شانه تخم مرغ       
۱دلار
 هزینه یک کیلو پنیر محلی     ۴
٫۱۶دلار
 هزینه یک کیلو گوشت سینه ۲
٫۴۲ دلار
 هزینه یک کیلو گوشت ران ۳
٫۸۱ دلار
 هزینه یک بسته سیگار    ۰
٫۹۶ دلار
 هزینه یک کیلو سیب ۰
٫۸۰ دلار
 هزینه یک کیلو موز ۱
٫۳۱ دلار
 هزینه یک کیلو پرتقال   ۱
٫۳۲ دلار
 هزینه یک کیلو گوجه ۱
٫۳۵ دلار
 هزینه یک کیلو سیب زمینی ۰
٫۳۰ دلار
 هزینه یک کیلو پیاز ۰
٫۳۷ دلار
 
 
 
 
 
 

اقتصاد در اوکراین

اقتصاد در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور اوکراین پس از روسیه پهناورترین کشور اروپایی محسوب می‌شود در این کشور ذخایر وسیعی از معادن فلزی قرار دارد. در نظر داشته باشید که نیمی از آهن و فولاد کل شوروی از اوکراین به دست می آید. در نظر داشته باشید ک در حدود 40 درصد از کل سنگ منگنز در جهان از اوکراین صادر می شود البته صادرات بخش مهمی از اقتصاد کشور اوکراین را شکل می دهد که این روزها رشد بیشتری نیز داشته است. در اوکراین فضای صادراتی در خصوص زغال سنگ و جیوه و تیتانیوم و همینطور نیکل نیز دیده می شود. اوکراین یکی از مهمترین کشورهای معدنی در دنیا است که از نظر تنوع و همینطور حجم ذخایر در دنیا بسیار بی نظیر است. در اوکراین در حدود 8000 معدن دیده می شود که از 90 کانی با ارزش در این کشور شکل گرفته است.
 کشور اوکراین در زمینه کشاورزی بسیار رشد خوبی داشته است به طوریکه بسیاری از کشورهای معدنی دنیا کشاورزی خوبی دیده نمی‌شود اما در این کشور به دلیل وجود خاک های حاصلخیز به طور کلی کشاورزی در وضعیت خوبی دارد. در کشور اوکراین خاک سیاه دیده می شود که حاصلخیز ترین خاک کره زمین است و این خاک در روسیه و کانادا نیز یافت می شود. کشور اوکراین یک چهارم خاک سیاه کره زمین را دارا است. در نظر داشته باشید که این خاک یک سرمایه ملی در زمینه اقتصاد کشور اوکراین محسوب می شود. روال کشاورزی در کشور اوکراین بدون کود صورت می گیرد که نشان دهنده فضای ارزان قیمت کشاورزی خواهد بود. کشور اوکراین مشهور به گلوگاه انرژی اروپا است. در حدود 25 کشور اروپایی واردکننده گاز از کشور روسیه هستند در نظر داشته باشید که همه خطوط انرژی از خاک کشور اوکراین می گذرد اینطور که شواهد نشان می‌دهد کشور اوکراین یک گلوگاه درآمد گازی در کشور روسیه است که به رتبه خوبی رسیده است. در نظر داشته باشید که رتبه انرژی این کشور در دنیا بالا اعلام شده است.
 
 

امنیت مالی و اقتصادی در اوکراین

امنیت مالی و اقتصادی در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور اوکراین در زمینه صنعتی به امنیت شغلی خوبی رسیده است و این موضوع در زمینه کشاورزی نیز دیده می شود به طور کلی دو ساختار صنعت و کشاورزی در اوکراین دو رکن بسیار مهم اقتصادی محسوب می شود. در این کشور صنایع زیادی شکل گرفته است که هر یک دارای شرایط مخصوص به خود هستند و در رشد اقتصادی این کشور نقش بسیار مهمی دارند این در حالی است که بخش های کشاورزی کشور اوکراین نیز به دلیل وجود یک فضای حاصلخیز توانسته رتبه خوبی در زمینه اقتصادی پیدا کند. کشور اوکراین یک کشور بسیار قدرتمند در زمینه کشاورزی است به طوریکه اگر شما ایده هایی ناب در زمینه رشد کشاورزی در این کشور دارید به سادگی می‌توانید با دولت کشور اوکراین در میان بگذارید و وارد فضای درآمدزایی این کشور شوید یک اصل مهم را از یاد نبرید که کشور اوکراین در زمینه خرید و فروش و همینطور صادرات نیز توانسته رتبه خوبی داشته باشد به طوریکه این کشور یک تولیدکننده قوی در اروپا محسوب می شود و امنیت مالی در این کشور نیز به حد زیادی رسیده است. اقتصاد کشور اوکراین دسته بندی های مختلفی دارد و بخش های صنعتی در این کشور با رشد 81 درصد به نسبت ده سال اخیر همراه است و همینطور استراتژی هایی که در زمینه کاری در اوکراین دیده می شود که به صورت قدرتمند ظاهر شده است و کسب و کار از دیگر بخش های اقتصاد قوی در اوکراین محسوب می‌شود. در این کشور دانشگاه ها با توجه به امکانات کامل و تکنولوژی های رسمی توانسته اند یک فضای بسیار عالی درآمدزایی باشند. زندگی روزانه در اوکراین ارزان و مناسب است به طوریکه مردم این کشور زمانی را به کار و زمانی را به تفریح اختصاص می‌دهند. اقتصاد کشور اوکراین روز به روز در حال پیشرفت است و مبرهن است افرادی که در این کشور مشغول به تحصیل هستند می‌توانند در زمینه های مالی و کاری به رتبه خوبی دست یابند. در بررسی های صورت گرفته مشخص شده است که افرادی که در کشور اوکراین زندگی خوبی دارند می توانند در یک فضای اقتصادی صحیح قرار بگیرند.این کشور به کسب و کارهای نوپا که جنبه اقتصادی خوبی دارد اهمیت می دهد. 

امنیت در اوکراین

امنیت در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور اوکراین در زمینه امنیتی به طور کلی ساختار ضعیفی دارد در این کشور شرایط امنیتی در سال های اخیر کمی بهبود داشته است و بهتر از سال های گذشته است در نظر داشته باشید که سیستم های امنیتی در کشور اوکراین به طور روتین تعیین می شود و دسته بندی های مختلفی دارد.
بانوان در اوکراین از امنیتی بالایی برخوردار هستند به طوریکه در محیط های عمومی این کشور شرایط برای روال های امنیتی بیشتر دیده می شود. اینطور که مشخص شده است کودکان نیز در شرایط دقیق و درستی بزرگ می شوند و شرایط خوبی برای آنها فراهم است این گزینه در محیط های تحصیلی نیز رتبه خوبی را دارد.
 
 

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در اوکراین

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


برای اخذ اقامت در اوکراین باید در ابتدا هدف از سفر شما مشخص باشد در صورتی که با هدف تحصیل وارد خاک کشور اوکراین شده‌اید باید بدانید که شرایط برای اخذ اقامت دائم به شکل مستقیم برای شما تعیین نشده است و شما باید بتوانید شرایط خود را پس از تحصیل به سمت کار بکشانید در نظر داشته باشید که کار در کشور اوکراین دسته بندی های مختلفی دارد و نتیجه خوبی نیز به همراه دارد.
 اخذ اقامت در کشور اوکراین هنوز به طور کلی می تواند برای عموم افراد فراهم باشد یکی از روش هایی که منجر به اقامت دائم این کشور می شود کار و یا سرمایه گذاری است در این دو روش شما پس از یک سال کار یا سرمایه گذاری در کشور اوکراین درخواست اقامت دائم برای خود را ارائه می دهید و می توانید همسر و فرزندان خود را نیز از طریق ویزای همراه وارد خاک اوکراین نمایید، همسر شما تا یک سال اول اجازه کار ندارد اما فرزند شما می تواند مشغول به تحصیل شود و امکانات تحصیل مورد نظر بهرمند شوند. در نظر داشته باشید که اقامت در کشور اوکراین به طور کلی دسته بندی های مختلفی دارد و باید بدانیم که اقامت موقت ، دائم و پاسپورت با هم فرق می کند یعنی افراد برای اخذ پاسپورت اوکراین باید بتوانند بین 3 الی 10 سال اقامت داشته باشند و شرایط مالی و کاری این افراد نیز ارزیابی می شود.
 
 
 

ازدواج خارجی ها در اوکراین

ازدواج خارجی ها در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ازدواج در کشور اوکراین کار پیچیده و زمانبری است به طوریکه این کشور سختگیری‌های زیادی در بررسی صحت ازدواج ایجاد کرده است. در نظر داشته باشید که در قانون کشور اوکراین دختران پس از 18 سال اجازه ازدواج دارند و ثبت ازدواج در محلی به نام زاگس صورت می گیرد. در صورتی که بخواهید با یک فرد از تبعه کشور اوکراین ازدواج نمایید باید یک سری شرایط را به طور دقیق دنبال کنید. اگر  شما برای تابعیت این کشور از طریق ازدواج اقدام کرده اید باید 25 سال سن داشته باشید باید و تابعیت قبلی خود را ترک کرده باشید. نیاز است که بتوانید ثابت کنید با همسر خود زندگی خوبی دارید. شما می توانید پس از یک سال ویزای خود را تمدید نمایید و پس از سه سال درخواست اقامت دائم این کشور را اعلام کنید.
 شرایط مهاجرت به کشور اوکراین از طریق ازدواج به این صورت است که افراد باید گواهینامه بانکی مبنی بر اثبات تأمین یک سال هزینه زندگی مشترک را داشته باشند. فرد باید با زبان اوکراینی آشنایی داشته باشد. نیاز است که بتواند مدارک لازم در زمینه اثبات دوران نامزدی و همینطور آشنایی را ارائه دهد. نیاز به اثبات محل مناسب زندگی است و باید گواهی تولد فرد اوکراینی نیز ارائه داده شود . در نظر داشته باشید که طلاق در کشور اوکراین نیز شرایط مخصوص به خود را دارد، روال طلاق به این صورت که شما باید یک سال را بدون همسر خود زندگی کرده باشید نیاز است که بتوانید ثابت کنید که همسر شما در زندگی زناشویی دچار مشکل است و در این زمینه مشکلات زیادی دیده می شود. در صورتی که صاحب فرزند شده باشید روال طلاق شما طولانی تر و با حساسیت بیشتری پیش می رود.
 
 
 
 

اجاره خانه در اوکراین

اجاره خانه در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اجاره خانه در کشور اوکراین باید از املاک معتبر استفاده نمایید و یا فردی باید در کنار شما باشد و راهنمایی های لازم را مبذول نماید به طور کلی دسته بندی هایی که در زمینه نرخ اجاره خانه در اوکراین دیده می شود در شهرهای مختلف با هم فرق دارد و مبرهن است که اگر شما هدف زندگی در پایتخت اوکراین را دارید باید هزینه بیشتری را در نظر داشته باشید اما به طور کلی ما دو دسته بندی در زمینه اجاره خانه کشور اوکراین داریم، دسته اول مربوط به خانه هایی است که در مرکز شهر قرار دارد و دسته دوم نیز مربوط به خانه هایی است که از نظر متراژ بزرگتر هستند. شایان ذکر است که در اوکراین به طور کلی برای اجاره آپارتمان در مرکز شهر باید در حدود 289.79 دلار هزینه پرداخت نمایید این در حالی است که هزینه اجاره آپارتمان در حومه شهر در حدود 172.75 دلار تعیین شده است و اگر بخواهید یک خانه سه خوابه اجاره نمایید و هدف اصلی شما در مرکز شهر است هزینه شما 556.76 دلار در نظر گرفته می شود این در حالی است که هزینه اجاره همان خانه در حومه شهر در حدود 238.21 دلار تعیین شده است به این ترتیب مشخص می شود که هزینه ای که برای یک خانه در نظر گرفته می شود در حومه شهر به مراتب ارزانتر از مرکز شهر است و این روال می تواند برای کسانی که از نظر بودجه در وضعیت متوسطی هستند یک انتخاب خوب محسوب شود. تعرفه ها در کشور اوکراین دسته بندی های مختلفی دارد و مشخص است که این کشور می‌تواند از ساده ترین طرح های خرید منزل نیز پیروی نماید. خرید خانه در اوکراین به طور کلی برای کسانی که می خواهند سرمایه گذاری خوبی داشته باشند یک گزینه خوب است.

خرید ملک در اوکراین

خرید ملک در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای خرید ملک در کشور اوکراین باید در ابتدا میزان بودجه خود را در نظر بگیرید در این کشور قیمت هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر در حدود 1320.53 دلار تعیین شده است که رقم قابل قبولی است در واقع این تعرفه دسته بندی های مختلفی دارد. همینطور اگر شما بخواهید همان خانه را در حومه شهر خریداری نمایید باید 747.50 دلار هزینه در نظر داشته باشید که تعرفه مناسب تری است برای خرید خانه در این کشور در زمان های مشخصی از سال یک سری تبلیغ صورت می گیرد که می تواند برای شما گزینه خوبی باشد در نظر داشته باشید که تعرفه ها شامل دسته بندی های مشخصی هستند و هر دسته می تواند برای شما گزینه خوبی باشد. یک موضوع مهم دیگر در زمینه خرید ملک در کشور اوکراین این است که افراد باید بتوانند در خرید خانه از شرایط خانه و فروشنده به طور دقیق مطلع باشند برخی از خانه ها به چندین اشخاص فروخته می‌شوند و بهتر است که تعرفه هایی که در این روال دیده می شود دسته بندی مخصوص به خود را داشته باشد. در کشور اوکراین همه روال های خرید به طور دوره ای تعیین می شود و مشخص است که خانه نیز در زمان های مشخصی از سال گران یا ارزان تر می شود.

ثبت شرکت در اوکراین

ثبت شرکت در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور اوکراین یک کشور بسیار سودمند در بخش شرقی اروپا است این کشور رتبه 5 در دنیا در زمینه متخصصان آی تی را دارد و به طور کلی سرمایه گذاری های زیادی در کشور اوکراین صورت گرفته است یکی از روش هایی که منجر به اقامت دائم این کشور می شود ثبت شرکت است که دسته بندی های خاصی دارد. روند ثبت شرکت در کشور اوکراین با انتخاب تجارت مناسب مشخص می شود و کارآفرینان باید بتوانند از بین انواع تجارت های موجود یک گزینه را انتخاب نمایند. اولین گزینه انتخاب، شرکتی با مسئولیت محدود در کشور اوکراین است که این تجارت شکلی از تجارت محسوب می شود که شامل کسب و کار های بسیار کوچک است و حداکثر تعداد سهامدار در آن در حدود 10 نفر اعلام شده است و سرمایه ای که در این شرکت ها وجود دارد باید حداقل صد در صد حقوق در زمان ثبت باشد. در این روش نیمی از سرمایه در زمان ثبت شرکت وارد می شود و نیمی دیگر باید حداکثر پس از یک سال پرداخت شود.
 در نظر داشته باشید که نوع دیگر ثبت شرکت در کشور اوکراین دیده می شود که مشهور به مسئولیت محدود اضافی است. بنیانگذاران این کشور به طور کلی دارای مسئولیت محدود اضافی هستند و دارایی های شخصی در این نوع شرکت ها باید به طور دقیق لحاظ شود. سرمایه هایی که در این روال دیده می شود نیز محدود است.
 گزینه بعدی شرکت سهامی خاص و عام است که برای کسب و کارهای متوسط و بزرگ بوده و نیاز به سرمایه حداقل 1250 حقوق افراد در لحظه ثبت باشد. این شرکت ها نمی توانند آزادانه سهام را به عموم مردم واگذار نمایند. در نظر داشته باشید که شرکت های سهامی خاص باید سهام خود را به طور آزادانه ارائه دهند. در نظر داشته باشید که اشخاص اصلی در شرکت های سهامی خاص فضای مدیریتی خاصی دارند.
 شرکت های تضامنی در کشور اوکراین نیز نوع دیگری هستند که تمام اعضای این شرکت ها دارای هدف های اقتصادی مشترکی هستند و به طور کلی مسئولیت و تعهد یکسانی برای بدهی های یکسان شرکت در نظر گرفته می شود. البته افراد می توانند به سراغ شرکت های غیر سهامی ثبت شده در کشور اوکراین بروند که حداقل نیاز یه یک شریک تضامنی با تعهد نامحدود برای بدهی شرکت است و همچنین یک شریک سرمایه رسان تشکیل می شود که مسئولیت آنها محدود به سهم آن ها در سرمایه شرکت است.
 
 

انواع ویزا و انواع اقامت در اوکراین

انواع ویزا و انواع اقامت در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ویزای دانشجویی، ویزای کاری، ویزای سرمایه گذاری،ویزای کارآفرینی و ویزای توریستی دسته بندی های مهم اخذ ویزای این کشور محسوب می شود.
 همینطور روند های اقامتی در کشور اوکراین نیز به دو گزینه موقت و دائم تقسیم می شود. در روندهای اقامتی دائمی شما پس از مدت مشخصی به پاسپورت این کشور دسترسی خواهید داشت.
 ما شرایط مربوط به هر ویزا را به شکل مختصر بیان می کنیم:
 ویزای دانشجویی: این ویزا به طور کلی در شرایطی صادر می شود که افراد قصد دارند در این کشور مشغول به تحصیل شوند. تحصیل در کشور اوکراین دسته بندی های خوبی دارد. افراد باید مدرک دیپلم داشته باشند و نیاز به ارائه مدرک تحصیلی خوب و همینطور ریزنمرات است. نیاز است که افراد مدارکی دال بر شرایط خوب تحصیلی خود داشته باشند.
 ویزای کاری: این ویزا برای کسانی است که قصد کار در کشور اوکراین را دارند و نیاز به دعوتنامه از سوی کارفرما است این ویزا به طور کلی دارای شرایط مخصوص به خود است و سابقه کاری بسیار مهم است.
 ویزای توریستی: در لیست اقامت موقت قرار دارد و فرد به اندازه 90 روز می تواند در کشور اوکراین حضور داشته باشد ، ویزای توریستی به طور کلی دسته بندی های مختلفی دارد اما با این ویزا نمی توانید مشغول به تحصیل و یا کار شوید.
 ویزای سرمایه گذاری: این ویزا نیاز به حداقل سرمایه اولیه داشته که می تواند منجر به خرید ملک و یا ثبت شرکت شود با این ویزا پس از یک سال می توانید برای اقامت دائم کشور اوکراین درخواست دهید.
 شایان ذکر است که هر یک ویزای کشور اوکراین دارای زمان مشخصی برای صدور دارند که با توجه به شرایط افراد تعیین می شود.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم اوکراین

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بیمه و تسهیلات بانکی در کشور اوکراین دسته بندی های مختلفی دارد. به عنوان مثال افرادی که در این کشور مشغول به تحصیل هستند می توانند به سادگی از شرایط بیمه های خدمات درمانی استفاده نمایند این روال برای کسانی که قصد دارند وارد کسب و کار در کشور اوکراین شوند نیز فراهم شده است.
 در نظر داشته باشید که بیمه های عمومی در کشور اوکراین خود شامل سه درجه است بهترین درجه آن به صورتی است که افراد می‌توانند با استفاده از بیمه ها وارد بخش های جراحی نیز شده و درمان های پیچیده را پوشش می دهد این بیمه در حدود 60 درصد دولت و 40 درصد از سوی مردم پوشش دهی می شود. دسته دوم بیمه ای است که در وضعیت متوسط قرار دارد که افراد دارای دفترچه های درمانی هستند و می تواند فضای خوبی را فراهم سازد این بیمه ها بیشترین درصد استقبال را شامل شده است به طوریکه اغلب مردم در کشور اوکراین ترجیح می دهند از این نوع بیمه استفاده نمایند در هر صورت این بیمه از نظر تعرفه کمتر از گزینه قبل است. نوع دیگر بیمه در کشور اوکراین دیده می شود که تنهای برای بازنشستگی است ، بازنشستگی در این زمینه به طور کلی دسته بندی های خاصی را شامل می شود که باید ارزیابی شود. شایان ذکر است که این بیمه ها دیگر فضای خدمات درمانی را پوشش نمی دهد و شرایط آن به  این صورت است که افراد را در سن خاصی بازنشسته می کند و از نظر تعرفه ارزانتر از سایر بیمه ها اعلام شده است.
 
 
 

خدمات بانکی و مالی در اوکراین

خدمات بانکی و مالی در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


 ریافیزن‌
Raiffeisen ‌یکی از بانک های بسیار مشهور در کشور اوکراین است که در سال 1992 به ثبت رسیده است و در لیست بانک های تجاری قرار دارد. این بانک یکی از بزرگترین بانک های شهر کیف محسوب می شود. که به طور کلی بیش از 600 شعبه در کشور اوکراین دارد. در این بانک خدمات خرده فروشی نیز دیده می شود. در نظر داشته باشید که این بانک بین المللی است.
 
BNP یکی از بزرگترین گروه های مالی در 84 کشور دنیا است و یکی از بانک‌های خارجی موجود در کشور اوکراین نیز محسوب می‌شود که 51 درصد از سهام گروه فرانسوی را خریداری کرده است و امروزه این سهام بیشتر نیز شده است. این بانک در سال 2011 توسعه یافته است و خدمات زیادی در زمینه فعالیت های بین المللی شرکت ها فراهم ساخته است. این بانک ها در زمینه امور مالی صادراتی توانسته درآمد ثابتی را فراهم سازد.
 بانک ملی کشور اوکراین یک نهاد مسئول در زمینه های گردش پولی کشور محسوب می شود و یک گزینه بی نظیر در تقویت واحد پول ملی کشور اوکراین است. این بانک ها به طور کلی در سال 1918 تأسیس شده اند.
 آلفا بانک در شهر کییف ارائه دهنده بهترین خدمات بانکی به مشتریان است که در زمینه خرده فروشی و بازارهای سرمایه نیز به رتبه خوبی رسیده است. بانک به طور کلی یازدهمین بانک بزرگ در کشور اوکراین است که دارای گروه های سرمایه گذاری مخصوص به بخش های خصوصی و مدیریت های دارایی و بیمه و منافع تجاری است.
 دویچه بانک در کشور اوکراین یک دفتر نمایندگی در سال 1993 که در شهر کیف تأسیس شده است و خدمات ارائه شده در این بانک در وضعیت تجارت های مالی، بانکداری شرکتی و بازارهای جهانی کسب و کار است. در این بانک خدمات زیادی تحت نام های تجاری است.
 بانک پریوات یکی از بانک های بسیار مهم در کشور اوکراین است که در سال 1992 تأسیس شده است. این بانک اولین سازمان ملی در زمینه دریافت امتیاز های بین المللی است. این بانک توانست برنده مناقصه شود و به طور کلی یک گزینه خوب در زمینه خدمات مجاز محسوب می‌شود.
 
 

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در اوکراین

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


 از سال2020 اعلام شد که افراد با پاسپورت کشور اوکراین می‌توانند بدون ویزا به 142 کشور سفر کنند. در نظر داشته باشید که به طور کلی رتبه پاسپورت کشور اوکراین از 53 به 26 رسیده است و این روال نشان می دهد که این کشور مسیر مهاجرتی خود را بهتر از سال های گذشته اعلام کرده است. در نظر داشته باشید که کشور اوکراین یک کشور بسیار قدرتمند در زمینه های کاری محسوب می شود این روال سبب شده است که ویزای مشترک این کشور از ارزش بالایی برخوردار باشد. شایان ذکر است که در کشور اوکراین شما می توانید با اخذ پاسپورت همانند یک شهروند اوکراینی از حقوق و مزایا برخوردار شوید.

تشابهات فرهنگی اوکراین با ایران

تشابهات فرهنگی اوکراین با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


 
    پایکوبی و رقص های سنتی که در کشور اوکراین دیده می شود مانند ایران است و این شباهت فرهنگی در جشن های ایران نیز دیده می شود.
 
    بسیاری از مراسم های کشور اوکراین به این صورت است که زنان و مردان جدا از هم هستند. در نظر داشته باشید که به طور کلی در کشور اوکراین جشن های زیادی در زمینه عید گلریزان و عید سال برگزار می شود.
 
    مردم کشور اوکراین برای مهمان ارزش بسیار زیادی قائل هستند این فرهنگ نیز در بین مردم ایران دیده می شود.
 
 
 

اعیاد و تعطیلات رسمی در اوکراین

اعیاد و تعطیلات رسمی در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


 1 ژانویه سال میلادی محسوب می شود که یکی از اعیاد بسیار ارزشمند در این کشور است. این تاریخ به طور کلی یکی از بهترین زمان هایی است که افراد دور هم جمع می شوند.
 7 ژانویه روز کریسمس است که در این روز بهترین جشن مردم کشور اوکراین بوده و سعی می شود که فضایی بسیار صمیمی ایجاد شود. در این روز مردم به جشن و پایکوبی مشغول هستند و بهترین شرایط در کشور اوکراین فراهم شده است.
 19 ژانویه جشن خاج شویان است. به طور کلی این جشن دسته بندی های زیادی را شامل می شود، این جشن برای قومیت های مشخصی در کشور اوکراین است که با لباس های سنتی مربوطه برگزار می شود.
 14 فوریه در کشور اوکراین روز ولنتاین است، در این روز افراد به هم کادو می دهند و جشن می گیرند. در روز 14 فوریه کل شهر پر از گل های قرمز و رنگی است.
 23 فوریه روز مرد است. در چنین روز شرایط به صورتی است که افراد به همسر و پدر و پسران خود هدیه می دهند و این مناسبت بسیار مهم است.
 1 آوریل در کشور اوکراین روز دروغگویی است در این روز افراد به هم دروغ های مصلحتی می گویند و با هم می خندند در نظر داشته باشید که کشور اوکراین به طور کلی یکی از کشورهای بسیار شاد محسوب می شود. یک سپتامبر در این کشور مشهور به روز دانش آموزان است در نظر داشته باشید که در این تاریخ برای دانش آموزان جشن های سالیانه برگزار می شود که می تواند نتیجه خوبی به همراه داشته باشد. این روز می تواند یکی از بهترین روزهایی باشد که نتیجه خوبی به همراه دارد.

دین در اوکراین

دین در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تا سال 988 میلادی مردم کشور اوکراین بت پرست بودند به این ترتیب افراد با پذیرش آئین مسیحی این کشور به سمت مسیحیت پیش رفتند. در سال 1054 در این کشور مذهب ارتدوکس دیده شد که توانسته فضای دیگری را فراهم سازد . در نظر داشته باشید که بیشتر مردم کشور اوکراین تابع کلیساهای ارتدوکس هستند و این روال دسته بندی های خاصی را شامل می شود. در این کشور مراسم های مذهبی نیز طبق سنت های مختلف صورت می گیرد.
 در حدود 96 درصد جمعیت مردم این کشور مسیحی هستند و پس از آن اسلام در حدود 0.7 درصد از عقاید مردم را شکل می دهد. در نظر داشته باشید که یهودیت 0.6 درصد از ادیان را شکل می دهد. به طور کلی افرادی که در کشور اوکراین زندگی می کنند هر کس دین مخصوص به خود را دارند و هیچ اصراری به داشتن دین های مختلف در این کشور دیده نمی شود.

تفریح در اوکراین

تفریح در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از تفریحات بسیار مهم در کشور اوکراین بازدید از صومعه پچرسک لاوارا است . این صومعه به طور کلی در سال 1051 ساخته شده است و یک مکان دیدنی و بی نظیر است. این صومعه دارای غارها و راهروهای زیرزمینی زیادی است که برای مردم این کشور بسیار مقدس است. در نظر داشته باشید که برای ورود به این بخش باید با حجاب کامل باشید.
 بازدید از مرکز هنری پینچوک در کشور اوکراین نیز می تواند از تفریحات ارزشمند در کشور اوکراین محسوب شود. این مرکز به طور کلی یکی از بهترین مراکز بین المللی هنر معاصر محسوب می شود و دارای نمایشگاه های مختلف و برجسته ای است که توانسته در طول تاریخ به رتبه خوبی دست یابد. شایان ذکر است که به طور کلی این مکان برای هنردوستان وضعیت خوبی را شامل می شود.
 شما می توانید در سفر به کشور اوکراین از  زرادخانه میستسکی نیز دیدن نمایید این بنا برای ملکه کاترین دوم است و دارای یک پایگاه نظامی بسیار دیدنی و خاص است. در این مکان چشم اندازهای خوبی دیده می شود که نشان از سازه های هنر و تاریخ و فرهنگ کشور اوکراین است. کنسرت و سخنرانی های بسیار مختلفی در این بخش استفاده می شود.
 شما می توانید از غذاهای اوکراینی در پوزاتا هاتا نیز لذت ببرید در نظر داشته باشید که در این کشور رستوران ها و فضای بسیار خوبی دیده می شود و به طور کلی رستوران های زنجیره ای که در این بخش وجود دارد می تواند یک تجربه بی نظیر برای شما باشد.
 قدم زدن در کرشچاتیک جاده اصلی شهر کیف بسیار لذت بخش است این خیابان 1.2 کیلومتری است که از بخش شمال شرقی به بخش جنوب غربی کشیده شده است. این خیابان زیبا به طور کلی دسته بندی بسیار عالی در زمینه های تاریخی دارد. در نظر داشته باشید که به طور کلی قدم زدن های عصرگاهی در این بخش بسیار ارزشمند است.
 بازدید از کلیسای سنت سوفیا به طور کلی فضای بسیار عالی فراهم می سازد. این کلیسا دارای  فضای نقاشی و موزاییک بندی های خاصی است. در ساختمان اصلی این منطقه قدم زدن بسیار لذت بخش و بی نظیر است.
 
 

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در اوکراین

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


 روال های حمل و نقل در کشور اوکراین به طور کلی دسته بندی های خاصی دارد اینطور که شواهد نشان می دهد شما برای خرید بلیط در کشور اوکراین باید به اندازه 0.17 دلار هزینه نمایید. هزینه هایی که برای خرید بلیط در این کشور در نظر گرفته می شود دسته بندی های خاصی دارد. در نظر داشته باشید که کشور اوکراین به طور کلی در زمینه تاکسیرانی توانسته به شرایط خاصی دست یابد و در این کشور هزینه تاکسی  از 1.36 دلار آغاز شده و برای هر یک کیلومتر 0.21 دلار نیز هزینه در نظر گرفته می شود شایان ذکر است که تاکسی ها در کشور اوکراین به طور کلی به اندازه یک ساعت انتظار را 2.55 دلار در نظر گرفته اند. هزینه هایی که برای حمل و نقل در کشور اوکراین پرداخت می شود دسته بندی های مشخصی دارد و در طول سال نیز کارت های تخفیف زیادی در این مسیر دیده می شود. شایان ذکر است که افراد برای حمل و نقل های عمومی در این کشور باید بتوانند از سری کارت های ماهانه خریداری نموده تا در هزینه های آنها صرفه جویی شوند. عموماً تاکسیرانی در کشور اوکراین تعرفه های خود را نرمال تعیین می کند تا افراد بیشتری بتوانند از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده نمایند. اینطور که مشخص است بلیط هایی که برای خرید و فروش در نظر گرفته می شود تعرفه های مشخصی دارد که می تواند به نتیجه برسد. در نظر داشته باشید که کشور اوکراین یک کشور بسیار قدرتمند در زمینه فضای حمل و نقل شهری است و رشد این کشور در زمینه راه های ارتباطی بسیار عالی اعلام شده است.

فرهنگ اوکراین

فرهنگ اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

فرهنگ کشور اوکراین به طور کلی به صورتی است که افراد سعی می‌کنند با هم مهربان باشند، اینطور که مشخص شده است در این کشور مناسبت های تجاری زیادی دیده می شود.
 آداب و رسوم سلام و احوالپرسی در کشور اوکراین دسته بندی های خاصی دارد به طوریکه افراد در هر شهر سعی می کنند از سنت خود پیروی کنند شایان ذکر است که برخی از افراد با هم دست می دهند و برخی دیگر سعی می کنند سر تکان دهند برخی از افراد صمیمی تر نیز سعی می کنند همدیگر را در اغوش بگیرند. در نظر داشته باشید که در این کشور زندگی مدرن کمتر دیده می شود اما به طور کلی افراد دوست دارند به روز باشند.
 در این کشور مردم بسیار باسواد هستند و سواد بخشی از فرهنگ مردم کشور اوکراین محسوب می شود. در نظر داشته باشید که به طور کلی پدربزرگ و مادربزرگ ها از نوه های خود نگهداری می‌کنند تا پدر و مادر سرکار بروند. در این کشور دین مسیحیت بسیار شهرت دارد و از ارزش بالایی برخوردار است.

هنر اوکراین

هنر اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور اوکراین یک کشور هنری است و تمامی شاخه های هنری در این کشور دیده می شود به طوریکه بسیاری از مردم کشور اوکراین سعی می کنند در زمینه های هنری در کشور اوکراین فعالیت داشته باشند. در این کشور در زمینه نقاشی و همینطور موسیقی چهره های برتری دیده می شود.
 
 

ورزش در اوکراین

ورزش در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


 بسکتبال یکی از ورزش های بسیار خوب در کشور اوکراین محسوب می‌شود و جوانان به آن علاقه زیادی دارند، همینطور تنیس نیز از دیگر ورزش هایی است که توانسته با رتبه بالایی همراه باشد مردم کشور اوکراین در زمینه کشتی نیز بسیار رتبه دارند.
 در نظر داشته باشید که ورزش در کشور اوکراین می تواند شامل دسته بندی های مختلفی باشد و افراد در هر زمینه ای می توانند ورود به ورزش داشته باشند.
 
 

خرافات در اوکراین

خرافات در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در این کشور شما حق ندارید در ساعت 7 غروب در مورد مرگ صحبت کنید مردم کشور اوکراین معتقد هستند که این موضوع سبب مرگ زودرس می شود.
 هنوز هم استفاده از لباس هایی با رنگ های تیره در مراسم جشن در کشور اوکراین خرافات مرگ را در بر می گیرد.
 مردم کشور اوکراین به سرما بسیار حساس هستند به طوریکه اگر فردی در فصل زمستان در این کشور بمیرد حدس مردم آنها این است که حتما از سرما مرده است.
 
 

شایعات در مورد اوکراین

شایعات در مورد اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور اوکراین به طور کلی صحبت از ناامنی است اما به این معنی نیست که شما در این کشور در خطر هستید وضعیت امنیتی در کشور اوکراین کنترل شده است.
 مبادلات ارزی در کشور اوکراین به خوبی صورت می گیرد و نیازی نیست که بخواهید پول نقد با خود به همراه داشته باشید.
 در این کشور ویزای همراه فرزندان شما اجازه تحصیل در کشور اوکراین را ندارند شایعه است.
 نژادپرستی کشور اوکراین بسیار کم دیده می شود اما باید با عقاید مذهبی هم احترام بگذارید.

موارد ممنوعه در اوکراین

موارد ممنوعه در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR در کشور اوکراین به طور کلی حق ندارید از طریق بوق ماشین با کسی سلام و احوالپرسی کنید این کار یک نوع بی ادبی است. در پارک ها اجازه کندن گل ها را ندارید و باید سعی کنید این موضوع را به طور دقیق ارزیابی نمایید. شما اجازه ندارید فرزند خود را از تحصیل منع کنید این کار پیگرد قانونی دارد. کار در کشور اوکراین با حقوق بالا به طور کلی نیاز به تخصص بالایی دارد در غیر این صورت جرم است. برای کاریابی در کشور اوکراین باید از روش های قانونی استفاده شود.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم اوکراین

خطرات احتمالی برای افراد مقیم اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در این کشور هنوز هم کیپ قاپی دیده می شود، مواظب کیف دستی خود باشید.
 شاید مردم این کشور سریع با شما صمیمی نشوند بهتر است کمی صبور باشید به طور کلی در کشور اوکراین شرایط خطری کمی دیده می شود و عموماً دولت ها با هم درگیر هستند و مردم این کشور در فضای خوبی زندگی می کنند. خرید ملک در کشور اوکراین به طور کلی نیاز به دقت بالایی دارد. این مورد در خصوص اجاره خانه در شهر کی‌یف کشور اوکراین نیز دیده می شود. 

تشابهات قوانین اوکراین با ایران

تشابهات قوانین اوکراین با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور اوکراین مانند ایران برای ورود در منزل باید کفش خود را درآورید.
 برای ورود به مساجد و عبادتگاه های اسلامی باید حجاب داشته باشید.
 عکس برداری در مکان های مذهبی ممنوع اعلام شده است.
 در این کشور در اماکن عمومی در آغوش گرفتن و بوسیدن ناپسند است.
 بهتر است که با انگشت سبابه به نقطه ای اشاره نکنید.
 مردم کشور اوکراین بسیار خونگرم هستند و از این نظر با ایرانیان هم فرهنگ هستند.
 
 

گواهینامه و خرید ماشین در اوکراین

گواهینامه و خرید ماشین در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در نظر داشته باشید که کشور اوکراین در زمینه خرید ماشین توانسته وام های خوبی را فراهم سازد. وام هایی که از سوی بانک عرضه می شود با درصد کمی همراه هستند.
 گواهینامه های ایرانی در کشور اوکراین به طور کلی به اندازه 3 ماه می تواند برای شما معتبر باشد و پس از آن باید سعی کنید برای اخذ گواهینامه کشور اوکراین در کلاس های آموزشی شرکت نمایید و همینطور باید در کلاس های عملی نیز شرکت کنید.شما برای بررسی هزینه زندگی در کشور اوکراین باید خرید یا اجاره ماشین را نیز لحاظ نمایید. 

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در اوکراین

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سفارت کشور اوکراین در ایران تهران ، خیابان شهید باهنر قرار دارد، زمان پاسخگویی از 8 صبح الی 14 اعلام شده است.
 روزهای دوشنبه تا جمعه برای پاسخگویی انتخاب شده است. شرایط اقامت در کشور اوکراین به طور دوره ای تغییر می کند.
 
 
 

نوع پوشش مردم اوکراین

نوع پوشش مردم اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پوشش در بین جوانان کشور اوکراین به طور کلی اسپرت است و استفاده از لباس های اسپرت و راحتی دیده می شود اما بانوان در سنین بالاتر هنوز پایبند به لباس های سنتی قدیمی هستند. در نظر داشته باشید که اکثر مردم کشور اوکراین طبق سلیقه خود لباس می‌پوشند و استفاده از لباس های خاص نیز در این کشور دیده می‌شود. اینطور که شواهد نشان می دهد کشور اوکراین یک کشور قدرتمند در زمینه فرهنگ است و فرهنگ مردم این کشور بسیار غنی است.
 
 

جغرافیا و شرایط آب و هوایی اوکراین

جغرافیا و شرایط آب و هوایی اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


 کشور اوکراین دارای موقعیت استراتژیک در بخش های شرقی و مرکزی اروپایی است این کشور مساحت 604.00 کیلومتر مربعی دارد. این کشور با بلاروس، مجارستان و لهستان مرز مشترک دارد . جمعیت کشور اوکراین به طور کلی در سال های اخیر رشد منفی داشته است. این کشور دارای دو اکوسیستم است، بخش اول شامل جنگل ها و مراتعی است که از وسط قاره اروپا می گذرد و بخش دوم سواحل دریای سیاه است. در نظر داشته باشید که آب و هوای کشور اوکراین به طور کلی کوهستانی است و جنگل های سرسبزی دارد.آب و هوای کشور اوکراین به طور کلی معتدل قاره ای و بارش باران در بخش های مختلف این کشور دیده می شود. در نظر داشته باشید که باران در بخش های شرقی و جنوب شرقی کشور اوکراین قرار دارد میانگین دما در ماه ژانویه در این کشور منفی 5 اعلام شده است. در نظر داشته باشید که حیات وحش کشور اوکراین بسیار متنوع است و در آن 45000 گونه از انواع جانوران دیده می شود. در این کشور زیستگاه حیوانات زیادی دیده می شود. اینطور که مشخص شده است اصلی ترین پوشش های گیاهی در کشور اوکراین درختان کاج و بلوط هستند که در بخش های شمال غربی این کشور دیده می شود.
 
 

غذاهای اوکراین

غذاهای اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم کشور اوکراین بسیار علاقه به سوسیس های خانگی دارند این غذا سنتی بوده و از گوشت خوک و گاو تهیه می شود. این سوسیس ها  با چربی و ادویه جات فراوان تهیه می شود و به همراه ترشیجات استفاده می شود و طعم بی نظیر آن در یادها می‌ماند.
 کوفته های سنتی کشور اوکراین بسیار لذیذ است و در یک نان مخصوص پیچیده می شود و یکی از غذاهای ارزان قیمت و خوش طعم در این کشور است. این غذا با آرد و دوغ تهیه می شود و به طور کلی پوره سیب زمینی و قارچ بخش خوش طعم این غذا محسوب می شود.
خولودت یک غذا مانند کله پاچه است که یک میان وعده سرد بوده و حالت ژله ای دارد. در این غذا از گوشت استفاده می شود سپس به آن هویج و سبزیجات پخته شده اضافه می شود. این غذا بسیار خوش طعم است و از ترب های کوهی نیز در آن استفاده می شود.
 بورشچ یک غذای معروف اوکراینی است که از 300 نوع روش طبخ در آن استفاده می شود این غذا به طور کلی دارای طعمی بی نظیر است و در آن از سیب زمینی و هویج و پیاز جعفری استفاده شود. در این غذا از چغندرقند استفاده شده است و رنگ آب قرمز است.
 کوکوی سیب زمینی یکی از غذاهای بسیار مشهور در کشور اوکراین است که از آرد و سیب زمینی و تخم مرغ تهیه می شود و عموماً بسیار نازک در وضعیت برشته شده استفاده می شود در این غذا از سبزیجات محلی استفاده می شود.
 کرپ پنیری یک غذای خوشمزه در کشور اوکراین است که از ترکیب قارچ و گوشت و پنیر تهیه می شود و شبیه به رولت های گوشتی است این غذا با ادویه های زیادی همراه است و طعم عالی دارد.
 گوشت خوک و گندم سیاه یک غذای لوکس و خوش طعم در کشور اوکراین است که به طور کلی با پیاز و گندم سیاه تهیه می شود و در عروسی ها نیز غذای بی نظیر است.