مهاجرت به اوکراین

آمار مهاجرانی که از کشور روسیه به کشور اوکراین سفر کرده اند به نوعی بیشتر از سایر افراد است به این ترتیب مشخص می شود که بخش زیادی از فرهنگ و زندگی در کشور اوکراین مشابه با کشور روسیه است. این کشور سعی کرده است آمار مهاجران را افزایش دهد. افراد با مهاجرت به اوکراین می توانند اقامت و تابعیت کشور اوکراین را اخذ نمایند کشور اوکراین از جمله کشور هایی است که برای تحصیل وکار بسیار مناسب بوده و افراد می توانند در بهترین دانشگاه‌های کشور اوکراین به تحصیل بپردازند.

مقدمه

در سال 2015 درصد مهاجران ایرانی در کشور اوکراین کم بود اما از اوایل سال 2016 دیده می‌شود که این کشور به طور کلی یکی از مقصدهای گردشگری و مهاجرتی ایرانیان محسوب می‌شود. تحصیل در اوکراین یکی از روش های بسیار آسان محسوب می‌شود. با توجه به اینکه هزینه تحصیلی در این کشور ارزان است، افراد می‌توانند این روش را یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی خود بدانند. همچنین روش های بسیار دیگری برای اخذ اقامت اوکراین وجود دارد که در ادامه به بررسی خواهیم پرداخت.

مهاجرت تحصیلی‌ به اوکراین

شرایط ورود و مهاجرت به اوکراین از طریق پذیرش دانشگاه های اوکراین

دانشگاه های کشور اوکراین کیفیت بالایی دارند. این روال سبب شده است که تعداد دانشجویان ایرانی هر ساله به این کشور بیشتر شود. در نظر داشته باشید که یکی از شرط های ورود به دانشگاه های کشور اوکراین داشتن مدرک دیپلم است. شما بدون داشتن مدرک دیپلم نمی‌توانید به این دانشگاه ها وارد شوید. مورد بعدی این است که حداقل سن در نظر گرفته شده 17 سال اعلام شده است. حداکثر سن نیز 37 سال است. این محدوده سنی حتی برای دانشجویان بومی این کشور دیده می شود.

یکی دیگر از شرایط ورود به دانشگاه های کشور اوکراین داشتن مدرک زبان انگلیسی است. مدرک زبان انگلیسی در این کشور بسیار مهم است اما افرادی که مدرک زبان ندارند باید دوره های مربوطه زبان در این کشور را بگذارنند. مورد بعدی این است که بتوانید در انتخاب رشته تحصیلی خود درست تصمیم گیری نمایید. کشور اوکراین در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا شرایط برای دریافت بورسیه در نظر دارد. و هزینه های تحصیل به مراتب کمتر از سایر کشورها است.

یک اصل بسیار مهم برای تحصیل در کشور اوکراین وجود دارد اینکه شما می توانید در یکی از زبان های انگلیسی، اوکراینی و روسی تحصیل کنید. تحصیل شما دسته بندی های مختلفی خواهد داشت و در نهایت شرایط کار ضمن تحصیل نیز برای شما فراهم می شود. اغلب افرادی که ویزای تحصیلی کشور اوکراین را انتخاب کرده اند دوست دارند که در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در این کشور تحصیل کنند، تحصیل در دوره های پزشکی در کشور اوکراین 5 سال به طول می‌انجامد و نیاز است که پس از این دوره در یک آزمون برای تخصص نیز شرکت نمایید. دوره های دندانپزشکی در کشور اوکراین نیز به اندازه 7 سال زمانبر است اما از نظر درآمدزایی رتبه بسیار خوبی دارد.

اخذ پاسپورت اوکراین

اخذ پاسپورت پس از ۸ سال اقامت

برخی از افراد معتقد هستند که اخذ پاسپورت اوکراین کار ساده ای نیست. در نظر داشته باشید که اوکراین سختگیری های زیادی برای صدور پاسپورت دارد اما در صورتی که بتوانید حداقل 8 سال در این کشور زندگی نمایید و زندگی شما در وضعیت درستی قرار داشته باشد، یعنی بتوانید به زبان این کشور تسلط داشته باشید و سوابق کیفری نداشته‌باشید، صدور پاسپورت برای شما چندان سخت نخواهد بود. اقامت کشور اوکراین در سال های اخیر ساده تر شده است به طوریکه اداره مهاجرت کشور اوکراین در صدد است که شرایط مهاجرت کشور اوکراین را منصفانه اعلام نماید.

اقامت اوکراین

روش‌های اخذ اقامت اوکراین

اوکراین از کشورهای اروپای شرقی است. پایتخت کشور اوکراین شهر کی‌یف است. پس از فروپاشی شوروی، این کشور بعد از روسیه دارای بزرگ‌ترین ارتش در اروپا است. زبان اوکراینی زبان رسمی این کشور است و زبان روسی نیز کاربرد گسترده‌ای دارد. در رتبه‌بندی سازمان جهانی گردشگری، اوکراین از نظر تعداد گردشگران جایگاه هشتم را به خود اختصاص داده است.

روش‌های اخذ اقامت دائمی در اوکراین

کار در یک شرکت اوکراینی پیشنهادی مطمئن برای تبعه خارجی می‌سازد تا موفق به دریافت اقامت موقت اوکراین شود. مجوز اقامت، امکان سکونت در خاک اوکراین را فراهم می‌سازد. اخذ اقامت از طریق مهاجرت کاری این کشور نیازمند داشتن کارفرما یا پیشنهاد کاری از سوی شرکت یا فردی اوکراینی برای ورود به این کشور است.

سرمایه‌گذاری در اوکراین می‌تواند به شیوه‌های مختلفی انجام شود که بتوانید اقامت این کشور را بدست آورید.

شما می‌توانید با راه اندازی کسب و کار در اوکراین و ثبت شرکت در این کشور اقامت اوکراین از طریق سرمایه‌گذاری را به دست آورید. سرمایه مورد نیاز جهت ثبت شرکت در اوکراین ۱۰۰.۰۰۰ دلار در ابتدای کار است، که بعد از افتتاح حساب در اوکراین نیاز است که این مبلغ به حساب شرکت واریز شود.

اوکراین یکی از کشورهایی است که یک فرد خارجی می‌تواند با قبول حضانت فرزند و یا سالمند اقامت اوکراین را دریافت کند. واضح است که این راه پیچیدگی‌ها و فراز و نشیب‌های خود را داراست. حضانت فرزند و سالمند بعد از ۲ سال منجر به اقامت دائم می‌شود.

ازدواج بین شخص اوکراینی و یک خارجی بنابر ماده قانونی تشکیل خانواده در اوکراین صورت می‌گیرد. ضمانت اقامت دائم به شخص خارجی که با یک شهروند اوکراینی ازدواج می‌کند. برای ازدواج با شهروند اوکراینی، شخص خارجی باید یک پاسپورت معتبر که دارای مهر دفتر اسناد رسمی باشد و ترجمه شده باشد و در صورتی که قبلا ازدواج کرده، سند طلاق برای تایید جداییش نشان دهد.

طبق قانون اوکراین یک خارجی باید حداقل ۵ سال متوالی در خاک اوکراین زندگی کند تا بتواند تقاضای شهروندی دهد، اما در صورت ازدواج با شهروند اوکراین و زندگی با او در خاک اوکراین این زمان به ۲ سال کاهش می‌یابد و بعد از ۲ سال می‌تواند شهروند اوکراین شود.

اقامت تحصیلی

تحصیل در اوکراین به دلیل هزینه‌های نسبتا پایین و شرایط مساعد برای زندگی دانشجویی، علاقمندان زیادی را از سراسر دنیا به خود جلب کرده است. همچنین وجود دانشگاه‌های معتبر در اوکراین سبب شده که این کشور به مکانی مناسب برای تحصیلات آکادمیک تبدیل شود. آموزش در کشور اوکراین در سه زبان اوکراینی،روسی و انگلیسی است. جالب است بدانید کشور اوکراین برای رفاه حال دانشجویان خوابگاه و بیمه دانشجویی در نظر گرفته است.

اخذ ویزای اوکراین

تاریخ اعتبار هر یک از ویزاهای اوکراین بر حسب تیپ ویزای این کشور تعیین می شود .به طور کلی ویزای این کشور در سه تیپ صادر می‌شود: تیپ اول ویزای ترانزیتی است که تیپ ب نام دارد. اعتبار این ویزا حداکثر یک سال است. ویزای شماره دو ویزا کوتاه مدت تیپ c است که شش ماه اعتبار دارد و در نهایت می توان در طی تمدیدهای هر ساله تا 5 سال اعتبار خود را حفظ نمود.

ویزای بلند مدت این کشور برای کسانی است که به دنبال زندگی در این کشور هستند و بیش از 90 روز صادر می شود شما پس از 45 روز باید به مراجع قانونی این کشور بروید تا شرایط بررسی شود. در نظر داشته باشید در صورتی که سفارت تشخیص دهد که شما واجد شرایط اخذ ویزا هستید نیز درخواست خود را کتبی ارائه می دهید.

در صورتی که درخواست  صدور ویزای شما رد شود شما دو ماه زمان دارید که اعتراض خود را اعلام نمایید. کاریابی در کشور اوکراین از روش های مختلفی فراهم شده است که سبب می شود در نهایت منجر به اخذ ویزای کاری این کشور شود. هزینه اقامت در کشور اوکراین به نسبت کشورهای اروپایی ارزانتر است.

شهرهای مهاجر پذیر اوکراین

شهرهای مهاجرپذیر اوکراین

شهر کیو یکی از شهرهای بسیار مهم در اوکراین است که البته به نام کی‌یف نیز شناخته می شود و پایتخت این کشور است. این شهر یکی از بهترین مناطق برای مهاجرت ایرانیان محسوب می شود. اما شاید هزینه زندگی در این بخش کمی گران باشد. شهر اودسا یک شهر دیگر در اوکراین است که برای مهاجرت گزینه خوبی است اما از نظر کاری شاید به سختی بتوان به شغل مورد نظر دست یافت.

شهر باکوتا از دیگر شهرهای بسیار مهم در اوکراین است اما تعداد مهاجران به این شهر کمتر از سایر شهرها اعلام شده است این شهر قدیمی اما سر سبز است. اقامت کشور اوکراین برای ایرانیان بیشتر در پایتخت این کشور دیده می شود. افرادی که مهاجرت از طریق un کشور اوکراین را انتخاب کرده اند، در پایتخت این کشور زندگی خواهند کرد.

مهاجرپذیری اوکراین

آمار مهاجرانی که از کشور روسیه به کشور اوکراین سفر کرده اند به نوعی بیشتر از سایر افراد است به این ترتیب مشخص می شود که بخش زیادی از فرهنگ و زندگی در کشور اوکراین مشابه با کشور روسیه است. این کشور سعی کرده است آمار مهاجران را افزایش دهد. در سال 2015 درصد مهاجران ایرانی در کشور اوکراین کم بود اما از اوایل سال 2016 دیده می شود که این کشور به طور کلی یکی از مقصدهای گردشگری و مهاجرتی ایرانیان محسوب می شود.

کشور اوکراین یک کشور بسیار قدرتمند در زمینه گردشگری است و این روال سبب می شود که این کشور بتواند انتخاب خوبی باشد. یکی از دلایلی که رشد مهاجرت در این کشور را افزایش داده است کم بودن هزینه زندگی است. در این کشور هزینه ای که بابت اجاره خانه از شما اخذ می شود به مراتب کمتر از سایر کشورها است و این روال نشان می دهد که زندگی در کشور اوکراین کار ساده ای است. در نظر داشته باشید کشور اوکراین به نوبه خود توانسته شرایط زندگی را به طور دقیق برای افراد فراهم سازد.

بزرگترین کشور اروپا پس از روسیه

این کشور در زمینه بیمه و خدمات شهروندی نیز توانسته رشد بسیار خوبی داشته باشد. ایرانیانی که به این کشور مهاجرت کرده اند، اغلب در رده های سنی 22 الی 38 سال هستند. به طور یکه اغلب با هدف کار یا تحصیل وارد خاک این کشور می شوند. کشور اوکراین در بخش شرقی قاره اروپا قرار دارد و بعد از روسیه از نظر وسعت دومین کشور بزرگ اروپایی محسوب می شود. زبان رسمی مردم کشور اوکراین اوکراینی است و اغلب ایرانیانی که به این کشور مهاجرت می کنند تا یک سال اول زندگی خود را در کی‌یف پایتخت این کشور می گذارنند. در کشور اوکراین ذخایر ارزشمند فلز دیده می شود و این روال سبب شده است که اقتصاد کشور اوکراین رشد بسیار عالی داشته باشد.

مهاجرت از طرق ویزای تحصیلی به اوکراین

ویزای تحصیلی کشور اوکراین برای دانشجویان ایرانی صادر می شود و به طوریکه این روش در بین ایرانیان یکی از بهترین روش های ورود به خاک این کشور محسوب می شود. افرادی می توانند از این ویزا استفاده نمایند که دارای مدارک تحصیلی از سال های گذشته هستند. همینطور در یکی از دانشگاه های کشور اوکراین پذیرفته شده اند. در صورتی که نمی دانید کدام دانشگاه برای شما بهتر است می توانید از طریق ویزای توریستی وارد خاک کشور اوکراین شوید و اطلاعات خود در زمینه دانشگاه های مختلف این کشور را افزایش دهید در نظر داشته باشید که ویزای توریستی یکی از روش های اقامت موقت در این کشور است که به اندازه 90 روز به شما اجازه اقامت در کشور اوکراین را فراهم می سازد . در این روش شما اجازه کار و تحصیل در کشور اوکراین ندارید اما افرادی که به قصد شرکت در مسابقات هنری و یا ورزشی وارد خاک این کشور می شوند این گزینه می تواند برایشان مناسب باشد.

مهاجرت از طریق ویزای پزشکی به اوکراین

یکی  دیگر از شرایط مهاجرت به اوکراین از طریق ویزای پزشکی است که باید حتما افراد دعوت نامه رسمی از بیمارستان داشته باشند. تمامی مدارک باید ترجمه شده باشد. در سال های اخیر اوکراین ویزای جستجوی کار نیز داشته است که برای افرادی که در یافتن شغل مورد نظر دچار مشکل شده اند صادر می شود که این ویزا به صورت موقت بوده و پس از یافتن شغل مورد نظر باید به کشور خود بازگشته و برای ویزای کاری اقدام نمایید.ویزای جستجوی کار اغلب شش ماهه صادر می‌شود.

مهاجرت توریستی به اوکراین

مهاجرت به کشور اوکراین از طریق گردشگری از دیگر روش هایی است که این روزها از ارزش زیادی برخوردار است. در این کشور شما با شرایط زندگی مردم کشور اوکراین آشنا می شوید و شرایط برای شما به صورتی پیش می رود که تصمیم بگیرید هدف شما از مهاجرت چه باشد شما از مناطق دیدنی این کشور دیدن می کنید و به طور کلی یک فضای اقامت موقت برای شما فراهم می شود. برای اخذ ویزای توریستی این کشور یک سری مدارک نیاز است که با هم ارزیابی می کنیم. اول اینکه باید فرم درخواست خود را به طور کامل پر کنید. این فرم باید با مهر و امضای شما همراه باشد. افراد باید گذرنامه با اعتبار 8 ماهه داشته باشند در صورتی که فرد دارای گذرنامه قدیمی است باید ارائه دهد. افراد باید بلیط هواپیما داشته باشند.

رزرو هتل یکی دیگر از مواردی است که باید مورد بررسی قرار دهید. افراد باید دو قطعه عکس رنگی سه در چهار داشته باشند باید از تمامی صفحات شناسنامه و کارت ملی کپی گرفته شود. در نظر داشته باشید که پرینت گردش حساب بانکی بسیار مهم است و باید ارائه شود. شما باید مدارک کاری و یا سرمایه ای ارائه دهید که ثابت نماید قصد دارید به کشور خود باز گردید.

مهاجرت از طریق همراه به اوکراین

در صورتی که یکی از اعضای خانواده شما در کشور اوکراین زندگی می‌کند می تواند با ارائه دعوتنامه و همینطور نامه تمکن مالی مبنی بر اینکه از پس هزینه های زندگی شما بر می آید به شما اجازه می دهند که برای ورود به این کشور اقدام نمایید مادامی که با ویزای همراه وارد کشور اوکراین شده اید در صورت داشتن اجازه کار می توانید درآمدزایی نمایید در صورتی که روند درآمدزایی شما مناسب باشد اجازه اقامت دائم نیز صادر می شود.

مورد بعدی این است که فرد از طریق سرمایه گذاری وارد این کشور شده و قصد دارد که همسر و فرزند خود را نیز همراه نماید در نظر داشته باشید که در این روش به طور کلی شرایط به صورتی است که فرد سرمایه گذار باید از نظر بودجه در وضعیت خوبی باشد و نیاز است که بتواند از پس هزینه های زندگی خود برآید. او باید طبق نامه ای کتبی اعلام نماید که از پس هزینه های زندگی خود و همسر و فرزند خود بر می آید.

در نظر داشته باشید که مورد بعدی که در مهاجرت به کشور اوکراین دیده می شود از طریق تحصیل است. در این روش مادامی که شما در حال تحصیل هستید اجازه دارید فردی را به عنوان همراه داشته باشید و پس از اتمام تحصیل باید به کشور خود باز گردید. در نظر داشته باشید که در این روش به طور کلی شرایط خاصی برای شما فراهم شده است که می تواند ارزشمند باشد. تحصیل در کشور اوکراین دسته بندی خوبی دارد به طوریکه می توان بلافاصله پس از تحصیل شرایط کاری فراهم شود. این کشور توانسته شرایط تحصیل برای افراد را آسانتر کند.

مهاجرت کاری به اوکراین

مهاجرت کاری به کشور اوکراین از دیگر روش هایی است که بین کارمند و کارفرما دیده می شود. در این روش در ابتدا کارفرما آگهی خود را اعلام می کند، آگهی او در کشور اوکراین به اندازه سه ماه در صف انتظار نیرو قرار می گیرد. در صورتی که به نتیجه نرسید سه ماه باید در اتحادیه اروپا قرار بگیرد. پس از این دوره در صورتی که فرد مورد نظر پیدا نشد، شرایط به صورتی پیش می رود تا افراد بتوانند برای جذب نیروی خارجی اقدام نمایند. در نظر داشته باشید که همه چیز به خودتان بستگی دارد و باید بتوانید از پس هزینه های زندگی خود برآیید. مورد دیگر این است که افراد بتوانند در مهاجرت کاری خود تخصص خاصی داشته باشند سمت و همینطور حقوق مورد نظر در قرارداد شما باید مشخص شود.

در صورتی که پس از دو سال زندگی و کار در کشور اوکراین شرایط اقتصادی خوبی دیده شود می‌توانید درخواست خود را به دولت این کشور اعلام نمایید. در این شیوه رزومه و سابقه کاری بسیار مهم است و در صورت تأیید شدن به شما ویزای موقت کاری داده می شود. کشور اوکراین دارای بازار کاری خوبی است. در نظر داشته باشید که از دیگر روش های مهاجرتی به کشور اوکراین گشت و گذار در سایت های کاریابی این کشور است که دسته بندی های درستی برای شما فراهم می شود.

دسته بندی به صورتی است که افراد بر اساس شغل و تخصص خود به سراغ کار مربوطه می روند. اگر این دو روش برای شما ارزشمند نبود باید بدانید که در ابتدا باید وارد فضای کارآموزی با حقوق کم شوید که می تواند در مهارت آموزی شما نقش مهمی داشته باشد. این فضا کمک می کند تا بتوانید از ساده ترین شرایط کاری کشور اوکراین بهرمند شوید سپس شرایط برای اخذ ویزای کار این کشور فراهم می شود.

مهاجرت از طریق تولد به اوکراین

تابعیت کشور اوکراین از طریق سیستم خون فراهم شده است در نظر داشته باشید که اگر فرزندی در این کشور متولد شود که پدر و مادر او تبعه اوکراین باشند، او می تواند اقامت این کشور را داشته باشد. در صورتی که فرزندی در کشور اوکراین متولد شود که تبعه پدر و مادر او مشخص نباشد و یا بدون تابعیت باشند می توانند اقامت این کشور را به فرزند ارائه داد. البته تصمیم گیری که از سوی دولت اخذ می شود به طور کلی دسته بندی های مختلفی دارد که با توجه به شرایط افراد مشخص می شود.

مهاجرت پناهندگی به اوکراین

کشور اوکراین بر اساس قوانین مشخصی که از سوی سازمان ملل تعیین شده پناهنده می پذیرد. در نظر داشته باشید که در این روش افراد باید درخواست پناهندگی خود را به طور دقیق و رسمی اعلام نمایند. شخص پناهنده باید دلایل بسیار محکم و قانع کننده ای برای پناهندگی داشته باشد یعنی باید ثابت شود که جان و مال او در کشور خودش در خطر است و از نظر جسمی و یا روحی در امنیت درستی قرار ندارد.

در نظر داشته باشید که تا زمان مشخص شدن وضعیت وی در کمپ های مشخصی زندگی می کند که تا حد کمی به او جای خواب و خوراک داده می شود او اجازه کار در کشور اوکراین را ندارد. در نظر داشته باشید که در این روش افراد باید درخواست خود را به دولت این کشور اعلام نماید در صورتی که با درخواست وی موافقت شود مانند یک شهروند اوکراینی خواهد بود.

این روش بسیار پر خطر است و در حدود 95 درصد از افرادی که از این روش اقدام به مهاجرت به کشور اوکراین دارند به کشور خود برگردانده می شوند. کشور اوکراین درخواست افرادی که  قبلاً به کشور دیگری درخواست داده اند را نمی پذیرد و درخواست این افراد در همان ابتدای کار لغو می شود. شایان ذکر است که کشور اوکراین یک کشور قدرتمند در زمینه های کاری است و می تواند از ارزش زندگی بالایی برخوردار باشد اما روش پناهندگی خطر زیادی به همراه دارد.

موسسه گوتوتی آر مهاجرت از طریق پناهندگی را به هیچ عنوان برای افرادی که قصد مهاجرت دارند، پیشنهاد نمی‌کند.

مهاجرت از طریق ازدواج به اوکراین

همانطور که در بخش روش‌های مهاجرت به کشور اوکراین توضیح داده شد ازدواج با یک تبعه اوکراینی سبب اخذ ویزای این کشور می‌شود. اما آیا همه چیز به همین آسانی است؟ خیر اینطور نیست. اول اینکه باید ثابت شود که ازدواج در یک فضای واقعی صورت می‌گیرد. طرفین می‌بایست بالای 18 سال سن داشته باشند رضایت باید به صورت کتبی باشد و در نوع رفتار زن و شوهر نیز مشخص باشد. وقتی با یک تبعه اوکراینی ازدواج می‌کنید به مدت یک سال در این کشور اقامت اخذ خواهید نمود. در صورتیکه ازدواج شما ادامه دار باشد پس از دو سال تمدید ویزای ازدواج می‌توانید برای اقامت دائم تقاضا دهید دقت نماید که تقاضا برای اقامت دائم در این کشور به معنی صدور اقامت دائم نبوده و باید شرایط زندگی شما ارزیابی شود.

اوکراین تابعیت دوگانه نمی‌پذیرد

در نظر داشته باشید که شما باید به طور رسمی تابعیت کشور خود را ترک نمایید تا شرایط برای اخذ اقامت دائم در این کشور فراهم شود. در صورتی که در طول یک الی سه سال زندگی در این کشور صاحب فرزند شوید روال اخذ اقامت دائم برای شما آسان‌تر می‌شود. در نظر داشته باشید که شما باید ثابت نمایید که زبان اوکراینی را بیشتر یاد گرفته‌اید اینطور که شواهد نشان می‌دهد این کشور یک مصاحبه برگزار می‌کند تا مشخص شود که صلاحیت لازم برای زندگی در کشور اوکراین را دارید یا خیر.

مورد بعدی این است که زندگی در کشور اوکراین دسته بندی‌های مختلفی دارد که افراد باید به طور دقیق دنبال نمایند. اول اینکه اگر زن و شوهر در طول سه سال زندگی به صورت جداگانه (در خانه های جداگانه) زندگی کرده باشند، عموماً در صدور اقامت دائم این کشور مشکل ایجاد می‌شود. مورد بعدی این است که کشور اوکراین یک کشور بسیار قدرتمند در زمینه‌های مختلف است. شرایط زندگی در این کشور به صورتی است که می تواند درآمدزایی خوبی را فراهم سازد، بنابراین اگر ازدواج شما واقعی باشد، اخذ تابعیت این کشور چندان هم پیچیده نخواهد بود. نکته آخر اینکه فرد اوکراینی باید نامه‌ای ارائه دهد که نشان دهد از نظر بودجه در وضعیت خوبی است و می تواند از پس هزینه‌های زندگی بر آید. به این ترتیب شرایط اقامت برای شما به خوبی فراهم می‌شود.

مهاجرت سرمایه گذاری به اوکراین

یکی از روش های مهاجرت به کشور اوکراین از طریق سرمایه گذاری است که به طور کلی در بین سه روش موجود افراد سعی می کنند ثبت شرکت را انتخاب نمایند. دو روش دیگر خرید ملک و همینطور اوراق است.

در روش ثبت شرکت در کشور اوکراین باید سرمایه شما 100.000 دلار باشد این سرمایه می تواند در مسیر ثابت شرکت و یا در ردیف ایجاد شغل استفاده شود. در نظر داشته باشید که برای خرید ملک کمتر از این هزینه نیاز است. در روش ثبت شرکت در کشور اوکراین شما به اندازه یک الی دو سال در این کشور اقامت موقت دارید و سپس شرایط برای تمدید آن فراهم می شود و پس از آن می توانید برای اقامت دائم این کشور اقدام نمایید. در نظر داشته باشید که کشور اوکراین یکی از کشور های قدرتمند در زمینه های اقتصادی محسوب می شود. به این ترتیب افرادی که سرمایه خوبی دارند قطعاً در کشور اوکراین رشد می‌کنند حال برای ثبت شرکت در کشور اوکراین چه باید کرد؟

قدم اول این است که بتوانید بودجه خوبی را در نظر بگیرید. بودجه شما باید به اندازه ای باشد که بتوانید از پس هزینه های زندگی برآیید در نظر داشته باشید که هزینه های زندگی در این کشور شاید متوسط است. اما باید بتوانید از نظر هزینه زندگی و همینطور بودجه‌ای که قرار است برای تحصیل در نظر بگیرید در امان باشید.

مورد بعدی اخذ مجوز از این کشور است. مجوز کار باید داشته باشید و مجوز شما دسته بندی های مشخصی داشته باشد. یعنی باید طبق هدفی که در دسترس دارید مجوز اخذ نمایید. مجوز کاری شما باید به طور دقیق تعیین شود.

قدم بعدی این است که بتوانید به طور دقیق نام شرکت را انتخاب نمایید. نام شرکت شما باید با توجه به هدف شما تعیین شود. هدف شرکت باید با محصول یا خدمت درون شرکت سازگار باشد و همه این موارد به طور دقیق ارزیابی می شود.

راحت‌ترین روش مهاجرت به اوکراین

با توجه به بررسی که از سوی ما انجام شد متوجه شدیم که مهاجرت به کشور اوکراین از طریق تحصیل یکی از روش های بسیار آسان محسوب می شود. با توجه به اینکه هزینه تحصیلی در این کشور ارزان است. افراد می توانند این روش را یکی از بهترین گزینه های پیش روی خود بدانند. پذیرش در دانشگاه های کشور اوکراین آسان است بسیاری از دانشگاه های این کشور از شما مدرک زبان نمی خواهند و برای شما کلاس های زبان آموزی برگزار می کنند.

با توجه به این اینکه می‌توانید به همراه تحصیل مشغول به کار شوید نیز مشخص شده است که این روش می تواند هم ورود به کار را برای شما ساده تر نماید و هم شرایطی ایجاد شود که بتوانید به درآمدزایی خوبی برسید. در نهایت نیز اقامت دائم این کشور را اخذ نمایید. ویزای دانشجویی کشور اوکراین به تنهایی برای شما اقامت دائم به همراه ندارد اما شرایط ایجاد شده می تواند برای شما بسیار ارزشمند باشد و ورود به اقامت دائم را بسیار هموارتر می نمایند ما شرایط لازم برای این روش را در بخش مربوطه به طور دقیق توضیح داده ایم.

میزان رضایت مهاجران به اوکراین

با توجه به اینکه کشور اوکراین دارای خاک بسیار حاصلخیزی است، روال کشاورزی در این کشور بسیار عالی بوده . کشاورزی یکی از ارکان سرمایه کشوری محسوب می شود. افرادی که در کشور اوکراین در رشته کشاورزی تحصیل کرده اند، در کشور اوکراین به درآمدزایی خوبی می‌رسند و رضایت کامل از مهاجرت خود دارند.

کشور اوکراین در زمینه تأمین سوخت نیز رتبه خوبی دارد. به طوریکه اکثر خطوط لوله گاز کشور روسیه به کشور اوکراین دیده می شود. این روال سبب شده است که فضای درآمدزایی در این کشور بیشتر شود و جوانان بیشتری ورود به بازار کار داشته باشند.

مردمی که مهاجرت به کشور اوکراین را انتخاب کرده اند، از شرایط آب و هوایی این کشور بسیار راضی هستند این کشور دارای آب و هوای محلی است و بیشترین میزان بارش در بخش شمال و غرب این کشور دیده می شود. جمعیت کشور اوکراین در حدود 41.5 میلیون نفر اعلام شده است. به طوریکه اغلب افراد در مناطق شرق و همینطور جنوب شرقی این کشور زندگی می کنند.

جایگاه هشتم صنعت گردشگری

مردم کشور اوکراین مسیحی هستند و جاذبه های گردشگری زیادی در این کشور دیده می شود که جایگاه هشتم در جذب توریست را دارد. این کشور در زمینه امکانات رفاهی رتبه بسیار عالی دارد. روش های مختلفی برای مهاجرت به کشور اوکراین دیده می شود که هر یک می‌تواند به اندازه خود مهم باشد. در نظر داشته باشید که این کشور شرایط تحصیل بسیار عالی فراهم ساخته است به طوریکه افرادی که تحصیل در کشور اوکراین را انتخاب کرده اند با رضایت 89 درصد همراه هستند. کار در کشور اوکراین برای نیروهای متخصص فراهم بوده و در این گروه نیز رضایت 78 درصدی اعلام شده است. خرید خانه در کشور اوکراین و گرفتن اقامت یکی از روش هایی است که با رضایت بسیار بالایی همراه است.

آمار مهاجران به اوکراین

شباهت کشور اوکراین به روسیه

آمار مهاجرانی که از کشور روسیه به کشور اوکراین سفر کرده اند به نوعی بیشتر از سایر افراد است. به این ترتیب مشخص می شود که بخش زیادی از فرهنگ و زندگی در کشور اوکراین مشابه با کشور روسیه است. این کشور سعی کرده است آمار مهاجران را افزایش دهد. در سال 2015 درصد مهاجران ایرانی در کشور اوکراین کم بود اما از اوایل سال 2016 دیده می شود که این کشور به طور کلی یکی از مقصدهای گردشگری و مهاجرتی ایرانیان محسوب می شود. کشور اوکراین یک کشور بسیار قدرتمند در زمینه گردشگری است و این روال سبب می شود که این کشور بتواند انتخاب خوبی باشد. یکی از دلایلی که رشد مهاجرت در این کشور را افزایش داده است کم بودن هزینه زندگی است.

در این کشور هزینه ای که بابت اجاره خانه از شما اخذ می شود به مراتب کمتر از سایر کشورها است و این روال نشان می دهد که زندگی در کشور اوکراین کار ساده ای است. در نظر داشته باشید کشور اوکراین به نوبه خود توانسته شرایط زندگی را به طور دقیق برای افراد فراهم سازد. این کشور در زمینه بیمه و خدمات شهروندی نیز توانسته رشد بسیار خوبی داشته است. ایرانیانی که به این کشور مهاجرت کرده اند اغلب در رده های سنی 22 الی 38 سال هستند به طور یکه اغلب با هدف کار یا تحصیل وارد خاک این کشور می شوند.

شرایط مهاجرت کاری به اوکراین چیست ؟
یافتن کار در این کشور کمی دشوار است. متقاضیان کار در کشور اوکراین می بایست حتما توسط یک کارفرمای اوکراینی پیشنهاد کار داشته باشند.
کسانی که به کشور اوکراین مهاجرت می کنند برای کسب اقامت چه اقدامی باید انجام دهند ؟
قوانین اوکراین برای کسب اجازه اقامت چندین فرصت را فراهم می کند. یک راه برای قانونی کردن شهروندی فردی از یک کشور دیگر، گرفتن سهمیه ویژه ای است.
راحت ترین راه مهاجرت به کشور اوکراین کدام است ؟
با توجه به سهولت اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی این کشور، مهاجرت از طریق تحصیل راحت ترین روش مهاجرت به این کشور است.


3 دیدگاه برای “مهاجرت به اوکراین

 1. Avatar
  ناشناس گفته:

  سلام هزینه اقامت در اوکراین از طریق تحصیل چقدر میشه

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز:

  هزینه اقامت در اوکراین از طریق تحصیل 3000 تا 8000 دلار می باشد.

  برای اطلاعات بیشتر با شماره های:
  02143000021 تماس بگیرید.
  قدردان شما تیم اعزام GO2TR.

 2. Avatar
  ناشناس گفته:

  سلام میشه از طریق خرید ملک با قیمت ۷۰۰ملیون ۸۰۰ملیون اقامت داعم گرفت

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز : متاسفانه سرمایه شما کافی نیست. برای اخذ اقامت دائم در اوکراین از طریق خرید ملک باید سرمایه ی شما بیش از 100 هزار دلار آمریکا باشد. با تشکر تیم اعزام GO2TR.

 3. Avatar
  ناشناس گفته:

  سلام ۵ میلیارد پول میشه اقامت گرفت

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز اگر بخواهید از روش سرمایه گذاری و خرید ملک اقدام کنید هر کشور هزینه و شرایط خاص خود را دارند به عنوان مثال ترکیه حداقل 250000 دلار نیاز دارد.برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره ی تخصصی با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید. قدردان شما هلدینگ مهاجرتی GO2TR.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طبقه‌بندی: آرشیو مهاجرت
برای مهاجرت از متخصصان GO2TR مشاوره بگیرید:تماس: ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱