ویزای همراه تحصیلی ترکیه

ویزای همراه تحصیلی ترکیه

امکان داشتن اعضای خانواده در کشور خارجی در حین تحصیل از مسائل خیلی مهم در انتخاب کشور مقصد است. همراه داشتن اعضای خانواده، باعث کم شدن استرس ناشی از مهاجرت و افزایش آرامش می‌شود. بیشتر افراد متاهل تنها کشور‌هایی را انتخاب می‌کنند که بتوانند در حین تحصیل همسر و فرزندشان را همراه خود داشته باشند.

کشور ترکیه به دلیل همسایگی با ایران و نزدیکی ارزش پول ترکیه با ایران در حال حاضر و شرایط مناسبش، در سال‌های اخیر مقصد مهاجرت تعداد زیادی از هم‌وطنان عزیز بوده‌است. همچنین، کشور ترکیه از دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی سطح بالایی برخوردار است. سالانه افراد زیادی ترکیه را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. با وجود نزدیکی مسافت ترکیه به ایران، تحمل دوری از خانواده، هماهنگی با شرایط و محیط جدید دشوار خواهد بود. امکان همراه داشتن خانواده، برای فرد در حال تحصیل در ترکیه و امکان اخذ ویزا برای همراه، هم‌زمان با ویزای تحصیلی فرد، از نقاط قوت کشور ترکیه نسبت به سایر کشور‌هاست. ویزای همراه ترکیه برای کاهش مشکلات دانشجویان به اعضای خانواده آن‌ها اعطا می‌شود.

همراه دانشجو، به همسر و فرزند زیر ۱۸ سال گفته می‌شود. هدف از اعطای ویزای همراه، فراهم کردن آرامش دانشجو با بودن در کنار خانواده درجه یک‌اش در حین تحصیل می‌باشد.  ویزای همراه ترکیه به همسر و فرزندان (زیر ۱۸ سال) و فرزندان وابسته بالای ۱۸ سال متقاضی تحصیل در ترکیه تعلق می‌گیرد.

تحصیل و زندگی در ترکیه

ترکیه در همسایگی ایران قرار دارد. بیشتر شهر‌های ترکیه آب و هوای معتدل دارد. نزدیکی فرهنگ ترکیه و ایران، روابط نزدیک دیپبماتیک بین دو کشور و نزدیکی ارزش پول ترکیه به ایران از دلایل محبوب بودن ترکیه محسوب می‌شود. به علاوه، ترکیه با داشتن تعداد زیادی از دانشگاه‌ها و موسسات برتر گزینه مناسبی برای تقویت پایه علمی و رزومه تحصیلی و استفاده از آن برای اقدام به مهاجرت تحصیلی به کشور‌های امریکا و کاناداست.

اطلاعات کلی در مورد کشور ترکیه

همچنین از آن‌جا که تعداد خیلی کمی از دانشجویان خارجی همراه با خانواده برای تحصیل به ترکیه می‌آیند. برخی دانشگاه‌ها و دولت سعی در جهت کمک بیشتر به این دسته از دانشجویان از نظر مسکن و سایر مسائل است.

برای زندگی در ترکیه تسلط به زبان ترکی از مهم‌ترین مسائل است. یافتن شغل با دانش زبان انگلیسی علاوه بر زبان انگلیسی ممکن است اعتماد کارفرمایان ترکی را بیشتر جلب کند.ترکیه مردمی مهربان دارد. نزدیکی فرهنگی بین مردمان کشور ایران با ترکیه قابل توجه است.

احترام در فرهنگ ترکیه بسیار مهم است.

شهر‌های دانشجویی ترکیه

ترکیه دانشگاه‌های برتر زیادی دارد. افراد محلی در شهر‌های دانشجویی ترکیه، معمولا می‌توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند. ترکیه کشوری است که همه ساله میزبان فستیوال‌های زیادی است. همچنین معمولا در ترکیه همواره کنسرت‌های زیادی در حال برگزاریست. ترکیه مکان مناسبی برای تحصیل و تفریح‌های دانجشویی است. در ادامه تعدادی از شهر‌های معروف ترکیه برای تحصیل را معرفی می‌کنیم.

آنکارا

آنکارا از شهر‌های دانشجویی در کشور ترکیه در مرکز این کشور است.

آنکارا پایتخت کشور ترکیه و بزرگ‌ترین شهر ترکیه پس از استانبول است. آنکارا دانشگاه‌های زیادی دارد و دانشجویی‌ترین شهر ترکیه است. از جمله دانشگاه فنی خاورمیانه، دانشگاه بیلکنت، دانشگاه قاضی و دانشگاه آنکارا در شهر آنکارا واقع هستند.

استانبول

استانبول یکی دیگر از شهر‌های شمال غربی کشور ترکیه است.

استانبول از شهر‌های دانشجویی ترکیه است. بزرگ‌ترین شهر کشور ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی آن است. استانبول از شهر‌های بسیار زیبای جهان است. مراکز دیدنی راوانی دارد و آب‌و‌هوا‌ی معتدلی دارد. دانشگاه‌های دولتی و خصوصی زیادی در استانبول وجود دارند. از دانشگاه‌های واقع در استانبول می‌توان دانشگاه استانبول، دانشگاه فنی استانبول، دانشگاه فنی ییلدیز ترکیه، دانشگاه کوچ و دانشگاه بغازجی را نام برد.

ازمیر

شهر ازمیر

شهر ازمیر از زیبا‌ترین شهر‌های ترکیه و سومین شهر بزرگ ترکیه است. بیشتر ساکنان شهر زیبا‌ی ازمیر می‌توانند به زبان انگلیسی نیز صحبت کنند. از دانشگاه‌های معروف ازمیر می‎‌توان دانشگاه اژه را نام برد.

ویزای همراه تحصیلی برای همسر دانشجو

داشتن ویزای همراه به همسر متقاضی تحصیل اجازه کار در ترکیه نمی‌دهد. اگر همراه قصد کار در ترکیه را داشته باشد باید به صورت جداگانه برای اخذ ویزای کاری اقدام کند.

ویزای همراه تحصیلی ترکیه برای فرزندان دانشجو

فرزندان زیر ۱۸ سال می‌توانند در مدارس ابتدائی و متوسطه در ترکیه مشغول به تحصیل شوند، بدون اینکه لازم باشد برای ویزای تحصیلی در ترکیه درخواست کنند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای همراه ترکیه

برای دریافت ویزای همراه تحصیلی ترکیه، متقاضی باید با در دست داشتن مدارک به نزدیک‌ترین سفارت‌خانه ترکیه مراجعه کند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای همراه تحصیلی ترکیه

عکس مناسب برای پاسپورت

پاسپورت با حداقل دو صفحه خالی و اعتبار بیش از روز تا پایان اعتبار آن

مدارک شناسایی و اثبات رابطه خانوادگی

امکان تمکن مالی برای زندگی حدود ۵۰۰۰ لیر

مدارک تکمیل شده درخواست ویزا

نامه قبولی و پذیرش از دانشگاه متقاضی تحصیل (تایید شده توسط وزارت تحصیل علوم ترکیه)

 

مدت اعتبار ویزای همراه تحصیلی ترکیه

ویزای همراه تحصیلی ترکیه تا حداکثر دو سال اعتبار دارد و قابل تمدید است. ویزای همراه مادامی که دانشجو در حال تحصیل باشد و ویزای تحصیلی داشته باشد، برای خانواده‌اش قابل تمدید می‌باشد.

ایرانیان می‌توانند با اخذ ویزای توریستی به مدت سه ماه در ترکیه اقامت داشته باشند.

مدت اعتبار ویزای همراه تحصیلی ترکیه نمی‌تواند از مدت زمان اجازه اقامت دانشجویی که او را همراهی می‌کنند بیشتر باشد.

 

مدارک و شرایط لازم برای دریافت ویزای دانشجویی ترکیه

متقاضی تحصیل دردانشگاه یا موسسه عالی در ترکیه، برای ورود به ترکیه باید ویزای تحصیلی دریافت کند. ترکیه دانشگاه‌های خوبی دارد و تعداد بسیار زیادی از دانشگاه‌های ترکیه مورد تایید وزارت علوم و بهداشت هستند. همچنین ترکیه دانشگاه‌های برتر در سطح جهانی دارد. با ارائه مدارک لازم، می‌توان ویزای تحصیلی را دریافت کرد.

مدارک برای ویزای تحصیلی ترکیه

  • فرم تکمیل شده تحصیل در ترکیه
  • پاسپورت
  • عکس و مدارک بیومتریک
  • بلیت ترکیه یا مدرک مربوط به آن
  • نامه قبولی از دانشگاه تایید شده
  • نامه پرداخت هزینه‌های دانشگاه
  • مدارک ترجمه شده و تایید شده مقاطع تحصیلی قبلی
  • نامه مربوط به محل اقامت (خوابگاه، خانه دوست یا اقوام یا محلی که فرد اجاره کرده)

بعد از ورود دانشجو به ترکیه، پس از تکمیل ثبت‌نام در دانشگاه، باید برای دریافت اجازه اقامت در ترکیه اقدام کرد. دانشجو در طول ۹۰ روز باید برای اخذ اقامت موقت از طریق اداره استانی مهاجرت اقدام کند. اقامت موقت یک سال اعتبار دارد و قابل تمدید است. برای تمدید اجازه اقامت موقت می‌توان در ۶۰ روز پایانی مهلت اقامت اقدام کرد.

اگر متقاضی در هنگام اقدام برای اخذ اقامت دائم ترکیه، ۵ سال ساکن ترکیه باشد، می‌تواند اقامت دائم ترکیه را دریافت کند.

کشور ترکیه کشور مناسبی برای تحصیل در دانشگاه‌های با کیفیت است. همچنین امکان اخذ ویزای همراه تحصیلی ترکیه برای خانواده متقاضی تحصیل در ترکیه از مسائلیست که ترکیه را مقصد مناسبی برای مهاجرت و تحصیل در حضور گرم خانواده برای دانشجویان ازدواج کرده تبدیل کرده است.

توصیه می‌کنیم مقاله ویزای پیوستن به خانواده ترکیه را مطالعه بفرمایید.

 

 

منابع:

www.nvi.gov.tr

visaguide.world

چگونه می‌توان برای دریافت ویزا‌ی همراه دانشجویی ترکیه اقدام کرد؟
برای اخذ ویزای همراهی برای خانواده دانشجو، ابتدا دانشجو می‌بایست برای اخذ ویزای دانشجویی در ترکیه اقدام کند. سپس با در دست داشتن مدارک شناسنامه‌ای برای دریافت ویزای همراه دانشجو ترکیه اقدام نمود.
تفاوت ویزای همراه تحصیلی با ویزای پیوستن به خانواده ترکیه چیست؟
کسی که ویزای همراه ترکیه دارد می‌تواند هم‌زمان با کسی که او را همراهی می‌کند، وارد ترکیه شود. ولی کسی که می‌خواهد خانواده‌اش از طریق ویزای پیوستن به خانواده ترکیه وارد ترکیه شوند، باید حداقل یک سال در ترکیه اقامت داشته باشد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طبقه‌بندی: آرشیو ویزا
برای مهاجرت از متخصصان GO2TR مشاوره بگیرید:تماس: ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱