x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
تحصیل دندانپزشکی در هند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل دندانپزشکی در هند

شرایط پذیرش دندانپزشکی نیز تقریبا مانند پزشکی است و دانشجویان باید در مقاطع لیسانس دندانپزشکی، فوق لیسانس و دکترا تحصیل کنند. دوره لیسانس دندانپزشکی یک دوره پنج ساله است. تحصیل دندانپزشکی نیز به زبان انگلیسی ارائه می‌شود و برای ورود به این رشته نیازی به شرکت در آزمون ورودی و ارائه مدرک زبان نمی‌باشد. شاید فکر کنید این موضوع شرایط پذیرش را ساده‌تر می‌کند، اما افزایش تقاضا باعث شده است تنها دانشجویان ممتاز با معدل بالا و رزومه تحصیلی قدرتمند موفق به تحصیل در هند در رشته دندانپزشکی شوند.

برای پذیرش در رشته دندانپزشکی علاوه بر معدل کل باید نمرات دروس انگلیسی، فیزیک، شیمی و زیست شناسی شما بالا باشد. مدارک مورد نیاز برای پذیرش در رشته دندانپزشکی در دانشگاه‌های هند عبارتند از؛

  • ویزای تحصیل در هند به همراه یک برگ کپی از صفحه اول آن
  • مدرک دیپلم تأیید شده توسط وزارت آموزش و پرورش و به صورت ترجمه شده توسط مترجم‌های مورد تأیید سفارت هند
  • مدرک پیش دانشگاهی تأیید شده توسط وزارت آموزش و پرورش و به صورت ترجمه شده توسط مترجم‌های مورد تأیید سفارت هند

مشاوره تحصیل دندانپزشکی در هند

جایگاه دندانپزشکی هند در جهان و اعتبار مدارک آن

جایگاه دندانپزشکی هند در جهان و اعتبار مدارک آن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مدت زمان زیادی نمی‌گذرد که هند به عنوان یکی از مقاصد اصلی برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان برای ایرانیان علاقه‌مند رشته دندان پزشکی به حساب می‌آید. در سال پیش تعداد بسیار زیادی از متقاضیان و دانشجویان بین المللی و خصوصا دانشجویان کشور عزیزمان ایران هر سال برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان رشته پزشکی راهی این کشور می‌شدند. اما با توجه به جو سیاسی و اتفاقات اخیری که به وجود آمده شرایط تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هند به صورت کلی تغییر کرده است. موضوعی که در گذشته نه چندان دور باعث رونق هر چه بیشتر حضور دانشجویان بین المللی و ایرانی برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان می‌شده است. هر عامل دیگری را که بخواهیم از آن صرف نظر کنیم هزینه بسیار پایین تحصیلات در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان بوده است. البته این نکته نیز بی تاثیر نبود که دانشگاه های موجود در کشور هندوستان که خدمات لازم جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان به دانشجویان خود ارائه می نمایند سخت‌گیری زیادی به کار نگرفته و بسیار راحت به جذب دانشجویان می‌پرداختند. همچنین دانشگاه‌های معتبر موجود در کشور هندوستان که خدمات لازم جهت ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان را به دانشجویان خود ارائه می کردند مورد تایید وزارت ایران بودند و مدارک آنها در ایران نیز دارای اعتبار بود.

نکته مثبتی که در مورد دانشگاه موجود در کشور هندوستان جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور وجود دارد این است که بسیاری از این دانشگاه‌ها بسیار سطح بالا بوده و مدرک ارائه شده توسط این دانشگاه از اعتبار بسیار بالایی برخوردار می‌باشد. این کشور در مقایسه با کشورهای اروپایی و ایالات متحده آمریکا و استرالیا و کانادا هر چند که کیفیت زندگی و تحصیل در هند به نسبت پایین است، اما از آن طرف هزینه‌های زندگی و تحصیل در کشور هندوستان جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان به نسبت کشور های نام برده بسیار پایین تر می باشد. چند سال پیش گرفتن پذیرش از دانشگاه موجود در کشور جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان کار بسیار آسان بود و هیچگونه آزمون ورودی و مدرک زبان مورد احتیاج نبود و تمامی اینها دست به دست هم داده بود هندوستان به عنوان یک مقصد بسیار عالی جهت ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان به حساب بیاید سال های اخیر دیوان عالی هند حکم صادر کرد که شرایط تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در کشور هندوستان به صورت کامل تغییر پیدا کرد. این حکم قضایی پذیرش دانشجویان در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی را با قبولی در آزمون به نام نیت مشهور است پیش از آنکه آزمون نیت برگزار شود دانشگاه هایی که می خواستند دانشجویان خود را برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان پذیرش نمایند به صورت تخصصی و اختصاصی آزمون های از این دانشجویان به عمل می آورد. به جز موارد ذکر شده به وزارت بهداشت ایران همواره تامین کننده دیگری در موضوع تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هند بوده است. موضوعی که مشخص است این است که هر فرد دانشجو که می‌خواهد برای دوران تحصیل خود در یک کشور زندگی کرده و بعد از پایان دوران تسلیحات به کشور عزیزمان ایران بازگردد و برای تحصیل در رشته دندانپزشکی یا پزشکی انتخاب کند که مورد تایید وزارت بهداشت ایران باشد. در سالهای اخیر تغییرات بسیار زیادی در لیست دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران از سمت وزارتخانه در هند ایجاد شده که همین موضوع باعث شد تا شرایط تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هند تا حدود زیادی سخت‌تر از قبل گردد.

طول مدت تحصیل دندانپزشکی عمومی در هند

طول مدت تحصیل دندانپزشکی عمومی در هند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

معمولا دوره رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان چیزی در حدود ۵ الی ۶ سال به طول می انجامد. دانشجویی که می‌خواهد به تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان مشغول شود باید واحدهای نظیر جراحی دندان و دندانپزشکی و آناتومی دندان و غیره را پاس کرده و با موفقیت پشت سر بگذارد. همچنین زمانی که به انتهای دوران تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان می‌رسند دانشجو باید دوره کارآموزی خود را با موفقیت پشت سر گذاشته و در انتها به عنوان یک دندانپزشک فعالیت خود را در بازار کار آغاز نمایند. تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان شامل ۱۲ عمومی به مدت ۲ سال و بعد از آن یک دوره تخصصی به مدت سه سال می باشد. هر فردی که می‌خواهد به تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان مشغول شود در دوره عمومی برای آماده سازی خود یک سری واحدهای کلاسی و دانشگاه مانند پاتولوژی مواد، دندان پزشکی و آناتومی دندان را آموزش می‌بیند و همچنین در دوره‌های تخصصی یکسری واحدهای اصلی مانند بیماری های دهان و دندان جراحی عمومی پروتز دندان و غیره برای فرد دانشجو رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان از سمت دانشگاه ارائه می گردد. بعد از آنکه دانشجو مدت زمان دوره پنج ساله خود را در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان با موفقیت پشت سر گذاشت باید در یک بیمارستان که به خود دانشگاه متعلق می باشد مشغول شود و یک دوره یکساله کارآموزی و یا اینترنشیپ را پشت سر بگذارد. نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که اکثر دانشگاه های موجود در کشور هندوستان که خدمات لازم جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان را برای آموزش و پژوهش در اختیار دانشجویان قرار می دهند به صورت اختصاصی و خصوصی اداره شده و با توجه به این موضوع هر دانشگاه برای پذیرش دانشجو از قوانین مختص به خود پیروی می‌کند.

تا قبل از آنکه بخواهد تغییرات اخیر که مانعی جدید بر سر راه دانشجویان بین المللی جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان به حساب می آید به وجود آید بیشتر دانشگاه موجود در هند ۸۵ درصد ظرفیت خود را برای دانشجویان هندی و بومی در نظر گرفته و ۱۵ درصد باقی مانده را به دانشجویان خارجی تعلق می دادند. دانشجویان بین المللی و خارجی که خانه تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان هستند باید هزینه ثبت نام گزینه کمک به دانشگاه و هزینه شهریه را به صورت کامل و یکجا بپردازند. همچنین با توجه به روابط بسیار زیادی که صرف پذیرفتند در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان وجود دارد هرچه مهلت ثبت نام به پایان خود نزدیک می شود هزینه ثبت نام نیز افزایش پیدا می‌کند. ثبت نام و کسب موفقیت در آزمون نیت به عنوان اصلی ترین پارامتر در زمینه پذیرش در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان و همچنین رشته پزشکی در این کشور به حساب می‌آید و این آزمون عملی به عنوان بهترین آزمون ورودی از دانشجویان خارجی از تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان به حساب می‌آید و با توجه به این موضوع دیگر خبری از پذیرش دانشجویان بین المللی در این دوره ها و تقسیم بندی ظرفیت دانشگاه ها وجود ندارد.

طول مدت تحصیل تخصص دندانپزشکی در هند

طول مدت تحصیل تخصص دندانپزشکی در هند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کارشناسی ارشد دندانپزشکی و یا همان دوره تخصص رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان دوره تحصیلات تکمیلی رشته دندانپزشکی به حساب می‌آید. مدت زمان تحصیل در دوره تخصص در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان معمولا چیزی در حدود سه سال است که در برخی مواقع امکان کاهش یافتن این مدت به دو سال برای داوطلبانی که دوره دیپلم تحصیلات تکمیلی دو ساله را بعد از لیسانس کسب کرده باشند نیز وجود دارد. تخصص در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان به صورت گسترده به آموزشات لازم در زمینه تشخیص بحرانی مهارت‌های حرفه‌ای کلینیک درمانی و همچنین مهارت‌های تحقیقی پرداخته می‌شود و در نتیجه فرد دانشجو اجازه ادامه تحصیل و شرکت در دوره‌های تخصص دندانپزشکی را داشته باشد. شورای دندانپزشکان موجود در کشور هندوستان و وظیفه برگزاری و برنامه‌ریزی و آنچه قانون گذاری برای رشته دندانپزشکی را برعهده داشته و تمامی موسسات آموزشی و پژوهشی و همچنین دانشگاه ها در این کشور از قوانین شورا پیروی نمایند. همچنین مهم ترین شرایط انتخاب داوطلبان جهت تحصیل در دوره تخصص در رشته دندانپزشکی در کشور نیز باید بگویم که آخرین مدرک تحصیلی مورد نیاز جهت ثبت نام دوره تخصص در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان لیسانس رشته دندانپزشکی باشد که معادل مدرک آن تحت تایید شورای دندانپزشکی دوستان نیز می‌باشد. داوطلبانی که مدرک مورد تایید این شورا را کسب نکند باید به تایید مدرک خود توسط شورای دندانپزشکی هندوستان اقدام نموده تا بتوانند در دوره تخصص در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان مشغول به تحصیل شوند.

همچنین داوطلبین و دانشجویانی که دارای ملیت خارجی و غیر هندی هستند و می‌خواهند به قصد تحصیل در هندوستان وارد کشور شوند باید از شورای دندانپزشکی هندوستان برای مدت زمان اقامت خود در این کشور تهیه لازم را دریافت کرده و همچنین در این شورا ثبت نام نمایند از دیگر شرایط لازم جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان در دوره تخصصی این است که فرد داوطلب شرایط فیزیکی لازم جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور در دوره تخصص داشته باشد و بیماری خاصی نداشته باشد. موضوعی که باید به آن اشاره کنیم این است که هر فرد دانشجو که می‌خواهد به تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان در دوره تخصص اقدام کند باید حداقل در ۷۵ درصد از کلاسها به صورت حضوری حاضر باشد و برای شرکت در امتحان نهایی این موضوع به عنوان صلاحیت مد نظر قرار می‌گیرد. هر فرد باید حداقل ۷۰ درصد در این کلاسها حضور داشته باشد. با توجه به اینکه اکثر دانشگاه ها و کالج های پزشکی موجود در کشور هندوستان برای دانشجویانی که می‌خواهند به تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان برای رشته پزشکی در این کشور مشغول شوند و به صورت سالانه برای بعضی اوقات شما هم نظر خود را دچار تغییر می کند بهتر است برای هماهنگی بیشتر و بهتر وقتی که دانشجو تصمیم قطعی برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان را گرفت اطلاعات مورد نظر خود را از مشاوره حضوری خود در دفتر موسسه مورد نظر دریافت نماید. علاقه مندان و دانشجویانی که می‌خواهند به تحصیل در دوره تخصص در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان مشغول شوند باید به ادامه و پیشرفت مهارت های خود در ارتباط با بیماری‌های مرتبط با دهان و دندان لثه و دیگر سطوح سخت و نرم دهان تلاش بسیار زیادی را در دستور کار قرار دارد و در نتیجه به عنوان یک متخصص دندانپزشکی شناخته شوند. در حالت کلی دندانپزشکی حرفه ای بسیار دراز مدت بوده و افرادی که می‌خواهند کسب درآمد بسیار مناسبی برای ادامه زندگی خود ایجاد نمایند و گزینه مناسبی برای ادامه تحصیل در تخصص جراحی دندانپزشکی شناخته می شوند. هر متقاضی و فرد دانشجو که خواهان تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان در دوره تخصصی مورد تکنیک ها و متدهای پیشرفته را در زمینه ترمیم و درمان دهان و دندان می آموزد و درجه بالایی از بهبود درمانی در این موضوع فراهم می گردد که در نتجه توان علمی و تحقیقاتی فرد متخصص تا حدود زیادی افزایش پیدا می‌کند.

داوطلبان دوره تخصص رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان به هر کجای دنیا سفر کند این امکان را خواهند داشت تا در مراکز درمانی و بیمارستان ها مشغول به کار شده و مطب شخصی خود را تاسیس نمایند که در موقعیت مالی بسیار مناسبی در انتظار فرد متقاضی و تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان در دوره تخصص خواهد بود. از جمله مهمترین موقعیت های شغلی در ارتباط با فردی که می‌خواهد به تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان در دوره تخصصی مشغول شود می توان به جراح دندانپزشک، دستیار دندانپزشک، دندان پزشکی بهداشت دهان و دندان ،کارشناس درمان، کارشناس فروش تکنسین لابراتوار، دندانپزشکی، دندانپزشکی جامعه نگر دانشگاه و مطب شخصی، پاتولوژیستهای دهان و دندان و صورت و پزشک قانونی متخصص مواد و غیره اشاره نمود. از جمله مهمترین تخصص‌های موجود در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان که توسط دانشگاه معتبر این کشور ارائه می‌گردد می‌تواند تخصص دندانپزشکی ارتودنسی تخصص دندانپزشکی پاتولوژی دهان و صورت و فک تخصص دندانپزشکی پروتزهای ثابت و اکلوژن تخصص دندانپزشکی جراحی دهان و فک و صورت تخصص دندانپزشکی اطفال توسط دندانپزشکی پروتزهای دندانی تخصص دندان پزشکی رادیولوژی دهان و صورت و فک و غیره اشاره نمود.

لیست دانشگاه های رشته دندانپزشکی هند

لیست دانشگاه های رشته دندانپزشکی هند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی هندی بنارس یکی از دانشگاه های سطح متوسط موجود در کشور هندوستان است که فعالیت خود را از سال ۱۹۱۵ آغاز نمود و در این سال تاسیس شده است. این دانشگاه موسسه غیرانتفاعی عمومی به حساب می‌آید، که در شهر بزرگ وارانسی در کشور هندوستان در حال فعالیت برای خدمات به دانشجویان مختلف خود میباشد. این دانشگاه و موسسه اموزش عالی هم برای تحصیل زنان و هم برای تحصیل مردان بوده و به مذهب هندو وابسته می‌باشد. دانشگاه هندی بنارس دوره‌های آموزش  شناخته شده برای مقاطع عالی تحصیل مانند لیسانس و فوق لیسانس در رشته‌های مختلف ارائه می‌کند همچنین دانشجویانی که می‌خواهند به تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان مشغول شوند نیز می‌توانند در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوند. دانشگاه هندی بنارس چیزی در حدود ۱۰۳ سال قدمت دارد و برای پذیرش دانشجویان خود در رشته های مختلف از آزمون ورودی مختص خود استفاده می‌نماید. دانشگاه علیگار که یک دانشگاه اسلامی است یکی دیگر از دانشگاه بسیار مناسب برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان به حساب می‌آید که فعالیت خود را در سال ۱۹۲۰ یعنی اوایل قرن بیستم آغاز می‌شود. این دانشگاه اسلامی به عنوان یک موسسه غیر انتفاعی عمومی شناخته شده در شهر بزرگ علیگار در حال فعالیت می باشد. این دانشگاه دارای شعبه ها و دانشکده های مختلفی در شهرهای آگرا متورا و دهلی‌نو نیز می‌باشد. این دانشگاه و موسسه آموزش عالی مختلف بوده و برای تحصیل خانم ها و آقایان در دسترس می باشد همچنین دانشگاه به دین مبین اسلام وابسته است این موسسه و دانشگاه آموزش عالی چیزی در حدود ۹۸ سال قدمت داشته و برای پذیرش دانشجویی خود در رشته های مختلف از جمله رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان آزمون ورودی در نظر می‌گیرد.

دانشگاه دهلی در کشور هندوستان  یکی از دانشگاه بسیار عالی جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان به حساب می آید. دانشگاه دهلی در سال ۱۹۲۲ تاسیس شده و فعالیت خود را آغاز نموده است و این دانشگاه در کلانشهر موجود در کشور هندوستان یعنی دهلی‌نو واقع شده و در حال فعالیت می باشد که جمعیت در حال فعالیت در دانشگاه دهلی نو چیزی در حدود ۵ میلیون نفر در حال تحصیل هستند. این دانشگاه رسماً توسط کمیسیون گرامشی دانشگاه هند مورد تایید است که به دانشگاه و موسسه آموزش عالی دهلی‌نو بسیار بزرگ در ابعاد وسیعی دارد. همچنین تحصیلات دانشگاهی کارشناسی را در رشته‌های مختلف و همچنین خدمات آموزشی لازم جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی و پزشکی در کشور هندوستان برای متقاضیان ارائه می‌نماید.

یکی دیگر از دانشگاه‌های معتبر موجود در کشور هندوستان تا به دانشگاه پنجاب اشاره نمود که یک دانشگاه بسیار با قدمت بوده و فعالیت خود را از سال ۱۸۸۱ در اواخر قرن نوزدهم آغاز نموده و در آن زمان تأسیس شده است. دانشگاه پنجاب یک موسسه غیرانتفاعی عمومی شناخته می‌شود که در چند شهر وجود در کشور هندوستان دارای کالج به دانشکده می باشد. دانشگاه پنجاب به عنوان یک موسسه آموزش عالی دارای مهمترین رشته های تحصیلی وجود در سراسر دنیا بوده و خدمات تحصیلی برای تحصیل در این رشته از جمله رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان به دانشجویان خود ارائه می نماید. دانشگاه پنجاب دوره‌های آموزشی و برنامه مختلفی را برای مقاطع تحصیلی مانند دکتری کارشناسی ارشد کارشناسی همچنین رشته پزشکی و دندانپزشکی در کشور هندوستان برای زمینه های تحصیلی مختلف ارائه می کند. قدمت موسسه آموزش عالی و دانشگاه پنجاب چیزی در حدود ۱۴۰ سال می باشد و معمولاً دانشگاه برای قبولی دانشجویان خود برای رشته های مختلف از جمله رشته دندانپزشکی در کشور هر سال آزمون های ورودی در نظر می‌گیرد و همچنین به سوابق تحصیلی دانشجو نیز توجه خواهد کرد. در حالت معمول محدوده درصد پذیرش دانشجویان در دانشگاه پنجاب چیزی در حدود ۴۰ الی 50  درصد می‌باشد. دانشگاه مانیپال یکی دیگر از دانشگاه های بسیار معتبر موجود در کشور هندوستان در زمینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان به حساب می‌آید که فعالیت خود را از اواخر قرن بیستم و سال ۱۹۹۵ با آغاز نمود و در این سال تأسیس شده است که دانشگاه مانیپال به عنوان یک موسسه غیرانتفاعی خصوصی شناخته شده که در کشور هندوستان در شهر بزرگ گانگتوکاحداث شده است.

دانشگاه مانیپال به عنوان دانشگاه ایران شناخته شده و به صورت رسمی توسط کمیته‌گران دانشگاهی معتبر شناخته می شود. کارشناسی ارشد در رشته های مختلف ارائه می دهد. یکی از موارد منفی که در مورد دانشگاه مانیپال وجود دارد این است که شهری که این دانشگاه در این وجود دارد هزینه ها بسیار سنگین است، که معمولاً دانشجویان بین المللی و دانشجویان ایرانی این دانشگاه را جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان انتخاب نمی‌کنند. دانشگاه بعدی جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان دانشگاه جاداوپور می‌باشد که فعالیت خود را در اواخر قرن بیستم و سال ۱۹۹۵ آغاز نمود و در این سال تاسیس شده است دانشگاه جاداوپور دانشگاه و موسسه غیر انتفاعی شناخته شده که در شهر کلکته در کشور هندوستان بنا شده است. دانشگاه جاداوپور دوره های آموزشی و پژوهشی با خلق رشته‌های مختلف تحصیلی از جمله رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان برای دانشجویان خود ارائه می نماید و هدف آن رسیدن به سطح رسمی و عالی تحصیلات عالی مانند دوره‌های کارشناسی کارشناسی ارشد و همچنین رشته های دندانپزشکی و پزشکی در کشور هندوستان برای دانشجویان خود می باشد. در این دانشگاه چیزی در حدود ۱۳ دانشکده وجود دارد که در لیست تاییدیه وزارت بهداشت کشور عزیزمان ایران هستند. این دانشگاه از لحاظ پارامترهای مختلف با یکدیگر متفاوت است. به عنوان استاد دانشگاه مالی دانشگاه بسیار قوی در کشور هندوستان به حساب می‌آید با توجه به سختی های بسیار زیادی که در انتخاب دانشجویان بین المللی به کار می‌کند باید این شهر بسیار بالایی که دانشگاه دارد کمتر کسی جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان این دانشگاه را انتخاب می‌کند. در حالت کلی به انتخاب دانشگاه جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان بسیار مهم می‌باشد چرا که ما در دانشگاه‌ها کشور هندوستان هزینه های دوره تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان را در همان ابتدا به صورت یکجا از فرد متقاضی دریافت می‌کنند و همچنین شخصی که به تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان در یکی از دانشگاه معتبر این کشور اقدام می کند امکان انتقال و جابجایی در دانشگاه دیگر را نخواهد داشت.

همچنین تمامی شهرها و شهرستانها موجود در کشور هندوستان شرایط مناسب و مساعد برای دانشجویان بین المللی و زندگی آنها ندارند، چرا که سطح فرد در بعضی از  کشور هندوستان بسیار بالا می باشد در واقع باید به مهم‌ترین متحدان خود در هنگام انتخاب دانشگاه در کشور هندوستان جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان همین موضوع است که توجه کنیم دانشگاهیان را انتخاب می‌کند در چه شهر واقع شده است. یکی از بهترین گزینه‌ها جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان برای دانشجویان بین المللی همچنین دانشجویان کشور عزیزمان ایران دانشگاه راجیو گاندی است که یک انتخاب خوب جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان شناخته می‌شود. دانشگاه راجیو گاندی در چند شهر دارد و دانشکده می‌باشد و معمولاً به تمیزی نظم و انضباط و سطح بالای آموزشی شهرت دارد. شهر بنگلور یکی از شهرهایی است که کالج و دانشگاه دانشگاه راجیو گاندی در آن قرار دارد و افراد مختلف می‌توانند به تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان در این کارخانه مشغول شوند. نکته اساسی که در این زمینه وجود دارداین است که باید از موسسات و مراکز انتقال دانشجو برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هند به اطلاعات کافی از شرایط و کمیت و کیفیت کشور هندوستان نداشته و در بازار بسیار زیادی متوجه فرد دانشجو خواهد شد و در نتیجه یک انتخاب غیر صحیح انجام می شود پس سعی کنید تا موسسه و مرکزی را برای کارهای تحصیلی خود انتخاب کنید که از سابقه بالایی برخوردار باشد.

نحوه اخذ پذیرش دندانپزشکی عمومی در هند

نحوه اخذ پذیرش دندانپزشکی عمومی در هند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در حالت کلی باید بگویم که دندانپزشکی به عنوان یکی از مهم‌ترین زیرشاخه های رشته پزشکی شناخته می شود. افرادی که می‌خواهند به تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور نظام پزشکی در این کشور مشغول شوند دو مبحث برای آنها بسیار پر طرفدار می باشد که یکی از آنها جراحی دندان و دیگری کاشت دندان ایمپلنت می‌باشد. اگر بخواهیم در یک نگاه به این موضوع نگاه کنیم دندانپزشکان همانند کلارک کنت اشخاصی که دانشجوی این رشته هستند و در صورتی که فرد بیمار احتیاج داشته باشد تمامی مشکلات فرد بیمار را از بین میبرد. اعتقاد بسیاری از مردم بر این است که دندانپزشکان فقط با دندان آن سر و کار دارند اما باید بگویم که چنین نیست و معمولاً یک فرد دندانپزشک به فردی به تحصیل در رشته پزشکی در کشور هندوستان برگزار می‌شود با مباحث مربوط به آناتومی جمجمه انسان نیز آشنا خواهد شد. از چانه گرفته تا کاسه سر و سلامت صورت نیز مواردی است که یک دندانپزشک در دوران تحصیل خود در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان آنها را پشت سر می‌گذارد از دیگر مباحث موجود در دوران تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان مراقبت‌های مربوط به سر و دندان می‌باشد. از جمله مواردی که یک فرد دندانپزشک پس از پایان دوران تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان در دوره عمومی می‌تواند در دوره تخصص به آن رشته ها روی بیاورد می‌توان به انواع مختلف تکنیک‌های جراحی آناتومی سر و گردن جراحی کاشت دندان پزشکی قانونی و مواد بیولوژیکی و ارگونومی بهداشت دهان و درمان و درمان مختلف رشته های مربوط به دهان و دندان اشاره نمود.

در حالت کلی مقاطع تحصیلی کارشناسی کارشناسی ارشد زمان مناسب می باشند که فردی که به تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان مشغول است برای رشته تخصصی خود تحقیقاتی را انجام دادند و هدف خود را تعیین نماید. ولی باید با دقت در نظر داشته هر رشته تخصصی که وارد آن می‌شوید در حالت کلی احتیاج به چالاک و مهارت بسیار بالایی برای حل مشکلات و همچنین نیاز به حافظه تصویر مهارت‌های بین فردی بسیار بالایی است. دانشجویانی که دوره تحصیلی رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان در دوره و موافقت پشت سر گذاشته شد فرد در آمریکا را انتخاب کند که در چه مهارتی و در کجا می‌خواهد تمرین را از جمله مهمترین مهارت‌های شاخص میان دانشجویان رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان می‌تواند به سلامت دهان و دندان جراحی و دندانپزشکی کودکان، آسیب شناسی دهان و فک و صورت و رادیولوژی و جراحی دندان اشاره نمود. بسیاری از دوره های آموزشی و پژوهشی در طول دوران تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان در دوره اموزش زبان انگلیسی توسط دانشگاه معتبر این کشور ارائه می‌گردد. همچنین فرد دانشجو این امکان را خواهد داشت تا میان انواع برنامه های با کیفیت در تکنولوژی و علوم محیطی و همچنین هزینه زندگی و تحصیل بسیار پایین‌تری نسبت به سایر نقاط دنیا دوران تحصیل و مناسبی را در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان داشته باشد. همانطور که مشخص است کشور هندوستان از نظر جمعیت دومین کشور موجود در دنیا از نظر پرجمعیت بودن به حساب می‌آید.

همچنین در این کشور اکثریت دموکراسی دینی وجود دارد و برای این کشور دین رسمی ثبت نشده است و برای دهه های بسیار زیاد دانشگاه بین المللی و سراسر دنیا به سمت خود کشانده و در رشته‌های مختلف پزشکی در کشور هندوستان به تحصیل اقدام نمایند. در حالت کلی باید بگویم فرایند انتخاب دانشجو در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان به عنوان یک چالش اساسی به حساب می آید افرادی که واجد شرایط ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان به حساب می‌آیند باید دیپلم متوسطه خود را دریافت کرده باشد و همچنین یک سری درس مانند زیست شناسی، فیزیک و شیمی را نیز با موفقیت پشت سر گذاشته باشد. فرایند پذیرش و تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان بر اساس یک آزمون ورودی مبتنی بر MCQ می باشد که در نهایت لیست نفرات پذیرفته شده بر اساس نمره در ریز نمرات آنها همچنین دانشگاه انتخابی و میزان ظرفیت و صندلی خالی دانشگاه مورد نظر تنظیم خواهد شد. در حالت کلی در دانشگاه های پزشکی و دولتی موجود در کشور هندوستان خدمات لازم جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان به دانشجویان خود ارائه می نمایند سیاست برای پذیرش انتخاب دانشجو کاملا شفاف بوده و در حال حاضر چیزی در حدود ۸۵ درصد از پذیرش برای امتحان ایالات دولتی و دانشجویان بومی و هندی می‌باشد و ۱۵ درصد باقی مانده برای دانشگاه بین المللی در نظر گرفته می شود همچنین در کشور هندوستان این امکان وجود دارد تا دانشجویان ایالت‌های مختلف در امتحان مربوط به هر عبارت دیگر شرکت کند. سیاست پذیرش دانشگاه خصوصی نیز در کشور هندوستان شفافیت زیادی نداشته و به صورت مجزا و توسط سیاست های داخلی دانشگاه تعیین می‌گردد. از جمله مهمترین مدارک جهت تقاضای پذیرش در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان می‌توان به ریز نمرات، گذراندن دوره پیش نیاز پزشکی به منظور ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان، مدار لازم برای اتمام دوران تحصیل در مقاطع متوسطه که در مدارکفرد متقاضی نیز ذکر شده باشد و همچنین اخذ ویزای سفارت هندوستان می‌باشد. 

هزینه تحصیل دندانپزشکی و تمام هزینه های جانبی ۲۰۱۹- ۲۰۲۰

هزینه تحصیل دندانپزشکی و تمام هزینه های جانبی ۲۰۱۹- ۲۰۲۰ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

افراد یا دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هند را دارند باید بدانند که هزینه زندگی و تحصیل در هند چه مقدار می‌باشد؟ در حالت کلی باید بگویم که هزینه تحصیل و زندگی در کشور هندوستان برای افرادی که قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان را دارند مناسب و کم ارزیابی می‌گردد. اولین بخش از هزینه زندگی که متوجه فرد دانشجو در دوران تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان است، مربوط به اجاره خانه است. در حالت کلی دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در کشور هندوستان خوابگاه ندارند و افراد متقاضی باید یک خانه‌ای را به صورت انفرادی و یا گروهی اجاره نمایند. معمولا در هند اجاره منزل به صورت 10 ماه از پیش پرداخت می‌گردد و این پول بعد از اتمام دوره اجاره به فرد دانشجو بازگشت داده می‌شود. همچنین در صورت تمدید مکان ۵ درصد از مبلغ ودیعه به مبلغ کل اضافه شده و همچنین درصد تغذیه پول یک مربی پیش پرداخت این پول نقاشی کم خواهد شد. هزینه اجاره خانه یک روزه در منطقه متوسط در کشور هندوستان جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هندوستان چیزی در حدود ۷ هزار و ۱۲ هزار روپیه خواهد بود.

هزینه بعدی مربوط به هزینه خوراک است. هر فرد در ماه چیزی در حدود دو الی سه هزار روپیه را که خود خرج خواهد کرد و به صورت کلی هزینه سالانه زندگی در هند چیزی در حدود ۴ هزار دلار تخمین زده می‌شود، که با توجه به نوع زندگی و مکان زندگی و آنها متغیر خواهد بود. در مورد هزینه های تحصیل نیز باید بگویم که در کالج‌هایی که برای افراد با نداشتن مدرک زبان ارائه خدمات آموزشی نمایند، هزینه ای در حدود ۲۵۰۰ دلار برای گذراندن دوران دریافت مدرک زبان اثر دانشجو دریافت خواهد شد. همچنین در کشور هند جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی، باید در سال چیزی در حدود ۱۲۰۰۰ دلارهزینه پرداخت نمایید، که این مبلغ به صورت یکجا برای کل دوران تحصیل در ابتدای آغاز دوران تحصیل از دانشجویان دریافت می‌گردد.