فهرست بهترین کشورها برای رشد فرزندان

0 362

یکی از متداول ترین سوالاتی که والدین به دنبال پاسخ آن هستند. یافتن بهترین کشور برای رشد فرزندان خود است. به همین جهت ما در این محتوا قصد داریم بهترین کشور ها را بر اساس نتیجه ی تحقیقی که در دانشگاه پنسیلوانیا بر مبنای همین این پرسش انجام شده است با شما به اشتراک بگذاریم. قبل از بیان هر نکته ای لازم است بدانید که تعدادی از مولفه های مهم وجود دارد که تاثیر زیادی بر روی رشد و نمو و کودکان دارد. مولفه هایی همچون؛ امکانات آموزشی، امنیت سیاسی، امنیت اجتماعی، برخورداری از سیستم بهداشت و درمان مناسب، میزان امید به زندگی، مقدار سرانه شادی و غیره.

کشورهای لیست شده با توجه به کلیه‌ی مولفه های مذکور انتخاب شده است.

دانمارک نخستین کشور برای رشد کودکان

دانمارک کناسب ترین کشور برای رشد فرزندان

دانمارک در رده نخست لیست بهترین کشور برای پرورش کودکان قرار دارد. قوانین کشور به طرز عجیبی از فرزندان متولد شده در دانمارک حمایت می کند. طبق قوانین کودکان از بدو تولد توسط متخصص اطفال معاینه می شود و برای آنها پرونده پزشکی تشکیل می شود تا از سلامت و روند رشد آن به طور کامل مطلع شوند. پس از طی دو سال این امکان وجود دارد که کودکان طبق قوانین به مهدکودک فرستاده شوند هنگامی که کودک وارد مهدکودک‌های تعیین شده می گردد شاخص رشد و سلامت آنها به طور مداوم مورد بررسی قرار می گیرد. همچنین الگوریتم های صحیح برای پرورش کودکان در این مراکز کاملا به صورت رایگان مهیا می‌شود. به عنوان نمونه اغلب تمرینات فیزیکی و مناسب در برنامه روزانه کودکان گنجانده می‌شود و همچنین تغذیه آنها به طور صحیح برنامه ریزی و اجرا می شود تا کودکان علاوه بر پرورش مناسب از رشد خوبی نیز برخوردار باشند.

دانمارک شرایط آموزش مناسب برای کودکان را با کمک بهترین مراکز آموزشی و دانشگاهی فراهم می‌کند. در صورتی که والدین توانایی مالی نداشته باشند دولت خود به صورت کاملاً رایگان موارد مذکور را برای آنها فراهم می‌کند.

سوئد دومین کشور برای رشد کودکان

سوئد دومین کشور مناسب برای پرورش فرزندان

سوئد در رده دوم لیست بهترین کشور برای پرورش کودکان قرار دارد. طبق آخرین تحقیق که یونیسف در میان ۴۱ کشور پیشرفته دنیا انجام‌داد. سوئد به عنوان بهترین کشور برای حمایت از خانواده‌ها و تربیت فرزندان انتخاب شد. طبق قوانین، کشور سوئد شرایطی فراهم کرده است که شش ماه اول تولد کودک، پدر و مادر او فارغ از دغدغه‌های کاری و اقتصادی به پرورش کودک خود بپردازند. علاوه بر این طبق قوانین هر کودکی که در سوئد متولد می شود تا سن مدرسه از امکانات رفاهی و مراقبت‌های پرستاری کامل برخوردار خواهد شد. همچنین کودکان سوئدی از امنیت سیاسی و اجتماعی کافی و فضای سالم برای رشد و پرورش برخوردار هستند. تحصیل کودکان در سوئد از سن ۷ تا ۱۶ سالگی اجباری است و پس از آن نیز آنها می توانند از بهترین سیستم آموزشی و دانشگاهی برخوردار شوند.

نروژ سومین کشور برای رشد کودکان

نروژ سومینکشور برای رشد فرزندان

کودکان در نروژ از امنیت و رفاه کافی برخوردار هستند. قوانین در این کشور به گونه‌ای است که کودکان به صورت برابر از رفاه و امنیت برخوردار خواهند شد. بنابراین چنانچه والدینی توانایی مالی کافی برای تحقق این امر را نداشته باشند می‌تواند از حمایت‌های دولت بهره‌مند شوند. همچنین طبق قوانین و مقررات پدر و مادری که در این کشور صاحب فرزند می‌شوند می‌توانند از  ۱۲ ماه مرخصی همراه با حقوق بهره‌مند شوند تا امکان رسیدگی کامل به فرزند خود را داشته باشند. علاوه بر این نروژ از امنیت اجتماعی کافی برخوردار است و کودکان می‌توانند در فضایی آرام و به دور از بزهکاری پرورش یابند. این امر در حالی رخ می‌دهد که این کشور دارای دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی عالی است طبق اظهار سازمان توسعه و همکاری اقتصادی نروژ از نظر آموزش ریاضی و علوم در رتبه نهم دنیا قرار دارد.

کانادا چهارمین کشور برای رشد کودکان

کانادا چهارمین کشور برای رشد فرزندان

کانادا از نظر سازمان توسعه و همکاری اقتصادی رتبه سوم را دارد. همچنین از بهترین دانشگاه و سیستم آموزش و پرورش برخوردار است. سلامت و بهداشت کودکان کاملا تامین می شود. کودکان در این کشور از امکانات کافی رفاهی و ورزشی برخوردار خواهند شد. امنیت اجتماعی در این کشور به طرز چشمگیری مناسب پرورش کودکان است.

هلند پنجمین کشور برای رشد کودکان

هلند از جمله کشورهایی است که بهترین امکانات اجتماعی و رفاهی را برای پرورش کودکان فراهم می کند و به تامین امنیت آنها اهمیت فراوان می دهد. همچنین از بهترین سیستم آموزشی و دانشگاهی برخوردار است. دولتمردان این کشور به سلامت و رشد کودکان هلندی اهمیت فراوان می‌دهند. دولتمردان هلندی سالانه مبلغ هنگفتی را برای تحقق این مهم سرمایه گذاری می‌کند. علاوه بر این دولت هلند برای تامین هزینه‌های فرزندان زیر 12 سال به خانواده‌ها مستمری پرداخت می‌کند.

سایر کشورهای موجود در لیست بهترین کشورها برای پرورش فرزندان به ترتیب عبارت‌اند از:

بهترین کشورها برای پرورش فرزندان

بهترین کشورها برای رشد فرزندان

در گزارشی که روز سه شنبه در ژورنال Lancet منتشر شد. محققان 180 کشور را در مورد چگونگی تربیت و مراقبت از کودکان در برابر آینده نامشخص رتبه بندی کردند. آنها در این تقسیم بندی فاکتورهایی همچون تغییرات آب و هوایی، سطح بهداشت، تغذیه سالم و غیره را هدف قرار دادند. در سراسر دنیا، تنوع زیادی در عملکرد کشورها به هنگام محافظت از کودکان وجود دارد. کشورهایی که برای این امر بهترین محسوب می شوند شاید با انتظار شما متفاوت باشد. به عنوان مثال ایالات متحده آمریکا در رده‌ی 39 قرار گرفت و جزو 10 کشور برتر نیست.

محققان دریافتند، حتی کشورهایی که در رتبه بالایی قرار دارند باز هم برای محافظت از آینده و تربیت فرزندان کم و کاستی هایی دارند. با این وجود در مقام مقایسه ای نسبت به سایر کشورها بهترین بوده‌اند.

بهترین کشورها برای تربیت فرزندان به لحاظ سلامت، تغذیه و آموزش

تغییرات آب و هوایی، تخریب زیست محیطی، جمعیت در حال مهاجرت، درگیری، نابرابری های فراگیر و اقدامات تجاری غارتگر سلامتی و آینده کودکان را در هر کشور تهدید می کند. با این وجود محققان با در نظر گرفتن فاکتورهای سلامت، تغذیه و آموزش کودکان، مکانهای امنی را برای پرورش کودکان لیست کرده اند. ترتیب بهترین کشورها در نتیجه‌ی تحقیق مذکور به شرح زیر بوده است.

نروژ، کره جنوبی، هلند، فرانسه، ایرلند، دانمارک، ژاپن، بلژیک، ایسلند، انگلستان.

منبع:

usnews

inverse

دوست دارین آخرین مقالات ما براتون ایمیل بشه؟
خوب اگر علاقمندین به اخبار و مقالات مجله اینترنتی گوتو تی آر لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنین!
هر زمان دوست داشتین لغو اشتراک کنین!
ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما را نمایش نمی دهیم.

مشاوره مهاجرت: 02143000021