بهترین کشورها برای شغل مهندسی کامپیوتر

6 311

روند سریع رشد تکنولوژی در دنیا  نشان می‌دهد؛ که مشاغل مربوط به کامپیوتر یعنی مهندسان نرم افزار، مهندسان سخت افزار و مهندس‌های فناوری اطلاعات بیشترین بازار کار و بهترین آینده ی شغلی را در ظرف ده سال آینده خواهند‌‌داشت. چرا‌که با ادامه‌ی این روند زندگی و مدرنیته شدن هرچه بیشتر دنیا، نیاز بازار کار بیشتر به سمت جذب مهندسان کامپیوتر و متخصصان در این زمینه هست. نیاز شدید دنیای کار و تجارت  به رشته‌ی مهندسی کامپیوتر را می‌توان هم در کشورهای توسعه یافته و هم در کشورهای درحال توسعه ملاحظه کرد. بنابراین اغلب کشورها علی‌الخصوص کشورهای پیشرفته به‌شدت پذیرای متخصصان کامپیوتر و فارغ التحصیلان این رشته هستند.

طبق پیش‌بینی‌های انجام گرفته توسط کارشناسان، مهندسی کامپیوتر در هر سه شاخه‌ی نرم افزار، سخت افزار و فناوری اطلاعات پر متقاضی‌ترین مشاغل در ده سال آینده خواهند‌بود. تعداد زیادی از کشورها پذیرای مهاجرینی هستند؛ که فارغ‌التحصیل رشته‌ی کامپیوتر هستند؛ اما کدام کشورها می‌توانند، بهترین مقصد برای مهاجرت مهندس‌های کامپیوتر باشند ؟!

سوئیس(Switzerland)؛ مقصد مهندس‌های نرم‌افزار

سوئیس یکی ازکشورهایی است؛ که مهندس کامپیوتر در آن بالاترین درآمد را دارد. به همین جهت آن را در صدر لیست خود قرار داده ایم. یک مهندس کامپیوتر در سوئیس می‌تواند، به طور میانگین ماهانه هفت هزار(۷۰۰۰) دلار درآمد داشته باشد. سوئیس از جمله کشورهای توسعه یافته ای است؛ که هشت میلیون و پانصد هزار(۸،۵۰۰،۰۰۰) نفر جمعیت دارد. موقعیت‌های کاری برای مهندس‌های کامپیوتر در این کشور نسبت به کشورهایی مثل آلمان و فرانسه کمتر است. با این حال، تعدادی از عوامل وجود دارد؛ که شرایطی را فراهم می‌کند؛ تا مهاجرین موقعیت کاری مناسبی را در این کشور منحصر به فرد پیدا کنند. عواملی همچون:

 • داشتن حداقل ۲ سال تجربه‌ی کاری
 • داشتن تخصص لازم در زمینه‌ی فعالیتی که می خواهید انجام دهید.
 • تسلط بر یکی ازچهار زبان رسمی سوئیس؛ آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی یا رومانیایی.

دانستن زبان محلی یک منطقه که در آن زندگی و کار می کنید؛ یک مزیت محسوب می شود؛ اما باز هم افراد می‌توانند با تسلط بر زبان انگلیسی در سوئیس مشغول به کار شوند؛ چرا‌که تعداد زیادی شرکت‌های بین المللی در این کشور قرار دارند؛ که به‌دنبال جذب افرادی هستند؛ که تسلط کافی به زبان انگلیسی دارند.

شرایط وسوسه کننده‌ی کار در سوئیس

اخد کار در کشور سوئیس فرایند خاص خود را دارد. افرادی که شهروند اتحادیه اروپا هستند؛ به راحتی می‌توانند در سوئیس مشغول به کار شوند؛ اما شهروندان غیر اتحادیه‌ی اروپا حتما باید از کارفرمای سوئیسی نامه‌ی دعوت به کار داشته باشند. همچنین کارفرمای سوئیسی زمانی می تواند، نامه‌ی دعوت به کار را برای فرد خارجی ارسال کند؛ که به مدت ۳ماه شغل مورد نظر را در روزنامه‌های سوئیسی آگهی کرده و شخصی برای شغل مورد نظر پیدا نشده باشد؛ آنگاه وی مجاز به ارسال دعوتنامه‌ی کار به فرد خارجی خواهد‌‌بود.

شاید پیدا کردن کار در سوئیس امری زمانبر باشد؛ اما درآمد وسوسه کننده‌ی آن به‌ویژه برای مهندسین کامپیوتر می‌تواند، دلیل قانع کننده‌ای برای طی کردن این مسیر باشد. به‌علاوه افرادی که از طریق مهاجرت کاری وارد خاک سوئیس شوند؛ خواهند‌توانست بعد از گذراندن سه دوره‌ی کار، همسر و فرزندان زیر هجده سال خود را به سوئیس ببرند.

جهت کسب اطلاعات کامل در‌ مورد انواع روش‌های «مهاجرت به سوئیس» لطفا به سایت GO2TR مراجعه بفرمایید.

کانادا(Canada)؛ چهارمین شغل پرتقاضا

کانادا بیش از سی وسه میلیون(۳۳۰۰۰۰۰۰) نفر جمعیت دارد. بیشترین شغل مورد نیاز ارگان‌های خصوصی و دولتی این کشور مهندسی کامپیوتر به‌ویژه در شاخه‌ی نرم افزار است. طبق گزارش‌های مجله‌ی خبری Maclean’s مهندس کامپیوتر جزو چهار شغل اول کشور کانادا محسوب می‌شود؛ که علاوه بر درآمد بالا، بیشترین تقاضا را دارد. به‌طور میانگین یک مهندس کامپیوتر در کانادا چنانچه بتواند، ۴۰ ساعت در هفته کار کند؛ ماهیانه پنج هزار دلار درآمد خواهد‌داشت.

چهارمین شغل پرتقاضا در کانادا مهندس کامپیوتر است. درآمد مهندس کامپیوتر در این کشور از پنج هزار(۵۰۰۰) الی شش هزار(۶۰۰۰) دلار در ماه متغیر است. البته لازم به ذکر است که درآمد مهندس کامپیوتر در بعضی از شرکت‌های معتبر کامپیوتر بسیار بیشتر از ارقام معمول خواهد‌بود. مقدار درآمد در این شرکت‌ها به مهارت و تجربه‌ی کاری افراد بستگی دارد.

پیشنهاد می‌کنم در همین راستا مطلب «پیش‌بینی مهاجرپذیری کانادا در ماه‌های آتی » را مطالعه بفرمایید.

استرالیا(Australia)؛ سیر صعودی نیاز به مهندس کامپیوتر

سازمان نظام صنفی انجمن رایانه‌ای استرالیا در سال ۲۰۱۸ میلادی این موضوع را فاش کرد؛ که بازار کار استرالیا به احتمال زیاد نیاز به یافتن بیش از صد هزار( ۱۰۰،۰۰۰ ) هزار نیروی باتجربه در زمینه‌ی فناوری اطلاعات و کامپیوتر دارد. همچنین آنها پیش‌بینی کرده‌اند؛ که در پنج سال آینده یعنی سال ۲۰۲۳ میلادی این رقم به هفتصد و پنجاه هزار(۷۵۰۰۰۰) متخصص افزایش می‌یابد. نیاز به وجود این اشخاص درمشاغلی همچون؛ ارتباطات از راه دور، خودرو سازی، هوافضا و غیره به‌عنوان؛ برنامه نویس به‌شدت احساس می‌شود. جالب است بدانید؛ که ساعات کار مهندس کامپیوتر در این کشور ۳۶ ساعت در هفته بوده و روزهای کاری از دوشنبه تا جمعه است.

کشور استرالیا به‌شدت برای نیروی کار متخصص و ماهر ارزش قائل است و معمولا برای افراد متخصص بهترین شرایط و فضای کاری را فراهم می کند. برای ورود به استرالیا به عنوان نیروی کار، ابتدا باید ویزای کار این کشور را دریافت کنید.

جهت کسب اطلاعات کامل در مورد انواع ویزا ها و «اخذ ویزای کشورها » لطفا به سایت GO2TR مراجعه بفرمایید.

بازار کار مهندس کامپیوتر در استرالیا

بازار کار فناوری اطلاعات و کامپیوتر در استرالیا به سرعت در حال رشد است. طبق آخرین میانگینی که از متوسط حقوق مهندس‌های کامپیوتر در طی سه سال اخیر به‌دست آمده‌است. میانگین حقوق سالانه‌ی مهندس کامپیوتر در استرالیا چیزی حدود هفتاد و سه هزار و صد و نود و شش (۷۳۱۹۶) دلار است. لازم به ذکر است؛ که این رقم یک میانگین کلی از درآمد مهندس‌های کامپیوتر در کانادا است. این مقدار می‌تواند، برای بعضی از شرکت‌های معتبر با‌توجه به مهارت و تجربه‌ی کاری افراد تغیر کند. شرایط مناسب کار و رفاه بالای زندگی در استرالیا موجب شده‌است سالانه افراد زیادی از سراسر جهان متقاضی مهاجرت و زندگی در این کشور باشند.

برای دریافت اطلاعات کامل در زمینه‌ی «مهاجرت به استرالیا» می‌توانید، به سایت GO2TR مراجعه بفرمایید.

ایالات متحده آمریکا(USA)؛ شرایط ایده آل کار

شرکت‌های کامپیوتری معتبر زیادی در ایالات متحده‌ی آمریکا وجود‌دارد. بنابراین بسیاری از متخصصان جهان متقاضی کار در این کشور هستند. میانگین حقوق پرداختی به متخصصان کامپیوتر در این کشور هشت هزار(۸۰۰۰) دلار در ماه است. این درحالی است؛ که بعضی از شرکت ها و موسسات معتبر کامپیوتری در این کشور مبالغ بسیار بیشتری از رقم نامبرده به کارمندان خود می‌پردازند.

شرایط کاری برای مهندس‌های کامپیوتر در آمریکا بسیار مناسب بوده و افراد زیادی از اقصی نقاط جهان خواهان مهاجرت کاری به این کشور هستند. دلیل این امر وجود شرکت‌های زیاد کامپیوتری در آمریکا است. شرکت‌هایی که اغلب از اعتبار جهانی برخوردارند. شرکت های کامپیوتری معتبری همچون: ۲کا گیمز(۲K Games)، ای ام دی(AMD)، آمازون دات کام(Amazon.com)، سیسکو سیستمز(Cisco Systems) و… در آمریکا وجود دارند؛ که ماهانه مبالغ بسیار بالایی را به مهندسان کامپیوتر خود به عنوان حقوق پرداخت می کنند.

جهت کسب اطلاع کامل در مورد« مهاجرت به آمریکا» لطفا به سایت GO2TR مراجعه کنید.

شرایط مهندس کامپیوتر در سراسر جهان

اگر به دنبال یک مسیر شغلی پر‌‌سود و پر‌تقاضا هستید، پس رشته مهندسی کامپیوتر را انتخاب کنید. مهندسی کامپیوتر یکی از شغل پردرآمد در سراسر دنیا محسوب می‌شود. اگر می‌خواهید در نقاط مختلف دنیا به عنوان یک مهندس کامپیوتر کار کنید؛ لازم است؛ که درباره حقوق و دستمزد این شغل پرطرفدار اطلاعاتی داشته باشید. بنابراین ما مجموعه‌ای از کشورها را که نیاز بیشتری به مهندس کامپیوتر دارند را به همراه مقدار دستمزدشان در یک جدول دسته‌بندی کرده‌ایم.

نام کشوردرآمد یک سال به دلاردرآمد یک سال به تومان
نروژ(Norway)۷۱،۹۹۳۱,۴۹۷,۵۹۸,۳۸۶
برزیل(Brazil)۳۰،۴۸۴۶۳۴,۱۲۸,۱۶۸
چین(China)۳۸،۲۲۸۷۹۵,۲۱۸,۸۵۶
استونی(Estonia)۲۸،۸۹۹۶۰۱,۱۵۶,۹۹۸
فنلاند(Finland)۷۷،۷۱۷۱,۶۱۶,۶۶۹,۰۳۴
ایتالیا(Italy)۶۲،۴۳۱۱,۲۹۸,۶۸۹,۶۶۲
ژاپن(Japan)۹۹،۸۴۲۲,۰۷۶,۹۱۳,۲۸۴
نیوزیلند(New Zealand)۷۶،۲۹۳۱,۵۸۷,۰۴۶,۹۸۶
اوکراین(Ukraine)۲۱،۱۹۸۴۴۰,۹۶۰,۷۹۶
امارات متحده(UAE)۷۹،۳۳۰۱,۶۵۰,۲۲۲,۶۶۰

جهت کسب اطلاعات کامل در مورد« رشته‌ی مهندسی کامپیوتر در خارج» لطفا به سایت GO2TR مراجعه بفرمایید.

چشم انداز مهندسی کامپیوتر

با توجه به تغیر سبک زندگی اغلب کشورها مهندسی کامپیوتر و انواع شاخه‌های آن جزو یکی از مشاغلی محسوب می‌شود؛ که نه‌تنها نیاز به آن در سراسر جهان بسیار احساس می‌شود؛ بلکه ماندگاری بسیاری در میان مشاغل دنیا دارد. به همین جهت چشم‌ انداز کاری مهندسان کامپیوتر در آینده بسیار مناسب خواهد بود و نسبت به بیشتر مشاغل دنیا درآمد بیشتری را خواهد داشت. همچنین این شغل از جمله کارهایی است؛ که با کسب هرچه بیشتر تجربه و مهارت راه‌های پیشرفت بسیاری خواهد‌داشت. شاید جالب باشد، در پایان نگاهی بیاندازید؛ به حقوق تعدادی از مهندس‌های کامپیوتر در شرکت‌های معروف دنیا.

نام شرکتتوضیح مختصرحقوق پرداختی به دلارحقوق پرداختی به تومان
نام شرکتتوضیح مختصرحقوق پرداختی به دلارحقوق پرداختی به تومان
تسلا موتورز (Tesla Motors)یک شرکت خودرو سازی آمریکایی که خوروهای برقی تولید می‌کند.۱۵۹۰۰۰۳,۳۰۷,۵۱۸,۰۰۰
ناسا(NASA)اداره‌ی کل ملی هوانوردی و فضا۱۲۹۰۰۰۲،۶۸۳،۴۵۸،۰۰۰
وریزون(Verizon)شرکت مخابراتی آمریکا۱۲۸۰۰۰۲,۶۶۲,۶۵۶,۰۰۰

پیشنهادات کار در خارج برای مهندسین کامپیوتر

پذیرش تحصیلی فوق لیسانس دانشگاه زیمباوه در رشته علوم کامپیوتر

پذیرش تحصیلی فوق لیسانس در دانشگاه استون در رشته علوم کامپیوتر

منابع:

Interestingengineering

Hackerearth

quora

بیشتر بخوانیم:

ایرانی‌ها بیشتر به کجا سفر می‌کنند!

سلامت و بهداشت روان در مهاجرت

مهاجرت به ۳ کشوری که پسا کرونا اقتصاد برتر دنیا می‌شوند!

خدمات درمانی رایگان نیوزیلند برای مهاجرین!

به تعویق افتادن کنکور سراسری ۹۹

مهاجرت افغانستانی ها به کانادا از طریق کار

دوست دارین آخرین مقالات ما براتون ایمیل بشه؟
خوب اگر علاقمندین به اخبار و مقالات مجله اینترنتی گوتو تی آر لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنین!
هر زمان دوست داشتین لغو اشتراک کنین!
6 نظرات
 1. سارینا می گوید

  متاسفانه تو کشور خودمون به زور کار پیدا می کنن 🤦🏻‍♀️
  ممنون از مطالب مفیدتون

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام دوست عزیز
   سپاسگزارم از ثبت نظراتتون.

 2. سارا می گوید

  ممنونم عالیه خانم صادقی 👏👏👏👏

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام
   ممنونم از لطف و ثبت نظراتتون.

 3. نهایت می گوید

  ممنون خانم صادقی

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام
   امیدوارم مفید واقع شده باشد.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما را نمایش نمی دهیم.

مشاوره مهاجرت: 02143000021