x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

مهاجرت به مالزی

اغلب افرادی که مهاجرت به کشور مالزی را انتخاب کرده اند به سراغ شهر کوالالامپور می‌روند. این شهر پایتخت کشور مالزی محسوب می‌شود. دارای فضای دیدنی بسیار زیادی است. این کشور به طور کلی در دامنه های کوهستانی قرار دارد. آب و هوای این شهر برای ایرانیان بسیار عالی است. اقامت مالزی به طور کلی سبب می‌شود که بتوانید پیشرفت خوبی در زندگی خود داشته باشید. آمار مهاجرانی که در زمینه رایانه و نرم افزار تخصص دارند به کشور مالزی روز به روز بیشتر می‌شود و این کشور هنوز هم در این زمینه تقاضای بالایی دارد به طوری‌که مشاغل رایانه ای در کشور مالزی به نسبت سال 2013 در حدود 75 درصد رشد داشته است این رقم بی سابقه است و کمتر چنین چیزی دیده می شود. مالزی هر ساله اطلاعیه ای در زمینه تخصص در زمینه رایانه اعلام می کند که بسیار ارزشمند است. مهاجرپذیری کشور مالزی در سال 2017 در حدود 3 درصد از سال قبل خود بیشتر بود، این آمار در سال 2018 به رشد 5 درصدی رسیده است که نشان می دهد رضایت زندگی در این کشور زیاد است. کشور مالزی یک کشور بسیار مدرن است. در این زمینه می توانید درآمد خوبی داشته باشید و همینطور دارای فضای گردشگری بسیار قدرتمندی است. در ازدواج با یک فرد مالزیایی باید طریق آشنایی خود و مدت نامزدی را توضیح دهید. باید مشخص سازید که چرا قرار است با یک فرد غیر از تبعه خود ازدواج کنید. پس از سه سال درخواست اقامت را اعلام می کنید. درخواست شما بررسی می شود تا مشخص شود که آیا اقامت این کشور برای شما فراهم می شود یا خیر. در نظر داشته باشید که در طول این دوره ارزیابی می شود که از نظر مالی در چه وضعیتی هستید آیا می توانید از پس هزینه های زندگی بر آیید. ویزای کاری کشور مالزی اغلب یک الی دو ساله صادر می شود و پس از این دوره افراد باید ویزای خود را تمدید نمایند. افراد باید سعی کنند مهاجرت کاری خود به کشور مالزی را در وضعیت نرمال شده قرار دهید یعنی انتظار معجزه نداشته باشید. شما پس از 4 الی 5 سال کار در این کشور می توانید درخواست خود را اعلام نمایید.

در همین رابطه بخوانید :

۵ روش برای دریافت اقامت مالزی

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها
مشاوره مهاجرت به مالزی

مهاجرپذیری مالزی

مهاجرپذیری مالزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور مالزی یک کشور بسیار زیبا است. آب و هوای بی نظیر این کشور هر ساله گردشگران زیادی را به سمت خود می کشاند. مهاجرت به کشور مالزی می تواند برای افراد مختلف با خاطرات بسیار دل انگیزی همراه باشد. هزینه های زندگی در کشور مالزی نیز در وضعیت نرمال قرار دارد و همه این موارد نشان می دهد که کشور مالزی روز به روز به تعداد مهاجران خود می افزاید.

مهاجرپذیری کشور مالزی در سال 2017 در حدود 3 درصد از سال قبل خود بیشتر بود این آمار در سال 2018 به رشد 5 درصدی رسیده است که نشان می دهد رضایت زندگی در این کشور زیاد است. کشور مالزی یک کشور بسیار مدرن است. در این زمینه می توانید درآمد خوبی داشته باشید و همینطور دارای فضای گردشگری بسیار قدرتمندی است. یافتن شغل در کشور مالزی به نسبت سایر کشورها روش های مخصوص به خود را دارد به عنوان مثال اگر هدف شما از مهاجرت به کشور مالزی رسیدن به شغل خوبی است باید در ابتدا با شرکت های بین المللی فعال در این کشور ارتباط خوبی بگیرید. در نظر داشته باشید که رزومه و سابقه تحصیلی شما از دسته موارد بسیار مهم محسوب می‌شود. یک نکته بسیار مهم برای مهاجرت به کشور مالزی وجود دارد آن هم روال اجازه کار در این کشور است. ما در بخش های مشخص مسائل مربوط به کار در کشور مالزی را به طور دقیق ارزیابی می کنیم. اینطور که مشخص شده است این کشور به نوبه خود یکی از کشورهای مهاجرپذیر محسوب می شود. این کشور در ابتدا برای کسانی که تخصص کافی نداشتند شرایط خوبی برای مهاجرت ایجاد نکرد اما امروزه فرآیند مهاجرت به کشور مالزی بهتر از قبل شده است و این کشور یک سری سخت گیری ها را کنار زده است. در نظر داشته باشید که شما برای اینکه بتوانید اقامت دائم این کشور را به دست آورید در ابتدا باید در زمانی مشخص اقامت موقت کشور مالزی را داشته باشید و خودتان را ثابت نمایید.

آمار مهاجران به مالزی

آمار مهاجران به مالزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آمار مهاجرانی که در زمینه رایانه و نرم افزار تخصص دارند به کشور مالزی روز به روز بیشتر می شود و این کشور هنوز هم در این زمینه تقاضای بالایی دارد. به طوریکه مشاغل رایانه ای در کشور مالزی به نسبت سال 2013 در حدود 75 درصد رشد داشته است این رقم بی سابقه است و کمتر چنین چیزی دیده می شود. مالزی هر ساله اطلاعیه ای در زمینه تخصص در زمینه رایانه اعلام می کند که بسیار ارزشمند است.

این کشور در زمینه حسابدار نیز جذب زیادی دارد به طوریکه جذب حسابدار در کشور مالزی به نسبت سال های گذشته بیش از 65 درصد رشد داشته است افرادی که در رشته حسابداری به رتبه خوبی رسیده اند سعی می کنند مهاجرت به کشور مالزی را یک گزینه بسیار عالی بدانند.

اقامت مالزی برای ایرانیان یک انتخاب عالی است و آمارها نشان می‌دهد که تعداد مهاجران از ایران به این کشور رشد 22 درصدی به نسبت سال های گذشته داشته است. مردم ایران با شرایط زندگی در این کشور آشنا هستند و به طور کلی می توانند به سادگی مردم کشور مالزی ارتباط بگیرند چنین شرایطی کمتر در کشورهای دیگر دیده می‌شود. آب و هوای کشور مالزی بسیار عالی است و مشخص است که با طبع مردم ایران سازگار است. اینطور که شواهد نشان می دهد شرایط زندگی در مالزی به نسبت سال های گذشته رشد خوبی داشته است.

این کشور شرایط زندگی خوبی برای مهاجران فراهم ساخته است به طوریکه در تهیه مسکن و همینطور یافتن شغل کمتر دچار دردسر می‌شوند. زیر ساخت های اقتصادی کشور مالزی نیز به رشد 12 درصدی رسیده است و نشان می دهد که ثبت شرکت در مالزی نیز می تواند یکی از دلایل افزایش آمار مهاجران به این کشور باشد.

 

میزان رضایت مهاجران به مالزی

میزان رضایت مهاجران به مالزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

به جرات می توان گفت محال است کسی با رشته نرم افزار و رایانه وارد این کشور شود و ناراضی باشد. سیستم های رایانه ای در کشور مالزی روز به روز بهتر از قبل است و این روال نشان می‌دهد که این کشور به نوبه خود توانسته بهترین فضای درآمدزایی را ایجاد نماید افرادی که با تخصص رایانه ای وارد کشور مالزی شده اند رضایت بیش از 95 درصد از زندگی در این کشور دارند به طوری‌ که از پس هزینه های خود بر خواهند آمد و شرایط برای زندگی این افراد نیز به شکل دقیق و صحیح فراهم شده است.

افرادی که در زمینه های مالی تحصیل کرده اند و مهاجرت به کشور مالزی را انتخاب کرده اند رضایت بیش از 88 درصد از زندگی و مهاجرت خود دارند این موضوع در زمینه های حسابداری نیز دیده می‌شود. افرادی که در زمینه بازاریابی  فعالیت می کنند ارتباط گیری خوبی داشته باشد نیز به رشد 11 درصدی در این کشور رسیده‌ا‌ند و رضایت بیش از 76 درصد برای مهاجران با این تخصص دیده می شود. شرایط مهاجرت به مالزی به شکل ایده آل تعیین می شود.

این کشور به طور کلی در زمینه صادرات و واردات رتبه بسیار خوبی دارد به طوریکه زیر ساخت های اقتصادی در این کشور نیز وابسته به همین موضوع است. یک گزینه مهم را در نظر بگیرید که اگر شما به تجارت وارد باشید به سادگی می توانید وارد کسب و کار در کشور مالزی شوید و درآمد خوبی دست یابید. شایان ذکر است که در این کشور به طور کلی روند رشد بسیار سریع است و نشان می دهد که شرکت های خصوصی نیز در کشور مالزی می توانند به جذب افراد تبعه خارجی کمک نمایند. در مجموع میزان رضایت مهاجران به کشور مالزی در حدود 32 درصد بیشتر از سال های گذشته است این موضوع به دلیل استانداردهای مهم زندگی در کشور مالزی است که در کمتر کشوری دیده می شود. این کشور توانسته بهترین تکنولوژی روز در ساختمان سازی و معماری را وارد شهرسازی خود نماید چیزی که هنوز برای سایر کشورهای وسیع به ندرت دیده می شود.

راحت‌ترین روش مهاجرت به مالزی

راحت‌ترین روش مهاجرت به مالزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وقتی قرار است به یک کشور مهاجرت کنیم همیشه روش های مختلفی پیش روی ما قرار دارد، برخی از زمان ها تحصیل می تواند یک روش خوب محسوب شود و گاهی نیز سرمایه گذاری و کار می تواند آینده خوبی برایمان فراهم سازد در هر صورت این ما هستیم که تعیین می‌کنیم بهترین روش برای مهاجرت به کشور مالزی کدام است.

ما در بین روش های موجود برای مهاجرت به کشور مالزی گزینه سرمایه گذاری را بهترین می دانیم. علت این است که در این کشور همیشه گردش مالی خوبی دیده می شود و تمام تمرکز دولت کشور مالزی این است که بتواند به رشد کشور خود بیشتر کمک نماید. از دیگر روش های آسان برای کشور مالزی رسیدن به یک شغل خوب است. می دانیم که وضعیت درآمدزایی در ایران برای جوانان سخت است، به این ترتیب یافتن شغل مورد نظر شاید بسیار دشوار باشد و با توجه به هزینه بالای زندگی در این کشور برخی از افراد سعی می کنند به سراغ روش مهاجرتی بروند در این روش به طور کلی شما باید بتوانید در ابتدا در یک زمینه مشخص تخصص خود را بیشتر نمایید. فرض می کنیم که شما برنامه نویسی کامپیوتر را تا حدی یاد گرفته اید حال شرایطی برای شما فراهم می شود تا بتوانید کشور مالزی را برای مهاجرت خود انتخاب کنید در این شرایط شما نمونه کار خود را اعلام می کنید و به سادگی شرایط برای کار شما فراهم می شود پس چه خوب است پیش از اینکه اقدامات لازم در زمینه مهاجرت به کشور مالزی را انجام دهید در مورد شغل های درآمدزا در این کشور اطلاع داشته باشید. رشته های کامپیوتر برق، معماری و همینطور رشته های گردشگری از گزینه های بسیار عالی برای اخذ ویزای کار این کشور است.هزینه اقامت در مالزی بر اساس هدف شما تعیین می شود.

 

روش‌ های مهاجرت به مالزی

روش‌ های مهاجرت به مالزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرت به کشور مالزی به طور کلی دسته بندی های مختلفی دارد. افراد به طور کلی در کشور مالزی دو نوع کوتاه مدت و بلند مدت را می توانند انتخاب نمایند. یکی از روش های مهاجرت به کشور مالزی این است که افراد تخصص و کار حرفه ای دارند. در این روش افراد ویزای کار و یا ویزای تخصص دریافت می کنند. به طور کلی در بین روش های کشور مالزی ویزای کار یک گزینه  بسیار ارزشمند است.

مورد بعدی برای کسانی است که قصد مهاجرت به کشور مالزی از طریق سرمایه گذاری را دارند در این روش فرد باید از سرمایه خوبی برخوردار باشد. در نظر داشته باشید که شما برای مهاجرت به کشور مالزی از طریق سرمایه گذاری باید سعی کنید به طور دقیق طرح بیزینسی خوبی داشته باشید.

کشور مالزی از نظر تحصیل نیز یک گزینه بسیار عالی برای افرادی که قصد ادامه تحصیل دارند محسوب می شود. در این روش فرد باید مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی را داشته باشد و عموماً مدرک زبان از دسته موارد بسیار عالی محسوب می شود.

یک دسته دیگر برای مهاجرت به کشور مالزی دیده می شود که برای افرادی است که در کشور خود دچار تنش های جانی و مالی هستند ، پناهندگی به مالزی از طریق مالزی دارای پیچیدگی های زیادی است اما اگر شرایط افراد خوب باشد می تواند به نتیجه برسد. در نظر داشته باشید که روش های غیر قانونی برای مهاجرت به کشور مالزی عموماً مشکل ساز است. اقامت مالزی با اجاره خانه نیز روشی است که به اقامت شما کمک می کند.

فردی که با یک تبعه مالزی ازدواج نماید هم می تواند روال مهاجرت به کشور مالزی را برای خود فراهم سازد. در نظر داشته باشید که این موضوع در سال 2017 با اصلاحیه جدیدی از سوی اداره مهاجرت مالزی همراه بوده است.

اقامت خانه دوم مالزی یا mm2h این امکان را میدهد که شما ویزای بلند مدت 10 ساله برای زندگی در این کشور را داشته باشید و میتوانید همسر و فرزندان زیر 21 سال و مجرد خود را هم با خود همراه کنید که این مجوز توسط حوزه گردشگری و مهاجرت وزارت خارجه مالزی صادر میشود و شما باید فرم مربوطه را فقط پر کرده و ارسال نمایید.

به طور کلی در کشور مالزی زندگی در وضعیتی است که افراد می‌توانند به درآمد خوبی برسند و شرایط زندگی در مالزی به طور دوره ای تعیین می شود و البته هزینه اقامت در مالزی نیز به شکل متغیر اعلام می شود.

مهاجرت سرمایه گذاری به مالزی

مهاجرت سرمایه گذاری به مالزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از روش های بسیار خوب برای مهاجرت به کشور مالزی سرمایه گذاری است. در این روش زیر مجموعه های مختلفی دیده می شود که هر یک دارای شرایط مربوط به خود است. در نظر داشته باشید که یکی از روش هایی که پیش روی افراد است خرید ملک است. شما می توانید با خرید خانه در مالزی و گرفتن اقامت به سادگی برای خود و همراه خود زندگی خوبی فراهم سازید.

یک روش دیگر مهاجرت به کشور مالزی از طریق طرح خانه دوم است این طرح برای افرادی است که قصد دارند با همسر و فرزندان خود به این کشور اقامت داشته باشند. در این طرح شما می توانید با پدر و مادر بالای 60 سال خود وارد این کشور شوید. یک موضوع بسیار مهم در این طرح به این شکل است که شما اجازه کار ندارید و باید ثابت نمایید که سرمایه ای به میزان 100 هزار دلار دارید. اینطور که شواهد نشان می دهد افراد باید ثابت نمایند که ماهانه درامد مشخصی دارند. درآمد شما می تواند در وضعیت اوراق بهادار و یا سود سود سرمایه گذاری قرار بگیرد.

در صورتی که کمتر از 50 سال سن دارید باید ثابت نمایید که دارای سرمایه در حدود 50 هزار دلار هستید تنها در این شرایط به شما اجازه مهاجرت به کشور مالزی داده می شود. شما باید یک حساب در این کشور افتتاح نمایید و به مدت شش ماه 89 درصد از پول را ثابت نگه دارید. اینطور که مشخص شده است در این روش شما می توانید اقامت ده ساله کشور مالزی را اخذ نمایید.

مهاجرت به کشور مالزی به طور کلی با ثبت شرکت نیز امکان پذیر است. در این روش افراد باید برای شرکت خود در ابتدا فعالیت مشخصی را در نظر بگیرند و طبق بررسی خود به سادگی بتوانند نامی مشخص برای شرکت انتخاب نمایند، نام باید با فعالیت شرکت سازگار باشد و نیاز است که معنی و مفهوم درستی داشته باشد. ثبت شرکت در کشور مالزی نیاز به بودجه مشخصی دارد که عموماً به اندازه 89 میلیون تومان در یک دوره مشخص است. شرکت شما باید توجیه اقتصادی برای دولت این کشور داشته باشد.

 

مهاجرت از طریق ازدواج به مالزی

مهاجرت از طریق ازدواج به مالزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرت به کشور مالزی از طریق ازدواج قوانین خاصی دارد. در نظر داشته باشید که در این روش مرد یا زنی که تابعیت مالزیایی دارد می تواند با ازدواج با یک فرد خارجی برای او اقامت این کشور را فراهم سازد. در نظر داشته باشید که شرایط خاصی برای مهاجرت به کشور مالزی دیده می شود. یکی از شروط مهم این است که ازدواج در وضعیت سوری نباشد. یعنی تنها با هدف مهاجرت به کشور مالزی نباشد و از روی خواسته قلبی افراد صورت بگیرد. فردی که تابعیت کشور مالزی را دارد باید اثبات نماید که تمکن مالی لازم برای برطرف کردن نیازهای همسر خود را در طول اقامت در این کشور دارد. در نظر داشته باشید که او باید گردش مالی درستی داشته باشد. در صورتی که افراد صاحب فرزند شوند فرزند نیز تابعیت این کشور را خواهد داشت.

در ازدواج با یک فرد مالزیایی باید طریق آشنایی خود و مدت نامزدی را توضیح دهید. باید مشخص سازید که چرا قرار است با یک فرد غیر از تبعه خود ازدواج کنید. پس از سه سال درخواست اقامت را اعلام می کنید، درخواست شما بررسی می شود تا مشخص شود که آیا اقامت این کشور برای شما فراهم می شود یا خیر. در نظر داشته باشید که در طول این دوره ارزیابی می شود که از نظر مالی در چه وضعیتی هستید آیا می توانید از پس هزینه های زندگی بر آیید یا خیر. نوع ارتباط شما با همسرتان و وضعیت زناشویی نیز ارزیابی می شود. خوشبختانه مهاجرت به کشور مالزی می تواند یک روش بسیار عالی باشد. در صورتی که در طول زندگی در این کشور دچار جرم شوید و یا مشکلی ایجاد شود قطعاً روند اقامت این کشور برای شما با تأخیر همراه می شود و باید سعی کنید از بهترین شرایط در این زمینه برخوردار شوید تا خودتان را ثابت نمایید. در طرح جدید مهاجرت به کشور مالزی از طریق ازدواج برای صدور اقامت از فرد یک مصاحبه اخذ می شود تا مشخص نماید که آیا در طول زندگی با همسر خود توانسته به زبان این کشور تسلط داشته باشد یا خیر.افرادی که صاحب فرزند شده اند قطعاً شانس بیشتری برای اخذ اقامت این کشور خواهند داشت.

مهاجرت از طریق تولد به مالزی

مهاجرت از طریق تولد به مالزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تابعیت تولد در کشور مالزی بر اساس سیستم خون است. در این روش پدر یا مادر باید تبعه مالزی باشند. در کشور مالزی چیزی به عنوان تابعیت دوگانه وجود ندارد. یعنی اگر شما تابعیت این کشور را دارید نمی توانید برای تابعیت کشور دیگر اقدام نمایید.

در صورتی که پدر و مادر فرزند دو تبعه مالزی باشند فرزندشان نیز تبعه این کشور خواهد شد. در صورتی که پدر فرزند مالزیایی باشد اما مادر خارجی باشد و ازدواج در وضعیت رسمی صورت نگرفته باشد فرزند تابعیت این کشور را دریافت نمی کند ( فرقی نمی کند در کشور مالزی متولد شده باشد یا خیر). در صورتی که پدر و مادر فرزند بدون تابعیت باشند فرزند در خاک این کشور متولد شود و تا 18 سالگی در این کشور زندگی کند می تواند تابعیت کشور مالزی را اخذ نماید.

مهاجرت پناهندگی به مالزی

مهاجرت پناهندگی به مالزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما به عنوان فردی که قصد دارید مهاجرت به کشور مالزی از طریق پناهندگی را اخذ نمایید نیاز است که در ابتدا ارزیابی کنید می‌توانید از پس شرایط زندگی در این کشور بر آیید یا خیر. باید بدانید که پناهندگی در کشور مالزی ساده نیست و نیاز است که افراد بتوانند در یک دوره طولانی در شرایط سخت و طاقت فرسا زندگی نمایند. این پروسه از 4 ماه تا چندین سال به طول می انجامد. مهاجرت از طریق un مالزی به طور کلی با شرایط خاصی همراه است.

 

مهاجرت تحصیلی‌ به مالزی

مهاجرت تحصیلی‌ به مالزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور مالزی رتبه 11 را در بین کشورهای جهان در پذیرش و جذب دانشجو دارد. مهاجرت به کشور مالزی برای تمام سنین فراهم شده است و رشته های مختلفی نیز مورد پوشش قرار می گیرد. خبر خوب اینکه زبان تدریس در کشور مالزی انگلیسی اعلام شده است و افراد به سادگی می توانند طول تحصیل خوبی در این کشور داشته باشند.

مزایای تحصیل در کشور مالزی این است که فرد می تواند بدون داشتن مدرک زبان نیز وارد دانشگاه شود، شرایط برای این افراد به این شکل است که فرد باید یک دوره یک ساله را در کشور مالزی برای یادگیری زبان بگذراند.

اعتبار مدرک دانشگاه های این کشور بسیار زیاد است و فرد می تواند با مدرک خود در سایر کشورها نیز مشغول به کار شود. امکان تحصیل در کشور مالزی با هزینه کم فراهم شده است و این مورد برای کسانی که از نظر بودجه در وضعیت خوبی نیستند یک انتخاب بسیار عالی محسوب می شود. در دانشگاه های محل تحصیل شرایط ارائه دوره های کوتاه مدت و بلند مدت فراهم شده است به این ترتیب افراد می‌توانند از فضای خوابگاهی دانشجویی با امکانات مناسب نیز برخوردار شوند. هزینه زندگی در این کشور کم اعلام شده است. حال می خواهیم برخی از مدارس بین المللی در این کشور را معرفی کنیم. مدرسه بین المللی کوالالامپور و کینگزلی از دسته مدارس بسیار عالی در کشور مالزی محسوب می شود که برای تحصیل کودکان یک گزینه عالی است.

دانشگاه موناش، دانشگاه کرتین، ناتینگهام، ساوهمپتون و ریدینگ از دسته دانشگاه های بسیار مشهور در این کشور هستند. در نظر داشته باشید که شما برای تحصیل در مقطع لیسانس 4 سال زمان دارید و برای دوره های بالاتر زمان شما 2 سال و 4 سال است به این ترتیب کسانی که قصد دارند در این کشور مشغول به تحصیل دکترا شوند باید حداقل 4 سال زمان را در نظر بگیرند. در نظر داشته باشید که در بین دانشگاه های معتبر در کشور مالزی برخی از آنها از شما مدرک زبان ایلتس با نمره بالای 6 می خواهند.

شما با داشتن ویزای دانشجویی این کشور می توانید یکی از اعضای خانواده خود را نیز به عنوان همراه با خود به کشور مالزی ببرید. کار ضمن تحصیل به مدت 10 الی 30 ساعت در این کشور برای شما فراهم شده است. در نظر داشته باشید که به طور کلی کشور مالزی یک کشور بسیار عالی در زمینه های تحصیلی محسوب می شود و می تواند یک انتخاب بی نظیر برای افراد باشد این کشور دارای فضای تحصیلی عالی است. اینطور که شواهد نشان می دهد افراد برای اخذ ویزای این کشور باید یک سری اصول را به طور دقیق ارزیابی نمایند.

برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور باید تقاضای خود را به شکل آنلاین ارائه دهید دانشگاه در صورت پذیرش برای شما دعوت نامه ای صادر می کند که روال اخذ ویزای این کشور را برای شما ساده تر می کند. ویزا یک ساله صادر می شود و افراد باید ان را تمدید کنند. در نظر داشته باشید که هزینه تمدید ویزا نیز به صورت مجزا مورد ارزیابی قرار می گیرد.

مهاجرت کاری مالزی

مهاجرت کاری مالزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرت به کشور مالزی از طریق ویزای کار نیز با یک سری قوانین جدید همراه است. شما برای مهاجرت به این کشور نیاز به یک job offer دارید او باید بتواند اسپانسر شما باشد و دعوت نامه ای ارسال نماید که نشان دهد سمت و درآمد شما چقدر است و همینطور باید مشخص نماید که وضعیت هزینه های زندگی شما در طول اقامت به چه صورت پوشش دهی می شود. قوانین کار در کشور مالزی به این صورت است که زبان رسمی این کشور مالایایی است که در تمام اداره جات دولتی نیز افراد به این زبان صحبت می کنند. برای انجام مبادلات تجاری و صادرات افراد باید از زبان انگلیسی استفاده نمایند. ساعت کاری در کشور مالزی از دوشنبه تا جمعه از 9 صبح الی 17 بعد از ظهر است. در این کشور تایم نماز در نظر گرفته می شود این موضوع به این دلیل است که کشور مالزی یک کشور مسلمان است. شما با توجه به نوع کار در شرکت مربوطه اجازه مرخصی دارید. درخواست کار برای کشور مالزی می تواند به صورت آنلاین باشد به طوریکه شما رزومه خود را ارسال می کنید و منتظر پاسخ می شوید.

ویزای کاری کشور مالزی اغلب یک الی دو ساله صادر می شود و پس از این دوره افراد باید ویزای خود را تمدید نمایند. افراد باید سعی کنند مهاجرت کاری خود به کشور مالزی را در وضعیت نرمال شده قرار دهند یعنی انتظار معجزه نداشته باشید. شما پس از 4 الی 5 سال کار در این کشور می توانید درخواست خود را اعلام نمایید به این ترتیب شرایط کاری شما، وفای به عهد در کار، شرایط سرمایه گذاری و همینطور بررسی های دقیق و روزمره برای شما انجام می شود و شما می توانید اقامت دائم این کشور را اخذ نمایید. اقامت این کشور برای ویزای کاری می تواند شامل دسته بندی های مختلفی باشد.

افرادی که دارای تخصص بالایی هستند اما ارتباط با کارفرما ندارند می توانند با ویزای توریستی وارد این کشور شده و در طول دوره ای که در این کشور اقامت دارند با یک کارفرما ارتباط بگیرند و به صورت حضوری ثابت نمایند که از نظر تخصص در وضعیت بسیار بالایی هستند. این روال نشان می دهد که مهاجرت کاری به کشور مالزی غیر ممکن نیست، کافیست بتوانیم از ساده ترین روال موجود اطلاعات کسب کنیم.

دقت کنید که بالا بودن مدرک تحصیلی و سن و تجربه شما ( 27 سال به بالا برای کارگران و 23 سال به بالا برای افرادی که در حوزه فناوری اطلاعات فعالیت مینمایند) بسیار موثر است و شما باید مجوز کار در این کشور را داشته باشید چون در غیر این صورت کار در این کشور غیر قانونی بوده و برای کارفرما جریمه نقدی و برای کارمند یا کارگر زندان به همراه خواهد داشت. اولویت اصلی استخدام با افراد مالزیاییست پس برای موفقیت در این زمینه رزومه کاملی تهیه کنید.

مهاجرت از طریق همراه به مالزی

مهاجرت از طریق همراه به مالزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در صورتی که یکی از اعضای خانواده شما در کشور مالزی زندگی می‌کند می توانید با اخذ ویزای همراه برای خود شرایط اقامت در این کشور را فراهم سازید. شرایط به این شکل است که شما در مهاجرت به کشور مالزی یک سری شرایط را مورد ارزیابی قرار می دهید به این ترتیب که فرد باید طبق نامه ای مشخص سازد که از پس هزینه های زندگی بر خواهد آمد.

در صورتی که بخواهید از روش سرمایه گذاری وارد خاک کشور مالزی شوید می توانید برای همسر و فرزندان خود نیز ویزای همراه دریافت کنید. در نظر داشته باشید که به طور کلی روال زندگی در کشور مالزی به شکلی است که افراد می توانند در صورت داشتن بودجه کافی مهاجرت خوبی داشته باشند.

مهاجرت توریستی به مالزی

مهاجرت توریستی به مالزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

از دیگر روش های کشور مالزی می تواند مهاجرت توریستی باشد. در مهاجرت توریستی به این کشور باید ویزای معتبر و گذرنامه با اعتبار 6 ماهه با دو برگ سفید داشته باشید. شما باید مدارک مالی و کاری ارائه دهید و ثابت کنید که طبق زمان تعیین شده به کشور خود باز می گردید. افراد باید بلیط رفت و برگشت به همراه بیمه مسافرتی داشته باشند.شرایط اقامت در مالزی بر اساس هدف شما تنظیم می شود.

 

مهاجرت شرایط خاص به مالزی

مهاجرت شرایط خاص به مالزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

از دیگر روش هایی که می تواند منجر به مهاجرت به کشور مالزی شود کارآفرینی است. در این کشور شما باید در ابتدا اقدام به ثبت شرکت نمایید. در ابتدا باید یک طرح بیزینسی بسیار دقیق داشته باشید که نشان دهد می توانید به رشد اقتصادی این کشور کمک کنید.

یک نوع روال ثبت شرکت در این کشور شرکت هایی است که تمام سرمایه آن توسط فرد خارجی تعیین می شود. این نوع کارآفرینی انفرادی به این صورت است که هر سودی که ایجاد شود تنها به شخص اصلی می رسد شما برای ورود به این گزینه باید حداقل 50000 رینگیت سرمایه در نظر بگیرید. در مورد تأسیس رستوران، شرکت های واردات و صادرات حداقل سرمایه اولیه برای شما باید یک میلیون رینگیت باشد. مهاجرت به مالزی برای کسانی که می خواهند ایده خود را به نتیجه برسانند عالی است.

یک نوع دیگر به عنوان کارآفرینی مشترک است که در این روش شما با یک شرکت مالزیایی وارد همکاری می شوید و 50 درصد از سهم ثبت شرکت برای شما در نظر گرفته می شود، حدود سرمایه اولیه در این روش 350000 رینگیت است. در نظر داشته باشید که در روش های سرمایه گذاری مشترک به طور کلی سود، مالیات، خسارات و سایر گزینه ها به صورت مشترک و با درصد سهام افراد تعیین می شود. اینطور که شواهد نشان می دهد کشور مالزی یک کشور بسیار قدرتمند برای ورود به کارآفرینی است کافیست افراد بتوانند یک طرح تجاری توجیهی بسیار عالی ارائه دهند.کار در مالزی می تواند برای شما با درامد خوبی همراه باشد.

شهرهای مهاجر پذیر مالزی

شهرهای مهاجر پذیر مالزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اغلب افرادی که مهاجرت به کشور مالزی را انتخاب کرده اند به سراغ شهر کوالالامپور می روند. این شهر پایتخت کشور مالزی محسوب می شود. دارای فضای دیدنی بسیار زیادی است. این کشور به طور کلی در دامنه های کوهستانی قرار دارد. آب و هوای این شهر برای ایرانیان بسیار عالی است. اقامت مالزی به طور کلی سبب می شود بتوانید پیشرفت خوبی در زندگی خود داشته باشید.

شهر پنانگ از دیگر شهرهایی است که در مهاجرت به کشور مالزی گزینه خوبی محسوب می شود. این شهر پر از شگفتی است. دارای تفریحگاه های عالی بوده و برای کسانی که ویزای توریستی کشور مالزی را اخذ نموده اند نیز گزینه خوبی است. این شهر دارای آب و هوای گرمسیری است. برخی از مردم ایران دوست دارند در شهر لنکاوی کشور مالزی زندگی کنند، زندگی در این شهر با طبیعت بی نظیرش بسیار دل انگیز است. در نظر داشته باشید که شهر کوتاکینابالو از دیگر شهرهای بسیار عالی در کشور مالزی محسوب می شود. مردم این شهر فرهنگ خوبی دارند اما به طور کلی ایرانیان کمتر به سراغ زندگی در این شهر می روند. فضای درآمدزایی در این شهر محدود است.

 

اخذ ویزای مالزی

اخذ ویزای مالزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ ویزای کشور مالزی یک سری نکات را به دقت رعایت نمایید. در این مسیر تصمیم راسخ داشته باشید. گرفتن ویزای این کشور و البته اقامت دائم شاید کمی زمانبر باشد بنابراین افراد باید عزم راسخ داشته باشند.

شما برای اخذ ویزای کشور مالزی باید بودجه کافی داشته باشید، با جیب خالی زندگی در کشور مالزی کار بسیار دشواری است و عموماً شرایط برای اقامت دائم فراهم نمی شود.

هدف خود را برای مهاجرت به کشور مالزی مشخص نمایید یعنی برنامه ریزی دقیقی داشته باشید برخی از افراد از نظر بودجه در وضعیت خوبی هستند به این ترتیب در ابتدا دوست دارند با هدف سرمایه گذاری وارد کشور مالزی شوند اما بعد علاقمند به تحصیل می شوند بهتر است در ابتدا بدانیم که چرا قرار است به کشور مالزی مهاجرت کنید.

اخذ اقامت مالزی

اخذ اقامت مالزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای اقامت دائم در کشور مالزی نیاز به اتکا به مهارت خود دارید یعنی باید بدانید که حتی اگر فردی اعلام کرده است که از نظر مالی شما را ساپورت می کند باز هم باید خودتان وارد یک شغل مشخص شوید. در نظر داشته باشید که اقامت دائم برای کسانی است که ثابت کرده اند از پس خود بر می آیند.

برای اقامت دائم کشور مالزی از روش های قانونی استفاده نمایید. خودتان را درگیر روش های غیر قانونی نکنید. در روش های غیر قانونی شاید سریعتر به جواب برسید اما به زودی شناخته می شوید و مجبور هستید به کشور خود باز گردید.

خودتان را برای رسیدن به پاسپورت این کشور آماده نمایید. برای رسیدن به پاسپورت کشور مالزی چه خوب است که مهارت کافی داشته باشید. مهارت شما از اهمیت بالایی برخوردار است افرادی که از نظر تخصص در وضعیت خوبی هستند اغلب می توانند بهتر گلیم خود را از آب بیرون آورند.

اخذ پاسپورت مالزی

اخذ پاسپورت مالزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

افرادی که قصد دارند پاسپورت کشور مالزی را اخذ نمایند باید به دولت این کشور ثابت کنند که زندگی در کشور مالزی برایشان ارزش بیشتری به نسبت کشور مبدأ دارد و همینطور شرایط پیشرفت نیز برایشان بهتر است در هر صورت باید بتوانید از آزمون زبان مالایایی امتیاز خوبی داشته باشید.

آخرین ویرایش: 2020-03-08 11:43:52 6,227