x
مشاوره:021 43000 021

زندگی در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- زندگی در کشور مالزی - go2tr

کشور مالزی از نظر جغرافیایی در بخش جنوب شرقی آسیا قرار دارد. این کشور دو بخش متمایز دارد که از طریق دریای چین جدا شده اند. کشور مالزی دارای دشت های مرتفی هستند که از تپه های کوهستان های زیبا تشکیل شده اند. به طور کلی این کشور بسیار زیبا است و مساحت کلی آن در حدود 329758 کیلومتر مربع اعلام شده است که طبق سرشماری که در سال 2018 صورت گرفته است. جمعیت این کشور در حدود 31834000 نفر اعلام شده است. طبق آخرین اطلاعاتی که به دست ما رسیده است حداقل حقوق در کشور مالزی برای کارگر و کارمندان به 900 رینگیت رسیده است که در حدود 300 دلار است. در این کشور یک کارگر به ازای هر ساعت کار 4.33 رینگیت درآمد دارد این در حالی است که حداقل دستمزد برای کارمندان بخش خصوصی نیز برای هر ساعت کار 3.85 رینگیت اعلام شده است.  روز به روز به دسته شغل های رایانه ای در این کشور افزوده می شود به طوریکه در سال 2018 به نسبت سال 2017 شاهد رشد 75 درصد رشته های رایانه ای در کشور مالزی بوده ایم که این رقم در هیچ کشور دیگه ای دیده نمی شود. آمارها نشان می دهد که کشور مالزی به طور کلی در زمینه متخصصان فنی ماهر نیز به طور دقیق ظاهر شده است. مجوز لازم در این زمینه در دسته بندی های مختلف قرار دارد که بر حسب ساعت کاری شما تعیین می شود. یک مورد مهم این است که سیاست های کاری کشور مالزی برای مهاجران کمی تغییر کرده است به طوریکه افراد در این کشور می‌توانند حقوق و مزایای خود را بر اساس افزایش زمان کاری افزایش دهند به این ترتیب دسته بندی های مشخصی در این زمینه در نظر گرفته می شود. مهمترین اقلام صادراتی در کشور مالزی تجهیزات الکترونیکی ، نفت و تولیدات نفتی است. به همین ترتیب در سال 2018 شاهد محصولاتی از قبیل روغن نخل، چوب و تولیدات چوبی و الوار نیز در لیست صادراتی این کشور بوده ایم. مهمترین کشور هایی که با کشور مالزی شریک تجاری هستند، آمریکا با 21 درصد، سنگاپور با 20 درصد، هنگ کنگ با 5 درصد و انگلستان با 4 درصد است. حمل و نقل عمومی در مهاجرت یک موضوع بسیار مهم و ضروری محسوب می شود. به طور کلی هزینه هایی که برای حمل و نقل شهری در کشور مالزی در نظر گرفته شده است ارزانتر از ایران است و تعرفه های خوبی را شامل می شود. هزینه تاکسی به ازای 2 کیلومتر اول 3 رینگیت است.

حداقل حقوق در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- حداقل حقوق در مالزی - go2tr

بخش های اقتصادی کشور مالزی به طور کلی دارای دسته بندی های درآمدزایی مشخصی هستند که می تواند بسیار ارزشمند باشد. در این کشور درآمدزایی در سطح وسیع نیز در شغل های مختلف وجود دارد که در بخش های بعد به طور دقیق ارزیابی می شود.

میانگین درآمد در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- میانگین درآمد در مالزی - go2tr

شایان ذکر است که جذب مشتری در زمینه خرید و فروش از اصل های مهم در کشور مالزی محسوب می‌شود.

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در مالزی - go2tr

این کشور در جذب شرکت‌های ملیتی نیز سیاست خود را آسانتر از قبل کرده است و این روال سبب می‌شود که روند کسب درآمد نیز بیشتر شود.

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در مالزی - go2tr

شما برای هزینه خدمات عمومی در کشور مالزی باید برای بخش خدمات 10، برای هزینه آب به ازای هر نفر 15 و برای برق به ازای هر نفر بین 30 الی 75 رینگیت هزینه نمایید. در این کشور هزینه شارژ تلفن ماهانه 30 و هزینه اینترنتی 150 رینگیت تعیین شده است.

قیمت برخی کالاهای اساسی در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- قیمت برخی کالاهای اساسی در کشور مالزی - go2tr

روغن آفتابگردان یک بطری 9 رینگیت

اقتصاد در مالزی

موسسه اعزام دانشجو - اقتصاد در مالزی - go2tr

میزان درآمد کشور مالزی در سال گذشته در حدود 6.22 دلار آمریکا بوده است. در این کشور هزینه زندگی کمی گران است و کشور مالزی از دسته کشور های ارزان قیمت محسوب می‌شود.

امنیت مالی و اقتصادی در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- امنیت مالی و اقتصادی در مالزی - go2tr

بانک های کشور مالزی از دیگر گزینه‌های پتانسیلی در زمینه امنیت مالی و اقتصادی هستند به طوریکه در این کشور دسته بندی های مالی بسیار خوبی دیده می‌شود.

امنیت در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- امنیت در مالزی - go2tr

در این کشور کودکان در امنیت کامل به سر می برند و هیچ خطری کودکان را تهدید نمی‌کند شایان ذکر است که کشور مالزی یک کشور قدرتمند در زمینه گردشگری محسوب می‌شود.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در مالزی - go2tr

برای اقامت این کشور دو شرط پیش روی افراد است. اول اینکه فرد باید اطلاعات کافی در زمینه زبان مالائی داشته باشد احتمال اینکه از وی امتحان کتبی اخذ شود نیز وجود دارد.

ازدواج خارجی ها در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- ازدواج خارجی ها در مالزی - go2tr

در این کشور به طور کلی دو نوع ازدواج با فرد خارجی وجود دارد. متقاضی مسلمان و غیر مسلمان باشد. ازدواج می تواند به شکل ریسکی در دفتر ثبت ازدواج صورت بگیرد.

اجاره خانه در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- اجاره خانه در مالزی - go2tr

به این ترتیب صاحب خانه به شما اعتماد خواهد نمود. در نظر داشته باشید که قیمت اجاره خانه در کشور مالزی در ابتدا هر سال تعیین می‌شود.

خرید ملک در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- خرید ملک در مالزی - go2tr

فرآیند خرید ملک در کشور مالزی بسیار شفاف و واضح است. به این ترتیب که شما باید در ابتدا مطمئن باشید که نماینده مناسبی را انتخاب کرده اید.

ثبت شرکت در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- ثبت شرکت در مالزی - go2tr

سرمایه گذاری مشترک در این کشور با یک شرکت که تابعیت مالزی دارد به این صورت است که فرد باید حداقل سهم شراکت به اندازه 50 درصد را داشته باشد به طوریکه حداقل سرمایه باید به اندازه 350000 رینگیت برای تبعه خارجی است.

انواع ویزا و انواع اقامت در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- انواع ویزا و انواع اقامت در مالزی - go2tr

ویزای اشتغال ویزای حرفه ای است که برای افرادی که قصد دارند یک مدت طولانی در این کشور زندگی نمایند صادر می شود. در نظر داشته باشید که از دیگر روش های ورود به این کشور ویزای سرمایه گذاری است.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم مالزی

موسسه اعزام دانشجو- بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم مالزی - go2tr

عموماً ایرانیانی که به کشور مالزی سفر می کنند در سه دسته قرار دارد. دسته اول افرادی هستند که به قصد تحصیل وارد این کشور شده است که دولت این کشور روال بیمه برای همه دانشجویان را فراهم ساخته است.

خدمات بانکی و مالی در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- خدمات بانکی و مالی در مالزی - go2tr

برخی از فعالیت‌های این بانک در زمینه بانکداری خرد است که شامل کارت های اعتباری ، کارت‌های عابر بانک، وام های مسکن و همین‌طور اینترنت و تلفن است.

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در مالزی - go2tr

به دلیل آزادی تردد در مرزهای بین المللی در رتبه 13 قرار دارد. مردم کشور مالزی می توانند به 151 کشور دنیا بدون اخذ ویزای جدید ورود نمایند این روال بسیار شگفت انگیز است.

تشابهات فرهنگی مالزی با ایران

موسسه اعزام دانشجو- تشابهات فرهنگی مالزی با ایران - go2tr

· مردم این کشور مانند مردم ایران خوش اخلاق هستند و بسیار دست و دل باز بوده و از نظر مال دنیا بی نیاز هستند.

اعیاد و تعطیلات رسمی در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- اعیاد و تعطیلات رسمی در مالزی - go2tr

۱ ژانویه آغاز سال نو در کشور مالزی است که به نوبه خود می تواند یکی از بهترین روزهای خوش شانسی در این کشور نیز محسوب شود. 26 ژانویه آغاز سال نو چینی ها است در چنین روزی چینی ها سعی می‌کنند مراسم های مخصوص به خود را داشته باشند.

دین در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- دین در مالزی - go2tr

از ابتدای پیدایش این کشور بومیان داخل کشور مسلمان بوده اند که در حدود 4 درصد از مردم کشور مالزی پیرو دین اسلام هستند و الباقی اغلب مسیحی به شمار می‌آیند.

تفریح در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- تفریح در مالزی - go2tr

اسپا یا ماساژ ماهی از دیگر بخش های ارزشمند در کشور مالزی که البته کمی قلقلک آور است در این بخش شما می توانید پاهایتان درون این مخزن ها قرار دهید به این ترتیب خستگی از تن شما خارج می شود.

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در مالزی - go2tr

یک اصل مهم دیگر این است که اجاره دوچرخه در کشور مالزی با هزینه ای بسیار ارزان فراهم شده است بنابراین افرادی که علاقه به دوچرخه سواری دارند در این کشور به سادگی می‌توانند به رتبه خوبی دست یابند.

فرهنگ مالزی

موسسه اعزام دانشجو- فرهنگ مالزی - go2tr

· مهمانی رفتن و مهمان دعوت کردن در این کشور بسیار ارزشمند است به طوریکه افراد سعی می کنند زمان زیادی را با دوستان خود بگذرانند.

هنر مالزی

موسسه اعزام دانشجو- هنر مالزی - go2tr

در این کشور مد و فشن از هنرهای بسیار مهم محسوب می‌شود به طوری‌که در این زمینه رشته‌های تحصیلی مختلف نیز دیده می‌شود و از دسته هنرهای پول ساز نیز محسوب می‌شود.

ورزش در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- ورزش در مالزی - go2tr

راگبی از دسته ورزش های بسیار محبوب در کشور مالزی محسوب می‌شود. این ورزش به طور کلی دسته بندی های مختلفی دارد به طوریکه رتبه راگبی کشور مالزی در جهان 53 در آسیا 6 است. این کشور هنوز در ورزش راگبی در جام جهانی حضور نداشته است.

خرافات در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- خرافات در مالزی - go2tr

عجیب ترین خرافات در فرهنگ کشور مالزی است است که زنان و مردان زمانی که با هم حرف می زنند نباید به زمین نگاه کنند زیرا در آن طوفان شدید می‌شود.

شایعات در مورد مالزی

موسسه اعزام دانشجو- شایعات در مورد مالزی - go2tr

· هر گونه اطلاعات در زمینه وضعیت خطرات جانی و عدم امنیت برای بانوان به شکل افراطی را در این کشور باور نکنید.

موارد ممنوعه در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- موارد ممنوعه در مالزی - go2tr

· در این کشور اجازه ندارید بر روی هیچ فردی دست بلند کنید و هر نوع آسیب رسانی برای شما مشکل ساز خواهد بود.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم مالزی

موسسه اعزام دانشجو- خطرات احتمالی برای افراد مقیم کشور مالزی - go2tr

در این کشور تنها خطری که افراد را تهدید می کند کیپ قاپی است پس بهتر است که کیف های دوشی استفاده نموده و کیف خود را بر روی سینه خود بکشید.

تشابهات قوانین مالزی با ایران

موسسه اعزام دانشجو- تشابهات قوانین مالزی با ایران - go2tr

قوانین کاری در کشور مالزی از ایران پیچیده تر است.

گواهینامه و خرید ماشین در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- گواهینامه و خرید ماشین در مالزی - go2tr

برای خرید ماشین در کشور مالزی در ابتدا باید از بودجه خود مطمئن باشید، خرید ماشین در کشور مالزی ارزان نیست البته بانک های زیادی وام های کلان در این زمینه ارائه می‌دهند.

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در مالزی - go2tr

کنسول گری ایران در کشور مالزی در شهر کوالالامپور است و زمان کاری روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت 8 صبح آغاز می‌شود.

نوع پوشش مردم مالزی

موسسه اعزام دانشجو- نوع پوشش مردم مالزی - go2tr

لباس‌هایی که مردم کشور مالزی به تن می‌کنند اغلب دسته بندی‌های مختلفی دارد. مردم این کشور در سنین بالا لباس‌های سنتی و خاص به تن می‌کنند این در حالی است که در سنین جوانان افراد سعی می‌کنند از لباس های جین و اسپرت‌تر استفاده کنند.

جغرافیا و شرایط آب و هوایی مالزی

موسسه اعزام دانشجو- جغرافیا و شرایط آب و هوایی مالزی - go2tr

شرایط زندگی در کشور مالزی نیز به طور کلی بسیار متنوع است و همینطور بهترین روش کاریابی در کشور مالزی از طریق ارائه رزومه تحصیلی است

غذاهای مالزی

موسسه اعزام دانشجو- غذاهای مالزی - go2tr

آیام پرچیک یکی از غذاهای معروف و محبوب در کشور مالزی محسوب می‌شود که از مرغ، نارگیل ، پیاز و سیر و زنجبیل تهیه می شود. این غذا از لیمو و فلفل زیاد تهیه می شود.