malaysia
کشور مالزی

زندگی در مالزی

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو- زندگی در کشور مالزی - go2tr

کشور مالزی از نظر جغرافیایی در بخش جنوب شرقی آسیا قرار دارد. این کشور دو بخش متمایز دارد که از طریق دریای چین جدا شده اند. کشور مالزی دارای دشت های مرتفی هستند که از تپه های کوهستان های زیبا تشکیل شده اند. به طور کلی این کشور بسیار زیبا است و مساحت کلی آن در حدود 329758 کیلومتر مربع اعلام شده است که طبق سرشماری که در سال 2018 صورت گرفته است. جمعیت این کشور در حدود 31834000 نفر اعلام شده است. طبق آخرین اطلاعاتی که به دست ما رسیده است حداقل حقوق در کشور مالزی برای کارگر و کارمندان به 900 رینگیت رسیده است که در حدود 300 دلار است. در این کشور یک کارگر به ازای هر ساعت کار 4.33 رینگیت درآمد دارد این در حالی است که حداقل دستمزد برای کارمندان بخش خصوصی نیز برای هر ساعت کار 3.85 رینگیت اعلام شده است.  روز به روز به دسته شغل های رایانه ای در این کشور افزوده می شود به طوریکه در سال 2018 به نسبت سال 2017 شاهد رشد 75 درصد رشته های رایانه ای در کشور مالزی بوده ایم که این رقم در هیچ کشور دیگه ای دیده نمی شود. آمارها نشان می دهد که کشور مالزی به طور کلی در زمینه متخصصان فنی ماهر نیز به طور دقیق ظاهر شده است. مجوز لازم در این زمینه در دسته بندی های مختلف قرار دارد که بر حسب ساعت کاری شما تعیین می شود. یک مورد مهم این است که سیاست های کاری کشور مالزی برای مهاجران کمی تغییر کرده است به طوریکه افراد در این کشور می‌توانند حقوق و مزایای خود را بر اساس افزایش زمان کاری افزایش دهند به این ترتیب دسته بندی های مشخصی در این زمینه در نظر گرفته می شود. مهمترین اقلام صادراتی در کشور مالزی تجهیزات الکترونیکی ، نفت و تولیدات نفتی است. به همین ترتیب در سال 2018 شاهد محصولاتی از قبیل روغن نخل، چوب و تولیدات چوبی و الوار نیز در لیست صادراتی این کشور بوده ایم. مهمترین کشور هایی که با کشور مالزی شریک تجاری هستند، آمریکا با 21 درصد، سنگاپور با 20 درصد، هنگ کنگ با 5 درصد و انگلستان با 4 درصد است. حمل و نقل عمومی در مهاجرت یک موضوع بسیار مهم و ضروری محسوب می شود. به طور کلی هزینه هایی که برای حمل و نقل شهری در کشور مالزی در نظر گرفته شده است ارزانتر از ایران است و تعرفه های خوبی را شامل می شود. هزینه تاکسی به ازای 2 کیلومتر اول 3 رینگیت است.

بخش های اقتصادی کشور مالزی به طور کلی دارای دسته بندی های درآمدزایی مشخصی هستند که می تواند بسیار ارزشمند باشد. در این کشور درآمدزایی در سطح وسیع نیز در شغل های مختلف وجود دارد که در بخش های بعد به طور دقیق ارزیابی می شود.

شایان ذکر است که جذب مشتری در زمینه خرید و فروش از اصل های مهم در کشور مالزی محسوب می‌شود.

این کشور در جذب شرکت‌های ملیتی نیز سیاست خود را آسانتر از قبل کرده است و این روال سبب می‌شود که روند کسب درآمد نیز بیشتر شود.

شما برای هزینه خدمات عمومی در کشور مالزی باید برای بخش خدمات 10، برای هزینه آب به ازای هر نفر 15 و برای برق به ازای هر نفر بین 30 الی 75 رینگیت هزینه نمایید. در این کشور هزینه شارژ تلفن ماهانه 30 و هزینه اینترنتی 150 رینگیت تعیین شده است.

روغن آفتابگردان یک بطری 9 رینگیت

میزان درآمد کشور مالزی در سال گذشته در حدود 6.22 دلار آمریکا بوده است. در این کشور هزینه زندگی کمی گران است و کشور مالزی از دسته کشور های ارزان قیمت محسوب می‌شود.

بانک های کشور مالزی از دیگر گزینه‌های پتانسیلی در زمینه امنیت مالی و اقتصادی هستند به طوریکه در این کشور دسته بندی های مالی بسیار خوبی دیده می‌شود.

در این کشور کودکان در امنیت کامل به سر می برند و هیچ خطری کودکان را تهدید نمی‌کند شایان ذکر است که کشور مالزی یک کشور قدرتمند در زمینه گردشگری محسوب می‌شود.

برای اقامت این کشور دو شرط پیش روی افراد است. اول اینکه فرد باید اطلاعات کافی در زمینه زبان مالائی داشته باشد احتمال اینکه از وی امتحان کتبی اخذ شود نیز وجود دارد.

در این کشور به طور کلی دو نوع ازدواج با فرد خارجی وجود دارد. متقاضی مسلمان و غیر مسلمان باشد. ازدواج می تواند به شکل ریسکی در دفتر ثبت ازدواج صورت بگیرد.

به این ترتیب صاحب خانه به شما اعتماد خواهد نمود. در نظر داشته باشید که قیمت اجاره خانه در کشور مالزی در ابتدا هر سال تعیین می‌شود.

فرآیند خرید ملک در کشور مالزی بسیار شفاف و واضح است. به این ترتیب که شما باید در ابتدا مطمئن باشید که نماینده مناسبی را انتخاب کرده اید.

سرمایه گذاری مشترک در این کشور با یک شرکت که تابعیت مالزی دارد به این صورت است که فرد باید حداقل سهم شراکت به اندازه 50 درصد را داشته باشد به طوریکه حداقل سرمایه باید به اندازه 350000 رینگیت برای تبعه خارجی است.

ویزای اشتغال ویزای حرفه ای است که برای افرادی که قصد دارند یک مدت طولانی در این کشور زندگی نمایند صادر می شود. در نظر داشته باشید که از دیگر روش های ورود به این کشور ویزای سرمایه گذاری است.

عموماً ایرانیانی که به کشور مالزی سفر می کنند در سه دسته قرار دارد. دسته اول افرادی هستند که به قصد تحصیل وارد این کشور شده است که دولت این کشور روال بیمه برای همه دانشجویان را فراهم ساخته است.

برخی از فعالیت‌های این بانک در زمینه بانکداری خرد است که شامل کارت های اعتباری ، کارت‌های عابر بانک، وام های مسکن و همین‌طور اینترنت و تلفن است.

به دلیل آزادی تردد در مرزهای بین المللی در رتبه 13 قرار دارد. مردم کشور مالزی می توانند به 151 کشور دنیا بدون اخذ ویزای جدید ورود نمایند این روال بسیار شگفت انگیز است.

· مردم این کشور مانند مردم ایران خوش اخلاق هستند و بسیار دست و دل باز بوده و از نظر مال دنیا بی نیاز هستند.

۱ ژانویه آغاز سال نو در کشور مالزی است که به نوبه خود می تواند یکی از بهترین روزهای خوش شانسی در این کشور نیز محسوب شود. 26 ژانویه آغاز سال نو چینی ها است در چنین روزی چینی ها سعی می‌کنند مراسم های مخصوص به خود را داشته باشند.

از ابتدای پیدایش این کشور بومیان داخل کشور مسلمان بوده اند که در حدود 4 درصد از مردم کشور مالزی پیرو دین اسلام هستند و الباقی اغلب مسیحی به شمار می‌آیند.

اسپا یا ماساژ ماهی از دیگر بخش های ارزشمند در کشور مالزی که البته کمی قلقلک آور است در این بخش شما می توانید پاهایتان درون این مخزن ها قرار دهید به این ترتیب خستگی از تن شما خارج می شود.

یک اصل مهم دیگر این است که اجاره دوچرخه در کشور مالزی با هزینه ای بسیار ارزان فراهم شده است بنابراین افرادی که علاقه به دوچرخه سواری دارند در این کشور به سادگی می‌توانند به رتبه خوبی دست یابند.

· مهمانی رفتن و مهمان دعوت کردن در این کشور بسیار ارزشمند است به طوریکه افراد سعی می کنند زمان زیادی را با دوستان خود بگذرانند.

در این کشور مد و فشن از هنرهای بسیار مهم محسوب می‌شود به طوری‌که در این زمینه رشته‌های تحصیلی مختلف نیز دیده می‌شود و از دسته هنرهای پول ساز نیز محسوب می‌شود.

راگبی از دسته ورزش های بسیار محبوب در کشور مالزی محسوب می‌شود. این ورزش به طور کلی دسته بندی های مختلفی دارد به طوریکه رتبه راگبی کشور مالزی در جهان 53 در آسیا 6 است. این کشور هنوز در ورزش راگبی در جام جهانی حضور نداشته است.

عجیب ترین خرافات در فرهنگ کشور مالزی است است که زنان و مردان زمانی که با هم حرف می زنند نباید به زمین نگاه کنند زیرا در آن طوفان شدید می‌شود.

· هر گونه اطلاعات در زمینه وضعیت خطرات جانی و عدم امنیت برای بانوان به شکل افراطی را در این کشور باور نکنید.

· در این کشور اجازه ندارید بر روی هیچ فردی دست بلند کنید و هر نوع آسیب رسانی برای شما مشکل ساز خواهد بود.

در این کشور تنها خطری که افراد را تهدید می کند کیپ قاپی است پس بهتر است که کیف های دوشی استفاده نموده و کیف خود را بر روی سینه خود بکشید.

قوانین کاری در کشور مالزی از ایران پیچیده تر است.

برای خرید ماشین در کشور مالزی در ابتدا باید از بودجه خود مطمئن باشید، خرید ماشین در کشور مالزی ارزان نیست البته بانک های زیادی وام های کلان در این زمینه ارائه می‌دهند.

کنسول گری ایران در کشور مالزی در شهر کوالالامپور است و زمان کاری روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت 8 صبح آغاز می‌شود.

لباس‌هایی که مردم کشور مالزی به تن می‌کنند اغلب دسته بندی‌های مختلفی دارد. مردم این کشور در سنین بالا لباس‌های سنتی و خاص به تن می‌کنند این در حالی است که در سنین جوانان افراد سعی می‌کنند از لباس های جین و اسپرت‌تر استفاده کنند.

شرایط زندگی در کشور مالزی نیز به طور کلی بسیار متنوع است و همینطور بهترین روش کاریابی در کشور مالزی از طریق ارائه رزومه تحصیلی است

آیام پرچیک یکی از غذاهای معروف و محبوب در کشور مالزی محسوب می‌شود که از مرغ، نارگیل ، پیاز و سیر و زنجبیل تهیه می شود. این غذا از لیمو و فلفل زیاد تهیه می شود.

مطالب مرتبط