کشور موناکو

کشور موناکو یک کشور اروپایی و دومین کشور کوچک در دنیا محسوب می‎شود. جاذبه های دیدنی این کشور بسیار جذاب و دیدنی است و بهشت گردشگران محسوب می‎شود. مرکز این کشور تا ایتالیا 16 کیلومتر است و تا شمال شرقی نیس فرانسه قرار دارد. حدود 38 هزار نفر در موناکو زندگی می‎کنند. مردم کشور موناکو به زبان فرانسوی صحبت می‎کنند و واحد پول این کشور یورو است به طوری که قیمت یورو کشور موناکو بر اساس ارز جهانی مشخص می‎شود. اختلاف ساعت موناکو با تهران 1 ساعت و نیم اعلام شده است. شرکت های ایرانی در کشور موناکو هر یک دارای وضعیت تجاری خوبی هستند، برخی از آنها در زمینه فروش محصولات فنی و مهندسی فعالیت دارند و برخی دیگر در صادرات لباس امتیازات خوبی اخذ کرده‌اند، البته که شرکت های خصوصی در این کشور هر یک توانسته اند که مسیر مالیاتی خود را به صورت چشمگیری ارزیابی کنند. دولت همه سعی خود را برای رشد ثبت شرکت داشته است.

کشور موناکو یک کشور اروپایی و دومین کشور کوچک در دنیا محسوب می‎شود. جاذبه‌های دیدنی این کشور بسیار جذاب و دیدنی است و بهشت گردشگران محسوب می‎شود. مرکز این کشور تا ایتالیا ۱۶ کیلومتر است و تا شمال شرقی نیس فرانسه قرار دارد. حدود ۳۸ هزار نفر در موناکو زندگی می‎کنند. مردم کشور موناکو به زبان فرانسوی صحبت می‎کنند و واحد پول این کشور یورو است به طوری که قیمت یورو کشور موناکو براساس ارز جهانی مشخص می‎شود.

مقدمه

اختلاف ساعت موناکو با تهران ۱ ساعت و نیم اعلام شده است. شرکت‌های ایرانی در کشور موناکو هر یک دارای وضعیت تجاری خوبی هستند، برخی از آن‌ها در زمینه فروش محصولات فنی و مهندسی فعالیت دارند و برخی دیگر در صادرات لباس امتیازات خوبی اخذ کرده‌اند، البته که شرکت‌های خصوصی در این کشور هر یک توانسته‌اند که مسیر مالیاتی خود را به صورت چشمگیری ارزیابی کنند.

دولت همه سعی خود را برای رشد ثبت شرکت داشته است. روند سرمایه‌گذاری در کشور موناکو بیشتر در بخش‌های بانکی و مالی بوده به طوری که این کشور دارای ۳۷ بانک و بیش از ۴۲ شرکت سهامی است و در سرمایه‌گذاری مشترک در بخش بانکی و بخش بزرگ فرهنگی از فعالیت‌های مالی کشور موناکو را تشکیل می‎دهد. وضعیت تولید ناخالص داخلی این کشور به ۶.۴۰ درصد رسیده است.

کشور موناکو یک جامعه منحصر به فرد است که از چندین فرهنگ تشکیل شده است. وضعیت سیستم‌های آموزشی و مدارس عالی این کشور عالی است. در کشور موناکو وضعیت راه‌های حمل و نقل مناسب و اقتصادی پر رونقی دیده می‎‌شود. هزینه اقامت در کشور موناکو بالا است البته برخی از هتل‌های این کشور ارزانتر هستند و شما اجازه استفاده از هاستل‌ها را نیز دارید که سرویس خوبی در اختیار شما قرار می‎‌دهند.

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی موناکو

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی موناکو

برای سرمایه گذاری در کشور موناکو نیاز است که در ابتدا روند اقتصادی این کشور به شکل دقیق و چشمگیری به نتیجه برسد. روند قانونگذاری در این کشور توسط شاه و شاهزاده و همینطور شورای ملی در نظر گرفته می‎شود یعنی در ابتدا یک قانون توسط شاهزاده تصویب می‎شود و پس از آن دولت آن را به شورای ملی برای اجرای تصویب ارائه می‎دهد.

روند مالیاتی در کشور موناکو یکی دیگر از فضای اقتصادی محسوب می‎شود. به طور کلی شما نیازی به ارائه مالیات مبنی بر اجاره ملک، مالیات بر املاک و همینطور مالیات بر درآمد ندارید. پرچم کشور موناکو ترکیبی از رنگ های قرمز و سفید است که نشان از برابری زندگی افراد در طبقه های مختلف دارد.

سیستم اصلی مالی کشور موناکو بر عدم وجود مالیات بر بخش دارایی ارزیابی هایی را صورت داده است. کشور موناکو یک جامعه منحصر به فرد است که از چندین فرهنگ تشکیل شده است. وضعیت سیستم های آموزشی و مدارس این کشور عالی است. در کشور موناکو وضعیت راه های حمل و نقل مناسب و اقتصادی پر رونقی دیده می‎شود. این کشور شرایط ایده‌آل زندگی را فراهم ساخته است و موارد یادشده در بخش اقتصادی این کشور گزارش شده است.

روند سرمایه‌گذاری در کشور موناکو بیشتر در بخش‌های بانکی و مالی بوده به طوری که این کشور دارای ۳۷ بانک و بیش از ۴۲ شرکت سهامی است و در سرمایه‌گذاری مشترک در بخش بانکی و بخش بزرگ فرهنگی از فعالیت‌های مالی کشور موناکو را تشکیل می‎دهد. وضعیت تولید ناخالص داخلی این کشور به ۶.۴۰ درصد رسیده است.

به طور کلی ثبات وضعیت مالیاتی این کشور ساخت و ساز را بیشتر از سال‌های گذشته کرده است به این ترتیب دولت کشور موناکو سعی کرده است که سود بسیار مناسبی در رده‌بندی‌های گذشته ارائه دهد. البته که اصول و شواهد دقیق در این راستا دنبال می‎‌شود.

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های موناکو

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های موناکو

نرخ رشد تولید ناخالص داخلی سالانه در کشور موناکو ۳.۵۰- درصد است. وضعیت تولید ناخالص داخلی به قیمت‌های ثابت در این کشور ۵۶۸۰.۲۰ میلیون یورو است. پیش‌بینی‌های اقتصادی در این کشور نشان می‎‌دهد ارزش‌های فعلی، می‎تواند اصول اقتصادی درستی را فراهم سازد. وضعیت تولید ناخالص داخلی در کشور موناکو می‎تواند بخش مهمی است اقتصاد این کشور را در بر بگیرد و رتبه زیادی در این راستا دیده می‌‎شود.

وضعیت موازنه‌های تجاری در کشور موناکو ۸۳۴.۵۰- میلیون یورو تخمین خورده است. وضعیت صادرات در کشور موناکو به ۷۰۴.۹۰ میلیون یورو و میزان واردات این کشور نیز به ۱۵۳۹.۴۰ میلیون یورو رسیده است.

وضعیت تجارت و مالیات در این کشور به صورت موازی پیش می‎رود، البته که دولت سعی کرده است که بخش بزرگی از بودجه های دولتی را وارد بخش های غیر مالیاتی نماید و در این زمینه بسیار موفق نیز بوده است.

وضعیت تکنولوژی در کشور موناکو بسیار رشد داشته است و روند تجارت و همینطور سرعت اینترنت بر اساس آی پی آدرس‌های آزاد به صورت حرفه‌ای دنبال می‎شود. نرخ مالیات بر فروش در این کشور، ۲۰ درصد برآورد شده است.

نوع حکومت و ساختار سیاسی موناکو

نوع حکومت و ساختار سیاسی موناکو

ساختار سیاسی کشور موناکو بر پایه پادشاهی است و شاهزاده در این کشور حرف اول را می‎زند. در دهه ۸۰ میلادی شاهزاده رنیه در این کشور حکومت می‎کرد و فرمانروای وقت موناکو بود؛ او تصمیم به ساخت ساختمان‌های بلند در نزدیکی ساحل گرفت. طبق قانون سال ۲۰۰۹ میلادی فرمانروای جدید موناکو توسط شاهزاده آلبرت انتخاب شده است. رکن اصلی قوه مجریه در این کشور شورای دولت ارزیابی شده است.

پایتخت و ۹ شهر بزرگ موناکو

پایتخت و 9 شهر بزرگ موناکو

موناکو-ویل:

موناکو-ویل شهر اصلی در کشور موناکو است و یکی از ۴ ناحیه این کشور محسوب می‎‌شود. این شهر دارای برج و بارو است. این شهر دارای کاخ شاهزاده موناکو است. در این شهر کلیسای جامع سان نیکولاس و موزه اقیانوس‌نگاری قرار دارد. محلی‌ها این شهر را صخره نیز نامیده‌اند زیرا این شهر بر روی صخره بزرگی ساخته شده است و در درون دریای مدیترانه فرو رفته است. به طور کلی این منطقه بسیار زیبا و دیدنی است.

مونت کارلو:

مونت کارلو نام منطقه ای اعیان نشین در شاهزاده نشین موناکو است. این منطقه گاهاً به اشتباه پایتخت موناکو نامیده می‎‌شود. شهرت این استان به علت وجود فضای گردشگری و تفریحی مانند کازینو است.

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در موناکو

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در موناکو

شرکت‌های خصوصی زیادی در کشور موناکو تأسیس شده است البته که وضعیت شرکت‌های خصوصی در این کشور، می‎‌تواند زیر نظر یک شخص و یا گروهی از افراد صورت بگیرد. جمعیت ایرانی زیادی در کشور موناکو زندگی می‎‌کنند و عده‌ی زیادی سعی داشته‌اند که در زمینه تولید انواع محصولات ماشینی و همینطور محصولاتی وابسته به مواد غذایی است، به خودکفایی برسند. شرکت‌های ایرانی در کشور موناکو هر یک دارای وضعیت تجاری خوبی هستند، برخی از آن‌ها در زمینه فروش محصولات فنی و مهندسی فعالیت دارند و برخی دیگر در صادرات لباس امتیازات خوبی اخذ کرده‌اند، البته که شرکت‌های خصوصی در این کشور هر یک توانسته‌اند که مسیر مالیاتی خود را به صورت چشمگیری ارزیابی کنند.

دولت این کشور همه سعی خود را برای رشد ثبت شرکت داشته است. بسیاری از شرکت‌های خصوصی در این کشور در زمینه مشاوره املاک فعالیت دارند. هر یک از شرکت‌های ایرانی در کشور موناکو با سود حاصل از فعالیت‌های تجاری خود، به تابعیت این کشور فکر می‎کنند.

عجایب موناکو

عجایب موناکو

بندر فونوی: 

بندر فونوی به شکل عجیبی طراحی شده است، وقتی پا در این بندرگاه می‎‌گذارید ثروتمندان بزرگ دنیا در آن حضور دارند و جولان می‎دهند به طور کلی در این مکان بیش از ۲۷۵ کشتی وجود دارد و فضای کافی برای قایقرانی نیز دیده می‌‎شود. این بندرگاه به طور کلی فضای بسیار دیدنی و بی‌نظیری دارد.

موزه اقیانوس شناسی:

موزه اقیانوس‌شناسی یک موزه زیبا است که مخصوص علوم دریایی است، این موزه مشرف به دریای مدیترانه است و در سال ۱۹۱۰ ساخته شده است. در این موزه مجموعه‌ای از کوسه و لاکپشت و مدل‌های مختلف کشتی و اسکلت جانوران دریای دیده می‎شود. در زیر زمین این موزه آکواریومی با ۴۰۰۰ گونه ماهی وجود دارد.

ساحل لاروتو:

ساحل لاروتو یکی از معروف ترین سواحل در موناکو است، این ساحل شنی نبوده و بیشتر سنگ و کلوخ و … است. برای قدم زدن بر روی این ساحل باید حتماً کفش بپوشید. برای استفاده از برخی از جاهای این ساحل نیاز به پرداخت هزینه دارید و برای برخی دیگر نیازی به هزینه ندارید و می‎توانید رایگان از فضای موجود استفاده کنید.

باغ اگزوتیک:

باغ اگزوتیک یک باغ گیاه‌شناسی است که دوستداران گل و گیاه علاقه زیادی به این بخش دارند، این باغ در کنار یک صخره زیبا قرار دارد و بیش از ۱۰۰۰ نوع گیاه در آن دیده می‌‎شود؛ بیشتر این گیاهان کاکتوس هستند. عمر بسیاری از این گیاهان به ۱۰۰ سال نیز می‎رسد. در این بخش یک موزه انسان‌شناسی هم وجود دارد و فضای داخلی آن بسیار خوف‌انگیز است.

کلیسای جامع نیکولاس:

کلیسای جامع نیکولاس از دیگر دیدنی‌های عجیب در موناکو است، این کلیسا در قرن ۱۳ میلاد ساخته شده است و در قرن ۱۹ میلادی نیز تخریب شده است؛ علت نامگذاری این کلیسا به طور کلی به دوره مشخصی از تاریخ بر می‎گردد. این کلیسا به نام کلیسای Our lady شناخته شده است که به معنی بانوی معصوم است. نمای این کلیسا از جنس سنگ مرمر است. البته که این کلیسا به طور کلی دارای معماری بسیار زیبا و خاصی است.

جایزه بزرگ موناکو یکی از عجایب بسیار هیجان انگیز این کشور محسوب می‎شود. اگر عاشق سرعت هستید مسابقات اتومبیل رانی می‎تواند برای شما بسیار عالی باشد. خیابان های موناکو باریک هستند و پیچ های تندی دارند، بنابراین مسابقه اتومبیل رانی این کشور یکی از جذاب ترین و دشوارترین مسابقاتی است که در موناکو دیده می‎شود.

قصر شاهزاده موناکو:

قصر شاهزاده موناکو یکی از برترین جاذبه‌های گردشگری محسوب می‎شود، این قصر محل رسمی ‎زندگی خانواده سلطنتی گریمالدی است. این کاخ زمان شاهزاده رینیر بازسازی شده است، بازدید از این قصر هر ساله از ماه ژوئن تا اکتبر برای عموم آزاد است و نقاشی های دیواری آن بسیار هیجان انگیز و دلنشین هستند.

خلاصه تاریخ موناکو

خلاصه تاریخ موناکو

کشور موناکو یک دولت شهر است و پس از واتیکان، کوچکترین کشور جهان است که به صورت مستقل فعالیت می‎کند. از سال ۱۲۹۷ دودمان گریمالدی در موناکو حکومت کرده‌اند. در سال ۱۹۵۶ میلادی شاهزاده رنیه با گریس کلی بازیگر سرشناس هالیوود ازدواج می‎کند و پس از دوره‌ای از تاریخ شاهزاده آلبرت دوم فرمانروای موناکو می‎شود. ۱۹ نوامبر روز ملی کشور موناکو است.

خلاصه ای از جغرافیای موناکو

خلاصه ای از جغرافیای موناکو

کشور موناکو یک کشور اروپایی و دومین کشور کوچک در دنیا محسوب می‎شود. جاذبه‌های دیدنی این کشور بسیار جذاب و دیدنی است و بهشت گردشگران محسوب می‎شود. مرکز این کشور تا ایتالیا ۱۶ کیلومتر است و تا شمال شرقی نیس فرانسه قرار دارد. حدود ۳۸ هزار نفر در موناکو زندگی می‎کنند، مردم کشور موناکو به زبان فرانسوی صحبت می‎کنند و واحد پول این کشور یورو است به طوری که قیمت یورو کشور موناکو بر اساس ارز جهانی مشخص می‎شود.

اختلاف ساعت موناکو با تهران ۲ ساعت و نیم اعلام شده است. آب و هوای موناکو در تمام طول سال معتدل است و تقریباً شرایط خوبی برای سفر و اقامت در این منطقه دیده می‎شود. اوایل مرداد تا اوایل شهریور گرم‌ترین ماه سال محسوب می‌‎شود. سردترین ماه سال نیز از اوایل دی تا اسفند است.

شرایط آب و هوایی بسیار مساعدی در این سال‌ها گزارش شده است. فصل تابستان کشور موناکو بسیار شلوغ است و قیمت‌ها کمی‎ گران هستند. هزینه اقامت در کشور موناکو بالا است البته برخی از هتل‌های این کشور ارزانتر هستند و شما اجازه استفاده از هاستل‌ها را نیز دارید که سرویس خوبی در اختیار شما قرار می‎‌دهند.

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری موناکو

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری موناکو

از بازیگران کشور موناکو می‌توان به نام های زیر اشاره کرد:

Grace Kelly

Marie Bell

Tania Fedor

Marcelle Monthil

Leo Ferr از جمله شاعر‌های این کشور است که در سال ۱۹۱۶ در مونته کارلو به دنیا آمده و در سال ۱۹۹۳ در ایتالیا از دنیا رفته، او نویسنده‌ی محبوبی نیز بوده است.

از جمله خوانندگان اهل کشور موناکو می‌توان به Severine Ferrer و Stephanie اشاره کرد.

Philippe Pastor از نقاشان موناکویی است که به سبک آبستره کار می‌کند.

کشورها و مناطق وابسته موناکو

کشورها و مناطق وابسته موناکو

کشور موناکو در طول تاریخ بارها و بارها تحت اشغال فرانسه بوده است.

فرهنگ مردم موناکو

فرهنگ مردم موناکو

در فرهنگ کشور موناکو زندگی به سبک لوکس یک عادت همیشگی است. حجاب کشور موناکو آزاد است و مردم این کشور هزینه و زمان زیادی برای انتخاب لباس در نظر می‎‌گیرند. در فرهنگ زندگی در موناکو مردم سعی می‎‌کنند همیشه به ظاهر خود برسند و این موضوع در بانوان بیشتر دیده می‌‎شود.

هزینه‌های ارایشگاهی در این کشور بسیار زیاد است. فعالیت های زندگی در این کشور براساس فرهنگ شخصی ارزیابی می‎‌شود. به طور کلی موناکو یکی از کشورهای خوب در زمینه‌های فرهنگی محسوب می‌‎شود و مردم علاقه زیادی به مطالعه دارند. در سال‌های اخیر طراحی لباس در این کشور در لیست شغل های درآمدزا قرار گرفته است و سود زیادی را به خود اختصاص داده است.

پیشرفت در موناکو

پیشرفت در موناکو

پیشرفت کشور موناکو در راستای زیباسازی فضای طبیعی بسیار زیاد بوده است. حقیقت امر این است که زیبا‌سازی در موناکو یکی از بخش های اقتصادی محسوب می‎‌‌شود و در گردشگری تأثیر زیادی دارد، البته که پیشرفت اقتصادی نیز در این کشور به نسبت سال های گذشته بیشتر اعلام شده است. اقتصاد موناکو در زمینه های خرید و فروش به سهم درستی رسیده است و این پیشرفت به نفع خارجیانی که در موناکو زندگی می‎‌کنند نیز بوده است.

رشد کشور موناکو در زمینه آموزشی بسیار زیاد است. دولت کمک مالی های مشخصی در زمینه آموزشی فراهم ساخته است و به طور کلی وضعیت آموزش و پرورش در موناکو خوب است.

رشد کشور موناکو به صورت دوره ای در زمینه فرهنگ شهرنشینی نیز بسیار عالی بوده است به طوری که ساخت‌وساز آپارتمانی در این کشور بیشتر از قبل شده است و این موضوع علاوه بر اینکه اقتصاد موناکو را بهبود بخشیده است، سبب به روز رسانی مسیر پیشرفت آن نیز شده است.

قوانین عمومی در موناکو

قوانین عمومی در موناکو

در این کشور اگر بخواهید بلیط وسایل حمل و نقل عمومی‎ خریداری کنید، باید در ابتدا به صورت آنلاین رزرو داشته باشید.

ورود به سیاست های کشوری در موناکو نیاز به پر کردن یک فرم ورودی دارد.

جهت رانندکی در این کشور از سمت راست استو

قوانین رانندگی و شهری در این کشور بسیار سختگیرانه صورت گرفته است. وضعیت اقتصادی به صورت جدی ارزیابی شده است و البته که رشد اقتصادی در این زمینه به بهترین شکل بررسی شده است.

زبان کشور موناکو یکی از مزایای ورود به دانشگاه های معتبر آن محسوب می‎شود. دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
۵۰ نفر از مشاوران ما در حال حاضر آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید تماس