x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

موناکو

کشور موناکو یک کشور اروپایی و دومین کشور کوچک در دنیا محسوب می‎شود. جاذبه های دیدنی این کشور بسیار جذاب و دیدنی است و بهشت گردشگران محسوب می‎شود. مرکز این کشور تا ایتالیا 16 کیلومتر است و تا شمال شرقی نیس فرانسه قرار دارد. حدود 38 هزار نفر در موناکو زندگی می‎کنند. مردم کشور موناکو به زبان فرانسوی صحبت می‎کنند و واحد پول این کشور یورو است به طوری که قیمت یورو کشور موناکو بر اساس ارز جهانی مشخص می‎شود. اختلاف ساعت موناکو با تهران 1 ساعت و نیم اعلام شده است. شرکت های ایرانی در کشور موناکو هر یک دارای وضعیت تجاری خوبی هستند، برخی از آنها در زمینه فروش محصولات فنی و مهندسی فعالیت دارند و برخی دیگر در صادرات لباس امتیازات خوبی اخذ کرده‌اند، البته که شرکت های خصوصی در این کشور هر یک توانسته اند که مسیر مالیاتی خود را به صورت چشمگیری ارزیابی کنند. دولت همه سعی خود را برای رشد ثبت شرکت داشته است.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Monaco عربی: موناکو
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: پادشاهی
 • زبان های رایج: ایتالیایی-مونگاسک
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: یورو معادل 1.11 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 0377
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 156
 • پایتخت: موناکو ویل
 • زبان های رسمی: فرانسوی
 • جمعیت: بیش از 38.695 میلیون در سال 2019
 • منطقه زمانی: UTC+1
 • دامنه اینترنتی: .mc
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 6.401 میلیارد دلار آمریکا

سفر به موناکو

بهترین فصل سفر به کشور موناکو از نظر هزینه، بهار و پاییز است؛ به این ترتیب که در این فصول گردشگران کمتری به کشور موناکو سفر می‎کنند و هتل ها در فضای تخفیف قرار دارد به طوری که می‎توانید از ارزانترین بلیط کشور موناکو استفاده کنید و همینطور شرایط برای اجاره آپارتمان در کشور موناکو با نرخ بسیار ارزان و مناسب نیز در اختیار شما قرار می‎گیرد. فستیوال مسابقه جایزه بزرگ هر ساله در کشور موناکو در دوره های زمانی مختلف برگزار می‎شود و در این فستیوال کسانی که علاقه به سرعت دارند دوره هم جمع می‎شوند تا بتوانند به جایزه بزرگ دست یابند. می‎دانیم که مسابقه سرعت در کشور موناکو یکی از شناخته شده ترین مسابقات ماشین در دنیا محسوب می‎شود. خیابان های این کشور تنگ است و دارای گوشه های تیز بوده و به طور کلی رانندگی در آن بسیار دشوار است. به طور کلی این مسیر یکی از خسارت آورترین مسیرهای مسابقات فرمول یک محسوب می‎شود.

سفر به موناکو

زندگی در موناکو

کشور موناکو یک کشور کوچک در قلب اروپا است. مساحت کشور موناکو حدود دو کیلومتر مربع اعلام شده است. در این کشور آب و هوای مطبوع، قوانین مالیاتی آزاد و همینطور فضای گردشگری بی نظیری رویت می‎شود. موناکو دومین کشور کوچک اما غیر وابسته در دنیا محسوب می‎شود و تاریخ بسیار جذابی دارد. زبان رسمی مردم موناکو زبان فرانسه است. سرانه تولید ناخالص داخلی موناکو در دنیا بالاترین شناخته شده است. برای اخذ ویزای کاری کشور موناکو نیاز است که اثبات نمایید که توانایی مالی زندگی در این کشور را دارید و البته که این اثبات از طریق قرارداد کاری شما و یا نامه بانکی از حساب بانکی صورت می‎گیرد. حداقل پول موجود برای حساب شما بستگی شدیدی به بانک مورد نظر دارد. به طور متوسط برای اینکه اثبات برای توانایی های مالی صورت بگیرد نیاز است که حداقل 500000 یورو در حساب بانکی در کشور موناکو وجود داشته باشد. وب سایت های مختلفی شرایط کار در کشور موناکو را ارزیابی و مورد محاسبه قرار داده اند. میزان حقوق در این کشور حدود 16 درصد از ایران بیشتر اعلام شده است.

زندگی در موناکو

مهاجرت به موناکو

رضایت مهاجرانی که کشور موناکو را برای زندگی انتخاب کرده‌اند، 29 درصد بیشتر از افرادی است که در فرانسه زندگی می‎کنند؛ علت این امر هزینه ارزانتر زندگی در کشور موناکو است. البته که رضایت از بخش های دانشگاهی این کشور به مراتب کمتر دیده می‎شود.

از طریق اقامت کاری کشور موناکو می‎توانید در طی یک پروسه سه الی پنج ساله به تابعیت این کشور دست پیدا کنید. مهاجرت به کشور موناکو از طریق کار برای افرادی مناسب است که تخصص ویژه ای را یاد گرفته اند؛ روند اخذ اقامت کاری این کشور به این صورت است که آگهی کار به مدت سه ماه در اتحادیه اروپا دیده می‎شود، در صورتی که شخص برای کار مورد نظر پیدا نشد کارفرما می‎تواند شخص مورد نظر خود را از خارج از اتحادیه اروپا استخدام کند؛ داشتن سوابق تحصیلی، سوابق کاری خوب و همینطور مدرک زبان و سن متقاضی در این راستا بسیار پر اهمیت است.

مهاجرت به موناکو

تحصیل در موناکو

تحصیل در کشور موناکو از سن 6 سالگی آغاز می‎شود و عملاً تا سن 16 سالگی افراد باید تحصیل رایگان در کشور موناکو داشته باشند، اما دوره های تحصیلی از سن 10 تا 16 سالگی بیشتر در مدارس خصوصی صورت می‎گیرد و از نظر اقتصادی کمی پر هزینه است اما تا سن 16 سالگی افراد باید به صورت اجباری تحصیل را دنبال کنند. امتحانات در این کشور تحت نظارت اداره آموزش عالی منطقه نیس صورت می‎گیرد. برنامه های دانشجویی در کشور موناکو وابسته به کارت دانشجویی ارزیابی می‎شود. در برنامه های دانشجویی این کشور حمایت های دولت در شرایط درستی ارزیابی می‎شود. کارت دانشجویی در این کشور یک مدرک معتبر برای تردد محسوب می‎شود به طوری که شخص می‎تواند با استفاده از آن بین شهرهای مختلف تردد داشته باشد و از فضای حمل و نقل ارزان قیمت نیز استفاده نماید به این ترتیب کسانی که کارت دانشجویی کشور موناکو را دارند باید توجه داشته باشند که کارت دانشجویی برای افراد حکم یک کارت هویتی دارد و در صورتی که بخواهند استفاده غیر قانونی از آن داشته باشند قطعاً شانس ادامه تحصیل برایشان به حداقل می‎رسد.

تحصیل در موناکو