مزایای اقامت ترکیه

زمان مطالعه: 5 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط آرینا صادقی

ترکیه همواره به دلیل نزدیک بودن به ایران همچنین تشابه فرهنگی که با کشور ما دارد مکان محبوبی برای مهاجرت ایرانیان محسوب خواهد شد. همچنین این کشور به عنوان یک کشور آسیایی و اروپایی از موقعیت جغرافیایی منحصر به فردی برخوردار است. به گونه ای که می‌توان آن را به عنوان پل ارتباطی میان ایرانی‌ها با سایر کشورهای اروپایی به حساب آورد. این امر در حالی رخ می دهد که مهاجرت به ترکیه در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی مستلزم صرف هزینه و زمان کمتری برای ایرانی‌ها است در حالی که مزایای مهاجرت و اخذ اقامت ترکیه نه تنها کمتر بلکه بیشتر از اغلب کشورهای اروپایی خواهد بود.

چگونه می توان از مزایای اقامت ترکیه بهره‌مند شد؟

روش های بهره‌مند شدن از مزایای اقامت ترکیه

پنج روش اصلی برای مهاجرت کردن به ترکیه و بهره‌مندی از مزایای اقامت ترکیه وجود دارد که از طریق آنها می‌توان به اقامت دائم این کشور رسید و از مزایای آن بهره برد. این پنج روش عبارت‌اند از: تحصیل در ترکیه، کار در ترکیه، مهاجرت از طریق ازدواج، تولد و سرمایه گذاری.

لازم است بدانید که هر کدام از روشهای مهاجرتی مذکور مقررات و قوانین خاص ‌خود را دارد و همچنین مدت زمان و هزینه لازم برای رسیدن به اقامت ترکیه در هر کدام از این روش ها متفاوت است. با این وجود افراد با مهاجرت از طریق هر کدام از این روشها در نهایت می‌توانند به اقامت این کشور برسند و از مزایای اقامت ترکیه بهره‌مند شوند. داشتن اقامت ترکیه دارای مزیت‌های زیادی است که ما به مهم ترین آنها می پردازیم.

استفاده از بهترین امکانات آموزشی با کمترین هزینه

مزایای اقامت ترکیه و استفاده از امکانات اموزشی این کشور

اخذ اقامت ترکیه از طریق تحصیل یکی از روش هایی است که همواره مورد توجه ایرانیان بوده است. چرا که ترکیه از بهترین دانشگاه‌های دنیا برخوردار است و مدرک اعطایی آنها مورد تایید بسیاری از کشورهای اروپایی می‌باشد. این امر در حالی رخ می‌دهد که تحصیل در این کشور برای سن ۶ تا ۱۴ سالگی به صورت کاملاً رایگان است و در مقاطع بالاتر در قبال تحصیل شهریه بسیار کمتری در مقایسه با کشورهای اروپایی از افراد دریافت می‌شود. همچنین مدارک اعطایی کشور ترکیه مورد تایید اغلب کشورهای اروپایی و آسیایی و آمریکایی می‌باشد.

مهاجرت از طریق تحصیل یکی از روش های کم هزینه و مناسب جهت اخذ اقامت ترکیه است. بنابراین تحصیل در ترکیه و پس از آن یافتن کار و پرداخت مالیات به دولت این کشور پس از گذشت مدت زمانی مشخص منجر به اخذ اقامت دائم ترکیه و بهره‌مندی از دیگر مزایای اقامت ترکیه را به همراه دارد.

اخذ پاسپورت ترکیه بهره‌مندی از قدرت آن

مزایای اقامت ترکیه و دریافت پاسپورت این کشور

همواره یکی از مهم ترین مزیت هایی که اخذ اقامت ترکیه برای متقاضیان مهاجرت به همراه دارد. امکان دریافت پاسپورت ترکیه است. پاسپورت کشور ترکیه از اعتبار مناسبی برخوردار است افرادی که موفق به اخذ پاسپورت این کشور می شوند می توانند به صد و ده کشور دنیا بدون نیاز به ویزا و یا با کمک ویزای فرودگاهی سفر کنند. همچنین اخذ ویزای برخی از کشورها مثل: انگلیس، آمریکا، فرانسه و غیره از طریق ترکیه برای ایرانی‌ها بسیار ساده‌تر و کم هزینه‌تر خواهد بود.

فراهم شدن شرایط خرید ملک با کمک تسهیلات بانکی ترکیه

مزایای اقامت ترکیه و بهره‌مندی از تسهیلات بانکی

این کشور اغلب برای تابعین خود این امکان را فراهم کرده است که بتوانند به صورت قسطی به خرید ملک در ترکیه بپردازند. در این شرایط افراد هفتاد و پنج(۷۵ ) درصد از  کل ملک مورد نظر خود را از بانک های ترکیه وام دریافت می‌کند. سپس متقاضی این امکان را خواهد داشت که وام دریافتی خود را در طی ۱۵ سال پرداخت کنند. همچنین تابعین ترکیه این امکان را دارند که با شرکت در خرید املاک پیش فروش شده ۲۰ تا ۳۰ درصد ارزش ملک را پرداخت کنند و بقیه مبلغ مورد نظر  را تسهیلات دریافت کرده و به صورت قسطی پرداخت کنند.

امکان بهره مندی از کلیه تسهیلات بانکی ترکیه

افرادی که دارای تابعیت ترکیه هستند به راحتی می توانند صاحب حساب بانکی شده و از کلیه تسهیلات بانکی این کشور همچون سایر شهروندان بومی بهره‌مند شود. تسهیلاتی مثل: دریافت وام برای خرید خودرو، کارآفرینی، خرید آپارتمان و غیره. همچنین این افراد امکان دریافت مستر کارت و ویزا کارت را خواهند یافت. افراد با داشتن این کارت ها به سادگی می توانند بسیاری از امور مالی خود را انجام دهند به عنوان نمونه؛ تبادل مالی با شرکت های بین المللی داشته باشند، به صورت مداوم به صورتحساب خود دسترسی داشته باشند، عملیات پرداخت و یا دریافت وجه را با کمترین کارمزد انجام دهند و همچنین بتوانند دیگر امور بانکی خود را به سادگی انجام دهند.

اخذ اقامت برای دیگر اعضای خانواده

مزایای اقامت ترکیه و اخذ اقامت برای دیگر اعضای خانواده

امکان دریافت تابعیت برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال برای شخصی که توانایی دریافت اقامت دائم ترکیه را داشته است، فراهم می شود. به این معنی که یک شخص با گرفتن اقامت دائم ترکیه می تواند برای دیگر اعضای  خانواده خود نیز حق شهروندی دریافت کند. این امر در حالی رخ می‌دهد که کشور ترکیه از قانون تابعیت دوگانه پیروی میکند. به‌ عبارت ساده‌تر اشخاص با دریافت تابعیت و حق شهروندی ترکیه تابعیت و شهروندی کشور اصلی خود را از دست نخواهند داد.

دیگر مزایای اقامت ترکیه

  • یافتن امکان زندگی در یکی از زیباترین کشورهای توریستی و خوش آب و هوا.
  • بهره مندی از خدمات رایگان درمانی و بهداشتی.
  • دریافت حق بازنشستگی به طور کامل.
  • بهره مندی از زندگی با کیفیت با صرف هزینه کمتر نسبت به اغلب کشورهای اروپایی و آمریکایی.
  • بهره مندی از روابط تجاری خوب کشور ترکیه با سایر کشورهای دنیا و امکان تجارت بین المللی بهتر و ساده‌تر.
  • دستیابی به بازار بزرگ جهانی برای فروش و صادرات کالا.
  • امکان استفاده از تسهیلات دانشگاهی با بازپرداخت کم.
  • نداشتن اجبار جهت حضور در خاک ترکیه برای دریافت تابعیت و پاسپورت.
  • و غیره.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021